CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3787|Reply: 5

khasiat pure marine collagen/rumpai air

betul ke pure marine collagen ni mengandungi khasiat yg sama dgn sarang burung layang-layang? aku ade baca testi dari blog orang tapi still ragu2. betul ke takde side effect langsung kalau makan collagen ni? mintak sapa2 yg pernah cuba atau penah buat penyelidikan mendalam pasal benda ni berkongsi pengalaman ye..

maaf kalau dah ade thread pasal ni.. kalau ade, boleh merge kan saja.. terima kasih

untuk saya memang tak sesuai sebab akan jadi semput....mungkin sebab sy ada alahan makanan laut..

izza_sukeri posted on 22-2-2013 02:54 PM
untuk saya memang tak sesuai sebab akan jadi semput....mungkin sebab sy ada alahan makanan laut..

oh alergik ye? aku ade dengar org naik ruam2 merah kat muka lepas makan.. jadi takut pulak nak cuba makan..

enginelady posted on 22-2-2013 03:24 PM
oh alergik ye? aku ade dengar org naik ruam2 merah kat muka lepas makan.. jadi takut pulak nak cub ...

cuba dulu la tengok sesuai atau tak...kalau tak ada elergic sy mungkin teruskan makan collagen ni sebab kulit muka memang nampak segar...dan perasan bila berjalan orang ashik pandang kita je...maknanya memang ia berfungsi la untuk kulit...

pd aku yg dah cuba mkn 5 bln lebih nie...ok jer mknnye...cuma aku tak sesuai masker gred aa yg warna keemasan tu...muka n bdn jd miang2....yg gred aaa violet tu aku mkn ml2 tuk 2weeks pertama mmg demam selesema siap gatai2 mata  lg...tp lps tu dah ok dah...aku rs benda nie mcm benda2 lain yg kita try...kene try n error baru tau mana yg serasi...n rumpai laut nie kebanyakkanye org melayu yg mkn coz harga dia amat2 la berpatutan org melayu tak mcm org cina...org cina mmg sanggup tuk beli sarang burung yg harga mencecah ribu riban tuk kesihatan n kecantikan...kawan aku dl ada sorg kene kanser payudara...ms tu pakwe dia belikan sarang burung dia mkan tuk protect kanser dia...setahun dia mkn kulit dia mmg lembut giler...kulit dia kuning langsat tak berubah warna kulit cuma kalo kita sentuh kulit dia mmg sgt2 halus n lembut...

nie pd pandangan aku kalo rs mampu tak salah mengamalkan sarang burung kalo tak cuba rumpai laut kalo dah cuba tak serasi tak rugi sgt...beli skt2 jgn beli banyak2 terus coz takut tak serasi dengan bdn...

saya pon da try sbungkus..tp tkleh sbb dada mcm tk selesa... pastu bakinyer saya wat masker je..
skang saya amalkan marin kologen gak tp produk yg da siap jadi serbuk Reveille Collagen. mmg best.
pengambilan senang je..kacau dalam air suam dan minum...rasa mcm minum air asam masin skit..sbb ader mix friut.

sila klik utk info.
http://dzrevell.blogspot.com/search/label/REVEILLE%20COLLAGEN

Follow Us