CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28889|Reply: 377

Mengapa Wanita Masih Membujang ?? Apa Cara Nak Mengatasinya? Penyelesaian Ada Ke

Salam rakan2 ,

Well bukan niat nak mempersendakan sesiapa disini.  JUst nak sharing Pendapat mahupun Idea jika ada..coz dalam forum ni tadi dah check dah .. hanya di forum Lelaki je ada dibincangkan "28 sebab mengapa lelaki masih membujang" ( if x silap la tajuk forum tu...if silap sya minta maaf ek)

CUma iyerlah kan , rsanya x salah kita sharing apa yang kita rasa , apa yang kita buat.. dikala kita sebagai wanita yang masih memegang title "single" mahupun "andartu"..
coz pasti ada rakan2 disini yang ada pengalaman , pendapat yang leh di sharing bersama...

truely to say, sya pun masih memegang lagi status "single" tue.....dan bila dah menginjak umur 3 series ni...terasa di sudut hati...why im not married yet...urgh...sedey nya...
emm  emm  sharing makes our minds think and thinking .....huhu ....

come girls story...story.. here. k...

later2 i smbung lak.....(nk tengok gak smbutan mcm ner kan)

Memilih sgt kot...kalo nampak 1 -2 kureng tu terus rejek..

u mesti seorang yang educated....

by fact, org yang ber degree nie, paling koman pun kluar utk bekerja dalam umo 24thn..then dalam masa 2 thn nak familiar dgn keje...by the time u r 26, lelaki yang sebaya byk dah kawin..yang tua2 dari you tak payah cakap lah..mesti dah kawin semua...unless diorang ada kekurangan yang u sendiri reject...tu jer lah yang tinggal

ai rasa bukan salah pompuan membujang tau..

salah lelaki kurang kualiti nak dibuat laki....dahla jumlah lelaki kurang dalam dunia....

so, takkan nak berkongsi somi org kannn????

tu ler..biler andartu..terus masyarakat sekeliling tuding jaring pompuan memilih sgt..
ingat pilih suami cam pilih makanan kat menu agak nyer..
@leylapple ..aku setuju dgn pendapat ko..
masing2 ade ciri2 kualiti lelaki yg dia org kategorikan..tapi kena ingat utk dptkan ape yg kiter mahukan mmg susah ler nak jumpa
contoh nye
kaya..tapi perangai hazab..
perangai elok tapi pendidikan tak tinggi..

dlm ciri2 memilih suami kena ade ciri2 nie..kuat berusaha atau bekerja keras..
mmg kalau boleh elak kan lah dpt lelaki yg pemalas...bukan pemalas yg malas tolong buat keje rumah..
maksud aku pemalas mencari rezeki..nak keje senang jer..
lelaki kan ketua keluarga..

soal kenapa masih membujang...aku rasa itu hak individu..
tak dapat nak menolong hanya wanita yg bujang itu sendiri tahu jawapannya kenapa...
pada firasat aku kenapa....mungkin wanita itu terlalu memilih..
sama ada pilih rupa @ harta @ pangkat...
sama ada wanita itu sendiri ego tak perlu lelaki dlm hidup..sbb mempunyai kewangan yg stabil...
sama ada wanita itu takut jika dapat lelaki kaki pukul, penagih dadah,main kayu tiga akhirnya ditinggalkan gantung tak bertali...
apa2 pun hanya wanita bujang itu sendiri dapat menghuraikan sbb musababnya.......

ratuiphone posted on 15-3-2013 02:09 PM
tu ler..biler andartu..terus masyarakat sekeliling tuding jaring pompuan memilih sgt..
ingat pilih  ...
perangai elok tapi pendidikan tak tinggi..
walopun kita pompuan perlu lelaki yang tegas, tapi kita perlu org yang BERPENDIDIKAN setara atau lebih utk membentuk kita...

bukannya ditekankan sangat tapi seboleh2nya setaraf la taraf pendidikan...sebab nanti part gaji, isteri lebih byk--->nanti isteri lebih bertanggungjawab...

so sapa pulak jadi ketua keluarga pulak??

