CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25868|Reply: 16

kereta masuk air...lepas kering ada bau dakk...meh share mehh...

Salam 1Malaysia....

Dah belek2 tapi tak jumpa..so aku bukak benang nii...sesapa ada pengalaman mohon share..TQ

kereta aku umur baru 2 minggu..tup2..rumah aku banjir kilat..tak sempat alih kereta..air masuk dalam itu kereta..nak kata air tinggi..tinggi gak kott..pasal hiluxpun boleh masuk air sampai karpet gakk.. tapi tak sampai enjin...aku pakai honda stream...bukak2 dah macam perahu bocor..tanya 2 kedai keringkan karpet..sama saja caranya..bukak karpet pas tu jemur..itu pun ikut cuaca..kalo panas cepatlah kering..makan masa 2 3 hari...aku tanya honda pun caranya sama gak..cuma tempoh masa lagi lama 5 ker seminggu..kalo boleh aku tak nak masa yg lama lahh...sebab aku ni jenis ibu tinggal...biar betul nii..pas tu lepas kering memang akan ada bau...keringkan camne pun bau tetap ada tapi tak teruk..kalo tak bukak karpet bau lagi teruk..aku jadi cam pelik tak de ke cara keringkan selain jemur bawah matahari..masuk oven ker..dibuatnya cuaca tak panas mau berminggu nak kering carpet tuu..kata carpet tebal la..susah kering laa..yg tak tahan tu bau hapak susah nak hilang katanya..haihhh...

ada 1 cara..
tukar kete baru

memang takde cara lain kak...1 tu je cara...
kete bapa akupun pernah kena banjir
seminggu jugalah jemur...itupun jenuh jemur angkat, jemur angkat....sebab musim ujan kan...
lepas tu memang ada bau....makan masa lama juga nk ilang kan bau..kena rajin sembur air freshner

sy bagi idea, itupun kalau nak ikutla....
buka semua karpet...pastu pasang balik seat....
so kete boleh pakai....awak alaslah dgn karpet apa2 dulu sementara tggu karpert tu kering....
tu je cara terbaik bleh buat....
btw...awak duduk kat mana? kedai Quote berapa RM utk cuci?

zulka posted on 6-11-2012 03:01 PM
ada 1 cara..
tukar kete baru

Ya ampuuunnnnnnn....kereta aku tu baru 2 minggu aku beli..nak beli lain...oooo..tidakkkk....

zulka posted on 6-11-2012 03:09 PM
sy bagi idea, itupun kalau nak ikutla....
buka semua karpet...pastu pasang balik seat....
so kete  ...

duduk pinggiran putrajaya...2 kedai rega letak RM150..ngan RM180...ni kedai Acong ngan Gopal..masa siap 2 3 hari..ikut cuaca...honda service rega RM350..kalo air lagi banyak rega ada lebih sikit lahh..jangkamasa 5 hari ker seminggu...tengok cuaca jugekk..ni kat luar rumah aku hujan lagii....memang proses sama je...bukak seat..bukak karpet pas tu jemur..kira dah memang x de cara lain lahh kann...dan aku pun tertanya2 ngapa x de chemical yg boleh buang bau ekk..selain guna febreze...lagi satu ngapa ekkk tak gunakan oven untuk keringkan karpet selain bergantung cahaya matahari...apapun...tq zul..

Follow Us
kt putrajaya pun banjir gak ker.

elok2 air boleh rosakkan electronic device dlm keta, blh short circuit lgi

try guna baking soda atau arang utk hilangkan bau...letak je kat karpet tu...

kalau letak bluehippo yg menyerap kelembapan tu xleh ke??ko try letak banyak2..then ko gi jusco equine p masuk daiso atas tu dia ada jual arang yg leh sedut bau2 segala tu..ko beli laa banyak2 sikit letak..tp apa2 pun ko terpaksa laa jgk keringkan karpet tu dgn jayanya...skang musim hujan kan mmg makan masa laa kalau nak tunggu kering tu.

agaknya honda stream punya ecu bukan kat lantai kereta kot ataupun ecu dia jenis kedap air,

mengikut pengalaman kereta bapak aku dlu yg penah kna banjir, walaupun da basuh & keringkan semula kapet pun akan masih ada bau, yela air banjir itu kan kotor, lainla kalo banjir air sungai jernih, yang tu xdela baw,

da alang2 bukak karpet tu, kasi tuka baruje terus

ada satu cara..kalau betul2 kapet ko bukak pastu hanto dobi..buat drycleaning..tp makesure karpet tu btul2 kaper dan xder campuran getah

Thnks untuk yg beri pendapat...aku dah pi hantar honda kasi cuci karpet..sebab tu je pilihan aku dan aku yakin servisnya....dan masih belum siap lagi hingga hari ni..nanti dah siap aku abiskan cerita..tengok camne kisah karpet ni ..kalo ada bau gak lagi aku try guna soda or arang seperti yg disarankan..itu pun setelah aku try febreze lahh..jiran2 aku pakat2 masukkan daun pandan berjambak2 dalam kereta...kalo ada bau gak lagi..tukar karpet baruu..oh my gucciiiii....dan setelah gegeh aku try macam2  n still  bau teruk sangat dek idung aku...terpaksalah tukar baru tengok berapa sen aku ada..

mmm............. ko letak je laa belacan kat keta.............

Acong posted on 8-11-2012 02:32 AM
mmm............. ko letak je laa belacan kat keta.............

ko cam tau je aku suka belacan....tak membantu gi jauh2......

butang baju melayu aku mana pahhhhhh...

salam dan selamat sejahtera...

aku kembali untuk habiskan benang ni...lambat beri laporan disebabkan banyak hal2 dunia akhirat yg perlu diselesaikan..

proses pengeringan ambik masa 2 minggu...kerja2 pemasangan balik tak berapa ok..tak kemas...boleh saja jika nak minta pasang kemas2 balik tapi ambik masa lagi...aku malas..lagipun aku dah pindah negeri lain...hingga hari ini..ada bahagian2 yg nampak macam kulat...kaler putih2..terutama kat sudut2..tak la teruk sangat..dari segi bau..tiada tinggalan bau..sebab aku pindah pahang masa musim durian..jadinya bau durian saja yg ada...aku memang hantu durian...hari2 biasa memang amalan aku akan sembur febreze... sekian..

bila dah kering n pasang balik karpet tu.  then masih ada bau, cuba spray ambipur apa ke nama tu.  iklan dlm tv tu.  kalau tak jadi gak boleh cari bangla tira jual karpet... suruh dia kasi tukar.