CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17250|Reply: 145

kenapa ada orang tua yang mcm ni?

Masa anak susah, depa tolong jaga cucu dari kecik baby lagik....
biler anak dh selesa skit hidup, anak bg tau nak amik balik anak dia (cucu) tp si mak dok melalak bagai cucu tuh dia yg beranakkan.... kononnya nnt mcm tu mcm ni kalu cucu tuh anak dia aka mak cucu tuh jaga sendri....
si mak yg melalak bagai tu tak tau ka yg anak dia tuh mak budak tuh? dok sibuk nak melalak nak jaga cucu dh tua2 naper? dah tua buat la cara dh tua, pi ler surau, pi usrah, belajar agama sumer... dok sibuk nak uruskan cucu lagi kenapa?kenapa ada org mcm ni? mak korang macam ni ka? omak aku takdok la sbb tak penah jaga cucu full time....jaga kejap2 tuh ader lerr.... so maybe alasan suh mak sibukkan diri pi belajar agama tuh sesuatu yg hover?

aku kesian kat kawan aku ni.... duluk dia MJ anak 2, sorang laki sorang pompuan... biler cerai, ex laki dia curi anak dia dr nursery bwk balik kg suh mak dia jaga... kawan aku ni pun sbb keje & gaji tak seberapa, dia redha jek ler... dia jaga anak pompuan sorang.... la ni dh kat 3 thn kawin ngan lelaki bujang, dr mula kawin balik kg mintak kat mak mertua dia nak amik anak laki dia balik tp mak mertua melalak kata sayang dah kat cucu tuh.... anak tu kalu ex laki yg jaga takpe, ni ex laki dh kawin pung takdok rasa nak amik anak tu dok ngan dia.... nak tuntut kt court bagai nnt rosakkan plak hubungan baik dia ngan mertua tuh....meh tolong aku fikirkan cara kawan aku tuh nak buat camner.... ikut aku, pi jek file kat court since ex laki dia pun tak sibuk2 nak jaga anak tuh..... tapi dia takmo sbb nk jaga hubungan baik... dah cakap baik2, bincang itu ini pun makcik tuh dok bg alasan sayang cucu....

ngada jek makcik mcm ni kan... tak sedar diri diri dh tua, pi lerr bawak2 belajar agama sana.... ni dok sibuk nak urus cucu darjah 4 pi balik sekolah mcm org muda plak......

Rate

1

Panjangnya intro.........tp ok jek.....

If lepas cerai dulu takde perintah mahkamah berkaitan hadanah, senang.... aku assume takde la sbb ko tulis ex laki dia culik anak dr nursery kannnn....... so anak tu automatik takde special hadanah..... both parents boleh amik anak tu....

Ke 2, laki baru dia setuju tak anak tu di bawa tinggal bersama? Ada bantahan? Kalau takde mudah......

Ke 3, if cakap baik2 dah, cakap tak brp baik pun dah ...... nenek masih keras nak jaga cucu tu, kena atur rancangan....... bawa anak tu keluar jalan dgn pengetahuan si nenek..... senang je, cakap nk bawak makan kt kfc ke..... dh bawak keluar, terus pi balai polis buat report ...... reportnya menyebut "tak berniat menculik anak tp sbg ibu berhak mengambil anak dr jagaan bekas mertua selepas bbrp perbincangan utk mengambil anak tak berjaya".... report ni mesti ok sbb kot anak tak balik2, nenek buat report polis dh kecoh pulak balai nnt..... kalau tak kecoh makna polis x buat kerja...

Get ready with court case.... ingat bahwa hak hadanah adalah ibu, ibu kpd ibu & baru bapa.... if bapa file hadanah on behalf mak dia/nenek, kawan TT blh balas dgn kata bahwa anak bukan di bawah jagaan si bapa selama dipisahkan dr ibu.... hak hadanah ni, siapa yv menuntut, dia yang krna jaga anak tu 24/7... bkn sub kat mak dia, sedara mara dia.... sub kat bibik ms kerja boleh la diterima, selagi budak tu serumah dgn kita...

Nak jaga hubungan baik? Peduli apa, anak aku.... aku lagi berhak.... boleh? Mula2 masam muka, nnt raya bawak la budak tu dtg melawat nenek dia....

