CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: brown93

[BEST + ULTRA SERAM ]Misteri Riviera II Apartment

pali44 posted on 5-6-2013 09:09 AM
SakuraMiyagi sambung la cite basuh baju tu.. msti best

Akan di sambung... sabar ye...

nasrulfx posted on 3-6-2013 01:05 AM
aku penah duk apartment tu semasa aku belaja di kolej cybernatic di ceras... era tahun 2000 ... mase ...

really bro? pm2 kot2 kenal - aku duk 505~tahun 2001/2002

thread yang memaparkan cerita seram terbaik setakat ini.

kami nak tau gak dari segi rupa bentuk tu.. klo nak masuk keselamatan penting...
nak kna tau gak camne bentuk lalulan kat dlm tu ada berapa byk tangga...

surfinv posted on 5-6-2013 06:06 PM
kami nak tau gak dari segi rupa bentuk tu.. klo nak masuk keselamatan penting...
nak kna tau gak ca ...

salam bro..ni ikut pengalaman saya yg dh pernah masuk tmpt tu..pd pendapat saya..tmpt tu agak bahaya gk dr segi keselamatan..sebab boleh kata semua floor kt bangunan tu xd tembok penghadang kt laluan kaki lima..mknennya papahal klu tak berhati2 mmg konfem trus jatuh,terjun ke bawah lar..kalu jalan ramai2 tu kena slow2 skit..jgn laju sgt..klu jatuh mmg arwah trus tau..huhu..

then dkt bahagian lift bley tahan bahaya gk..sbb ruang lift tu dah kosong dan pintu lak dkt sesetengah floor mmg trbuka..so sama macam kt atas, klu tak berhati2 mmg jatuh trgolek lar kt bahagain bawah lift tu..kalu kt ground floor,1st floor xpe lagi..ni yg kt tingkat atas2 tu..klu jatuh..perrhh..nauzubillah..

kt bahagian kolam lak tak de pape..cuma dah berlumut,kotor dan agak busuk gk..klu boleh jgn main2 kt area kolam tu..sbb ad kwn saya ckp..tmpt tu yg paling keras..so kalu boleh jgn main dkt2 sgt kt area kolam tu..

nk masuk bangunan biasanya org panjat jerr..nk panjat tu kt tembok bahagian pagar pintu masuk or kt tembok kt bahagian tepi bangunan tu ( dari view menghadap pintu masuk utama, bucu side kiri bangunan)..atau pun alternatif yg paling senang..korang masuk ikut pintu belakang..haha yg ni xyah susah payah nk panjat2 bagai..jalan trus masuk jer sbb pintu masuk mmg dh trbongkang luas..tp cuma org jer yg ley masuk..kereta xley sbb ad penghadang..ala2 nk masuk tmpt parking cmtu..tapi, kitorang tak ikut jalan belakang walaupun senang..sebab apa? sebab kita kena hormat 'penghuni' tmpt tu..yelarr kalu kita dtg kunjung rumah orang..tak kan larr kita dtg ikut pintu dapur kot..mesti lar ikut pintu depan kan..huhu..so point. kita juz respek jelar 'penghuni' tmpt tu..takut trjadi pape lak nnti kan..

bangunan ni klu tak silap ade 12 tingkat semua..kt atas skali ad kawasan tangki air..(kalu salah tolong betulkan er)..kawasan tangki air ni banyak lopak air bertangkung dn agak licin..so tak digalakkan sgt main2 kt tmpt ni..bangunan ni berbentuk huruf U dan ditengah2 huruf U tu larr kolam yg saya citer kt atas ni..

okayy setakat tu jerr yg saya boleh bagi..klu nk tahu lebih lanjut tanya lar penghuni2 asal riviera apartment tu kt dlm thread nih..okayy gud luck..

mamaezah posted on 29-5-2013 09:04 AM
stop? adakah sesuatu telah menimpa anda???membuatkan anda tobat dari kerja kerja pencarian ini sem ...

bkn apa...ikutkan masa saya g apartment riviera ni pun saya mmg nk stop dah buat paranormal2 ni..tapi biasa lar..ajakan dan hasutan kawan2 mmbuat kan saya trpengaruh ikut skali gk..huhu..

