CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7722|Reply: 49

adik ipar berkuasa

aku ada masalah ngan adik ipa aku (lelaki)
apa yg aku perasan...redha mak mentua pak mentua aku terletak pada redha dia..kalau dia benci seseorang maka mak n pak mentua aku akan benci gak org tu...ni yg jadik kat aku....dia tak suka aku maka in laws aku pon tak suka aku sampai tahap aku diharamkan balik kg diaorg semata-mata atas kebencian adik ipar aku ni...sekarang ni dah hampir 3 tahun aku tak boleh balik sana...aku sayang mak n pak mertua aku..tapi api kebencian yang ditanamkan oleh adik ipar aku tu menutup mata mak n pak mentua aku ...kalau korang..korang buat apa?

apa yg ko dh buat smpi dorg benci tahap gaban kat ko???
care 2 share??

ko pmpuan or lelaki?

a'ah... cite ko tak detail lah....

Adik ipar lelaki pun ada perangai mcm babun?....
Apa puncanya?.....

call, YM, skype, whatsapp, FB

Follow Us
puncanya yang utama diaorg percaya sangat2 i dah bomohkan my hasben...kalau suami tolong isteri sidai kain tak bermakna suami tu dibodohkan kan?tapi itu la modal adik ipa i bagi dekat my mother in law sampaikan my mother in law mengamuk2 dekat i sebab bodoh2 kan anak dia...bila benda tu dah dipasak dlm otak my mother in law..habisla semua benda yg kita buat akan disalah ertikan..sampai satu tahap  apa2 sahaja yg dibeli oleh my hasben dianggap oleh diaorg ikut kehendak i.i sangat2 sedih bila anak2 i mengadu bila balik kg diaorg kena perli2 disebabkan i..anak2 makin membesar diaorg boleh nilai dan diaorg faham apa yg diperkatakan oleh bapa saudara,atuk dan wan diaorg.kemuncaknya 3 tahun lepas kerana fitnah adik ipa i tu i tak dibenarkan lagi jejak ke kg sebelah my hasben..menitis air mata hina nya diri kita dipandang orang. i pelik sebab my mother n father in law terima bulat2 apa sahaja yang adik ipa i cakap

jika puan masih ada keinginan untuk mendekati PIL, maka teruskan berbuat baik dengan mereka.
tp jika dah tak mahu, tak payah dikenang2.

hati mau keras dan kuat, kena selamba, sebab cabarannya besar.

bertabahlah.. skg nie penting untuk yu jaga hati suami dan anak2... mmg hati yu sakit tp nak buat cemana, mengadulah pada yang maha esa agar hati mereka terbuka dan berubah.. yg lain2 tu terpulang lah... sekarang ni bahagiakanlah diri sendiri dan keluarga, jangan sedih2... ceria ok..

Rate

1

apa tindakan suami untuk jernihkan keadaan?

peranan suami puan?
apa usaha beliau untuk menjernihkan suasana?

betul la.. saya pun curious dgn peranan your hubby. dan mcm mana hubby boleh balik kg dgn anak2 tanpa bawa isteri dan jugak keadaan ni berlanjutan sampai 3 thn?

my hubby pernah cuba betulkan keadaan tapi bila my hubby backing i makin kuat kenyakinan my PIL yg my hubby dah kena bomoh ngan i...yg i perasan anak2 lelaki my PIL asal balik kg akan cerita keburukan n kelemahan wife masing2 n keluarga mertua depa...so kalau balik sure akan denga la cerita macam mana diaorg marah2 wife etc...bila my mother in law nak gossip2 dgn i pasal menantu2 dia i selalunya akan cakap.."biar la mak rumah tangga depa biaq p la kat depa" i tak suka denga selalunya i akan cakap apa yg i rasa tak betul...dan i rasa itu salah satu punca my in laws tak suka dgn i...my hasben tak macam tu..alhamdulilah..buruk baik i dia akan tegur i atau dia akan cakap dengan my mother...so i rasa perangai my hasben yg macam tu mendatangkan perkara yg pelik kot dekat family they all.

