CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 40794|Reply: 37

MAYBANK2U...CIMBCLICKS

assalamualaikum..

hai sumer..
no bukan utk buat aduan nak menceritakan kisah je..
bezanya service antara MAYBANK2U and CIMBCLICKS...
how they handle pengguna mereka punya duit..

kisah CIMBCLICKS..last 2 months

my abah call me..minta tolong byrkan duit ansuran kereta beliau..he gv me the hire purchase account number
so otomatik saya pon byrkan la..silapnya saya lupa nak tanya bank yg mana 1..
sesuka jiwa je saya byr RM1,500 kpd AMbank..kemudian i bgtau my dad.."dah transfer duit to Ambank.."
tup tup abah ckp..not Ambank kak long..its Public Bank
terus pucat..SALAH NOMBOR AKAUN!! serta merta i call CIMB bank ttg kesilapan yg saya buat
Customer Service beliau kata..BILA PUAN DAH BUAT MONEY TRANSFER KE BANK LAIN..KAMI AKAN RECHECK NOMBOR AKAUN UTK BANK TERSEBUT KEMUDIAN PADANKAN DGN ID NO (DLM KES INI..MY DAD IC NO)..JIKA X SAMA..WANG TERSEBUT AKAN DIKREDITKAN SEMULA DALAM AKAUN PUAN DALAM MASA 3 HARI..
aster 3 days..apa yg customer service tu ckp..its true..mmg duit saya balik dlm akaun semula..coz nombor akaun Hire Purchase abah saya tu xde dalam sistem AMBANK..mmg x wujud akaun tu..

alkisah..MAYBANK2U
last friday 15/6/2012 saya dapat tahu yg astro my brother dah dipotong..mulanya agak pelik juga
coz saya udah byrkan bil beliau..and he did refund the money to me..
check punya check..rupanya bhgn account no..saya taip salah akaunnya
panik la..so saya pon calling la ASTRO..bgtau yg sbnrnya kami mmg berniat nak byr..tp salah nombor akaun
Customer Service ASTRO said..nombor akaun yg saya buat pembayaran mmg x wujud..so saya pelik..why duit tu x dikreditkan dalam akaun saya semula?
x puas hati..saya call MAYBANK CUSTOMER SERVICE..bebel bebel..explain..rupanya mmg mereka notice ttg kesilapan dalam pembayaran yg saya buat through MAYBANK2U itu..saya kata saya mahu wang tersebut dikembalikan ke dalam akaun saya..that lady ckp..UNTUK PENGEMBALIAN SEMULA WANG PUAN MENGAMBIL MASA 6-8 MINGGU...ok..siyesly benar..nk suruh maybank pulangkan balik duit kita perlukan masa 6-8 minggu..saya tanya why x masukkan dalam akakun saya semula bila tahu saya salah letak nombor akaun plus nombor akaun tu mmg x wujud dalam ASTRO..she said..."Puan kena buat aduan dulu..baru kami boleh ambil tindakan," what?? "Saya tanya lagi..kalau saya perasan ttg kesilapan ni next year apa kamu buat dgn duit saya? Awak floatkan ke mana duit saya utk dapat keuntungan?" Minah tu terdiam..so i pon citer la kat dia psl servis yg i dpt dr CIMBCLICKS yg amat berbeza dr MAYBANK2U..

sekian luahan sakit hatiku pd sistem MAYBANK2U...

Rate

1

assalamualaikum..

hai sumer..
no bukan utk buat aduan nak menceritakan kisah je..
bezanya servi ...
chaintea Post at 18-6-2012 17:29

tq for sharing such info
it helps u to have a better perspective between the 2 services
and be cautious in future......   

Aku dah kena camni dulu. Maybank selalu camni. Maybank mmg jahat..:@

dah pnah kena mcm ni..dlm kes cimb clicks tu kes aku pun mcm tu jgk..member aku tersilap bagi no akaun maybank dia..aku transfer duit thru cimb clicks..dah transfer baru dia perasan salah bg no akaun..tapi member aku cakap jgn risau, duit tu akan dpt semula..mmg btol pn, dalam 3 hari pastu, cimb pulangkan semula duit aku..lega rasa..

aku dah lama guna cimb clicks..mmg puas hati la..nak terminate cc pn senang..by phone call aje dah bleh terminate..cimb mmg tak banyak songeh la bagi aku..

