CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahhana

Sihir Pembenci

k_a_a posted on 2-2-2013 11:18 AM
Bagi aku.. mak bapak sebaiknya berdoa je pada tuhan agar diberi petunjuk kpd anak2nya.. kalau begitu ...

Rasenye nk setuju dgn cdangan/pendapat yg ni...100%

Mereka lupa, ibubapa mertua tarafnye sama sperti ibubapa sendiri...x dpt nk ku bayangkn, betapa tegar kakak ipar tt myepak mertua.

Aku minggu lepas tgk live dpn mata sihir pelalau....hmmm

shahhana posted on 2-2-2013 05:26 PM
Ini saya nak kisahkan mengenai abang sulung di mana saya tahu dia kena nasi kangkang....

Dulu sel ...

buruk perangai kakak ipar ko tu...

bab2 agama nie kalo nak ber alquran bagai pegi tanye ustaz2 kat luar...nie mcm nak bt provokasi jer kat sini...rs2nye semua org tau anak lelaki walaupun dah kawin msh bertanggung jawab ke atas mak n ayah...anak perempuan dah jd tanggung jawab suami....tanye la wei ustaz azhar idrus ker ustaz don ker...bab2 agama nie jgn dibt main2 tkt terlari akidah...aku nak berckp bab agama pun aku tak berapa mahir...jd aku tak berani nak memperkatakannye...

Jodoh mmg ketentuan Allah..tp Allah jg bagi kita akal utk melihat samada org yg kita suka tu baik ke tidak..camne abg ko bole kawen ngan pompuan puaka tu?? xkan sebelom kawen x nampak skit2 peel setan dia tu??

Neraka tempat org yg mensyirikkan Allah ni..tambah plak ngan dosa memutuskan silaturrahim..Nauzubillah..

Jgn putus harap dgn Allah..di sini la TT n family bole dpt bonus akhirat klu uolls tabah dan sentiasa igt Allah..igt la, doa org2 yg dizalimi itu tiada hijab..tp jgn pulak TT balas perbuatan mereka..biar Allah yg balas..harap2 mereka insaf sebelum terlambat..

xde kuat mana setan nasik kangkang tu..'balun' dia dgn ayat Kursi, Ruqyah..better ko consult mereka yg arif (yg menggunakan ayat2 Quran shj).

Jahat tol kakak ipar TT!!! pompuan camtu patut kena sula kat depan org ramai..ishhh emo dah aku ni

tak sangka ada orang macam kak ipar TT dalam dunia ni,..aku ingat dalam drama je.... tak pk ke yang dunia ni sementara je.. pelik-pelik...

Follow Us
shop_girl posted on 5-2-2013 10:37 AM
Jodoh mmg ketentuan Allah..tp Allah jg bagi kita akal utk melihat samada org yg kita suka tu baik ke ...

saya lagik marah bila dia sms mak maki maki kata dia menderita la padahal dia buat mak saya menderita...
bila dia susah dia minta mak tolong tapi now dia buat mak macam gini...
mungkin Allah nak beri seperti yang awak cakap Insya Allah tapi bab kesabaran adakala memang saya dah putus asa

aza posted on 5-2-2013 11:07 AM
tak sangka ada orang macam kak ipar TT dalam dunia ni,..aku ingat dalam drama je.... tak pk ke yang  ...

15 tahun dia masuk dalam family sy dia buat huru hara dia musnahkan bermacam-macam....

Minta ibu bapa berdoa agar anak berubah.doa ibu bapa adala terbaik

Budakmomok posted on 5-2-2013 03:39 PM
Minta ibu bapa berdoa agar anak berubah.doa ibu bapa adala terbaik

Memang mak ayah selalu berdoa berharap sangat agar Allah makbulkan tapi selagi bomoh tu tak berambus dalam hidup dua-dua abang memang payah sebab bomoh tu kuat jugak ilmu dia...

Harap keluarga awak tabah ye.kalo berkesempatan jumpa org alim minta panduan dan keluarga awak buat solat hajat

xde punctuation langsung cerita nie..adoi la..baca pun dah tercungap2 (walaupun dalam hati je).

by the way, mana tahu kakak2 ipar TT tu guna sihir? ade bukti ke?

rospinki posted on 2-2-2013 12:46 PM
sebagai pembaca hanya bole mengklasifikasikan masalah ini dari sudut pandangan individu secara ramba ...

setuju.. BOMOH hanya dadah atau ubat sementara... KESANNYE lg BURUK..

walaupun sembuh? kesannye akan bertambah buruk..

cm ayah sy rawat dgn bomoh.. now dh bertaubat nasuha.. alhamdulillah kembali pulih.. tak de sakit seteruk dulu.. bomoh2 ni banyak tipu.. harap sape kena uji.. bertabahlah.. mmg ujian tu berat.. hanya org beriman je mampu sabar dan bertakwa.. sy pun tak mampu sabar.. bukan golongan penyabar.. dulu masa mula2 berniaga jatuh rugi dalam perniagaan meroyan.. 2 tahun.. lama tu.. bukan sikit.. sikit2 sy bangkit semula... banyak sy belajar dari pengalaman silam sy jd jgn cari penyakit utk ubat penyakit ok.. cari lah penawar yg berkesan...

shahhana posted on 5-2-2013 03:50 PM
Memang mak ayah selalu berdoa berharap sangat agar Allah makbulkan tapi selagi bomoh tu tak beramb ...

minta ustaz2 buat batu panas merah apa entah nama ilmu tu? di ambil batu bata merah? di bakar dgn panas? kesannye pengamal sihir badan mereka akan rasa panas.. tujuannye bg pengajaran pada pembuat sihir.. amalan dia baca yasin. sebaiknye minta pandangan ustaz dulu..