selama ni i pernah ngadu ngan my hubby apa parents n adik beradik dia pernah buat dekat i..tapi dia macam tak percaya sebab depa takkan buat benda tu depan my hubby...penah sekali tu i n anak2 balik kg, my mother in law maki i depan anak2 i..sampaikan anak i ajak i balik sebab tak tahan dengar tok wan depa maki i macam2,, tak lama lepas tu my hasben sampai kg sebab we all memang plan nak makan tengahari situ...automaticly my mother in law terus buat baik macam tak de apa2 berlaku.....

balik rumah anak2 i terus mengadu dekat papa depa apa yg berlaku dekat kg..my husben terkedu sebab selama ni dia tak  sangka begitu kronik kebencian his mother dekat i. i cakap dengan my hubby..i tak sanggup dia jadi anak derhaka,,sebab every time my husband backing i depa akan guna ayat tu.."anak derhaka sebab bela bini"..."anak derhaka sebab lebihkan bini..bla bla bla"...bila keadaan dah kronik macam tu my hasben balik kg n cakap kalau benci sangat dengan i..anggap je i dah mati..n his parents setuju..n my hasben cakap juga anggap je anak2 i pon mati gak sebab anak2 i tu ada darah i mengalir dalam diri mereka...my PIL cakap ada anak2 i diaorg tak rasa apa2 tak ade pon diaorg tak rugi apa2...u all bayangkan sampai macam tu sekali....bila my husband tanya balik pada adik beradik dia apa yg i buat sampai i dibenci macam tu..adik beradik dia cakap sebab my brother in law tak suka dengan i sebab dia rasa i tak layak untuk dapat semua kemewahan yg hasben i ada n sebab i selalu bantah cakap dia bila dia cerita yg bukan2..tu la punca utamanya

bak kata carly..sekarang ni i fokus pada suami n anak2 tapi kadang2 dia menganggu juga fikiran kita..i tak tahu apa kesudahannya..sebab sekarang my PIL desak my husband utk kawen satu lagi..i rasa untuk menyakitkan hati i kot..tak tahulah..so far my hasben tak termakan lagi la..tapi siapa tahukan...

kasihannya. banyak-banyak lah berdoa supaya mereka insaf.

ya Allah teruknya perbuatan family in law pada TT. uikss hanya kerana somi tulun bini jemur baju n kerja2 umah lain dah dianggap manderemkan somi ek dan hanya kerana tak bersetuju ngan il mengumpat anak menantu lain il benci

hb aku dari hari mula kawen sampai skrg mendobi kain baju, siapkan makan kadang, buat susu anak n ada lagi yg dia tulun aku kalu mil tau tataulah dia anggap aku manderem hb ke tak.

sampai hati ils ko buang anak2 ko sekali ek. selalu yg aku dengar kalu il tak suka menantu cucu dorang tetap syg. agaknya il ko jenis kalu dah tak suka kat sorang tu darah daging org tu pun dorang tak suka walaupun anak ko hasil darah daging dorang n ko sendiri

apa yg boleh aku advise ko sabar jelah. bykkan berdoa moga hati ils ko lembut dah berubah tanggapan terhadap ko. yg penting ko biarkan hb jalankan tanggungjawab dia pada il.

Rate

1

kesian kat tt, esp part x kesah pasal anak2 tt tu. slalunye pil x suke menantu, xdelah sampai nk buang cucu sbb keturunan mereka gak. abes suami tt caya bulat2 lah ape yg kuarge dia ckp ... dia caya dia kene buatan tt? n dia boleh terima hakikat sbenar yg dorang x suke tt sbb cara tt len dr dorang? apsal lps dah kwin dah ade anak baru x suke? or bil tt ni dah lama bengang n bengong.