kan kan
skrg ni ai slowly nak beralih arah gunakn cimbclicks..
buat ms nih mmg maybank2u fully utilised la...nk kurgkn penggunaan

harusla berjaga2 dalam menggunakan m2u lepas ni

Follow Us
dalame stop mebenktuyu, skang gune pbebank...

iols pernah tersilap bagi no akaun untuk tranfer wang online kat maybank kat kwn.last2 cimb cancel dan refund wang kat akaun iols smula.nasib baik kan

itu lah sebab sampai sekarang aku tak buat2 maybnk2u....kah2

sedangkan cimbclick, bsn, bislm sumer ada...tapi aku paling gemar cimbclicks...

pernah gak kena kes mcm ni...
org yg jual novel kepada aku tersalah bagi no acc dan pihak cimb pulangkan semula duit ke akaun...
kalau dgn maybank, haram nak pulangka tapi main cepat jer telan duit org...
skrg ni memang guna sepenuhnya cimbclicks.

saya pelik .... dah bertahun guna mbb2u and cimb click .. kalau salah no akaun (no akaun tak ujud walau atas nama sesiapun) ... tak mungkin transaksi akan berjaya .. kalau no akaun  tu wujud   ... maka adalah kesilapan kita sendiri sebab masukkan no akaun orang lain dari akaun sebenar yang kita nak masukkan duit atau buat payment ...

kita kena semak nama penerima betul2 ...

i gune cimbclick...sedang berjinak2 menggunakannya...tp xpandai sgt...hehe

i love cimbclicks

senang sgt kalo nk bt transaksi

Same goes here,Awan pernah buat kesilapan tranfer 11K into akaun BSN abah untuk urusan beli  tnh..lepas 3 hari abah kata x masuk lagi..panik sangat2..lega bila tgk kat  cimbclick under unseccessful transaction ... cimb return balik duit ..TQ CIMB...Awan memang puas hati dgn servise diaorg

saya pelik .... dah bertahun guna mbb2u and cimb click .. kalau salah no akaun (no akaun tak ujud wa ...
sayawifenikmie Post at 28-6-2012 10:19

btul la kak..heran gak,kalu akaun tak wujud,transaksi tak berjaya..prnh buat bayaran kad kredit guna cimbclicks,silap masuk no,pehtu kene reject.mbe nak transfer ke diff bank kot jadi mcm tu..

btul la kak..heran gak,kalu akaun tak wujud,transaksi tak berjaya..prnh buat bayaran kad k ...
sara2511 Post at 30-6-2012 22:38

yup ... kalau transaksi berjaya .. bermakna ada akaun dengan no akauntersebut ...dan before CONFIRM kita kena tengok nama pemegang akaun .... kaalau terus klik CONFIRM sekali silap nama orang lain daaa..... memang cari nahaslah ... kena pula report kat bank ... bla bla bla.. take times jugak lah nak dapat duit balik gamaknya .....

napa lately cimb clicks down? dah bapa hari dah ni

Pada pendapat saya, cimbclicks ada juga masa2 tertentu dia problem. Contoh, hari tu hari kita gaji, hari tu jugaklah login page jam. Kdg2, time tu jugak dia nak buat maintenance

Kalau yg lebih lagi, since cimb baru perkenalkan kad debit. Ini pun banyak kena improve juga. Patutnya bila dah beli tu, amaun tu dah potonglah dari akaun. Ini x. Bila tengok kat amaun, jumlah masih sama dengan jumlah sebelum beli barang. Kena click dulu, baru tau amaun sebenar boleh guna brapa.

Tapi, aku rasa satu jer maybank ni menang dengan cimb. Ciri2 yang paling aku suka. Kat maybank duit tinggal 11 ringgit pun boleh lagi keluar 10 ringgit tu. . Amat berguna di kala kesesakan. Cimb? Hampeh.

Eh...jauh plak aku terpesong. Hehehehe

Rate

1

xanderz posted on 11-9-2012 09:21 PM
Pada pendapat saya, cimbclicks ada juga masa2 tertentu dia problem. Contoh, hari tu hari kita gaji,  ...

biasanya kalau hari gaji....25hb dan keatas....Maybank2u mmg selalu jemmmmm...ye lah transaksi berganda2 masa tu....kalau dapat...kengkadang berjanggunt nak tunggu no TAC....kdg2 terus tak dapek....

aku ada dua2.....juga ada online banking untuk ambank (amonline), BSN (myBSN), bank rakyat (i-rakyat) dan public bank (pbebank)

setakat ni semua okey...cuma myBSN nyer website selaluuuuuuuu ajer down. ntah kenapa

12Next
Return to list New