CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6487|Reply: 17

mohon pertolongan orang sarawak

salam....

saya ada dapat panggilan interview di unimas minggu depan...saya tak pernah lagi ke sarawak...saya mohon sangat bantuan teman-teman di sini....tolong saya dengan persoalan-persoalan saya di bawah ni...

a) public transport yang murah dari airport kuching ke bandar kuching apa ya? boleh bagi cadangan public transport yang murah?

b) hotel bajet yang murah dan selamat utk seorang di bandar kuching di mana ya? (kalau boleh hotel yang berdekatan dengan terminal bas)

c)boleh beritahu saya cara saya mahu ke unimas dari bandar kuching menggunakan public transpot bagaimana ya? (saya mahu bertolak awal pagi dari bandar kuching ke unimas utk hadir interview) dan tambangnya berapa?

d) public transport seperti bas, teksi di bandar kuching mula beroperasi waktu pagi pada pukul berapa?

e) tempat interview saya di Bilik Mesyuarat, BPPSM UNIMAS. saya pun tidak tahu di mana tempat ni sbb esok baru saya dapat call untuk tanya lebih lanjut. ada sesiapa yang tahu lokasi yang saya taip di atas?

f)public transport boleh masuk dalam UNIMAS ka?

g) di mana saya boleh dapatkan public transport @ service kereta sewa untuk hantar saya pulang ke airport dari unimas?

mohon maaf sekiranya banyak soalan dari saya...saya benar-benar memerlukan pertolongan anda semua..saya tiada saudara mara di sarawak...cuma ada seorang teman...tapi dia juga tidak banyak tahu tentang kuching sebab sudah lama menetap di semenanjung..

terima kasih banyak pada yang sudi menolong saya.....

Alahai siannye..interview utk post ape tue..berbaloi ke dtg jauh2..me pernah study@uitm sane dulu..public transport if from airport ada taxi..ckp jer nak gi unimas..nak stay pun byk hotel bajet area kuching..so takde masalah dr segi transportation coz byk taxi..yg ptg ongkosnya..gud lux..

SayangAnakku posted on 12-3-2013 10:39 AM
Baca blog nie....

http://teratakcintaku.blogspot.com/2009/08/perjalanan-ke-kota-samarahansarawak. ...

terima kaseh....

tagas posted on 12-3-2013 11:34 AM
Alahai siannye..interview utk post ape tue..berbaloi ke dtg jauh2..me pernah study@uitm sane dulu..p ...

interview utk gred 27....kalau berbaloi ke tak tu...entahlah..serba salah juga saya nak pergi...tapi tak pergi rugi pula...peluang bukan selalu datang....harap2 adala peluang saya nanti...terima kasih utk info awak.

asma87 posted on 12-3-2013 02:07 PM
interview utk gred 27....kalau berbaloi ke tak tu...entahlah..serba salah juga saya nak pergi...ta ...

Bkn ape..Takut diutamakan utk org sane jer nnti..u asal dr maner..

Follow Us
Rezeki Allah swt turunkan dalam pelbagai cara..... kalau rasa nak mencuba tak salah. At least ada pengalaman datang sarawak....asal cukup budget.......

tagas posted on 12-3-2013 03:24 PM
u org sane ye?

Last edited by miss_strangers on 12-3-2013 05:22 PM

tagas posted on 12-3-2013 03:24 PM

asal selangor...takpala...saya  cuba ja dulu...dapat atau tidak ,semuanya ketentuan Allah..

miss_strangers posted on 12-3-2013 05:19 PM
u org sane ye?

sy org jb..

tagas posted on 13-3-2013 09:21 AM
sy org jb..

yeker???

ai ingat u org sabah

a) public transport yang murah dari airport kuching ke bandar kuching apa ya? boleh bagi cadangan public transport yang murah?

Paling murah of course bas. Tapi bas dari airport ke kota samarahan susah nak cari lah dik. Lagipun nak kena jalan kaki cari bus stop lagi, better naik teksi jer. Ada teksi kupon kat kaunter di airport tu.

Tapi kalau masih nak pakai bas gak, ini dia punya map:

b) hotel bajet yang murah dan selamat utk seorang di bandar kuching di mana ya? (kalau boleh hotel yang berdekatan dengan terminal bas)

Kalau nak dekat dengan terminal bas (Saujana), rasanya Merdeka Palace paling dekat. Tapi tu mahal lar. Kalau nak yg murah, boleh cuba Arif Hotel atau Dormani Hotel. Jalan kaki jer pergi kat area Saujana.

c)boleh beritahu saya cara saya mahu ke unimas dari bandar kuching menggunakan public transpot bagaimana ya? (saya mahu bertolak awal pagi dari bandar kuching ke unimas utk hadir interview) dan tambangnya berapa?

