CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: woghihden

duit kopi...kena ke bagi kalau nak lepas?

Reply 20# malberi8

ni bukan kutuk...ni namanya beringat sesama insan...nak nak pulak yg buat tu org melayu..bukan nama polis je  yang buruk ...siap ngan kaum kita sekali yg buruk....bukan den takdo kawan ke sedara ke yg kojo polis..ado....tapi yg den cerito ni berlaku dopan mato..den tak cerito pun yg den tak nampak...topik den adalah yg berlaku depan mata....tak payah la cito sana baik sini baik..panjang sangat..kan sonang ckp ...adik ke..laki ke..abg ke..keje polis dan seorg yg baik...dah...depan bole la..blkg mana kita nampak....

integriti perlu ada pada semua orang, bukan setakat polis sahaja. Kita ni pun kalau ada integriti, polis mintak ke tak mintak ke...kita tetap kata tak nak.

Aku rasa kalau takde siapa bagi, budaya paw ni boleh mati sendiri. Ni dia tengok 'aku mintak RM50 dah dpat...kalau 10 orang dah 500 woo'. Tu yang diaorang berterusan mintak (tu yang kaki rasuah le)

Yang menghulur ni pun...jenis yang sukar menderma, kalau kena polis yang tak mintak tapi lepaskan/saman aje takpe jugak. Kena jenis strict, tak pasal2 merasa masuk mahkamah...

Reply 22# alphawolf

tu la pasal..kalau btl la si polis (bukan pasukan polis tau)tu baik..takkan dia terima pemberian org yg bersalah..kan?..walaupun dia sndiri tak minta...

Reply  malberi8

ni bukan kutuk...ni namanya beringat sesama insan...nak nak pulak yg buat tu org ...
woghihden Post at 28-6-2012 09:36 AM

kalu kita ni orang melayu dan beragma islam...dah jadi kewajipan kita melaporkan ke pihak berwajib jika kita terlihat atau menjadi saksi kemungkaran (kes rasuah) yg berlaku di depan mata... agar perlaku rasuah dapat dihukum dan menjadi tauladan kepada anggota polis lain dan orang awam, dgn harapan kes rasuah dpt dibendung...kalu dah semua orang buat tak tau je pada kes2 rasuah , sampai depan mata pon bole buat2 x nampak camna nak benteras rasuah..tak kira la polis ke awam ke semuanya manusia biasa , kalu iman dah x kuat macam2 dosa derang brani buat, tapi kena ingat bila kita nampak kejadian rasuah kita x lapor maka dgn kita2 pon terbabit sekali ... tanggung dosa!

Reply 24# malberi8

bukan takat berkongsi kat sini..siap tunggu dia kena buang keje je....tak tau la kot report tu masuk bakul sampah pulakkan.....niat hati kalau nak lahar org je..mmg mcm ni

yang terima pun salah... yang bagi pun salah... jadiknye... dok carik sape lebih salah le plak gitu.... elok sangat le...

kalau takde tangan yg bagi... apahal tangan lagi satu nak terima... saman je... terima je laa... kan senang... yg dok merayu itu ini.. sapa suruh... caittt...

Follow Us
[quote]yang terima pun salah... yang bagi pun salah... jadiknye... dok carik sape lebih salah le plak gitu. ...
xtro Post at 30-6-2012 03:27 AM [/quot

kesimpulannya macam ni la.... lain kali kalu dah buat kesalahan , kena tahan dgn polis kalu dia mintak duit kopi korang jangan la bagi...suruh je dia saman,dah abis crita, ..  aku pon pernah kena tahan pasal tak pakai seat belt, polis tu buat banyak crita .. aku pon paham sebab dia dok tanya aku camna nak settle nih? aku trus cakap jek, nak saman kalu saman la ,aku takde duit nak settle, cuma aku minta maaf banyak2 dan mengaku silap tak pakai seat belt.. dia lepas aku camtu jek selepas lecture aku pasal undang2 jalanraya kat 20min...  salah aku jugak la ,tapi nasib baik lepas ... so lain kali kalu polis mintak duit jangan bayar , kalu dah salah suruh derang saman...jgn plak dah bagi polis tu rasuah , pastu nak kecoh2 pasal polis mintak rasuah ...yg bagi rasuah tu pon 2 x 5 dgn polis ...

Reply 26# xtro

kang den kata bangang marah...baca biar faham...