Follow Us
mmg orang di sekeliling akan kata, kite ni tak kawin sebab memilih. padahal tidak. takde sape nak dgn kite sebenarnya. contohnya saya
bile kawan2 tgk saya, 'takkan la takde sape nak kat ko'. memang takde pun. risau gak ni. umur dah meningkat, tanda2 nak dapat jodoh tu still jauh lagi.

johndoe17 posted on 15-3-2013 12:54 PM
Memilih sgt kot...kalo nampak 1 -2 kureng tu terus rejek..

hahaha ni  masa dulu2 masa saya umur  awal2 20an.. pernah gi "blind date".
tapi lepas jumpa first time ...terus reject.

tpi la ni...rsanya  lum buat lagi...

leylapple posted on 15-3-2013 01:33 PM
u mesti seorang yang educated....

by fact, org yang ber degree nie, paling koman pun kluar utk be ...

well dear  @lelyapple , sya ni bukanlah kategori wanita yang "ber educated" sgt...
lulusan spm gak.. cuma pernah smbung belajar kat kolej je...tpi smpi diploma je...x da pun smbung smpi degree.. almklum time tu duk fikir lepas graduate nk cari kerja... then dah stabil baru lah smbung degree..

tpi  bilda dah pegang duit...huhu ..terus x sambung.. dah x ingat dah nak smbung study..sedangkan rakan2 sekolej semuanya smbung degree...
urgh terasa rugi lak...emmm silap perancangan nmpknya...huhu

Salam TT..
aku takot dpt lelaki PENIPU..ini yg buatkan aku hati2 sngt..
pnglmn itu mengajar aku supaya lebih berhati2..
kalo pendidikan ke,tarap gaji ke..boleh consider lagi..
tp kalo PENIPU ni mmg aku x bleh consider..

ratuiphone posted on 15-3-2013 02:09 PM
ingat pilih  ...

saya setuju pendapat you @ratuiphone , memang masyarakat sekarang, kalau wanita tu lambat kahwin @ andartu dorang salahkan wanita.. katanya kami nie..terlalu memilih sngt...
of course  kita wanita jenis yang memilih...coz skrang di zaman alaf baru ni banyak kes "suami dera isteri, suami pukul isteri  dan lebih dahsyat suami sepak terajang isteri and the end bunuh isteri", tpi bila ia jadi bualan dalam "newspaper" boleh pulak jawabnya ...isterinya yang gantung diri sendiri ...kira bunuh diri sendiri macm ner tue???... last2 dapat tau sebenarnya suami tu ada masalah mental....wallahualam...
actually baik wanita mahupun lelaki, pasti ada istilah memilih..bukan memilih dari segi harta ke pangkat ke apa... cuma ..memilih sama ada orang yang ingin kita kahwini tu sesuai ngan kita, serasi ngan kita..and sebagai wanita pasti kita nak lelaki yang kita pilih itu seorang yang boleh membimbing kita, yang boleh menjaga kita, sanggup bersama dengan kita dalam susah dan senang.. kita tak nak baru berberapa bulan kahwin, dah nak bercerai.. atas alasan yang kadang2 tidak munasabah...
lagipun memilih calon suami di era zaman milenium ni bukan lah seperti zaman dulu2 ...sekarang ada banyak cabaran dan dugaannya...tambahan pula zaman sekarang ramai wanita yang muda2, cantik dan bereducated..sedangkan kaum lelaki zaman sekarang terlampau la sedikit....ambil contoh la student2 di univestii tempatan...majoriti student n tenga pengajarnya wanita.. student lelaki teramat la kurang...rsanya boleh dibilang ngan jari kot..
so secara tak langsung, kami wanita2 yang sudah agak lewat umur nya (sudah melepasi umur tuk kahwin...kira2 dah masuk 3 series nie)...agak sukar nak mencari lelaki2 tuk dijadikan suami...coz majoritinya "semua dah married"... if ada pun..maybe..yang muda2 berlaka.. kalau yang setakat muda...hanya nak tumpang gaji wanita buat apa kan?? ....