Bas dari Saujana ke Kota Samarahan ada, terus pegi Desa Ilmu. Tapi sblm reach Desa Ilmu, berhenti kat mana2 tempat yg dekat dengan Unimas. Unimas ada banyak pintu, kena alert dgn pintu yg paling dekat dgn bus stop.

d) public transport seperti bas, teksi di bandar kuching mula beroperasi waktu pagi pada pukul berapa?

Bas tak silap aku, dari awal pagi (mgkin 5 pagi dah ada), rasa2nya dlm pukul 7pm paling last kut. Tapi teksi ada radio call, simpan sentiasa nombor teksi utk telefon. 24 jam boleh jer, asal buat appointment awal lah.

Tapi kalau nak pakai van sewa (van yg bawak penumpang - sejenis public transport gak), kena pergi ke area Pasar Lama, jalan kaki sikit jer dari Saujana tu. Van sewa nie banyak choice sikit, dia boleh pegi ceruk2 tempat yg mgkin kita tak penah pegi. Ala2 angkot kat Indon, tapi lebih selesa lagi. Ini rupa van sewa, jgn tersilap pakai yg van sapu, nanti keselamatan kita tak terjamin.

e) tempat interview saya di Bilik Mesyuarat, BPPSM UNIMAS. saya pun tidak tahu di mana tempat ni sbb esok baru saya dapat call untuk tanya lebih lanjut. ada sesiapa yang tahu lokasi yang saya taip di atas?

Boleh tengok map nie. Aku pun tak biasa dgn UNIMAS.

http://www.postgrad.unimas.my/images/stories/Peta%20UNIMAS.pdf

f)public transport boleh masuk dalam UNIMAS ka?

Tak pasti. Tapi kalau bus city link akan stop kat bus stop di pintu masuk UNIMAS.

g) di mana saya boleh dapatkan public transport @ service kereta sewa untuk hantar saya pulang ke airport dari unimas?

Kereta sewa nie kat area UNIMAS mgkin ada org provide.

Btw, Kuching punya area bandar lama nak jalan kaki tak susah. Banyak tempat dekat2 jer. Tak jauh dari Saujana, ada Plaza Merdeka kalau nak shopping barang2, nak makan pun tak jauh.[/td][/tr]
[/table]

dah berjaya interview belum? semoga dapat kerja tu

Muntz posted on 28-3-2013 08:44 PM
a) public transport yang murah dari airport kuching ke bandar kuching apa ya? boleh bagi cadangan  ...

thanks mod...sy naik teksi haritu...

sy duk hotel laila inn..

tapi public transpot mcm bus susah nak dapat jugak ye..

sy realise utk sesapa yg xda own transpot ni mcm fully depend on taxi...

taxi mahal....huuu....

buDak_gaTaL posted on 31-3-2013 12:32 AM
dah berjaya interview belum? semoga dapat kerja tu

sy tak dapat job tu.......

maybe sbb job tu keutamaan pada local.....

redha dan pasrah...

asma87 posted on 18-4-2013 10:49 AM
sy tak dapat job tu.......

maybe sbb job tu keutamaan pada local.....

ala takpe.. anggap je pegi melancong..
next time nak pegi sarawak tak susah dah, sebab dah pandai..

insyaa Allah dapat keje lain  nanti.. good luck..

manganini posted on 3-5-2013 02:56 AM
ala takpe.. anggap je pegi melancong..
next time nak pegi sarawak tak susah dah, sebab dah pand ...

thanks kitak...

kamek suka diam di sarawak...orang2nya baik n helpful...mun dpt offer kerja di sarawak, mmg kamek mo kerja sitok...

asma87 posted on 15-5-2013 08:44 AM
thanks kitak...

kamek suka diam di sarawak...orang2nya baik n helpful...mun dpt offer kerja di  ...

okeh.. welcome welcome.. di area samarahan tok memang banyak orang luar dah.. orang semenanjung pun ramai sitok.. coz ramai lecturers & students.. kat area perumahan kamek, siap ada parents dari semenanjung yang ikut anaknya yg belajar di unimas, siap beli rumah dan menetap di sitok terus..memang terbaek lah pakcik ya
kalau pegi kedai pun, kadang2 penjualnya cakap semenanjung coz nya ingat kita orang semenanjung.. (ataupun muka aku tok muka smenanjung kali nak..)
kesan penghijrahan, yang bestnya boleh jumpa makanan2 semenanjung yg sedap yg susah nak jumpa disarawak..contohnya nasi kerabu yg sedap, char kueh tiaw, laksa penang ..
dan yg menariknya juga, bila time cuti semester, kawasan pasar jadi lengang sebab semua orang pulang ke kampung masing2.. masa tu la tak perlu sakit mata tengok budak2 berdating