CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeBlanket

Mimpi takot

1. mimpi najis atau benda2 koto ada kaitan dgn sihir atau gangguan jin/syaitan yg hampir dgn kita
2 ...
chechelahbedah Post at 24-5-2012 08:58

Saya tau tdo pepagi tu xelok tp cmne ngan org yg keje shift mlm? Opkos balik rumah terus titon

Time kasih utk yg bagi komen,esok saya reply satu2 ea pasal tgh packing brg nk blk png

Lately, aku selalu mimpi benda yg berulang..2, 3 kali gak la benda yg sama. first dulu aku mimpi ade sorg budak lelaki ni, umo dlm 5 tahun gitu la. cube nak manja2 ngan aku la ape la. tp x tau nape aku rasa takut sgt padahal budak tu normal je gayanye..sampai aku belasah abis budak tu. terajang la, aku lempang, pijak badan dia pun ada. mmg cam wrestler la aku dlm mimpi tu. budak tu kejap2 nangis pastu ketawa cam xde pape then still cube nk rapat ngan aku. dlm pada aku mengelak2, aku terjaga. time tu tgh mlm..

kali kedua pun sama situasi. ada budak kecik tp budak lain. bukan budak mimpi yg pertama. dia pun nk rapat ngan aku tp aku belasah cukup2. budak tu xde la cedera pun. tp klau real life aku rasa lunyai kot budak tu kalau ikut gaya aku terajang dia dlm mimpi..mimpi terakhir mlm semalam..pun jalan citer yg sama. budaknye je lain. aku terjaga coz bapak aku call hp ajak aku sahur kul 5 pagi.

buat pengetahuan sume, aku blom kawin dan aku xde tendency nak jadi pendera kanak2..coz aku sendiri ada 5 org anak buah yg aku sayang..

apa makna mimpi2 aku tu?? coz aku igt dlm mimpi2 tu aku takut sgt mcm bebudak tu antu. padahal secara fizikal diorg cam budak2 biasa..

Lately, aku selalu mimpi benda yg berulang..2, 3 kali gak la benda yg sama. first dulu aku mimpi ade sorg budak lelaki ni, umo dlm 5 tahun gitu la. cube nak manja2 ngan aku la ape la. tp x tau nape aku rasa takut sgt padahal budak tu normal je gayanye..sampai aku belasah abis budak tu. terajang la, aku lempang, pijak badan dia pun ada. mmg cam wrestler la aku dlm mimpi tu. budak tu kejap2 nangis pastu ketawa cam xde pape then still cube nk rapat ngan aku. dlm pada aku mengelak2, aku terjaga. time tu tgh mlm..

kali kedua pun sama situasi. ada budak kecik tp budak lain. bukan budak mimpi yg pertama. dia pun nk rapat ngan aku tp aku belasah cukup2. budak tu xde la cedera pun. tp klau real life aku rasa lunyai kot budak tu kalau ikut gaya aku terajang dia dlm mimpi..mimpi terakhir mlm semalam..pun jalan citer yg sama. budaknye je lain. aku terjaga coz bapak aku call hp ajak aku sahur kul 5 pagi.

buat pengetahuan sume, aku blom kawin dan aku xde tendency nak jadi pendera kanak2..coz aku sendiri ada 5 org anak buah yg aku sayang..

apa makna mimpi2 aku tu?? coz aku igt dlm mimpi2 tu aku takut sgt mcm bebudak tu antu. padahal secara fizikal diorg cam budak2 biasa..
shop_girl Post at 24-5-2012 11:54
Lain kali ko kalau mimpi budak tu lagi, ko belasah pakai parang ke, pakai bom ke, baru berkecai kot.   

saka kot

Saka??? oh tidakkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!!!!!!!!!!!!!!!

aku pernah mimpi dunia kiamat..hehe...memang macam x masuk akal,sebab kiamat x leh kita nak gambarkan sebenarnya...tapi dlm mimpi aku 2 aku dgr bunyi tiupan sangkakala kuat dan nyaring sakit telinga dari timur ke barat sampai bergema,serentak dengan itu aku lari semua org lari umah2 pangsa,jatuh kedebum2 mcm tiang jatuh satu persatu,langit macam digulung dari barat nak sampai ke timur,aku lak sambil lari mengucap 2 kalimah syahadah...memang takut samapai aku tersedar.

