CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7428|Reply: 6

Cara Nak Apply masuk Immigresen

Salam.. Siapa taw cara nak apply immigersen.

saya dah apply dalam SPA8 tapi tak pernah panggil.. ke dia between internal jek..

Sape taw leh lah share2 kt sini... or ade bukak ke... thank u pada yg membantu.

apply spa jer..ada rezeki diorg panggil le tu

Rate

1

yup,semua jawatan dalam kerajaan adalah melalui SPA kecuali polis,tentera,guru...isi jer online,kalu x dipanggil maybe xde rezeki lagi la tu...apepun,dia kan ada ujian dulu,dh pg lum??

Mohon menerusi SPA8.

Aku pernah dapat panggilan temuduga sekali jawatan Pegawai Imigresen, tapi mungkin tak de rezeki (tak pe la kan) sekurang-kurangnya merasa jugak temuduga.

*Kakak aku Timbalan Penolong Pengarah Imigresen.  Boleh je kalau aku nak guna kabel fiber optik bawah tanah tapi aku tak minat.  Aku lebih suka ikhtiar sendiri.

Rate

1

nbv4677 posted on 4-4-2013 08:45 PM
Mohon menerusi SPA8.

Aku pernah dapat panggilan temuduga sekali jawatan Pegawai Imigresen, tapi m ...

ye betul,rezeki masing2,yang penting usaha,dapat atau tidak,itu belakang cerita

aku pernah apply spa,pegi ujian tapi x pernah dipanggil temuduga....bomba,polis,maktab semua panggil utk interbiu,last2 keja skang gak yang aku pilih,he2

xpdckelate posted on 5-4-2013 08:54 AM
ye betul,rezeki masing2,yang penting usaha,dapat atau tidak,itu belakang cerita

aku per ...

Kalau tak silap, aku dapat panggilan temuduga Imigresen tu pada awal 2000 (masa tu baru kerja di Hualon Corporation (M) Bhd, Nilai).

Temuduga di Wisma Persekutuan, Seremban.

Umur masa tu pun awal 20an.

Soalan killer yang buat aku kantoi "Kenapa mohon jawatan ini ?"

Aku jawab lebih kurang macam ni "Saya nak berkhidmat dalam jabatan kerajaan dan berbakti kepada negara" hahahahaha...

Lepas sessi temuduga, aku tanya kat kakak (dia yang temankan sekali) betul ke jawapan tu?  Kakak aku kata kalau jawab macam tu memang bakal tak dapat la.  Dia ada bagi jawapan tapi aku tak ingat.

Tapi sekarang ni dah terlalu banyak kemudahan, borang SPA8 pun boleh isi online.  Maklumat mengenai sesuatu jawatan tu boleh dicari dalam internet.  Zaman awal 2000 dulu mana la ada semua ni.

Follow Us
pemegang ic bernombor 13 di tengah tu,,,  ( xxxxxx - 13 - xxxx ) untuk negeri sarawak, dan yang bermastautin di negeri sarawak,,,  rasanya lebih beruntung, sebab ada sistem yang berasingan. tp cuma untuk kekosongan di negeri sarawak sahaja...  , sekiranya melepasi tapisan, surat tawaran akan dihantar terus dan dimaklumkan via email jugak..  ini dia :

http://erecruitment.sarawak.gov. ... ic/Announcement.jsp

untuk jawatan polis,, SPA pun dah ada sekarang,, pilih untuk jawatan pdrm. terpulang kepada calon untuk pilih jawatan apa berdasarkan kelayakan, spm, diploma, stpm, ijazah,,,, sekiranya melepasi tapisan, surat tawaran temuduga akan sampai kepada ipd terdekat di alamat surat menyurat yang anda berikan. pihak ipd sendiri yang akan hubungi anda, memaklumkan mengenai panggilan temuduga itu.

Last edited by ainahusnadilah on 26-6-2013 07:25 PM