CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makkenits

adakah dia terkena dengan pompuan itu??

camne la nak bawak g berubat, balik rumah pun taknak.. macam2 helah dah guna nak suruh dia balik, tak jugak balik2.. kalau ada sesapa yg boleh tlg scan kan ke, betul ke adik ipor ni dah terkena.. pelik sgt perubahan nye tu...

yg pompuan tu umor 28 tahun ni.. adik ipor 26..

umor ipar sis sme ngan sy..mude lg lah bdaknye..

Tumpang citer ek TT,baru tingat pasal sorang makhluk ALLAH ni,die ni tinggal 1 taman ngan kakak sy,somi die kalu tngok,dah cam mayat idop,somi lah yg cakap..spanjang sy duduk taman tu dulu,sy xpernah knal yg mane somi die,kalu terserempak ngan somi orang nih mase ronde2 taman bersame en.somi,mesti sy misz nak tengok rupe somi die..tp somimpernah cakap,somi orang tu muke dah rupe mayat idop,pucat je,pas tu tengok cam bodoh je muke die...kalu berkawan ngan bini die ni mau ati,sebab die ni,pantang kalu orang yg berkawan ngan die(wlaupun xrapat) lebih dri die,xlame pergi cari ustaz lah jawapnye..kakak sy dah kene pun ngan die..tp sekarang alhamdulillah,da chat,berubat kat darul syifa kuantan..

Opsss,tlupe..dok citer sal kakak y sorang tu,baru tingat citer sal kakak sy yg lagi sorang nih,sy name kan kakak sy yg dok kuantan tu kakak L,kakak yg sy citer ni kakak D ek..kakak D ni dulu kawin ngan orang klante,dapat anak sorang,pas cerai,xlame pas tu,die kenal lak sorang mamat ni,dude,orang klantan gak,xtau anak bape..D kenal ngan die xdan lame,terus ikut jantan tu kawin lari..pas bape blan D nikoh baru dapat kabar biter..tu pun die dah ngandong,arwah mak anto L g umah D untuk d jadikan inpomer ..start dari situ family ngan die dah xtpisah lagi..ble dag slalu blik umah abah,D mintak arwah mak tolong jage kan anak die yg sy nme kan S,rupenye S slalu kne pukul ngan ayah tiri die..alam awal bulan 2 2008,D blik umah abah,mule2 ok je,satu ari tu D jalan2 g umah kakak kami y sulong sy nme kan M,umah dekat je,bile D balik smule umah abah,tibe2,D kemas smue kain baju die ngan anak2,terus bawak g umah M..S balik sekolah,letak beg g umah M,S balik umah abah jap,pas tu g umah M unt kali ke2,kali ni S xbalik2 umah nilagi,sampai lah ke ari ni..D nagn somi durjane die tu bawak S lari tanpe pengetahuan arwah mak..bile arwah mak dapat tau,terus report polis,tp polis kampung,paham2 aje lah..D ngan L pernah selisih paham,tp ngan bantuan arwah mak ngan kakak2 yg ad diorang berbaik smule,tp xlame,dan bape ari je berdamai,sebab M hasut D..ade satu petang seari sebelum D bawak S lari,arwah mak panggil D datang umah ni selesaikan masalah,xbape lame pas tu D kuar dari umah,kakak sy N vakap kat D,lebih kurang cam nir,(kalu aku lh dapat laki cam laki ka,lame dah aku tinggal),pas tu ngan selamber berok D jawap(aku lebih rele hilang mak bapok dr ilang somi)..start dr ari tu idop arwah mak terus berubah,emak selalu menangis sebab rindukan S,kalu mak tengok budak2 balik sekolah lalu depan umah ni,mak mesti menitis kan air mati..dan start dari kejadian,emak leaskan kate2 yg M dan D adalah anak derhake,mak xkan halalkan walaupun setitik air susu mak yg mak susu kan diorang waktu kecik dan idop M,D dan somi xkan pernah senang..mase mak cakap tu mak mengadap matehari turun sambil nangis..matehari turun,bermakne arah qiblat kite..sampai mak menghembuskan nafas yg terakhir pd 13022009,setaon lepas D bawak S lari..,hajat mak nak tengok S depan mate xkesampaian..mak pergi membawe segale duke yg di pendam,dan mak pergi membawe sjuta arapan untuk bertemu S sbelum die meninggal..mak meninngal disebabkan mase die dah sampai,tp sakit mak disebabkan merane rindukn S..kerane doa arwah mak,idop M dan D xpernah senang sampai ari ni..termakbullah doa seorang ibu yang di aniaya..kerane diorang,dah nakmasuk 4taon sy idop tanpe kasih sayang sorang ibu..

