CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mia_Sara

LELAKI TAK GUNA , KENAPA?

Kerna terlalu emosi..
TT cop ( lelaki sangat zalim dan bongkak bodoh)...kirenya memerangkap ayah,po ...
Lee. Post at 13-7-2012 10:59

nak buat mcmana dah TT dikelilingi lelaki mcmtu ajer...kalo TT kuar dr lingkungan lelaki2 mcmtu mesti dia jumpa lelaki2 baik...
ramai sgt sebenarnya....

ok meh kita diskas secara logik dan serius...

lelaki kalau terlalu berguna akan selalu dipergunakan.  

soalan : siapkah yg selalu mempergunakan lelaki? treng jeng jeng (muzik latar)

Rate

1

Ramai jer ak jumpa lelaki berguna btw mungkin diaorg x pilih perempuan yg meroyan dlm forum ckp lekaki x guna, sbb tu jumpa yg x guna kot... If you cannot change Other, change yourself...

Post Last Edit by akula203 at 13-7-2012 23:56

As Salam Mia....manusia  ni..lelaki ke perempuan....ada yg baik...ada yg tak baik.....semua terletak pada hati masing.....itu org cakap..kena kenal hati budi baru tau..seseorg tuh baik ke tak..?? jgn tgk luaran saja....

ada lelaki yg baik..jumpa..pompuan yg tak menghargai dia.....memboringkan la....tak de perasaan cinta  la.....etc..lelaki yg baik ramai yg diketepikan....

pompuan lak...kenal seseorg lelaki yg suka amik kesempatan la...itu la..ini la..tak setia la...tp...pompuan tetap setia jugak.....susah pulak nak dumpkan....byk kes cam ni...

tp...ramai org baik..tak dihargai....yg nakal tuh yg disukai....kononnya cabaran...sanggup makan hati....itu jugak yg dikejar2...pelik kan manusia nie...tak berpijak dibumi nyata...dah kena dump dan hancur luluhkan hati..pas tuh marah kat semua lelaki.....dan ditakdirkan jumpa lelaki yg baik.....dimain2kan pulak...tak pasal2 lelaki yg baik jd mangsa keadaan...

nasihat aku...

sentiasa berfikir secara rasional......jgn ikut nafsu dan perasaan ....hargai org yg baik dan setia....yg nakal2...dump terus....tak berbaloi...dan jgn sesekali mengoda lelaki...even ustaz pun....boleh tergoda.....sbb lelaki dijadikan untuk tergoda ngan wanita.....jgn masukan yg abnormal..lgbt tuh...tuh org tak normal.......cuma goda la..suami anda...sure anda akan bahagia....sekian,,

org yg banyak kegunaan adalah org yg sama2 berguna antara satu sama lain.

lelaki akan jadi x guna kpd pasangannya sekiranya pasangannya juga tidak ada apa2 kegunaan @ telah tamat tempoh.

contoh: kereta yg dah x pakai & payah nak maintain, x yah servis, renew roadtax, isi minyak, etc.

bila laki x amek kesempatan, jaga perempuan elok2 korang dump dia.....

bek TT jadi andartu je la........
card_reader Post at 13-7-2012 11:26

andartu forever n ever...peace y'alll...

Follow Us
nasib la aku ni lelaki berguna

Pak Cik pongg.. selalu dipergunakan pulak tu huhuhu..

Post Last Edit by SulurBidar at 14-7-2012 10:30

Nasib baik aku ni lelaki yg berguna pada keluarga..
Nasib baik Tuhan bagi aku rezeki yg membuatkan aku mampu nak sara anak dara org, cukup sampai anak-pinak..
Nasib baik Tuhan bagi aku pe'el yg baik..
So., aku tak tergolong dalam lelaki yg TT maksudkan..

p/s: Aku bukannya lelaki yg baik sangat, blasah orang pun pernah, tapi nak huraikan jenis-jenis air dlm bab thoharoh tu boleh laa.. nak jelaskan rukun solat ada berapa pun bleh gak.. Nak terangkan sahabat Nabi mana yg paling tinggi orgnya atau sahabat Nabi yg paling pemalu tu aku tau laa

p/s2: Keterangan aku skadar menerangkan bahawa di M'sia, masih ada jejaka Melayu Islam yg baik lagi mampu memimpin keluarga..

p/s3: Aku pernah dikecewakan oleh awek.. Tapi, aku tak pukul rata semua pompuan teruk, pengikis atau playgirl.. So, aku terus mencari coz aku yakin Tuhan akan sediakan utk aku...