bak kata orang ...lelaki zaman milenium amatlah untung..coz wanita zaman ini teramat la  ramai... mereka ada pilihan untuk memillih ..nak yang comel ke, yang kaya ke, yang cantik ke..or sebagainya.. sedangkan kaum wanita ..mereka kadang2 tiada pilihan...kalau ada pun "lelaki tu dah bertunang,  suami orang or mybe ...lelaki tu anggap wanita yang dah 3 series ni too old to them...hahaha.. emm

crunchez posted on 15-3-2013 03:11 PM
mmg orang di sekeliling akan kata, kite ni tak kawin sebab memilih. padahal tidak. takde sape nak dg ...

sabar dear @crunchez , what u feel same goes to me..  i do feel gitu gak . terasa gak hati bila orang kata kita nie memilih .. n bila said "im not maried yet". .mereka x percaya what we said...
ni lagi terasa hati... bila dapat tau..anak kepada abang sepupu (kira2 anak buah sepupu) , nak married this year.. i cant believed it bila dapat berita ni .....coz dah pecah rekod sendiri ...almklum pegang pangkat aunty yang sulung dalam keluarga family ibu saya tapi masih belum bersuami n  masih single.. urgh malunya...terasa mcm tengah mencari idea untuk elakkan diri dari hadir ke majlis tersebut nanti.. bukan apa...nak elakkan drii dari orang duk bertanya.. dah kahwin ke.. berapa orang anak n etc ...urgh...

apa? bincang soal andartu? tak bleh jadi ni...

aku pula, ada la seorang lelaki ni, elok budi pekerti dia, elok amalan agama dia, tapi aku pulak tak berkenan ( bukan taste )
aku pun pening n keliru dengn diri aku sendiri.. rasa terok btol aku ni.. tapi tu la.. hati n perasaan ni tak bleh di paksa2, pura2...
dia suka kita. tapi kita pula anggap dia kawan ja.. walaupun aku n dia sama2 bujang, belum berpunya, sama2 mencari.. huhu...
tak tau la nak kata apa.... tadi dia ada msg aku, tanya aku boleh tak dia nak serius dengan aku, aku kata pada dia, kita berkawan la dulu, jangan terburu2... takkan aku nak serius dengan dia, sedangkan aku tak da apa2 perasaaan terhadap dia pun... cuma aku suka berkawan dengan dia...

ifanonline posted on 15-3-2013 04:02 PM
apa? bincang soal andartu? tak bleh jadi ni...

hahaha...
jgn marah...maaf andai terasa hati..hanya sekadar berstory2 dan berdiskusi disini...
marilah kita memeriahkan suasana yang meriah dan panas di sini...

Last edited by anggunsri on 15-3-2013 04:10 PM

anggunsri posted on 15-3-2013 04:08 PM
hahaha...
jgn marah...maaf andai terasa hati..hanya sekadar berstory2 dan berdiskusi disini. ...

semua andartu kena jawab beberapa soalan...

apa?
mengapa?
kenapa?
why?
when?
where?
what?
who?
how?

hahaha...
jgn marah...maaf andai terasa hati..hanya sekadar berstory2 dan berdiskusi disini. ...

encik ipan nie ko xyah ajak pun dia masuk gek... dia ler pejuang andartu kat forum...

idup ipan

opkos kena memilih kerna takut kang ter slah pilih merana sumur hidup... xsanggup den! bior ler org nak kata apa pun... smp jodoh kawin jugak nti...

lar nie dah capai over 3 series... dah xkoser dah nak pikir kawin ker dak!... hidup jer lah mcm biasa sajer... bukan menyusah kan sesapa pun... lar nie aku sambung blaja lagik... xkawin gek... aku smbg blaja lagik... tu jer perancangan aku wat masa nie... xpun aku gi berjalan sana sini smp puas

cumer org sekeliling ler yg risau saper nak jaga biler dah tua nti... entah ler aku pun xpikir psal tue... cumer nti aku pencen kalau pnjg umur lagik dok kena carik rumah sri kenangan kot...malas nak nyusahkan adik2 aku ... tp nak yg terbaik punyer....

hahaha...

This guy takkan marah...dia memang menantikan pompuan2 bukak topic camni
So get ready for his 'idealistic' idea as he claims he has lots of fact why 'andartu' still 'andartu'

andartu...you can't live with em'...u can't live without em'