Reply 27# malberi8

Nasihat dan pandangan paling bernas dan patut diikuti. Aku pun bat camtu... Heh, melayang 300 hinggit, tak kisah aku memang bersalah pun.

Reply 29# iskans

dah mmg kito yg salah kan...?...apo nak buat..bayar jo lah....nak mengingat sesama manusia ni payah ..ada je yg membantah.....
tapi tak berlaku adil lah bila kesalahan yg terang berlaku depan mata terlepas..
dek kerana hulur sembunyi...hilang respek..dah tu bangga siap gelak-gelak...

Reply 30# woghihden

Ha'ah. Dari tambah dosa bagi riba baik terima denda saman. Cuma kenapa la sekarang ni kenapa la takda polis trafik pompuan. Sejuk hati skit kalau kena saman.

Reply 31# iskans

hahahahaha...siap ckp tu...saman la...saman laaa

Reply 32# woghihden

Saman la saya cik tapi pas ni dating ngan saya ya...

ramai polis macam sial skang mencekik rasuah

Reply 34# MAN_363

ontah la bro MAN...diorg kojo bg anak bini mkn..biarlah dia nak amik rasuah ke tidak...kalau kito ckp lobih nanti ,diorg ckp nampak yg buruk je..yg baik tak nampak

Kalau nak saman, saman la. Memang kesalahan, nama bagi duit kopi jangan harap. Kalau hati tengah panas, aku buat aduan polis yang minta duit kopi tu waktu bayar saman. Baru buku bertemu ruas.

Alhamdulillah, tak pernah kena saman lagi kat jalan raya lagi. Parking tu biasa la.

kalu kita memandu ikut peraturan takde sebabnya polis traffic nak saman, derang tu pon bukan sesuka hati bole tahan orang nak pow...depa pow kat orang2 yg buat kesalahan ... kita ada pilihan nak bagi rasuah atau tak, kalu polis mintak kita tak nak bagi bukan depa bole tangkap pon... yang perangai macam paria dok komplen polis mintak duit kopi tu pasal depa dah kena tahan tak ikut peraturan jalanraya la .. bila polis minta rasuah paria2 ni pon bagi, atau depa sendiri yg mintak nak kawtim dgn polis traffic nii...pastu tu macam paria mabuk dok kata orang lain punya salah. depa yang  bagi rasuah tak salah la, yang mintak rasuah tu saja yang salahh..bodoo, kalu kena saman sign saja laa..jgn jadik macam paria mabukkk

Reply 37# malberi8

tuuu dia hati panas semacam..keja polis ka?..hahhahaha..
dah kalau pesalah bg kat abg polis yg tak minta..tp abg polis ambil siap belagak ckp duit kopi buat apa...
kalau bgs sgt jgn la terima...nampak sgt paria bole beli melayu...

Reply  malberi8

tuuu dia hati panas semacam..keja polis ka?..hahhahaha..
dah kalau pesalah bg k ...
woghihden Post at 16-7-2012 11:34 AM

aku tak keje polis ..sbb pakai spec tebal sangat..... rasuah ni berlaku bila ada dua pihak yg terlibat, yg meminta rasuah dan yg memberi rasuah, tapi ramai dok salahkan polis je yang pemberi rasuah tu tak de plak kena maki, mcm aku kata la kalu dah salah terima jek saman tu ..  ada ramai gak jugak polis yg tak terima rasuah...dan bukan semua polis keja jaga lalulintas jek... kat imegresen, puspakom and jpj pon ramai gak yg terlibat tapi polis gak dapat nama, pastu nak selit2 plak unsur politik ...

kalu melayu yg terlibat dgn rasuah memang melayu pariahhh la tu...tapi melayu pegang kuat dgn agama Islam tak akan terlibat dgn rasuah..ko pariah ke tak

perghh...rabun teruk tu....
tu lah di namakan nila setitik hbs susu sebelanga..nama polis tu satu pasukan..jadi kalau seorang anggota buat salah...org tak akan sebut nama dia...mcm den kono hr tu..dalam hati den menyumpah polis tu sbb terima duit sogok dengan bangga...den tak tau namo dia kan?..tapi den cuma tau itu polis,.....
den bukan nak menafikan kesalahan undang undang...tapi kesalahan yg sama kat situ tak adil...cuma dengan tangan tersembunyi....serta menerima dgn bangga tanpa rasa segan ...ermmmm....