CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makkenits

adakah dia terkena dengan pompuan itu??

ni aku nak share 1 story gak psl ilmu kena-mengena ni... ni terjadi kat pakcik kawan aku.. dia dah lama citer kat aku kisah ni tp baru semlm (masa dok termenung menunggukan jawapan @ArianPutra) aku teringat...

kisahnya, pakcik kwn aku ni dah berkahwin dgn org kltn.. idup diorg mmg bahagia.. tapi sbb masing ada kerjaya, diorg amik la bibik indon utk buat keja umah dan jaga anak diorg ni (aku x ingat dah brp org anak dia)... pck kwn aku ni mmg ada rupa dan poket pun tebal.. maklum je la, antara org bsr kat a very big private firm.. gaji bulan aje dah berapa puluh ribu.. tak termasuk bonus yang kekadang tu dapat setahun bonus terus... bila dah ada bibik ni, isteri dia perasan perangai husband dia dah mula berubah... suka marah2 kat bini dan anak2 dia, x mau makan hasil tangan bini dan jarang balik jenguk mak bapak di kampung... tapi mck kwn aku ni jenis tak berapa nak percaya benda2 mistik ni... dia assume perubahan pck tu ada kaitan dgn tekanan kerja..  so, dia buat tak endah je dgn harapan nanti husband dia akan jadi blk mcm asal... tapi lama kelamaan, pck ni dah jadi makin panas baran tapi bila dgn bibik ckp ok je.. bila famili kwn aku ni dok advice mck ni berubatkan pck, baru mck ni start mcari.. tapi dah terlambat.. coz pck tu dah lari ikut bibik tu blk indon.. semua duit simpanan dia bawa sama...jenuh diorg mencari pakcik ni kat indon.. bila jumpa, pck ni dah jadi mcm org bodo dan duit dia semua dah xde... diorg bw balik berubat ke malaysia... tapi mmg slow recovery... mmg beri kesan kpd famili dan kerjaya dia..

makkenits posted on 4-1-2013 09:51 AM
masih tgh mcari tmpt berubat since baru dapat tau je yg mmg confirm dia dah terkena... mak sdg cub ...

nak pakai khidmat nk ngidnap adik ko halo2 la..aku biasa ngidnap2 org tua neh.haha

mk-sabio posted on 4-1-2013 11:23 AM
nak pakai khidmat nk ngidnap adik ko halo2 la..aku biasa ngidnap2 org tua neh.haha

ngape? ko mmg biasa buat bisnes kidnap2 ni ke...

makkenits posted on 4-1-2013 11:25 AM
ngape? ko mmg biasa buat bisnes kidnap2 ni ke...

biasa la juge..mengidnap org tua yg tak reti balik ke umah mak ayah sendiri..hahaha

mk-sabio posted on 4-1-2013 11:29 AM
biasa la juge..mengidnap org tua yg tak reti balik ke umah mak ayah sendiri..hahaha

ko punya MO mcm mana?

#modespycabuk

makkenits posted on 4-1-2013 11:33 AM
ko punya MO mcm mana?

#modespycabuk

ada 6 step.

1) Buat report/inform kat polis. cakap nak gi kidnap org yg x reti balik umah.
2) Cari keta yang bukan saiz kancil/viva.
3) Kumpul org lelaki yg berbadan besar dan tegap 4 org.
4) Pegi ke umah org yg nak dikidnap.
5) Ambik org yang nak dikidnap
6) Bawak balik ke umah.

step lain tu atas citarasa masing2. hahahahaha

Follow Us
mk-sabio posted on 4-1-2013 11:39 AM
ada 6 step.

1) Buat report/inform kat polis. cakap nak gi kidnap org yg x reti balik umah.

MO yg agak selamat... tak takut ke kot terkena tempias dr org yg busuk ati ni?

kesiannye cerita adik ko ni.. harap jangan la berlaku kat adik aku... dah la die sorang je lelaki dalam kuarge... takat kuar enjoy tuh aku x heran lagi boleh balik ke kuarge tp klo dah melibatkan sihir dan putus hubungan ngan kuarge ni memang parah...

sakitleher posted on 4-1-2013 10:56 AM
Terbaikkkkkk

tamo join ka..?

makkenits posted on 4-1-2013 11:43 AM
MO yg agak selamat... tak takut ke kot terkena tempias dr org yg busuk ati ni?

sbb tu aku cakap step lain atas cita rasa masing2..dlm 4 org nak muat keta tu, pilih la yg berkaliber sorang.ehehehehehe

mk-sabio posted on 4-1-2013 11:51 AM
sbb tu aku cakap step lain atas cita rasa masing2..dlm 4 org nak muat keta tu, pilih la yg berkali ...

kalo kawasan operasi ko termasuk belah utara, maybe blh dipertimbangkan.. tapi kalo tu mmg tahap kritikal sesgt dah le...

kalu dalam kes sihir ni, ade tak doa atau amalan yg boleh ibu TT buat untuk tolong adik TT tu?/
sbb doa ibu ni kan mustajap org kate.ade sape2 yg tau??

cikkut posted on 4-1-2013 11:57 AM
kalu dalam kes sihir ni, ade tak doa atau amalan yg boleh ibu TT buat untuk tolong adik TT tu?/
sbb ...

tu la psl... selain nak mcari org yg pandai berubat, mak gak tgh mencari doa yg dia boleh amalkan sendiri untuk tawarkan sihir tu.. aku confirm dia akan rujuk perkara ni kepada ustazah yang pernah bekalkan dia dgn ayat pendinding masa dia sakit misteri ari tu..

kalo mcm tu, tukar pi ke loji kumbahan bleh x???