saya nk stop bkn apa..sbb sy ade sorang kwn baik, sy pggl C jelar dan dia ni pun bley kata ketua geng paranormal saya masa akhir 2011 dulu..C ni mmg friendly dn sporting orang nya..bley kata smua org dlm geng sukakn die..die pun antara kwn sy yg paling rapat gk..kira zaman2 tu mmg sy kerap larr folllow geng kwn saya, C ni g mana tmpt2 berhantu.keras,puaka..tp kitowg ni jenis bkn pro pun..xd 'isi',ilmu kebatinan ape pun..jenis pakai redah jerr..huhu..truk kan kitowg..mcm2 kenangan,perkara dah berlaku sy dan C ni spanjang menjebakkan diri dlm aktiviti paranormal ni..

tu larr serba setakat citer tentang kwn baik sy, si C nih..then seterusnya berlaku lar satu kejadian yg sangat tak diduga..pada satu hari (masa tu bulan April tahun lpas) semua geng paranormal dn kenalan kitorang ni dpt berita yg mengejutkan..kwn saya, si C ni dah meninggal dunia..sebab apa? sebab kemalangan kreta kt hway simpang renggam,johor..masa kemalangan tu die duduk kt tmpt penumpang sebelah driver..yg drive tu kwn die..

yg peliknya, kwn die yg drive tu pulak yg survive..manakala C pulak yg terkorban..masa kenduri arwah tu (saya tak pergi masa tu sebab ad urusan lain) ad lar kwn2 yg tanya kt driver tu macam mana bley accident..driver tu citer masa die masa die tengah driver tu..die nmpk kabus dan masa die lalu kabus tu die mmg tk nmpk apa..ntah mcm mana tibe2 hilang kawalan lpas tu trbabas dan melambung berpusing2 (ni kwn saya lar yg smpaikan citer nih, sy ni tk bpe paham sgt citer die, sbb citer kt chat FB kan)..tu lar citer yg sy dapat tau..tp sebenarnye, mcm mana arwah bleh accident smpai skang masih menjadi misteri sbb ad ssetengah ahli keluarga dan mmber je yg tau citer sebenar, tp tk nk citer kt orang lain..rmai lagi kwn2 arwah yg tk tau mcm mana ley accident..citer yg sy dpt tau tu pun sy tak pasti betul ke tak sbb banyak maklumat yg tk lengkap dlm citer tuh..

then, sjak arwah C meninggal, smua geng paranormal trus berpecah..smua buat haluan masing2..diowg dh tk buat dh kerja2 tak berfaedah nih..ad ssetengah masih contact..tp yg lain smua lost..ad yg busy kerja,pindah smua..

ni bkn pe..juz pendapat sy jer..kemungkinan kejadian arwah accident ad kena mengena dgn unsur2 halus ni..wallahualam..sy cuma buat andaian saja..mungkin salah,mungkin betul..tiada siapa yg tau apa sebenarnya berlaku masa tu..

then tu lar kisah nya..saya berhenti mencari hantu,puaka ni pun sbb kan arwah dh meninggal dunia..sjak tu pun geng dah berpecah dan saya pun mmg dh tk minat langusng nk teruskan buat perkara2 mengarut,tak berfaedah ni..so tu jelar citer drpd saya..harap kalu ad mana2 pihak yg ad kaitan ngan arwah yg terbaca post saya ni jgn lar amek hati klu ade tersilap fakta ke apa..sbb ni cuma pengalaman dn pndangan dri diri saya jer..okay..

Follow Us
scary betui citer2 korang ni.... sib baik aku tdo ngan member malam ni.....huhu

brown93 posted on 5-6-2013 07:24 PM
bkn apa...ikutkan masa saya g apartment riviera ni pun saya mmg nk stop dah buat paranormal2 ni..t ...

ya ka....my deepest sympathy ya...sorry mama tak tau...tak pa la dik, teruskan kehidupan, dan cari hobby baru...
alfateha buat arwah ..

Akkhirnyer..khataam gak benang nie...sambung la lagi....mmg t best la.....

Akkhirnyer..khataam gak benang nie...sambung la lagi....mmg t best la.....

huuuuu takuttt

weyh...
tabik spring la kat sape2 yang teguh bila kena usik.. haha..

ni asal usul apartment ni ada sapa2 tau tak?
sebelum jadi apartment, tanah tu dulu bekas apa?
awat yang style dasyat punya rasukan semua...

skeri meri~~

Khatam sudah.

