CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bella75

All About Bandung, Indonesia - Part 19

Close [Copy link]
ren0_0 posted on 22-8-2012 04:12 PM
tak pernah buat walaupun nak buat masa trip yang lepas (sebab nak kejar hari). supir cakap memang  ...

tu la, da tanya kak lina pun cakap x sempat gak. alamatnya kena book supir untuk 2 hari la camni. ingat nak saving kat supir, pastu dapat la sakan kat soping.. huhu.. malu2..

salam semua. saya gi Bandung pada bulan puasa hari tu. Makan tak masaalah, kerana dia provide sahur dan juga sarapan bagi yang tak leh puasa. Untuk juadah buka dihidangkan makanan ringan seperti pengat dan kuih2 goreng dan air jus secara percuma. Mgkn kerana saya pergi hari bekerja jam tak teruk sangat. Di Pasar Baru, saya pagi-pagi dah kesana so takde le ramai orang sangat, apalagi saya memang tak suka merayau so pegi terus je kedai yang saya dah biasa pegi. Harga yang diberi pun berpatutan. Sempat tempah seluar dan blaus di Pasar Baru. Tapi anak saya nak tempah jeans di Oasis, dia cakap lima hari baru siap, jadi tak le jadi tempah jeans. Beli je kat Kedai PSD di Sido Mulya dan Bahu Reksa. Jalan Dago adalah favori anak muda dengan pelbagai pilihan trend terkin. Saya tak pergi ke Cihampelas sbb cakapny terlalu sesak disana - yang biasa saya cuba elakkan. Kenderaan pula saya sewa harian sepanjang masa saya di Bandung.

Sunyi betul thread nih sejak cuti raya ari tu. Mungkin semua belum balik keje lagi. Semalam saya dah mula keje tapi hampir sunyi sepi. Tak nampak kelibat orang pun

Selamat Hari Raya dan maaf zahir batin.  Minggu depan meriahlah balik thread ni...

Bella & Iwan ingin ambil kesempatan memohon maaf kepada semua & berterima kasih yang tidak terhingga kepada yang telah menggunakan khidmat transport dari kami (Setiawantransport). Jika ada kekurangan selama perkhidmatan yang kami sediakan kami ingin mohon maaf. Dikesempatan ini juga Bella & Iwan ingin mengucapkan Selamat Menyambut Hari Raya Aldil Fitri.
Khidmat Car Rental  & Supir In Bandung, untuk quotation boleh email ke : setiawantransport@gmail.com @ syabilah@gmail.com

mis_kiki posted on 18-8-2012 02:12 PM
Salam Aidilfitri buat semua.. maaf zahir.. dan batin kalau ada salah silap ye..

kiki nak tanya ka ...

Art dah buat cara ni pegi Tangkuban Perahu awal2 pagi dan gi Kawah Putih petang cover 2 tempat sekali dalam sehari.  Apa yang perlu dibuat kena betul2 deal dengan supir.  Tapi memang bukan semua supir nak gi dua2 tempat dalam satu hari jadi pandai2 le pujuk dia orang tu.  Tapi kalau bagi duit lebih biasanya on je tu.  Untuk kita pulak jimat masa sebab dah settle sight seeing in one day jadi hari2 yang lain tu boleh tumpukan untuk soping.  Kawasan kawan putih memang sejuk terutama bila dah makin petang siap ada kabus.  Pemandang memang cantik sangat dan amat unik.  Lebih terjaga sebab ada syarikat yang menguruskan.

Follow Us
mis_kiki posted on 18-8-2012 02:32 PM
lagi 1 kiki blur sikit..

let say kiki gi bandung 1hb flite kul 11 lebih malam, so touch down 12 l ...

Kalau setakat check nin dalam kul 1-2 pagi tak da masaalah rasanya.  Aritu Art pernah check in dalam 2.30 pagi akibat leka soping n sights seeing ok je.  Pihak hotel masih hold bilik tu utk kita.  Art guna booking.com infact tak da hantar e-mial apa2 utk reconfirm atau notify pasal late check in pun.  Hanya guna confirmation yang booking.com bagi tu je.  Tapi syukur suma ok tak da masaalah.

idaziz posted on 23-8-2012 09:05 AM
salam semua. saya gi Bandung pada bulan puasa hari tu. Makan tak masaalah, kerana dia provide sahur  ...

Lain kali kalau nak beli jeans ori cari kat Toko Tiga kat Jalan Ahmad Yani.  Area dia luar sikit dari Kawasan yang banyak FO.  Kalau nak beli Levi's dalam 5 lai pun baru RM600 kalau kat KL boleh dapat 2 lai je lah.  Brand lain pun banyak kat situ.