Reply 47# ifanonline

hi ifan, lama tak jumpa kan....kot ko kategori mana? pandai nak gelak ...ko pun bkn muda pun

Reply 50# SulurBidar

ye la, point taken

Reply 46# mziskandar

itu bangang punya statement. Lagi lamala kena jaga ...

Reply  SulurBidar

ye la, point taken
Mia_Sara Post at 14-7-2012 15:09

aku faham ko frust..
Kalau ko pikir balik, Tuhan nak lindung ko dari lelaki keparat...

Untung ko, mana tahu, jumpa lelaki yg rupanya sekadar biasa,namun berbudi bahasa dan gagah perkasa dan bertanggungjawab pula...

Ko doa jee..

p/s: kalau aku ni benci dgn pompuan, dgn ko-ko sekali aku benci.. tapi aku tau, ko pun skadar mangsa.

Reply 54# SulurBidar

pengalaman je, tp tak ada la nak menjahanamkan diri pasal jantan...maybe ada lelaki baik cuma kureng,...tp ye la....sapala kita nak judge manusia sesama manusia ni...

Reply  SulurBidar

pengalaman je, tp tak ada la nak menjahanamkan diri pasal jantan...maybe  ...
Mia_Sara Post at 14-7-2012 15:32

Jgn risau...

Baguslah kalau ko masih bersikap positif coz ada lagi lelaki baik kat M'sia nie..

Lelama nanti ko jumpa laa.. Ko jgn risau bab tu.. Tuhan dah sediakan yg terbaik utk ko..

p/s: Aku  sendiri pun yakin Tuhan akan bagi yg terbaik utk aku... So aku besikap positif selalu..

Reply 1# Mia_Sara

slama ni aku tolong je awek2 tk kira awek orng ataupun solo ataupun gedik ... tp malangnya.. diorang tk pernah appreciate aku... kalau aku dah tk layan mula la nk kutuk2 aku...jadi.. pengajarannya.. awek2 tolong jngn gunakan suara mu cute konon2 dan lenggokan body yg mmukau untuk memijak kepala lelaki yg baik2 macam aku.. sbb apa.. we will fight back u know... mana leh tahan.. buat baik konon2 dapat la pikat hati korang... tp last2 kena pijak kepala...dah tu tk appreciate orng... time orng nk mintak tolong balik mula la mengelak.. macam sial la wei... aku sumpah orang2 yg penah layan aku cam ni tk kire laki atau awek akan dapat masalah kelamin semasa bersama dengan pasangan mereka pada setiap malam mereka sepasangan ber omen.. skian terima kasih.. TAKBIR!!!!

tak semua ler. ada juga le laki yang bek,meghargai,,

Serious lawak......,.....ooooOOOOO. 2X5

Post Last Edit by mis_kiki at 19-7-2012 00:12
Reply  Mia_Sara

slama ni aku tolong je awek2 tk kira awek orng ataupun solo ataupun gedik . ...
pakwetizzaqyah Post at 14-7-2012 15:36

sumpahan puaka tu..   takotnyess..   kiki dah la salu kaum laki kata suka wat sore manja nak bodek dorang. padahal dah memang sore camtu. pada kaum2 laki ye, jangan la salu sangka pompuan bersore kiut or manja nih hanya nak mintak tolong sesuatu je. tapi kadang2 dah memang sifat semulajadi pompuan kan camtu.. huhu..

Reply  SulurBidar

pengalaman je, tp tak ada la nak menjahanamkan diri pasal jantan...maybe  ...
Mia_Sara Post at 14-7-2012 15:32

kak mia, hanya laki yang baik untuk pompuan yang baik. jadikan pengajaran tau. kadang2 ego dorang yang tinggi tu yang buat dorang jadi camtu.

yang penting kak mia motivate me kat thread bisnes tu .. thanks kak mia