mimpi aku lagi satu nie,aku bagi org mengasuh ank aku,aku tak tau org nie mcm sakit hati apa tah kat aku,sekali aku tgk dia pakai kain bahagian blakang dia,terselak,aku nampak anu lelaki dekat celah punggung dia,then aku nak bawa balik anak aku dan lari bagitau suami aku yg mengasuh anak aku 2 pondan,aku tgk la laki aku dah terlentang kat satu sudut umah mengasuh 2 mulut berbuih mcm kena racun...aku jerit tnya pompuan 2,kenapa wat kami mcm nie,dia x kata apa pun,then dgn tiba2 aku terkena kancing gigi,x mapu berkata apa apa...aku nak bawa lari anak aku,nak call polis...dlm masa 2..anak aku yang aku kendong hilang lak...mengelabah aku....shit betul mimpi nie...mimpi pkul tghri..mengantuk sgt2 tertid0....

mimpi aku lagi satu nie,aku mimpi buang ank org lain dlm tong sampah besar...boleh dengar suara bayi 2 nangis...aku nak biar dia mati kelaparan...(aku bukannya sekejam itu di alam nyata),aku lari dari situ pastu aku jadi takut menggigil gigil takut kena hukum gantung sampai mati....aku tersedar dari tidur..lega sangat2...rupanya mimpi jek.....

Follow Us
selalunya kalau mimpi kanak-kanak/bayi/ular ada kaitan dgn saka/benda halus.. wallahu a'lam ...

Reply 26# rockysha69

seram seh mimpi ko...

aku pernah mimpi selamatkan seorang bayi dari gereja..aku lari-lari sambil baca ayat Al-Quran (tak ingat surah apa)...lepas tu bila dha jauh dair gereja, aku tinggalkan bayi tu depan kedai

Reply 26# rockysha69

Aku pun penah mimpi mcm dunia nk kiamat. Bunyi tiupan yg sgt kuat seluruh bumi bergegar. Pastu manusia lari lintang pukang, huru hara yg amat. Ada manusia yg dikejar sejenis binatang sgt besar. Bila binatang tu langgar je trus hilang manusia td. Aku lari sekuat ati xtau hala tuju. Belakang aku suma hancur. Ada beberapa makhluk besar hayun pedang utk bunuh manusia tp manusia yg dipukul terus hilang. Aku menangis2 nk selamatkan diri. Masa tu aku nyesal sebab tak sempat solat Asar, kebetulan sblm jd peristiwa itu Asar baru masuk waktu. Bila terjaga rupanya mmg aku menangis betul2 sampai husband terkejut dan tnya kenapa. Aku menangis lg dan kata aku takut hari kiamat. Sampai ke subuh aku takleh tido balik kerana terkenangkan mimpi aku. Aku masih menangis kerana mimpi itu terlalu real bagi aku.....

aku kalau mimpi benda2 yang menakotkan mesti bila bangun jantung berdegup laju gila, berpeluh..siap  ...
afira Post at 22-5-2012 15:28

aku penah ..mimpi lawan ngan hantu...
aku bangun jek mengah..mak aku nmpk aku bangun mcm terkejut..tu dia tnya ..kenapa mcm mengah tu..
aku citer la .. mimpi lawan hantu..
suasana tempat tu mcm kt bilik aku kt Uni ..
kt bilik kwn aku ade pokok buluh.. org ckp penah nmpk something kt situ..
dlm mimpi aku tu.. mcm aku berada dlm bilik compartment kitorg tu..
hantu tu dh masuk dlm ..so aku yg bertarung lawan hantu tu..
perghhh mmg mengah laaa lawan.. mcm pontianak pon ade.. mcm nenek kebayan pon ade

Sorry erk.. saya datang menyampuk sket..
tapi nk tanye ni kalau mimpi mari uzur macam mane?? mira selalu mimpi ni..

Reply 31# airuszzdy

aisehhh..serammmm siot mimpi ko..uhuhuuhhu aku harap aku takkan mimpi camtuh lagi...serikkkk

malam td, dlm lbh krg pkl 4.30 pg, sy trsedar dari tidor sbb suami sy terjerit2, mengigau dlm tidor..sy tanya dia kenapa? dia cerita dia mimpi kena kejar dek hantu...

mimpinya bermula bila dia dan sy menaiki motor, nak pi mana ntah..tetiba polis tahan, kononnya mcm roadblock la..and ada sekmpulan bdk2 tgh main2 kat tepi jalan..masa tu dia suami sy terperasan suatu makhluk kat tepi budak2 tu..makhluk tu trs kejar semua org..sy, bdk2 n polis dah lari lintang pukang, tinggal suami je  kat blkg...itu yg dia menjerit tu...katanya jerit nama sy, tp masa dia mengigau tu, xde dgr pun sbt nama sy....he9

rockysha69 posted on 24-5-2012 01:50 PM
aku pernah mimpi dunia kiamat..hehe...memang macam x masuk akal,sebab kiamat x leh kita nak gambarka ...