Artemesiaa posted on 25-8-2012 11:06 AM
Art dah buat cara ni pegi Tangkuban Perahu awal2 pagi dan gi Kawah Putih petang cover 2 tempat sek ...

yeke? berbunga lak harapan ni. art dulu pakai supir sape yek? art check pm ye..

tq

Artemesiaa posted on 25-8-2012 11:12 AM
Kalau setakat check nin dalam kul 1-2 pagi tak da masaalah rasanya.  Aritu Art pernah check in dal ...

ok2 tq.. mintak2 sumenya berjalan lancar nanti. InsyaAllah..

leedlydia posted on 9-8-2012 05:29 PM
baru balik dari jkt-bdg.. flight kl-jkt delay lama gilerrr.. patutnya pukul 9.50 am delay sampai puk ...

pernah gak 2-3 kali pergi JKT/BDO bulan puasa. ada sekali pergi training bulan puasa kat Jakarta. waktu break zuhur, those tak puasa disediakan makanan, dan ramai gak yang bertudung pegi makan. memang culture mereka makan depan orang bukan sesuatu yang asing. last day puasa aritu, terserempak dengan sorang perempuan kat BK Changi airport sedang minum. dalam hati kata mesti orang Indo, Msian/Sporean tak buat rasanya.

lagi satu kalo minggu kedua bulan puasa memang ramai orang sana shopping sebab dah dapat THR = bonus/advance duit raya. kalo nak aman shopping, pergi awal puasa waktu tu tak ramai lagi orang sana belanja raya.

mis_kiki posted on 18-8-2012 02:32 PM
lagi 1 kiki blur sikit..

let say kiki gi bandung 1hb flite kul 11 lebih malam, so touch down 12 l ...

walaupun dah masuk date lain tetap je kena bayar sehari dik...sebab hari tersebut mereka dah tak bagi orang lain masuk...memang rugi...

mis_kiki posted on 18-8-2012 02:12 PM
Salam Aidilfitri buat semua.. maaf zahir.. dan batin kalau ada salah silap ye..

kiki nak tanya ka ...

Kawah putih dan t/perahu tu arah berbeza....pastu kat sana jam 5.30 pun dah mulai gelap, jam 6 lebih sikit dah magrib...sempat memang sempat tapi dah gelap baru akan sampai ke tempat tersebut. walau bagaimanapun bincang lah dengan supir ....mungkin dia ada cadangan....

Artemesiaa posted on 25-8-2012 11:06 AM
Art dah buat cara ni pegi Tangkuban Perahu awal2 pagi dan gi Kawah Putih petang cover 2 tempat sek ...

betul tu...deal elok2 ngan supir...pandai2 pujuk.....
itu kalau nak sewa sehari je...tapi kalau memang nak sewa 2 hari elok awal2 pagi setiap hari tu pegi je sight seeing sebab semantara kedai nak bukak boleh le kita makan2 angin dulu......balik tu baru jalankan aktiviti shopping....

ainunaina posted on 26-8-2012 07:07 PM
Kawah putih dan t/perahu tu arah berbeza....pastu kat sana jam 5.30 pun dah mulai gelap, jam 6 leb ...

That day Art sempat cover dedua tempat dlm sehari.  Pagi dlm kul 8.30 am dah ke Tangkuban Perahu tengahari ke Kampung Daun dan petang ke Kawah Putih by 4.30 pm dah turun balik dari Kawah putih.  In fact ada banyak gerai jual strawberry at kaki gunung ke Kawah Putih.  Kebun strawberry bagi yg nak petik sendiri pun banyak.  Cuaca petang di Kawah Putih memang best sejuk dan berkabus lebih kurang dlm 22C masa tu.  Malamnya sempat ke few FO lagi tu.  Sebab dah cover dedua tempat tu jadi hari2 yang lain just tumpu for shopping.  Tak yah nak fikir nak arrange for sight seeing and rushing pepagi nak kemana2.  Lepas sarapan boleh relax santai2 gi spa, gym atau swimming dulu sebelum gi soping.  Tak pun jalan2 kat sekitar area Pasar Baru tu pun ok.  Banyak je peniaga kat kaki lima tu dah mula meniaga boleh le cuci mata dulu.

tadi petang gi tukar duit kat MC sg. wang dapat IDR 1000,000=RM 334. ok ke ko? huhu

ooo.. makin murah sekarang ek.. aritu saya pergi rm336 - rp 1 juta... tengok rate kat bnm pon makin turun. untunglah kalau pergi
indonesia waktu sekarang..

mis_kiki posted on 26-8-2012 11:55 PM
tadi petang gi tukar duit kat MC sg. wang dapat IDR 1000,000=RM 334. ok ke ko? huhu

Murah le tu. Waktu saya pegi kemarin rate dia RM 339 untuk 1 juta rupiah. Actually tukar duit di sana sebab ari tu saya tukar dapat Rp 3,035 utk tiap Rm 1 (atau RM 329.5 utk setiap Rp 1 juta). Tukar di Golden Money Changer di Jalan Dago

murah la... miss tukar ari khamis lepas dpt 1juta =rm 339 kt kajang...

tu paling murah dpt cari...

aiyokkkkk

miss_whoda posted on 27-8-2012 09:02 AM
murah la... miss tukar ari khamis lepas dpt 1juta =rm 339 kt kajang...

tu paling murah dpt cari.. ...

hai miss... bile nak pegi bdo...