Kire boleh lah,tp kumbahan menatang yg bunyi kroookk..kroookk tu..

tamo join ka..?

Join pe..sory leh,kdang2 otak aku ni bengap cikit,lambat tangkap..

makkenits posted on 4-1-2013 08:38 AM
cuba pm @arianputra... minta dia tlg tgkkn samada adik tu terkena ke x.. semlm ada minta tlg dia u ...

ok terima kasih TT.. akan di PM nanti.. terima kasih banyak2..

asaalamualaikum.... nak tumpang cerita pasal anak mak angkat sebab masalahnya lebih kurang sama dengan cerita t_t. anak mak angkat ni perempuan dan bekerja di cyberjaya, mak angkat tinggal kat sabah. anak mak angkat ni (saya namakan d), dah terkena dengan sorang lelaki ni... alkisahnya mak angkat sekeluarga x berkenan dengan lelaki tu sebab perangai lelaki tu dan famili dia yang kurang ajar. tapi d ni tetap nak kan lelaki tu walaupun dipukul oleh mak angkat, tetap berdegil nakkan lelaki tu. keadaan bertambah teruk bila d ni dapat offer keja kat cyberjaya...lelaki tu selalu datang kl dan d ni pun x bagitau famili dia bila lelaki tu datang kl.

satu hari mak angkat dapat surat dari mahkamah... kena hadir kat mahkamah sebab d ni dah failkan saman pada mak bapa dia sebab enggan kawinkan dia dengan lelaki tu. masa tu memang hancur hati mak angkat... mak angkat dengan suami dia pegi kl cari dia kat tempat kerja tapi d ni x da kat ofis sebab dia ada kursus. masa tu bapa angkat x tau lagi sebab mak angkat x cerita sebab suami dia ada sakit jantung. bila dah tau tu memang sedih lah dorang suami isteri. masa hadir kat mahkamah tu d datang dengan lelaki tu... x lama lepas tu suami mak angkat masa hospital sakit jantung... alhamdulillah sekarang masih sihat tapi x nak makan ubat, sedih sangat dengan perangai d ni..sedangkan d ni anak sulung dan kesayangan mak angkat dan suami dia. dan keputusan mahkamah memihak kepada d, dia menang kes tu. sekarang suami mak angkat failkan rayuan tp belum ada cerita terbaru lagi jadi macam mana.

sekarang d tu dah kawin pun, tu pun tau melalui facebook...tp mak angkat dan suami x tahu lagi... saya tau pun sebab adik d bagitau saya. mak angkat ada jumpa ustaz, memang d tu ada terkena ngan lelaki tu... dia masukkan benda tu dalam minuman d. sekarang mak angkat nak usahakan supaya lelaki tu tawar hati/ benci dengan d.. tp x tau lagi berjaya ke tak.. adik d ni pun x sampai hati nak bagitau mak dia d tu dah kawin... d tu baru ja kawin bulan 11 lepas... dan d baru sahaja di operate sebab apendiks.. adik d pelik sebab selama ni kakak dia sihat, tiba2 dengar dia baru lepas operation.

sorilah tertaip banyak pulak....

Rate

1

rasanya bnyk kes yg mcm ni tapi antara tau dgn tak tau je... kalo ada famili yg still amik kisah, maybe org yg kena ni masih dapat diselamatkan... tapi kena tebalkan muka dan telinga utk dekatkan org yg dah terkena ni dgn famili.. mcm mak kata, org yg terkena ni bukan sedar apa yg dia kata dan buat... tu pasal dia buat perangai yg sebelum ni x pernah dibuatnya... jadi org yg masih waras ni, kena berusaha ubatkan dia.. takut dia lagi terseksa kalau dibiarkan lelama di bawah pengaruh sihir tu.. physically and mentally...

makkenits posted on 4-1-2013 11:53 AM
kalo kawasan operasi ko termasuk belah utara, maybe blh dipertimbangkan.. tapi kalo tu mmg tahap k ...

aiseh..belah utara ni kena consolidate dlu la..tgk ada brapa job baru leh gi.ekekekeke

makkenits posted on 4-1-2013 03:01 PM
rasanya bnyk kes yg mcm ni tapi antara tau dgn tak tau je... kalo ada famili yg still amik kisah, ma ...

setuju.. ni pun baru lepas bincang dgn MIL psl nak mintak tlg perawat kat porem ni scan dr jauh.. MIL kata selagi kita boleh usaha, usaha lah... somi pun dah bg greenlight.. mintak2 lah semua berjalan lancar...