AdamBillionaire posted on 6-2-2013 04:41 AM
setuju.. BOMOH hanya dadah atau ubat sementara... KESANNYE lg BURUK..

walaupun sembuh? kesannye ...

ada jgak yg setuju..memang patut pun, banyak dah jumpa bomoh ni, pernah ikut kawan2 gi jumpa bomoh, autar je banyak, yang jumpa pun sama dibodoh2 je oleh bomoh, mengarut2...

shop_girl posted on 5-2-2013 10:37 AM
Jodoh mmg ketentuan Allah..tp Allah jg bagi kita akal utk melihat samada org yg kita suka tu baik ke ...

kann..tapi kalau dia jadi kakak ipar aku...masak la dia aku kerjakan..hahahaha

rospinki posted on 6-2-2013 09:06 AM
ada jgak yg setuju..memang patut pun, banyak dah jumpa bomoh ni, pernah ikut kawan2 gi jumpa bomoh ...

bomoh paling power kt johor. bomoh buaya.. sekali pg rawat ayah aq salah bawa telur.. telur cop tulisan CINA.. atuk tu nak telur ayam kampung 7 butir.. last2 atuk tu dh menurun.. siap beleter marah ayah aq.. aq dh cabut lari start kereta nk cari telur ayam kampung.. ayah aq tinggal sensorang dalam rumah pawang buaya tu lepas tu ayah aq call suruh turun.. dia ckp atuk dh MAAFKAN.. ayah aq pun cuak juga.. mak aq pulak lesap tetiba aq sampai kt kereta dia dh masuk dulu punya lah takut masa tu.. aq mmg tak berkenan.. tp fikir pasal atuk tu dh MENURUN dan mcm nak MENGAMUK.. aq pg lah nk cari telur ayam.. yg packaging telur tu adik aq.. bengong betul.. tak kenal telur ayam kampung dengan ayam cina puas adk aq kena piat telinga lepas balik rumah.. wahahaha..

AdamBillionaire posted on 6-2-2013 09:10 AM
bomoh paling power kt johor. bomoh buaya.. sekali pg rawat ayah aq salah bawa telur.. telur cop tu ...

kenapa jumpa bomoh buaya..nak tangkap buaya ke ? pastu telor ayam ngan kpg pun jadi isu jgak eh..lucu je citer ko..satu keluarga mencari bomoh..udah2ler..bukan tak percaya benda2 "ilmu" ni, tapi kebanyakan menyimpang dari landasan hukum Allah swt..tapi tu pandangan saya je sebab tak pernah involve dgn keje2 pembomohan ni semua..nauzubillah..itu arr dulu pernah kena bomoh kot dari org hati busuk..Alhamdulillah..sembuh dah.

rospinki posted on 6-2-2013 09:18 AM
kenapa jumpa bomoh buaya..nak tangkap buaya ke ? pastu telor ayam ngan kpg pun jadi isu jgak eh..l ...

kalau buaya pun dpt ditangkap? inikan jin yg duk kacau keluarga belah ayah aq agaknye itu bermain di fikiran keluarga adk bradik ayah aq kut.. dulu bawa pg jumpa bomoh cina lg power dia kungfu..  mmg real show lah dia punya chakura duk tepuk lantai rumah rasa bergegar bagai tp yg xsedap hati kt luar rumah dh nampak hantu cina dari jauh ckp dgn ayah aq tak payah lah layan bomoh cina.. bawalah bomoh tempatan.. nk suruh ustaz? ustaz mcm tak de power skill cm bomoh percaya lah bomoh karut marut.. lepas tu dpt hidayah sebab ada org alim tegur dia tlg ubatkan juga and we all taubat nasuha.. tak pergi lg layan benda tahyul cmni..

paling dahsyat bomoh buaya lah.. mulut buaya tu pun dia ada.. org ckp dia msh kerja tangkap buaya.. rumah dia betul2 tebing sungai kt batu pahat.. kawasan pendalaman.. tengkorak buaya ada tergantung kt rumah dia.. tak tahu buaya ke biawak? entah2 tangkap biawak claim buaya

AdamBillionaire posted on 6-2-2013 04:44 AM
minta ustaz2 buat batu panas merah apa entah nama ilmu tu? di ambil batu bata merah? di bakar dgn  ...

Tiap kali mak saya buat baca yasin, buat solat hajat, buat yasin 7 mubin mesti selepas 3 kali buat mak akan sakit hingga terhenti apa yang mak buat.. aritu mak buat baca yasin setiap malam then mak nampak kat tepi tingkat muka bomoh tu mak menjerit Allah mujur ayah sedar.. Then mak cari fadilat ayat ikhlas (kul hu wal wa) then ada ayat di baca & sebut nama orang yang zalimi kita, dua tiga hari mak buat tengah malam mesti tersedar sakit kepala bila siang okey..
tapi bila mak hentikan baca yasin, buat solat hajat semua mak kembali sihat tak sakit...
bomoh nie jugak sekat rezeki kami.. apa yang kami usahakan untuk mencari rezeki pasti menemui jalan buntu...
saya benar benar dah putus asa...