Menunggu episod seterusnya,especially dari sakuramiyagi..best!

salam brown,

tq atas advice dan maklumat yg lengkap tu...
kami akan prepare apa yg patut. iktu survey aritu, kitorg tak nampak pun pintu blakang,
pintu depan dia mmg terbuka cuma nak kena panjat, but kitorg plan nak ikut tepi tembok kat tempat sampah kerana temboknya dah runtuh so kitorg 'kena jalan' jela..
pasal bangunan tu kami dah maklum cuma dia ada 3 blok yg membentuk huruf U, adakah ketiga2 nya bersambung
atau tidak cth dari hujung blok n nak pergi blok seblah hujung lagi adakah kena turun ground floor balik atau bleh tembus je...

means bila kitorg kat satu floor kitorg bleh trus pegi dari hujung bangunan dan smpi ke hujung blah sni balik
antara tmpat2 yg kitorg hihglight
(yelah nak jelajah semua 12 tingkat, 3 aras dlm satu hari, mau makan 4-5 jam dan stamina yg kuat)

1) tempat pembuangan sampah
2) ketiga-tiga lif di ground floor
3) kolam renang
4) hujung bangunan
5) tingkat 7 ke atas
6) tangki air

dan 2-3 tempat yg jika kitorg jumpa secara kebetulan.

kebanyakan tempat2 yg di highlight ini adalah berdasarkan cerita-cerita yg kami baca.
doa kan kami berjaya dan dijauhi dari segala bahaya.

sesiapa yg nak maklumat lanjut bleh jengah2 thread the others the journey

by the way tq al

and brown...

nak cakap skit...

anda juga pernah jadi paranormal,
kire former la.. kami tak pernah pun consider kami ni geng paranormal
but people tend to use that terms toward us

and yet, when you said, aktiviti tak berfaedah, perkara2 mengarut ini,
tak berapa manis la..

sorry to hear about your friend, maybe you have a strong reason for this issue
but i think its okay if you just said you don't like it rather than condemned it.
i sorry if I'm too harsh but seems like me and other person who read this thread, log on to this website
is currently doing useless thing and garbage.

sorry for bring up this issue.

encikWawad posted on 5-6-2013 10:32 AM
really bro? pm2 kot2 kenal - aku duk 505~tahun 2001/2002

bg la fb kau.... mana tau aku kenal kau ke?

dari dulu lagi aku tertanya2 apa status asrama ni...aku penah ddk kat sini tak silap taun 2001, selepas dipindahkan dr asrama parking keta. ddk kat tingkat 8 tepi lif...10 org satu apartment. alhamdulillah, selama nam bulan aku ddk takder apa2 yg aku jumper. ketuk2 pintu pastu bukak2 takder orang tu takder la, tp ketuk2 pintu bukak2 org tabligh selalu la. hahahaha......mmber2 aku slalu ngelat. time tu takder la dgr benda2 scary2 ni, cuma ada dgr citer mulut ke mulut je la. tp takder la tahap gaban skerinyer.

heven giler rasa ddk kat sini. kitorang nk g soping jalan kaki ke kapitol...main bowling naik bas metro tunggu kat depan apartment ni. makan slalu kt macik astro, tgh2 malam g makan kt maple area kt belakang riverra 1.

asrama ni meninggalkan kenangan yg tak dpt aku lupakan bile aku wat terjun tiruk kat kolam renang kat area cetek...terus terbelah dahi aku kena 14 jarum jait. hehehehe, berbekas sampai sekarang.

Rate

1

Matakilat posted on 18-5-2013 12:54 AM
TT berminat ye mencabar diri pergi explore tempat haunted. Sesape sini yg suke pi mencari keseraman  ...

memang seram marina pd tu.

aks_berhad posted on 8-6-2013 02:33 AM
dari dulu lagi aku tertanya2 apa status asrama ni...aku penah ddk kat sini tak silap taun 2001, sele ...

pehh tejun tiruk tuuu - kalau ko duk tgkt 8 - maknanya budak kypm la - budak2 ktc ngn budak2 mara selalu tak sebulu haha

Bace tang jantung degup laju terus sakit dada..rase mcm kt tpt kejadian dah..huuuu