CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makkenits

adakah dia terkena dengan pompuan itu??

ArianPutra posted on 5-1-2013 03:10 AM
malu2 lakk... kalau ader jalan tolong2 kan lerrr

Kawe tolong doakan je..moh sama2 le. lagi berkat insyaAllah

evilcooler posted on 5-1-2013 03:17 AM
Kawe tolong doakan je..moh sama2 le. lagi berkat insyaAllah

bagus lah kalau macam tuh..alhamdulillahh

jenis manusia apa pompuan tu ngan family dia... moden sgt ke atau taraf vvip ke

semln mak dah gi jumpa ustaz yg dperkenalkn oleh sedara.. mmg mcm yg @ArianPutra bgtau, ada gangguan sihir.. dia ckp disihir mlalui mknn.. ustaz ada bekalkn air penawar tp masalahnya nak bg minum la plak.. adik x prnh blk umah.. camner nak bg dia minum??? but at d same time, ustaz suruh parents minum gak air tu..

makkenits posted on 6-1-2013 03:21 PM
semln mak dah gi jumpa ustaz yg dperkenalkn oleh sedara.. mmg mcm yg @ArianPutra bgtau, ada gangguan ...

saya dah dapat jawapan dari encik ArianPutra, memang ada gangguan sihir.. sihir pengasih.. sekarang MIL tgh usahakan nak berubat.. hurmm...

lady_rara posted on 6-1-2013 05:11 PM
saya dah dapat jawapan dari encik ArianPutra, memang ada gangguan sihir.. sihir pengasih.. sekaran ...

@lady_rara stay kat mana ye? if di area kl, a friend of mine ada cdgkn sorg ustaz ni utk gi berubat..

Follow Us
makkenits posted on 6-1-2013 06:39 PM
@lady_rara stay kat mana ye? if di area kl, a friend of mine ada cdgkn sorg ustaz ni utk gi beruba ...

@makkenits, saya stay kat kajang.. boleh juga nak bg contact number ustaz tu.. thank you ya..

saya dah pm no phone ustaz tu..

makkenits posted on 6-1-2013 08:57 PM
saya dah pm no phone ustaz tu..

tq @makkenits

stryder_cats posted on 6-1-2013 12:03 PM
jenis manusia apa pompuan tu ngan family dia... moden sgt ke atau taraf vvip ke

ntah le... nak kata urban, tapi mmg duduk di kampung je... mak bapak pun keja kampung.. in fact, mak tiri dia ngaku yang bapak dia hidup ditanggung oleh mak tiri dia sebab kurang rajin bekerja...

makkenits posted on 7-1-2013 08:54 AM
ntah le... nak kata urban, tapi mmg duduk di kampung je... mak bapak pun keja kampung.. in fact, m ...

ni baru nama spesis x sedar diri... org kampung berlagak ala2 vip

stryder_cats posted on 7-1-2013 10:13 AM
ni baru nama spesis x sedar diri... org kampung berlagak ala2 vip

pengaruh tv gamaknya... kalo tgk tv, selalu tunjuk engineer ni keja hebat.. bawak keta besar, umah besar... pendek kata, idup senang serba serbi.. tu ada yg teringin nak menumpang idup senang.. tapi hakikatnya, x semua engineer tu bergaji besar... kalo x pandai control bajet, mmg sakit gak kan... lagi 1 teori mak, kemungkinan semua ni ada kena mengena dgn status adik sbg anak lelaki sulung dlm keluarga aka waris harta parents yang sebenarnya tak seberapa tu...

makkenits posted on 7-1-2013 10:29 AM
pengaruh tv gamaknya... kalo tgk tv, selalu tunjuk engineer ni keja hebat.. bawak keta besar, umah ...

kesimpulannya semuanya sbab harta... suami tu bergaji besar, konon dapat hidup mewah.. bersuamikan engineer la katakan.. status tu penting...

yep.. itu la kesimpulan yang dapat kami buat... selain mungkin cara diorang utk tutup malu sebab si A ni dah pernah putus tunang, beberapa kali break dgn bf dan pernah gak rombongan meminang cancel last minute.. rasanya kalo dgn bf kali ni pun tak jadi gak, mmg malu dgn org kampung le... tu yg desperate gamaknya...

makkenits posted on 7-1-2013 10:29 AM
pengaruh tv gamaknya... kalo tgk tv, selalu tunjuk engineer ni keja hebat.. bawak keta besar, umah ...

mungkin la kot... pastu mata bling2.. try la buat sesuatu.. walaupon x kena diri sendiri tp tau jgakla perasaan mcm mana.. kesian mak ayah kan

mcm mak aku selalu ngomel - 'mak bapak sendiri penat2 jaga dia selama 27 tahun ni, bagi dia makan, minum.. bagi dia pelajaran.. tapi orang yang baru kenal setahun dua terus nak rampas anak mak samapi anak tak kenal mak bapak sendiri dah... ni bukan bakal menantu, tapi hantu!!!" ... sentap ati ooooo bila dengar mak ngomel mcm tu... time tu rasa mcm nak picit2 aje pompuan tu dan famili dia...

makkenits posted on 7-1-2013 10:57 AM
mcm mak aku selalu ngomel - 'mak bapak sendiri penat2 jaga dia selama 27 tahun ni, bagi dia makan, m ...

woo.. ayat exactly mcm yg MIL ckp.. sentap woo dengaq!

same le dengan makwe adik ipo ni.. berapa kali putus cinta, putus tunang pun pernah..

spesies mcm diorang ni tak pernah ke pikir ke balasan bila buat benda gini??? bukan setakat anak jadi derhaka kat mak bapak, malahan kalo kes aku ni, sampai bergaduh adik beradik / sedara mara sbb tindakan luar batasan adik aku ni.. setitik air mata mak mengalir, sendiri mau ingat le apa akibatnya kan....

itu lah kan? yg mak bapak belah pompuan tu, takkan tak reti nak nasihat anak tu jgn pecahbelahkan keluarga org... kalau kata nak manjakan anak sangat pun, nasihatkan lah budak lelaki tu, balik lah rumah, kau ada mak bapak lg.. ni tak.. time raya pun kau kumpulkan lah pakwe anak kau tu bersalam2 bermaaf2 macam anak sendiri.. ada kau suruh budak tu balik beraya dengan mak bapak? kalau ade, takkan la raya ketujuh baru nak balik.. tu pun takde pun bermaafan dipagi raya itew,,,

pasal tu la dari awal lagi dah rasa famili dia ni mcm something wrong ajer..kalo mak bapak yang tau adab sopan, tak kan le tak terlintas lgsg dlm kepala otak diorang utk nasihat kwn anak yang dah mula berani bersikap kurang ajar dengan mak bapak sendiri dan dah tak balik umah??? ni dah le fail bab nasihat, digalakkan lagi plak si adik ni keluar umah dan duduk di umah kakak pompuan ni... kalo parents aku tu buat salah besar atau something yang tak logik kot le kan... kalo salah parents aku pun tu pun sbb kami suruh dia tunggu lagi setahun 2 sebelum masuk meminang... tu pun sbb nak pastikan si A ni mau berubah dan mau dengar nasihat orang... salah ke?