CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 70955|Reply: 35

Beriadah Di Waktu Malam, Cadangan?

Aku dah bosan nak beriadah waktu siang sekarang ni kalau di hujung minggu disebabkan jalan sesak dan susah nak dapatkan parking ditambah lagi dengan cuaca panas, jadi aku lebih gemar beriadah sambil berjalan keluar hirup angin pada waktu malam. Boleh tak rakan Selangor dan KL cadangkan tempat yang meriah waktu malam, tak kisah la tempat tu sesak atau susah nak cari parking tapi yang penting tak la panas dan membuatkan hati panas. Sekarang ni aku rajin ke Uptown atau tidak pun lepak mamak atau kedai arab, ada cadangan lain tak?.

1. Uptown Shah Alam - Sesak nak mampus dengan parking berjala panjang di bawah highway LKSA tu, sesekali boleh lah tapi kalau selalu boleh semput.

2. Lepak Mamak / Arab yang ada wifi - Kalau tak ada idea mana nak pergi aku lepak sini saja, mamak tu sekitar Shah Alam dan Arab pula di USJ, KL & Kota Damansara.

3. Uptown Damansara - Jumpa rakan sambil makan, lepas makan sambung lepak minum di sekitar sana tapi di cafe adik beradik macam Chatime tu sambil layan wifi.

4. Kg Baru KL - Makan-makan lepas tu balik, tak tau nak pergi mana.

5. I-City Shah Alam - Pokai kalau selalu ni, dalam tu panas sampai basah ketiak mungkin lampu-lampu tu buat suasan jadi hangat.

6. B.B.Bangi Seksyen 7 - Entah apa yang best aku tak tau lagi, baru-baru ni aku makan sate lepas tu tak tau nak ke mana dah sebab tak biasa di area tu.

7. Uptown Danau Kota - Aku sesat tak jumpa Uptownnya, terus singah Flaming makan steamboat.

8. Uptown Cheras - Tak berkesempatan lagi, tapi dengarnya meriah.

Cadangan korang pula, lagi baik kalau senaraikan sekali apa yang menarik di tempat tu.

Rate

1

Kopitiam - Selalu juga ke kopitiam ni sekitar Shah Alam, tapi paling lama pun 2 jam sambil torrent movie jadi tak kira beriadah lah kan.

selalunya lau nak havoc memalam ni na cari pandangan yang INDah tu ICT ja doc
yang lain tu rasa teman Kelam ja

dilaOHdila posted on 12-9-2012 12:33 PM
selalunya lau nak havoc memalam ni na cari pandangan yang INDah tu ICT ja doc
yang lain tu rasa tem ...

Susah juga ye, agaknya kalau nak havoc meriah kena pergi pub kot. Tak kisah la tempat tu havoc ke tak, tapi asalkan ada orang berkumpul bersama keluarga ke atau ada pasar malam membawa ke tengah malam boleh la recommend. Pernah baca dulu area Kajang, Bangi dulu ada Uptown kan? masih beroperasi ke atau dah melingkup ye?.

Pasaraya kat Klang Valley ni ada tak yang beroperasi sampai tengah malam?, kan seronok kalau boleh membeli belah sampai jam 1 pagi macam bulan puasa lepas.

mati-mati aku igtkan riadah sukan....

dataran shah alam tak okey ke? lampu terang, ada org joging, deting.
piknik pun boleh kot?

Follow Us
bzzts posted on 12-9-2012 03:04 PM
mati-mati aku igtkan riadah sukan....  

dataran shah alam tak okey ke? lampu terang, ada org jo ...

Beriadah sukan macam dalam mimpi gamaknya, kalau ada pun aku hayun dumbell kat rumah sambil layan tengok astro. Aku seram la nak pergi kawasan macam tasik-tasik tu, situ banyak port pondan jadi perlu di elakkan. Termasuk aku selalu lepak 3 orang dan semuanya belum bekeluarga, jadi berpiknik tu macam kurang sesuai sebab kat rumah gelas dan pinggan pun guna yang pakai buang.

Putrajaya tu kalau malam sunyi ke? tak ada kedai atau tempat buka sampai lewat malam atau buka 24 jam pada hujung minggu? uptown aku minat nak pergi tapi kalau pasar malam macam kurang berminat sebab barang di jual sama saja. Ampang pun macam meriah, tapi aku tak tau nak terjah area mana sebab tak tau langsung mana tempat nak dituju.

