CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12678|Reply: 60

............................................

............................................ Last edited by Alif_Aziz on 25-9-2013 04:38 AM

good effort tt! semoga berhasil

thanks

walaupun PSH...takde kabel susah jugak...
semoga ada yg terbuka hati..

woghihden posted on 7-9-2012 09:31 AM
walaupun PSH...takde kabel susah jugak...
semoga ada yg terbuka hati..

kabel.....nanti kat akhirat xde dah kabel-kabel ni..kecuali bekalan kita sendiri semasa hidup di dunia

Alif_Aziz posted on 7-9-2012 04:48 PM
kabel.....nanti kat akhirat xde dah kabel-kabel ni..kecuali bekalan kita sendiri semasa hidup di d ...

Ini ler yng dinamakan dunia... Kabel mengkabel perkara biasa.

Follow Us
Alif_Aziz posted on 7-9-2012 04:48 PM
kabel.....nanti kat akhirat xde dah kabel-kabel ni..kecuali bekalan kita sendiri semasa hidup di d ...

kita boleh ckp mcm tu..tapi ini realiti...bagi mereka itu perkara akhirat...
dlm kerja..janji dapat bantu kabel...sapa taknak tolong suku sakat adik beradik....
TT akan ada pada kedudukan seperti ini akan dtg...benda ni mesti berlaku..
apa pun TT dah berusaha..semoga dgn usaha TT itu akan diberi rezeki yg baik...tapi TT mesti ingat..apa yg den ckp ni akan berlaku pada diri kita.(kabel)..huhuhu...semoga berjaya TT

Mmg betul klu ada kabel baru senang sikit.sbnya klu setakat kerja PSH ni mereka ambil anak beranak yg kerja dlm opis tu juga.itupun kena tengok pada mana2 staf yg suka suku sakat mereka kerja bawah satu bumbung.Contoh kat pej aku.operator telefon anak kepada kerani.pembantu perpustakaan pun adik kepada kerani.

Kenapa yg bekerja PSH ni saudara- mara kerani? Sbb mereka ni yg tahu lubang kerja ni.Merekakan duk bahagian pentadbiran.Tapi mcm aku tak berapa minat la nak bawa suku sakat kerja satu tempat klu guna kabel.Sbbnya aku dan adik aku kerja dlm jabatan yg sama tapi lain jawatan dan lain negeri atas usaha kami sendiri bukan sbb KABEL.

mcm kat jabatan aku pun, kakitangan PSH mmg kebanyakannya adalah sedara-mara bos/senior di jabatan... tapi, bos/senior boleh ambik secara sambilan/kontrak je lah, bila depa request perjawatan yg permanent (tetap berpencen), pihak SPA yg menentukan kerana pihak SPA yg conduct temuduga di mana pegawai SPA memberi 70% markah dan bakinya diberi oleh wakil jabatan... Alhamdulillah, aku dapat join jabatan ini secara tetap ( Gred 41) walaupun tak kenal walau seorangpun kat jabatan ni & aku mmg tak guna sebarang kabel.... So, pendapat aku, pengambilan SPA adalah telus & berdasarkan meritokrasi, tapi disebabkan ramai yg memohon SPA, maybe pada certain jawatan, pihak SPA ketatkan sikit syarat seperti CGPA 3.0 dll ( bukan utk semua jawatan )...

woghihden posted on 10-9-2012 10:29 AM
kita boleh ckp mcm tu..tapi ini realiti...bagi mereka itu perkara akhirat...
dlm kerja..janji dap ...

mungkin betul n mungkin tak...

sbb pak menakan sy..kini merupakan PPD di salah sebuah daerah di N9..dia seseorang yg takde istilah kabel dlm kamus hidupnya..means jika anak-anaknya ingin masuk Univ atau mencari pekerjaan, mesti berusaha sendiri dimana dia tidak akan menolong....

so kesimpulan aku..tak guna la if aku yg merupakan anak sedara dia nak minta tolong dia..sbb anak kandung dia sendiri pun kena berusaha sendiri

Alif_Aziz posted on 11-9-2012 12:00 AM
mungkin betul n mungkin tak...

sbb pak menakan sy..kini merupakan PPD di salah sebuah daerah di ...

den cuma kata TT akan jumpa dan alami benda ni..den tak pulak kata suku sakat TT ..bukan kata pegawai atasan je ada kabel...sampai pemamdu pun bole jadi kabel...ni realiti
ayat TT pun minta tolong juga..bezanya cuma bukan suku sakat..
lagi pun TT fresh..insyaallah..ada rezeki dalam pekerjaan yg baik...benda yg baik dari org yg baik..

TT try isi borang guru ganti / sambilan la kat pejabat pelajaran...kalau ade cikgu cuti bersalin, pejabat pelajaran akan panggil...yang ni yang takde kabel pon bleh dapat..

jaa139 posted on 13-9-2012 11:31 AM
TT try isi borang guru ganti / sambilan la kat pejabat pelajaran...kalau ade cikgu cuti bersalin, pe ...

mmg nak apply..tp kakak aku ckp, gaji dia cume RM800? Bkn kisah sgt soal gaji..tp kalo betul RM800, baik aku kerja promoter kat KL..dpt gak RM1.2K sebulan

Alif_Aziz posted on 13-9-2012 05:35 PM
mmg nak apply..tp kakak aku ckp, gaji dia cume RM800? Bkn kisah sgt soal gaji..tp kalo betul RM800 ...

rasanya die bayar ikut bilangan hari kerja dan kelulusan...ITKA ngan COLA pon dapat ikut hari..

subscribe web yang iklankan jawatan kosong kerajaan.

Actually dah tak ade istilah kabel dalam penjawatan. Kalau tak dapat tu bukan rezeki la. Kat tempat aku anak Datuk ke YB ke kalau tak dapat tu tak dapat la .......kalau kerja swasta,  lagi ramai masuk guna kabel. Percaya la pada diri sendiri tak payah la kabel2 nie.

ponet posted on 24-10-2012 09:41 PM
Actually dah tak ade istilah kabel dalam penjawatan. Kalau tak dapat tu bukan rezeki la. Kat tempat  ...

betul cakap awk, kadang2 nak keje swasta lagi perlu kabel berbanding s awam, harap tt berjaya capai cita2....

ponet posted on 24-10-2012 09:41 PM
Actually dah tak ade istilah kabel dalam penjawatan. Kalau tak dapat tu bukan rezeki la. Kat tempat  ...

setuju gak, dulu qt nak keje kilang pon, kene tulis nama org yg kita kenal dlm kilang tu.. sbnrmya, knp org suka amik ikut kabel, sbb leh dipertanggungjawabkan kepada yang mkabel.... apapon, memnag x baik la guna kabel ni. baik usaha sendiri, jika kita dapat yg bukan hak kita, di mana barakah...

x yah kabel mabel . hntr resume bebyk ade rezeki cnfrm dpt...

men_cari posted on 22-2-2013 11:31 AM
x yah kabel mabel . hntr resume bebyk ade rezeki cnfrm dpt...

Setuju!!! aku dulu mohon kerja merata xde kabel menkabel...sorang pun aku xkenal bila dpt kerja...aman idup xperlu nak balas budi orang!!! Ingat satu jerk... Rezeki Allah punyer, dia nak bagi dia bagi, nak ambik sekelip mata, cuma ko kena laa usaha yer tt...jgn dok harap org lain.  Kita buat kita dapat...Insyaallah...