CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10270|Reply: 45

Mimpi takot

Assalamualaikum semua,

Aku terus citer direct jer la ea,mcm biasa pagi tadi aku bangun iron baju laki aku segala pastuh lepas dia dah gi keje
aku sambung tdo semula since baby aku pon dok tdo lagi,.dlm kul 8 lebih camtu dan aku bangun semula dekat kul 10.
Masa aku tdo tu aku mengalami 3 mimpi yang berlainan,mimpi yang pertama tu cam xberapa ingat sgt,aku ada dekat sebuah pulau pernaginan
tp xpasti pulau mana dan tempat penginapan aku tu toliet bocor,najis semua berselerak
Mimpi yang kedua pulak aku dlm keadaan kaki yng sakit berlari mengejar kereta bapak aku yg terbabas,kete warna putih ala2 hilux tu,
Ramai org kerumun2 dan diorang bapak aku dah meninggal,ada darah byk kat kepala.wajah bapak aku sangat berseri2 mcm org muda.
Mimpi yang ketiga pulak aku lalu kat satu jalan ni di mana aku nampak 2 org lelaki yang dibakar tubuh badan mereka kerana melakukan kesalahan.
xtau apa kesalahan tu,lepas dah rentung hitam legam kulit tu mereka sendiri yang mengikis kulit tu smpai merah

Realiti sebenarnya,bapak aku mmg dah meninggal kira2 5 tahun yang lalu akibat kemalangan lori treler.
Dan kesimpulannya aku sgt cuak sekarang,takot betul mimpi kali ni ,

P/s mod kalo dah ada cmni tlg mergekan atau ko campak ajer la kt mana pon janji ada org bleh baca

slalu mimpi ade org nak mengapa2kan teman.. Takut..
Baru2 ni mimpii awan tetiba je betukor naga.. Takut gak...

biasanya kalao mimpi berada ditempat yg kotor membawa maksud yg tak berapa nak elok...wallahu'alam...

biasanya kalao mimpi berada ditempat yg kotor membawa maksud yg tak berapa nak elok...wallahu'alam.. ...
syahoney Post at 22-5-2012 14:13

Yeker takotlaaaaaa

aku kalau mimpi benda2 yang menakotkan mesti bila bangun jantung berdegup laju gila, berpeluh..siap menggigil..pastu rase penat sesangat

semalam..mimpi makan nasik (makan kat kedai buruk, kwn aku bawak, org yg meniaga (laki), kwn, kepada kawan aku.

kemain sedap aku makan nasik, sampai habis..lincin pinggan.

apa maksud mimpi makan nasik ek?

Follow Us
Toksah dok pikiaq sgt la pasal mimpi.
Aku kalau dpt mimpi seram ke, aneh ker.. releks jer.
Klu ade benda2 pelik berlaku pastu, anggap je dugaan tuhan.
Relax, take it easyyyyy

mimpi at 10 am? jangan ler percaya apa apa tu permainan syaitan gondol sahaja.

Reply 1# BabeBlanket

setahu miss, ada sesetengah mimpi adalah mainan tidur & ada sesetengahnya adalah petanda. tp selalunya mimpi yg bawak petanda tu akan berulang. bukan sekali jw. lagi satu, ada waktu yg tertentu utk dpt mimpi tu. kalau pagi dah pukul 10 rasanya mainan tidur je tu. sekadar pendapat je. kita dgr plak apa kata org2 yg pakar dlm hal ni

Sesungguhnya orang-orang yang beriman, dan orang-orang Yahudi dan orang-orang Nasora (Nasrani), dan orang-orang Saabien

sesiapa di antara mereka itu beriman kepada Allah dan (beriman kepada) hari akhirat serta beramal soleh, maka bagi mereka pahala balasannya di sisi Tuhan mereka,

dan tidak ada kebimbangan (dari berlakunya kejadian yang tidak baik) kepada mereka, dan mereka pula tidak akan berdukacita. )

mimpi lepas subuh katanya mainan tido...  TT takyah riso yeak

Assalamualaikum semua,

Aku terus citer direct jer la ea,mcm biasa pagi tadi aku bangun iron ...
BabeBlanket Post at 22-5-2012 11:54

Pada pendapat peribadi aku, usaha utk mentafsirkan mimpi adalah :-

seperti mana kita mencari sebatang jarum peniti yg terjatuh di dalam sebuah bilik peribadi milik kita yg gelap gelita.