Rate

1

dr.R posted on 12-9-2012 01:43 PM
Susah juga ye, agaknya kalau nak havoc meriah kena pergi pub kot.  Tak kisah la tempat tu havoc  ...

aDA lagi Doc..
sebelum raya arituh ada Gi
sampai satu setengah pagi
org punya lah ramei nak nyopink
last skali lepak makan see sup, sedap benor
ilang penat

Rate

1

dr.R posted on 12-9-2012 04:19 PM
Beriadah sukan macam dalam mimpi gamaknya, kalau ada pun aku hayun dumbell kat rumah sambil layan  ...

uptown cheras bro... dekat stadium/ velodrom - jalan nak ke HUKM (dari maluri).
ramai lepak2 situ.

bzzts posted on 13-9-2012 09:59 AM
uptown cheras bro... dekat stadium/ velodrom - jalan nak ke HUKM (dari maluri).
ramai lepak2 sit ...

Aku pernah dengar pasal Uptown Cheras ni siap ada rakan aku rekemen katanya boleh dapat Samsung S3 China Klon kat situ tapi aku tak berkesempatan lagi sebab tak tau lokasinya, rupanya kat area Stadium tu saja. Ada masa mungkin minggu ni aku nak terjah ke sana, sebab plan minggu ni nak ke Uptown Danau Kota tu sebab minggu lepas nak sesat tapi kali ni dah tag kat gps siap-siap.

dr.R posted on 13-9-2012 03:36 PM
Aku pernah dengar pasal Uptown Cheras ni siap ada rakan aku rekemen katanya boleh dapat Samsung S3 ...

wahhh?? china fon ada situ? specs apa?
jenis apa? kalo dual-sim, pakai procesor mediatek MT6577 aku nak jugak!!! ajak aku skali weyy

pi amik beskal.. taruk atas kete.. pi putrajaya presint 2.. kalu pi hari selasa or jumaat malam syok skit.. riadah sambil pi pasar tani.. pastu kayuh ler beskal pusing putrajaya ngan anak beranak.. happening gak dr.. kalau hari lain2 pon ok.. leh makan kat masjid putra tuh.. nak tau aktiviti calling2 perbadanan putrajaya tuh.. mmg byk aktiviti mlm2..

Rate

1

uptown seri kembangan dh g ke?
situ pon mcm best

ajis_kg posted on 24-9-2012 09:46 PM
pi amik beskal.. taruk atas kete.. pi putrajaya presint 2.. kalu pi hari selasa or jumaat malam syok ...

dah kayuh basikal singgah UMAI ngeteh

dr.R posted on 13-9-2012 03:36 PM
Aku pernah dengar pasal Uptown Cheras ni siap ada rakan aku rekemen katanya boleh dapat Samsung S3 ...

kat Masjid HASANAH bangi time ri JUMAAT aku ada dengar gak psal ada org Jual samsung S3 tu. dua ratuih ja
ntah tul ntah x tu tak tau lak sbb kwn aku kata ramainya urg berkerumun

try lepak area hartamas plak..

Dataran Shah Alam belakang blue wave

g la panjat bukit ampang nampak kl tuu..
kalau suke restaurant mahal2 area changkat..tu pon byk kelab2..tu pon kalau kaki kelab laa...
uptown ade kt cheras..shah alam..danau kota..puchong..
tgk movie ke..
pstu jelajah la mall baru..mcm chitta mall ke..paradigm ke..setia alam mall ke..space u8 ke..publika ke..mall2 cmtu x rmai org..tenang je..
nasi arab g la kt castle kg baru ke..arawsha ke..
lepak2 mandi air panas kt selayang pon bole...malam2 rmai gak org...
kalau bosan sgt naik genting..minum kopi atas tu pastu trun smbil drift..hahahaha..

suke pegi uptown cheras.
lookup point kat ampang pon ok. leh tgk view KL time malam.
dataran merdeka - tgk bola kat screen besar

nanie posted on 7-3-2013 07:51 PM
suke pegi uptown cheras.
lookup point kat ampang pon ok. leh tgk view KL time malam.
dataran mer ...

nanie
ada gambor tepek aa sini

12Next
Return to list New