CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurinbalkis

Gaji kene potong

jazaa posted on 1-9-2012 05:26 PM
Saya seorg guru..sayaade masalah di tempat kerja sejak sekian lama,saya dinasihatkan supaya berjumpa ...

salah satu cara untuk tarik publisiti..
dgn mencetuskan masalah..
agaknya kau marah kt guru kau kot sebab tersalah eja name kau?
sebab tu kau terlalu sensitif dgn ejaan?
nanti kau bukak topik baru ttg ejaan ni... sebab kaukan ade masalah?

Last edited by aimanfarhan on 21-12-2012 02:23 AM

@jaza

sepatutnya kita sama2 dlm forum ni utk memberi jalan selesaikan masalah... bukan mencari masalah.

maaf, teguran saya ikhlas.

Sampai hari ni sy masih buntu. Dapat tawaran lecterer dari private college. Tapi masalah dengan  jabatan pelajaran ni pun masih tak selesai. Buat masa ni sy ketepikan dulu hal ehwal gaji tu. tapi saya sedang berfikir wajar kah saya letak jawatan atau sebaliknya? Dah banyak usaha dan iktiar saya lakukan untuk selesaikan masalah ni. Tapi masih tak temu jalan keluar. Terus terang saya ckp, saya tak dapat hadir bertugas langsung. Saya rasa sangat stress. Saya tak mampu nak jejak dah tempat tu

azeotrop2012 posted on 22-11-2012 11:55 AM
rasa2 TT ni muda lg maybe sebaya adik aku ni..setiap musibah yg kita kena...kita harus byk ingat kep ...

Terima kash kerana sudi bagi nasihat.

nurinbalkis posted on 7-1-2013 12:48 PM
Terima kash kerana sudi bagi nasihat.

dah 4  bulan dah berlalu kes ni.. amacam crita tt? x selesai kah? mesti tt dapat sekolah pedalaman kan.. tentunya stress.. x pn sekolah cemerlang.. byk aktiviti.. stress jugak..

mujer_in_espejo posted on 29-5-2013 11:55 PM
dah 4  bulan dah berlalu kes ni.. amacam crita tt? x selesai kah? mesti tt dapat sekolah pedalaman ...

Belum dpt pindah lagi.hope dapat la kali ni.nak tanya..kalau dah setel semua nanti, boleh tak kalau saya cuba aply balik gaji sy yg kene potong dulu melalui pejabat buruh?alasan sbb ada mc tp gaji still dipotong.n then sampai 5 bulan gaji sy diambil balik 1 k setiap bulan, die kuar kat slip gaii, pembayaran balik.sy tak faham sebenarnya tp nak rujuk org atasan xboleh lagi coz masalah pertukaran  still tak selesai. Sy nak setelkan satu2 ...

Follow Us
mujer_in_espejo posted on 29-5-2013 11:55 PM
dah 4  bulan dah berlalu kes ni.. amacam crita tt? x selesai kah? mesti tt dapat sekolah pedalaman ...

Sy xpilih mana2 tempat. Tp memilih untuk keluar dari sekolah itu sahaja....mana2 dpt pasni kene redha je la.....

Apa mslh sekolah tu...
Boleh share tak...
Saya lecturer..
Ada student sy yg ambil edu. Course..
Nk juga tahu apa mslh sbenarnya...

maaflah tt. sy ni pun x bpa arif ttg ni. cuma sy pernah gantikan guru yg baru bersalin di sekolah. semua tugas2 guru kelas dia, tugas2 dia yg lain di sekolah sy kena bt. dah tu sy pn ada tugas sndri. ya allah tt, sengsaranya saya masa tu. rasa mcm nk nangis. dan sy terpikir, tt xde rasa bersalah ke dgn guru/murid yg gantikan tmpt tt kat sekolah? dan tt.. cuma terpikir nak dapatkan gaji saja yg mana tt bbrpa bulan x datang bertugas pun?

maaflah.. agak pedas.. sy terpikir saja..

-- dan klu x keberatan, cuba cerita masalah sebenarnya kat sekolah tu.. apa masalahnya?? tt di aniaya ke? atau mslh yg melibatkan maruah tt sndri? --- mungkin boleh dipertimbangkan lah kot mslh tt ni

mujer_in_espejo posted on 31-5-2013 06:30 PM
maaflah tt. sy ni pun x bpa arif ttg ni. cuma sy pernah gantikan guru yg baru bersalin di sekolah. s ...

Baik,...isu gaji sebenarnya bukan masalah utama dalam masalah sy, cuma topik ini dibuka untuk meminta nasihat dari sesiapayang berpengalaman dalam masalah macam saya. Namaun kerja kan, kalau bukan gaji yang aka duit yang kita perlukan dalam kehidupan ini, kita tak keje dah..sbb tu sy buka topic ni, Saya ada masalah besar kat skolahtu pada masa yang sama sy berhak dapat gaji tp tak dapat, itu la masalahnya.