Kita tahu jarum peniti itu ada. Kita ingin mencari jarum tersebut namun tidaklah terjumpa melainkan apabila kita merasa sakitnya terkena jarum peniti itu, barulah kita tahu bahawa jarum peniti itu terdapat di situ.

So, kalau bab-bab mimpi ni, seeloknya tanya kepada yg lebih arif dan mempunyai hubungan yg rapat dgn Allah dan rasulNya berbanding di dalam forum kerana mimpi itu adalah salah satu kurniaan direct daripada Allah terus kepada hamba-Nya atau mainan syaitan terus kepada kita.

Setiap orang mempunyai tafsiran mimpi yg berlainan. Ini kerana tahap amal mereka juga berlainan.
Seperti contoh :-
bagi org Arab, mimpi dipatuk ayam jantan bermakna akan ditikam oleh seseorang
namun tidak pula bagi org Melayu...

KEsimpulannya, cuba tanya pada mereka yg lebih arif..

Sekian..

Tdo lepas subuh, tdo waktu pg, lepas tu mimpi ngeri, lepas tu nak mtk tafsir. Adoiii nk gelak aku. Ko pn tau kan tdo pg tu xelok, lg nk tanye bukan bukan.
Mimpi yg boleh ditafsir ialah mimpi wktu mlm, dlm keadaan suci. Ko searh je kt tenet.

Ko tdo lpa subuh, ko tdo waktu pg, lepas tu mimpi ngeri, lpas tu mtk tafsir. Adoiii, nk gelak aku.
Ko pn tau tdo pg tu bakan nya elok. Tdo lps subuh mewarisi kepapaan, sudah sudah la oiii

1. mimpi najis atau benda2 koto ada kaitan dgn sihir atau gangguan jin/syaitan yg hampir dgn kita
2. mimpi arwah ..... bagaimana hubungan anak dgn arwah(jwapan ada pada diri sendri)
3. mimpi melihat azab/seksaan berkaitan dgn amalan atau dosa silam .

p/smoral of story..... jgn tido selepas solat subuh... jgn marahberdasarkan pengalaman sendiri dan ilmu yg sedikit

semalam..mimpi makan nasik (makan kat kedai buruk, kwn aku bawak, org yg meniaga (laki), kwn, kepada kawan aku.

kemain sedap aku makan nasik, sampai habis..lincin pinggan.

apa maksud mimpi makan nasik ek?
maksud nyer ko lapar...

kalo nk rse mimpi yg pelik2 tdo la lps waktu asar..aku sllu mimpi law tdo lps waktu asar..org tua2 ckp x elok tdo pas wktu asar..tp nk wt cmne kn..bila bdn da pnt..pastu kne angin kps plk..perghh lentok jgk..tp aku xde la nk pk sgt pon sal mimpi2 tu..

mak mentua ku kata... kalu mimpi najis.. ada orang dok mengata-ngata hal kita... kalau mimpi makan nasi... nak putih mata... makna ada la nak terlepas peluang apa2 kot... wallahu a'lam kan... minta doa yang baik2 sudah...

tak baik kot kalau selalu diamalkan tidur lepas asar ni.. mengundang kegilaan kan... dulu waktu mengandung anak no.2, selalu tidur lepas asar... selalu susah nak bangun, berat mata... badan rasa nak bangun tp berat sangat... dan boleh nampak keadaan sekelilng kita... dan waktu belajar dulu selalu terlelap lepas asar... bila bangun selalu rasa mcm dah pagi... kadang2 bila bangun rasa mcm sayu sangat mcm nak nangis... teringat kat mal kat kampung la... sayu sedih sangat..

mimipi mainan tidor......