pergh terbaek la mimpi ni. dah macam pelem dah.

aku pernah mimpi dalam mimpi. ala2 inception gitu.
mimpi aku xla panjang sangat sebab aku ni bukannya ingat sangat mimpi aku.
yg aku ingat, aku mimpi jumpa hantu then habes stim semua bulu roma, tengkuk. lepas2 tu aje, aku terjaga n dalam mimpi ni yg aku ingat aku tengah lepak ngan kawan n xtau kenape, aku terus terjaga dari mimpi.
sekian.

mimpi begini menunjukkan graf hidup kau sedang menurun

aku mimpi. dalam mimpi tu aku tengok jasad aku sendiri terbujur kaku.
malam seterusnya pulak, aku mimpi aku kena tikam dengan seseorang, tu pun sebab nak selamatkan mak aku,
aku tolak mak aku, then aku yang kena tikam.
lepas tu aku meninggal depan mak aku lepas aku mintak maaf dari dia.
malam ketiga aku mimpi lagi, dalam mimpi tu aku nampak diri aku sedang dikebumikan.
yang peliknya, masa tu sikit pun takda rasa takut.
tapi cerita ni dah lama berlalu, dah 7 tahun kot.

airuszzdy posted on 31-5-2012 09:38 PM
aku penah ..mimpi lawan ngan hantu...
aku bangun jek mengah..mak aku nmpk aku bangun mcm terkej ...

Saya pernah mimpi yang lebih kurang sama. Saya copy balik dari thread Tafsir mimpi menurut Islam.

"Ada lagi cerita mimpi saya yang masih agak misteri. Katil saya tido waktu bujang dulu letaknya sebelah tingkap. Sepanjang saya dari kecik sampai besar tido kat bilik tu memang tak pernah buka tingkap waktu tido. Dan tingkap tu pun agak problem sikit yang mana agak ketat bila nak buka sampai habis. Dan tingkap belah hujung sekali pulak handle dia dah rosak. So, nak buka tingkap kene tolak buka dengan tangan (ni tingkap biasa yang banyak cermin tu) ni pun tak boleh buka habis. Satu malam tu saya bermimpi berlawan dengan seorang nenek tua yang cuba memasukkan tangan dia untuk mengacau saya dari luar. Puasla dalam mimpi tu saya berlawan dengan nenek tua tu menggunakan tongkat (senjata rotan sembat) saya yang selalu saya letak sebelah katil. Memang dalam mimpi tu saya cemas dan bersungguh berlawan dari melalui tingkap. Tetiba bila bangun subuh nak pegi sekolah, saya terkejut yang semua tingkap saya yang bermasalah tu telah terbuka dengan luas-seluasnya. (yang kalau kita buka tingkap luas sampai habis pedal tingkap tu). Terbuka luas sampai susah nak tutup balik. Yang menambahkan pelik ialah tingkap yang rosak di sebelah hujung tu pun terbuka dengan luas sehabisnya. Saya memula ingatkan bapa saya yang bukakan tingkap. Bapa saya kata bukan. Lepas citer tu terus saya macam seram. saya cerita juga pada mak. Dalam minggu tu juga, mak dan bapa saya pasangkan grill belah luar bilik saya supaya kejadian tu tak berlaku lagi."
Perempuan tua tu macam nenek kebayan..kuku panjang dan menakutkan. Macam awak juga..memang dalam mimpi tu berlawan habis-habisan sampai mengah camtu.

Saya copy lagi post yang dah saya tempek:
"Cerita pasal mimpi ni, saya pernah bermimpi di mana saya ternampak dua orang kawan saya (suami dan isteri adalah kawan sesama belajar dulu). Tak pernah pun terpikir pasal depa ni untuk terbawa-bawa sampai masuk mimpi. Dalam mimpi tu seolah saya melihat dan berdiri di depan kawan saya yang perempuan ni sedang menangis (saya seolah berdiri di depannya melihat dia menangis. Dan saya tertanya kenapa dia menangis. Dia macam tak nampak saya) kemudian, suaminya datang memujuk supaya jangan menangis dan saya dapat tahu kawan saya yang perempuan ni rupanya keguguran. Memang dalam mimpi tu saya sedih melihatkan dia. Keesokkannya bila bangun dan tengok dalam FB dia kuar status tabahkan diri. Rupanya dia memang keguguran!! Astaghfirullah. memang saya terperanjat dan jantung macam berdegup laju sampai saya takut nak cerita ngan hubby. Kengkadang mimpi2 camni memang menakutkan."