Dah suruh kawanhantar mc kat skolah, die sibuk duk call call call then siap dtg rumah lagi...gile ke happe mcm tu kan...org yang tak kene dgn org sabah ni tak tahu diorg ni gila tahap mana....

Saai sekarang sy ada sifat anti dgn org sabahbila ingat balik betapa bencinya sy pada prg2 yang pernah mentertawakan diri saya...mentertawakan atas sebab2 yang bukan diri sy sebenarnya tp direka dan dibuat2

ko ngajar kt sabah ke.aku suggest ko g jumpe Kaunselor kt JPN. Die bukan asal sabah, kalo ko rase x caye kt die, nak dtg kt KPM pun bule. tgk direktori kt website KPM tu, cari Bhg Psikologi Kaunseling, call la mane2 yg ko berkenan buat appoinment.

pasal cuti lak, mmg bule potong gaji walopun ko ade MC sekiranya MC ko tu x diluluskan oleh Ketua Jabatan atau pun dah terlebih had. kalo ko nk tau lebih lanjut hal ni ko bule call unit Tatatertib KPM cari kt direktori gak. aku nk explain kt sini susah. bahye kes ko nih...silap2 kene buang nih. aku ckp based on pengalaman ye, bukan suke2. skang kan cuti skolah, kalo ade masa p jumpe trus ngan officer kt putrajaya nih mintak consultation kes ko.

officer kat putrajaya nih ade je. dorang x cuti pun...slalunye time cuti sekolah mmg ramai yg dtg jumpe. baik ko dtg tanye terus kt HQ, coz org kt PPD ni kdg2 dorang ikut arahan n surat je..pasal GB yang cm aniaya ko tu pun, buat aduan rasmi terus ke Jemaah Nazir dan Jaminan Kualiti KPM nih. tambah kalo GB ko tu gred GB Cemerlang, kang dorang buat la siasatan. kalo ko x puas hati lg buat surat tu kepada Tan Sri KPPM, mohon dia buat siasatan kt GB tu. gune emel pun bule. kire rasmi gak la tu. aku harap dh ckup membantu la utk setel masalah ko nih. ape yg ko perlu buat:

1st - p jumpe kaunselor KPM untuk citer probs ko. kat sini dh tunjuk usaha ko utk betulkan masalah ko..bukan dgn x dtg keje, tu point utama utk ko dibuang keje.
2nd - semak dgn tatatertib jpn/kpm JUST in case dorang dh bukak fail utk kes ko..kalo yg ni susah sket nk tolong. kalo dh ade ko kene start kumpul mc2 n segala dokumen yg tunjuk ko p jumpe doktor n kalo ade laporan perubatan lengkap lagi bagus. ni brguna utk ko bela diri nnt.
3rd - buat aduan salah laku GB ko tu ke KPM mtk dorang siasat.

kalo servis ko baru lg n lum masuk taraf berpencen x rugi ko nak resign pun n terima offer lecter IPTS tu..keje cikgu skang mmg susah tambah ngan mcm2 program nk buat skang ni. terikat ngan segala mcm peraturan n prosedur. lg sakit kalo dpt GB/ Pengetua yg hampeh. tp bab potong gaji tu aku rase die dah buat ngan btol. yg tu ko leh refer kt tatatertib ye. aku x igt gune peraturan ape.

senahitam posted on 1-6-2013 12:06 PM
officer kat putrajaya nih ade je. dorang x cuti pun...slalunye time cuti sekolah mmg ramai yg dtg ju ...

Thanks for theinfo senahitam....

Good, senahitam..

Tt, saya takkan nasihatkan student saya untuk pakai selipar ke sekolah..
Saya doakan awak bertemu jalan penyelesaian..

Saya pasti, lecturer awak dulu pun ada didik awak untuk sesuaikan diri kan..
Maksudnya, awak tak dapt sesuaikan diri lah kan kat sekolah tu.
Ditambah dgn gb awak tu...

Buat solat hajat..
Titip doa pada Allah...

jepp posted on 2-6-2013 01:41 AM
Saya pasti, lecturer awak dulu pun ada didik awak untuk sesuaikan diri kan..
Maksudnya, awak tak da ...

Ujian...tak kene kat org lain...kene kat sy..betul tak encik lecterer.

nurinbalkis posted on 1-6-2013 10:58 AM
Saai sekarang sy ada sifat anti dgn org sabahbila ingat balik betapa bencinya sy pada prg2 yang pern ...

sy rasa awk muda lagi. baru posting kot. fikiran pn msh bingung2 lg.  adakah dgn sebab awk bermasalah dgn org di sesuatu tmpt tu, langsung awk heret sekali soal kenegeriannya? hemm.. dan.. tindakan awak  tak dtg sekolah berbulan2 walau ada MC, mengundang ketidak senangan Ketua Jabatan awak. tu nasib baik la awak xkene buang keje.

apapun, cari penyelesaian yg lebih baik tt. jangan terus merajuk x nak datang sekolah. semoga berjaya.