Rate

2

yup mmg ada orang tua mcm ni

dorang tu shin rasa tak cukup beri kasih sayang pada anak2 sendiri, jadi mereka ambil peluang kali kedua ni utk tebus segala kekurangan dulu

kawan shin pun sama mcm kwn abg bing tu, but he is a guy, dari anak dia baby mmg bekas IL dia berkeras berebut baby tu nak jaga, adik beradik IL pun sama..and since ex wife dia merelakan so dia pun go with the flow, bila dah bercerai and he remarried dia nak lar jaga anak dia pula kan? since ex wife dia pun sakan joli katak bila dah balik membujang, karok lar disco lar

pergi mahkamah and tuntut hadhanah ex IL turun mcm gangster, and the sad fact is that, sampai hari ni dia tak dapat berjumpa dgn anak dia, sampai mahkamah keluarkan perintah pun mereka ingkar..the boy dah 12 tahun pun, my friend belikan HP utk senang contact anak dia, IL dia jual kat orang, konon budak dah besar dah boleh kerja..

for shin orang tua spesis tu, dasar tak tahu hukum dan asal boleh.

Rate

2

Ini bukan kes nick HANA  kita kan?????

Mak aiii sampai dua cantas?????

Wanita dibawah lindungan kaabah....... Last edited by Manakbarutau on 10-1-2013 09:47 AM

Rate

1

Cara orang tua nak rasa diri mereka still worthy ...hang nanti dah tua mungkin lagi teruk ragamnya........sekarang je dah bunga bunga Manak perhatikan...

neee pepagi nak marah nee kenapee?

awat ni Bingka...noor ni kalu panjang2 malehhhh nak membaca..

niway..pepagi tak elok marah2

Follow Us
asal cerai ja gadoh...apa depa ni tak leh ke terima kenyataan dan buat baik demi anak2...nee culik anakla..gadoh pasal nafkahla..gadoh pasal hak penjagaan la..pasal rumah la..pasal harta benda...adoiii...nasibla i tak pernah mengalami semua tu..

OsHiN_hOnEy posted on 10-1-2013 09:05 AM
yup mmg ada orang tua mcm ni

dorang tu shin rasa tak cukup beri kasih sayang pada anak2 sendiri,  ...

Mak aku tua2 ni sibuk pergi usrah sana sini, sibuk nak jemaah kat masjid....... makcik jaga cucu ni sbb dia malas pergi usrah, solat jemaah kat surau/masjid kot.....

BidadariAnggun9 posted on 10-1-2013 09:03 AM
Panjangnya intro.........tp ok jek.....

bukan ker hak hadhanah gugur kalau isteri tu berkahwin baru?

nak jaga hubungan baik dgn mertia?? takde mananya aku peduli, kalau dah melibatkan anak aku, aku rebut.. tapi kes ni cam tarik rambut dalam tepung la, tapi make sure la rambut tu ko dapat, tepung tu setakat terkeluar skit, takpe, asalkan dapat rambut.

sorry ye, aku bab2 ni aku mmg takkan beralah. aku akan berkeras. jgn plak in law tu teiba2 ungkit kes2 penderaan yg melibatkan bapak tiri baru ke, kot2 org tua tu risau pasal tu kan. tapi bg aku, apa2 skali pun, amek balik anak tu. anak lelaki plak tu..!! baik amik cepat2, jgn sampai anak tu tak kenal/takmo kat ibu nye sendiri.. lagi payah nnt.

BidadariAnggun9 posted on 10-1-2013 09:17 AM
Mak aku tua2 ni sibuk pergi usrah sana sini, sibuk nak jemaah kat masjid....... makcik jaga cucu n ...

agaknya nak perasaan muda, jalan dgn cucu orang ingat dgn anak bongsu

betul lar tu ada nenek2 yg tak larat nak jaga cucu pasal zaman muda culas ibadat jadi dah senja nak buat lagi byk..

BidadariAnggun9 posted on 10-1-2013 09:17 AM
Mak aku tua2 ni sibuk pergi usrah sana sini, sibuk nak jemaah kat masjid....... makcik jaga cucu n ...

Memakmurkan masjid..berjemaah dalam masjid ini lebih ditekankan pada kaum lelaki.......

Kan????

