CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bakaljenazah

perlukan pandangan korang(sila jangan melahar)

bakaljenazah posted on 15-3-2013 05:41 PM
suami kita kan, kalau dh pelik mesti confuse..
aku pun sok2 suci jugak xtau, skali dh jumpa botol ...

kite tak baca semer post tau TT....kain baju dia camner...? ada lekat bau perit ke aper ke..?(masyam peluh tu harus ler..huhuhu)
cecuba la tanya org2 lain...kalo ada lg bukti2 yg TT syak simpan and bawak kat org yg arif dan bole dirujuk
tanya suami TT sah2 la dia taknak ngaku lg sakit ati kalo dibaginya alasan2 yg kurang munasabah.....

bakaljenazah posted on 14-3-2013 06:59 PM
macamane awak hadapi 5 tahun tu?.
adakah suami awak panas baran?..
makan hati tak?pada saya kan, ...

dulu janji pas kawen behenti rokok tp tipu je semua tu, rupanya hisap ganja lg ada la. mkn hati je la tgk perangai dia yg ni. suami pun panas baran dan xromantik asyik ulit benda tu kalau ada kat umah. kwn2, jiran2  dan abg dia pun kaki juga, mcm mana dia nak behenti, benda senang dpt.

zila8 posted on 15-3-2013 07:51 PM
dulu janji pas kawen behenti rokok tp tipu je semua tu, rupanya hisap ganja lg ada la. mkn hati je ...

pokok pangkal hati sndiri kalau nak berhenti, suami saya dh janji tak buat lg.tp sya susah la nk percaya lg.

jdnya skrg ni sya pndg die penuh  keraguan dan rase xpercaya.

Bile kehidupan rumahtgga mcm ni, rase tak best n pk jalan keluar je.hurmmmmmmm

ada orang yang tea kenal kat uni dulu pun penagih ganja... kitorang tak sangka dia main ganja sbb dia cam gemuk... then kawan2 tea citer, kalo dadah jenis lain, penagih tu jadi kurus kering.. tp kalo ganja, mmg jadi gemuk gedempol

lagi satu, dressing dia sangat selekeh.. like nobody's business...

bakaljenazah posted on 14-3-2013 01:17 PM
tulah aku dh meroyan awal2. aku dh lahar die mcm2.Die janji benti terus, mslahnye aku ni dh xde ke ...

sorry la klw soalan aku ni wat kau trase..kau muslim ke non muslim...klw muslim,aku nk pesan la ye la kte sme2 islam saling igt m'igtkan ye dakk..klw kau islam,kau sbg isteri,berdosa taw klw kau syak yg bkn2 psl suami kau.,,.kau yg buat keputusan nak kawin ngn suami kau,..maknenye kau dh sedia terima sgale kelebihan,kekurgn die,kau dh bleh cyekan die bleh jd suami yg baik utk kau,.ye la kau pn aku tau,bknnye bodo xreti pilih calon suami kan..patut kau kne percayakan suami kau.ble die ckp xde,kau kne yakin die xde bwt.ble kau xyakin dgn suami sndiri,xguna la kau jd isteri die..die jdkan kau isteri dia utk jdkan peneman die,org yg bleh cyekan die,org yg akan bergntung hrp pd dia...dlm islam pn ade ajar,elak kan syak wasangka...perasaan was2 tu perosak minda kte..infact ade surah yg sbut was was ni...suratul-annas kan..byk2 la dktkan diri ngn tuhan...ilgkan sifat was2 pd suami sendiri...selamat beramal~

figurae posted on 14-3-2013 11:35 AM
nak tumpang tanya jugak... ni salah satu alat isap ganja jugak ke bukan?

ya betul>>>utk ganjaa

Follow Us
bakaljenazah posted on 14-3-2013 06:56 PM
boleh ke isap ganja tu guna rokok biasa?mcm dunhill ke salem ke ape2 la..

selalunya mat gian akan campurkan tembakau dari rokok  dunhill ker,marlboro or lain2 jenama rokok mengikut kegemaran individu  itu lah, bersama2 ganja.......utk soalan  tt ,  sukar untuk masukan ganja dalam rokok yang sedia ada......selalunya,mat gian nie akan guna cara botol yg diubah suai,balut dengan rokok daun ( dipanggil DAM) atau digunakan bersama SHISHA yg skrg nie banyak terdapat dikedai2 makan skrg nie. selalunya penggamal ganja  kita dapat lihat pada mata mereka ,selalu merah jer, dan paling ketara selera makan menjadi2......... asap ganja dapat dikenal pasti lebih kat berbanding dengan asap tembakau biasa. dan asap dari ganja warna sekaan2 kehijauan gelap.

adakah botol dia sebegini? http://www.sinarharian.com.my/re ... ak-bahagia-1.116840 ( yg ini mungkin betul dapur ganja)

atau http://www.sagennext.com/2010/02/17/shisha-a-flavored-poison-2/ ( yg ini shisha...bukan dapur ganja)

sekadar pandangan...kalau suami tuh rasa boleh berubah...maka nasihatlah dia cara elok. guna psycologi...bukan serang mcm gerila.
cth: ajak dia pi terapi atau masjid. ckp kat dia apa yang awak harapkan dari seorang suami... yakni tak menghisap benda mengarut. atau dari abg hisap benda nih. baik abg hisap rokok elektronik. lagi layan...

bakaljenazah posted on 14-3-2013 06:56 PM
boleh ke isap ganja tu guna rokok biasa?mcm dunhill ke salem ke ape2 la..

hisap dengan rokok dunhill or sewaktu dengannya tu macam ni...tembakau dalam rokok tersebut dibuang, tetapi tanpa merosakkan pembalutnya yg berwarna putih dan filter berwarna kuning. tembakau dunhill ini kemudian sebahagianya di campur dengan daun ganja tersebut. kemudian dimasukkan semula kedalam rokok tadi. so nmpak la mcm hisap dunhill....tpi isi kt dalam dh lain.

TU VAPOR KOT.yang skang mcm rokok elektronik tu.ala-ala shisha pun ada.

http://tobeco.en.alibaba.com/pro ... e_vapor_GS_ce5.html

Ganja zaman skrg mesti dh campur ngn bahan kimia bukan2 kan?..
Dh memang dadah perosak bangsa..

So tt,cane ur life now?

isk ...mengerikan
terer gak TT ni, kenal bau ganja
aku ni tak tahu
yang aku tahu bau rokok gudang garam...
pening giler, tak leh bau terus aku
aku selalu marah kalau hsbd gi beli
kalau rokok Pine korea tu ok lak, bau ade la wangi sikit
bau macamana ganja ni...
risau gak eh

Bila baca isu kat sini, terasa sgt bhw masalah suamiku yg masih merokok (rokok tembakau ok) tu menjadi isu yg tak signifikan langsung.

aku baca smpi page 3 jer....

pemerhatian aku cara biasa nk kenal org main ganja :

1) Bau
2) Selera makan dia kuat. Nasik penuh sepinggan kalau mkn kt kedai, kt rumah lg la berpinggan2.
3) Suka ketawa. contoh sudu jatuh atas lantai pun dia boleh gelak tak berenti2..

sedihnya kisah tt. tertanya2 pulak hows urlife  now?. masih bersama?

Dah 2022 now ????