Rate

1

mmg ramalan ku benar belaka... ada gangguan sihir...kena cari  ustaz2 yang ada kat kg berubat.. katanya sihir nih boleh di lunturkan..  thanks @ArianPutra for the help... walaupun cuba tanya sape punya angkara, tapi dia kata dia tak blh nak bgtau sape.. nanti akan tahu sendiri...

lady_rara posted on 3-1-2013 09:59 PM
camne la nak bawak g berubat, balik rumah pun taknak.. macam2 helah dah guna nak suruh dia balik, ta ...

cuba pm @arianputra... minta dia tlg tgkkn samada adik tu terkena ke x.. semlm ada minta tlg dia utk tgkkn dan dapat jawapan dah...

Follow Us
so tt, cemane ngan adek u..? da berubat blom? mohon kuatkan semangat ye

cagOO posted on 4-1-2013 08:54 AM
so tt, cemane ngan adek u..? da berubat blom? mohon kuatkan semangat ye

masih tgh mcari tmpt berubat since baru dapat tau je yg mmg confirm dia dah terkena... mak sdg cuba mcari tmpt yg x perlu bawa adik gi berubat.. nak berubat dari jauh sbb x mungkin adik akan balik umah skrg ni dan rela hati nak ikut gi tmpt berubat... unless la kalo kami gi kidnap dan ikat dia baru boleh bw dia gi tmpt berubat...

mmg ramalan ku benar belaka... a

Terungkai sudah kesangsian TT slame ni..

makkenits posted on 4-1-2013 09:51 AM
masih tgh mcari tmpt berubat since baru dapat tau je yg mmg confirm dia dah terkena... mak sdg cub ...

kalo sis nk mintak tolong me kidnappp pompuan durjana tu pon bole ... me tolak die masuk gaung,,

haah.. dah tau punca.. bila dah confirm mmg ada libatkan sihir, baru tadi aku pecah 1 rahsia kat mak.. sbb sblm ni aku tak tau benda ni ada kaitan dgn adik atau mmg asalnya hal umah yg aku duduk dgn husband skrg ni.. masa mak memula dok sakit misteri tu, aku sedar ada lembaga itam ikut balik ke rumah aku di png ni slps aku balik tengok parents aku kat kg.. nampak dia melintas dan dengar bunyi cakaran kat cermin tingkap... tapi lps sehari ilang la benda tu.. mmg umah aku ni angker skit tapi aku tau angkernya setakat bunyi guli dan bunyi pindah perabot je.. plg teruk pun ada suara mmanggil nama anak aku..

anyway, lps dgr citer aku tadi.. dia kata mungkin gak le benda tu asal dr kg sbb org tu nak pekenakan mak aku tp x jalan.. so aku kena tempias sekali.. menurut mak aku, masa sakit tu, mmg dia mimpi pelik2 dan syak ada org cuba kenakan dia.. tapi dia ada amalkan ayat pendiding yg dia belajar dr ustaz/ustazah yg dia g belajar ngaji.. so, cubaan org tu utk kenakan mak aku mungkin x menjadi sepenuhnya.. tp tu setakat teori mak dan aku le... ntah betul ke x...

kalo sis nk mintak tolong me kidnappp

Sebelum @cagOO kidnap die,die dah mak esahkan cagOO dulu..

cagOO posted on 4-1-2013 10:27 AM
kalo sis nk mintak tolong me kidnappp pompuan durjana tu pon bole ... me tolak die masuk gaun ...

... sounds so tempting pelawaan @cagOO tu... takyah masuk gaung, setakat masuk sawah pun dah puas ati... bagi dia mandi lumpur... biar dia tau, sekotor mana lumpur kat badan dia tu, sekotor tu la ati dia..

Timekasih  @BabeYSHa bab beri kedit..

sakitleher posted on 4-1-2013 10:35 AM
Sebelum @cagOO kidnap die,die dah mak esahkan cagOO dulu..

cagoo prepare le siap2, cagoo standby ler ngan ganyang style cagoo.. baru die tawww

makkenits posted on 4-1-2013 10:35 AM
... sounds so tempting pelawaan @cagOO tu... takyah masuk gaung, setakat masuk sawa ...

masuk lumpoq ja?? lagi die suke sis.. tu kan mmg tempat tinggai die.. bersame2 lembu kerbau yg ade..
spesis tade akai cmtulahh ...

biar dia tau, sekotor mana lumpur kat badan dia tu, sekotor tu

Orang camni,diorang lagi kotor dari lumpur sis..

cagoo prepare le siap2, cagoo standby ler ngan ganyang style

Opah ganyang kau..

masuk lumpoq ja?? lagi die suke sis.. tu kan mmg tempat tinggai die.. bersame2 lembu kerbau yg ade..
spesis tade akai cmtulahh ...

Terbaikkkkkk

kalo mcm tu, tukar pi ke loji kumbahan bleh x??? huhuhu