ni yang tt tulis ya "adik beradik dia cakap sebab my brother in law tak suka dengan i sebab dia rasa i tak layak untuk dapat semua kemewahan yg hasben i ada n sebab i selalu bantah cakap dia bila dia cerita yg bukan2..tu la punca utamanya". bil nye dengki sbb tt bantah ckp dia? dia tu sape? bil? dah salah, x kan nk diamkan. tp kalo tt rs itu boleh menenangkan keadaan, ape2 dia ckp lepas ni, pura2 dgr tp jgn ckp ape. wat bodoh. kdg2 perlu blakon bodoh kalo dah bjumpe ngan org bodoh mcm bil tt. sambil2 tu, tanye dia, ape hukum org fitnah org ... tanye dia sbagai isteri, kata sape yg patut tt patuhi ... bil ke suami? ikut ckp suami pon ade tmpt n adabnya. tanye dia jugak, ape hukum mganggu hubungan baik suami isteri n anak2? tebal sgt hasad n prasangka dlm hati bil sampai mnyusahkan org len.

selain dr bdoa n bsabar mcm yg forumers len cdgkan, elok kalo tt n suami dptkan nasihat dr org yg lbh arif tntg masalah tt ni. yelah, kot kalo tt or kuarge tt yg bsuara nanti suami or kuarge dia x mo caya or x nk terima. n meow setuju yg suami tt main peranan yg amat2 penting dlm mperbaiki keadaan ini.

Rate

1

kesian dengan tt..

tt bersabarlah ye..

klu boleh bersemuka dgn adik ipar laki tu lg baik, tyakan pd dia,
apa punca dia buat fitnah mcmtu skali?
klu boleh, biar suami (abg kepada adiknya) tu ada sekali
bersemuka, tp jgn libatkan parents (jgn ajak parents in law)

dan lepas tu, klu penyelesaiannya baik, mntk adik ipar tu
bgtau semula pd parents yg tt ni x seperti yg dikatakan..
itupon kalau adik ipar tt tu hatinya boleh lembut..
jgn lepas bersemuka, makin teruk, sudahlaa..

satu soalan nk tya, adik ipar laki tu dh kawin ke belum?

klu dh kawin, mcmana laa layanan adik ipar tu pd isteri dia agaknya..
siapa jdik isteri dia mmg malang laa..
x paham betul, ader jgk lelaki yg bersikap mcmtu,
tp yerlaa, dh namapon manusia ye..
x tggu lelaki/perempuan..
cumanya, jrg kes sebegini lelaki yg buat hal..

hmmm.... Last edited by bunga_lestari on 26-11-2012 02:40 PM

Rate

1

mcm s**l jer famili in law ko nih TT...

angin plak aku ptg2 nih...

PPRT sangat pemikiran keluarga mentua TT nie..sorry to say but orang yg pegang pada bomoh2 ni dalam setiap aspek hidup memang ketara nampak pemikiran x sekolah/x beragama. dan jugak x terkejut kalau satu family pun berfikiran macam tu, mungkin IQ mereka pun rendah2 belaka.

Instead of cuba berbaik2 dengan mereka, baik jauhkan diri..nanti jatuh gene b*d*h tu pada anak2 TT.

emo di petang hari sebab terkejut ada makpak berpikiran macam ni. parents sila pastikan anak2 anda cukup ilmu dunia dan akhirat untuk mengelakkan mindset perang dunia pertama macam keluarga mentua TT ni.

terima kasih semua sebab perihatin ,rasa lega bila dah luah walaupun tak kenal kan...nak cerita dengan adik beradik tak boleh la sebab itu aib keluarga suami at least i boleh lepaskan dekat u all semua walaupun nak cerita semua i rasa berpages jadiknya nanti..thanks alot...

mungkin ada perangai i yang diaorg tak berkenan sebab kita tak perfect mana kan...tapi tulah i cuba muhasabah diri i juga..kadang2 kita rasa perangai kita bagus dah tapi menaqnya tak bagus di mata orang kan...

any way...terima kasih banyak2 mana2 yg bagi semangat n cadangan....so far yg nak berdepan dgn my brother in law tu i tak de upaya lagi sebab dia sangat bijak berhujah sedangkan i ni tak bijak mana..