OsHiN_hOnEy posted on 10-1-2013 09:17 AM
bukan ker hak hadhanah gugur kalau isteri tu berkahwin baru?

Bukan automatik gugur .......tgk la keadaan bagaimana.....

1. Ada tuntutan dari pihak bapa
2. Bapa mampu jaga anak tu sendiri, bkn sub kpd sedara mara
3. Si mak pompuan jalang, bohsia tua, tak islam mcm si bapa

If 1 &2 wujud,  bapa boleh amik anak tu...
If 1 & 3 wujud dan si bapa ada bukti, bapa boleh amik anak tu...
3. If 1 to 3 ada, bapa boleh amik anak tu.....

If no. 3 adalah si bapa, terbalikkan bapak as bapak ayam, bohjan tua & tak islam mcm mak, ada 1 & 2 pun bapa tak layak dapat anak tu......

Rate

1

noor2 posted on 10-1-2013 09:15 AM
asal cerai ja gadoh...apa depa ni tak leh ke terima kenyataan dan buat baik demi anak2...nee culik a ...

Tak mengalami semua itu bab cerainya ke atau sampingan selepas cerai????

noor2 posted on 10-1-2013 09:13 AM
neee pepagi nak marah nee kenapee?

bagus topik neh.. ada lah juga something yang berilmiah..

hang kalau malas membaca, gi lah kat tred borak jah tepek utube..

pls dont borak or OT kat sini..

Manakbarutau posted on 10-1-2013 09:21 AM
Memakmurkan masjid..berjemaah dalam masjid ini lebih ditekankan pada kaum lelaki.......

Kan???? ...

Dari duduk rumah sorang2, baik join usrah & memakmurkan masjid..... org masjid pun happy ada makcik2 volunteer nak tolong masak, tolong bawa makanan ke masjid, tolong itu ini kat masjid......  

Duduk rumah sorang2 ko nak suruh mk aku ngadap forum macam ko ke?

NURMIMIE posted on 10-1-2013 09:24 AM
bagus topik neh.. ada lah juga something yang berilmiah..

hang kalau malas membaca, gi lah kat  ...

sori la mimik...hang kalu nak menegur pun guna la bahasa elok..bukan i tak paham...ok chow..

Si anak nee pun Manak rasa nak kena penyapu...kalau iya pun nak sound untuk ambik anak tu balik....buat lah cara perlahan lahan....

Bila Lu susah Lu letak penjagaan anak Lu kat Mak lu....takmo pikir panjang...bila anak tu dah have that bonding relationship dgn nenneknya...tup tup Lu mau rentap ambik dia semula.....

Kalau Manak memang penyapu kan aja

BidadariAnggun9 posted on 10-1-2013 09:26 AM
Dari duduk rumah sorang2, baik join usrah & memakmurkan masjid..... org masjid pun happy ada makci ...

Lebih boleh mendatangkan fitnah keluar rumah dari berada dalam rumah....even though tempat yang ditujunya...masjid....don't you think so?

Tell me why then agama itu sendiri lebih menekankan kaum Adam untuk memakmurkan masjid instead of kaunm hawa????

Tell me...oh tell me......

BidadariAnggun9 posted on 10-1-2013 09:23 AM
Bukan automatik gugur .......tgk la keadaan bagaimana.....

1. Ada tuntutan dari pihak bapa

setahu shin kalau yg no.3 terbalik pada bapa bohjan tu, means hak hadhanah tu pergi kat maternal grandma pula kan?

zaman ni tak semua bapa tu jahat atau tak bertanggungjawap, ramai perempuan mengeluh suami culas lepas bercerai tapi pada shin ada juga yg terpaksa culas pasal bekas isteri yg mcm kawan shin tu lar, my friend nak bawa anak bercuti/shopping semua tak kasi tapi canang kat semua yg bekas suami tak guna, lagi2 anak tunggal maternal side yg jaga lagi lar ex wife besar kepala. yg kesian anak tu, walau sejahat mana bapa atau ibu tu tetap parents dia

most of the time anak2 yg dibesarkan oleh atuk nenek ni, perangai manja sangat tak boleh di tegur, kasih sayang atuk nenek ni lagi tebal kat cucu dari kat anak2 mereka, tak percaya tanya your mom