CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8643|Reply: 17

Ketua yang Corrupt

Aku ada masalah nak luahkan la..aku seorang pegawai yang bekerja di sebuah hospital kerajaan..aku happy je keje situ..tapi aku ade satu problem yang aku tak tahan la..big boss aku sangat-sangat corrupt..ok, aku listkan ape ke-corrupt-tan dia:

1. dia akan minta driver untuk amik dia keje n hantar dia balik..driver kene gerak kul 5 pagi untuk pergi ke rumah dia..bukan stakat tu je, mana2 tempat nak pegi pun, driver kan ade..free maaa
2. sebagai kakitangan kerajaan, dia memang entitled untuk dapatkan kuarters, tapi provided dia tolak elaun perumahan etc la kn..tapi dia punya tak tolak langsung..kesimpulannya, duit dia dpt perfectly full la..org lain bagai nak rak simpan duit, buat OT, oncall bagai..
3. segala ubat-ubat kuota dia memang akan sapu la (untuk mak, nenek, moyang, blabla)...bila a bit reluctant nak bagi, dia call ugut lain kali ape bnda dia mintak bagi je..kuota da full pun kena bukak specially utk dia
4. family member dia ade kene amik beberapa ubat mahal yang tak ade kt hospital (f/up di hospital lain) tapi dia paksa suh beli ubat utk dia..walaupun budget pembelian ubat da habis..
5. kalu ade orang datang, habis promotela hospital ni..parking staff pun direservekan..org luar dapat parking best2, staff dianak tirikan..lantak hang la nak park mana pun, longkang ke, kedai mamak ke..
6. dia akan suruh radicare bersihkan rumah dia slalu (FOC)..
7. sebagai ketua, anything related to medical memang telor itik angsa..nak tengok ticket pesakit pun tak tau..(maybe dia akan cakap saya duduk office je..so da lupa) tapi kalau round ward, tengok2 gitu je la..
8. bila ade sedara mara orang menteri dtg je, terus layan first class..kalau orang lain datang, lantak lu la..(siap buat jamuan bagai..hak pui)
9. masa punch card berubah-ubah untuk kemudahan memunch card pada waktunya (yang ini rumor la..org yg ckp)
10. baru je bagi talk pasal integriti, last2 keluar ikut pintu belakang jugak..dia suka call 2nd boss aku kalau nak ape2..sbb dia tau 2nd boss aku ni lembu kena tarik hidung! (nak please orang atasan la kannn so senang la nak naik)

banyak lagi la..

yang lagi 1 aku xleh blah, bahagian kewangan slalu complain kita claim byk, konon nak amik harta hospital..padahal, masuk poket korang gak..pffttt
dah kalau aku travel ke, buat program mcm2 anjuran kkm, takkan takleh claim?? integriti kepala lutut hang!

tolongla bagi aku idea..kawan aku cakap bagi je surat layang kt sprm,tapi aku takut lak masa depan aku..huhu
mana tau dia pandai trace segala..ke ada idea lain? aku sangat stress bekerja macam ni, sebab aku indirectly kene face beberapa list yang aku sebutkan tadi.

Thank You

Last edited by maltase on 16-10-2012 12:45 AM

sms kt sprm je n ksn

Susahkan kalau mcm nie...corrupt dimane2 sahaja..termasuk polis yg suke nak tahan org konon2 nak saman..tp sebenarnye nk duit kopi..puihh

kenapa la diorang xrasa bersalah bagi makan anak bini duit haram?

nak duit kopi, guna la duit sendiri.. tak pun buat kopi sendiri kat rumah.. Last edited by maltase on 23-10-2012 08:20 PM

TT nie tak puas hati , tapi tak berani buat aduan.  Kalau tak berani dok diam2. Kalau berani gi buat aduan di tempat yang sepatutnya.. dari apa yg TT cakap takut buat aduan sbb takut jeopardise masa depan. Sy beranggapan TT tak tahu kewujudan whistle blower protection act. Dalam konteks sebagai whistle blower,  aduan haruslah  berdasarkan perlanggaran etika / tidak berintegriti tapi bukan disebabkan tidak puas hati terhadap individu.

berat lagi bahu yg memikul..

Follow Us
u punye problem ni, u buat la surat layang kat sprm, pm, ksn ngan ksu kkm tu sendiri.. pastu anta sekali kat biro pengaduan awam.. n kene maklumkan nama bos u tu sendiri.. klu bole, mintak tandatangan tempat u keje tu sendiri.. klu u sorg2 je yg xpuas hati ngan bos u tu xguna jugak.. n 1lg.. klu u komen kat surat khabar mane2 yg ruangan kecik2 tu pun bole gak.. kat kkm sendiri ade staff bahagian aduan yg pantau semua tu.. n kat sprm sendiri pun ade unit yg layan surat2 layang ni.. klu nak tau, kat sprm sendiri pun staff siap buat surat layang tau..n bos tu pun dah ditukarkan... so selamat berjaya.. klu rasa takut nak buat, anta la surat transfer, lg senang.. tp tula.. anta surat transfer pun masalah tu xkan setel.. bos u tu pun akan tetap perangai yg same jugak.. slmt mencuba

nizamusa83 posted on 31-10-2012 02:58 PM
u punye problem ni, u buat la surat layang kat sprm, pm, ksn ngan ksu kkm tu sendiri.. pastu anta se ...

probably saya alan start dgn surat layang. terima kasih atas pendapat itu.

macam mana perkara ini terlepas dalam Audit Negara 2012

marilah kita hapuskan budaya rasuah ini!! tak elok kalau hanya ingin makan duit kopi rakyat saja, kan?

Adakah ini kerajaan yang baik dalam hati rakyat? please vote for Pakatan Rakyat!!

Dia ni JUSA kot... mmg entitled untuk driver. Ada byk lagi keistimewaan JUSA... sila refer kat internet tentang keistimewaannyw... banyakkkk

skrg mmg JUSA , tp cerita ni masa dia belum dpt promotion lg.

maltase posted on 27-6-2013 11:00 PM
skrg mmg JUSA , tp cerita ni masa dia belum dpt promotion lg.

So, apa ceriter sekarang Tuan Tabib ?

din88 posted on 21-7-2013 03:13 PM
So, apa ceriter sekarang Tuan Tabib  ?

skrg sudah quit government smbung study

report kat SPRM jer, pasti terduduk dia nanti...

Edited by lav10 at 18-5-2015 08:35 PM

up up ciked thread.kita mentimun dia dghoyan

dema semua ni anggap duit tu duit derma kikikiki opsss