CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7269|Reply: 20

tnb

dulu rm80-120 jer skng ni bil eltrik dah hampir rm500 (rumah teres stngkt n 1 ac jer..) tarif baru cukup membebankan. de lagi tak yang merungut tentang bil letrik...

mak oi 500 ko ddk brape org? cam rumah mak aku ddk ber 5. econ 2blk sll on pon bru 3rat lbih weh!

ko pasti ke? dah brape bln ko kne? cam aku pnh kne bru2 ni rmh aku sndri sll kne dlm 120.. itu fullblast la tuh.. pg ptg sian mlm econ. skali dtg bil 3rat lebih.. aku tkjot tp masih diam kan diri.. sje nk tgk bln berikot brape.. klu tiap2 bln centu mau aku p tnb tanya.. tp alhamdulillah bln berikot nye aku kne rm15 je.. aku rse depa silap.. tp klu ko dah beberapa bln cenggitu gakkk alamat mkn dlm gelap laaa

dah bnyk bulan kena camni.. skng plng murah puh 3rtus lbh. kami bertiga jer.. kluar rumah9am blik 7pm.. kedai n ofis pun x tnggi camtu...
dh g tnb tapi jwpn drg bsa la hurmmm:@

Meter biasa ke digital.Yg kawan perasan meter digital memang tinggi bacaanyaa. Tak tau la btol ke tak meter tu...

mter lama.. tu la xkan tarif baru smpai tggi sgt camtu.. sapa guna lbh tarif dia lagi tnggi. tapi stkat rumh teres+1ac agak mlampau.. boleh bnkrap... kalau ler der altrntf lain atau ada saingan lain bg tng elktrik ni mngkin blh murh skit kot hurrmmm

Buat report je kat kedai TNB dulu kawan pun macam tu. Dan pastikan orang TNB datng ambik bacaan meter setiap bulan.jika d lebih tu yg bole tinngi takrifnya kan kat bil ada tulis klu 200 unit yg pertama berapa kiaraanya dan makin bayk unit yg kita pakai makin besar jurangnya

Follow Us
xthula.. tapi kedai or ofis lg guna bnyak ltrik tpi dlm 3ratus jer.. saya hanya rumah n mlm jer bru ada x thu la mna slpnya.. tapi tgok kt meter tu laju btul... pdhl guna lmpu, ac n pti ais

cuba off semua peralatan letrik yg ada dan tengok meter tu bergerak ke tak.. tp klu tak gerak pun buat je aduan kat TNB, takan sampai 3ratus lbh.. sebulan

esk pagi saya cuba. terima kasih membantu...

Biasa klu lepas buat aduan di akan bg masa dalam 1 atau 2 minggu utk org TNB dtg check. Tp klu org TNB tak dtg juga call je  kat borang aduan yg diaorg bg..

mcm tu ke.. tapi pndpt awak saya guna elktrik bnyak ke? tarih rumah lgi murah bndg gn kdai atau bgunan prniagaan kan...

kawan ofis aku dia stay kat rumah dua org je laki bini tapi bil elaktrik rumah dia RM400 setiap bulan.Jenuh dia bertanya dengan aku kenapa rumah dia banyak bil elaktrik dan rumah aku sikit sedangkan pakai benda yang sama.
   Aku pun nasihatkan dia off suis aircond,water heater,cabut plug tv bila tak guna.Dia kata suis water heater dia memang tak pernah off sbb senang bila masuk bilik mandi terus je on yg kat water heater tu.
   Tapi bila dia buat yang aku cakap pun cuma kurang sikit je.Lepastu baru2 ni dia bagi tahu aku yang rumah dia cuma kena bayar bil elektrik RM90 je.So aku tanya apa yg dia buat sampai bayar sikit mcm tu.Dia kata problem dtg dari air cond dlm bilik dia.Dia kata sebulan dah dia pindah tidur dlm bilik anak dia dan guna air cond bilik anak dia.Air cond yg dlm bilik dia air cond lama lebih dari 10 tahun.So klu korang ada masalah bil elektrik melambung kena tengok air cond korang sama ada baru atau dah terlalu lama.

susah nak cakap tp  yg kwan difahamkan untuk aircon 1hp kadar untuk sejam lbh kurang 23sen je tp untuk aircon baru la kot..

tu la tadi pagi pun dapat kesan aircnd paling laju.. ac bru sthun jer... tapi ada orang tegur sebb guna wayer nipis n murah. (samsung) ac brand apa yangjmat ltrik...?samsung memng kuat guna ltrik ke?

klu jenis inverter ni yg kawan tau kena guna lebih lapan jam baru dapat penjimatannya.wayer nipis atau murah tu tak da kena mengena rasanya.sbb dulu kawan pun pakai kabel yg macam periuk nasi punya je...

nth ls rsa bkn jns invertr. tu org wirmg yg bgthu.. yang mcm priuk nasi tu mngkin dlam dia tmbaga bgs.. ni yg wrna klbu mcm wyr extntion yg boleh gulng tu.. hrp dpt thu pnca n slesaikn mslh ni sgra.. dah kopak..

nth ls rsa bkn jns invertr. tu org wirmg yg bgthu.. yang mcm priuk nasi tu mngkin dlam dia tmbaga bg ...
amd Post at 11-5-2012 00:26

try on acon 2 dari 24 dulu le..jgan on terus nak 16..sebap bila terus2 on 16,com runing kuat,2 sebap kuat makan karen,tu yang kuat makan karen 2..g satu,acon 2 selalu servis..paling tak pon,3 bulan filter kt indoor 2 cuci le...kalau tak,lagi kuat dye makan karen..and then outdoor dye 2 cuci gak kt spin dye 2..ce try,kalau ader perubahan,,kalau tak der 2,,umah ko mmg kuat makan karen le 2..

Sesiapa kerja di tnb atau pos malaysia? ada wang tunai lumayan menanti kamu.. sila pm

aircond takan banyak mcm tu skli...

sohai_lucas posted on 23-5-2012 03:29 PM
Sesiapa kerja di tnb atau pos malaysia? ada wang tunai lumayan menanti kamu.. sila pm

sblm rya dah hbs byar smua bil.. blk cuti raya smnggu, lpas hmpir 2 mnggu pastu dapat surat amaran nak potong..
dan bil bulan tu dkat rm700... pngg gila... nak g tnya tnb pun dah thu jwpn. bil x sampai lagi, dan guna x sampai sebulan dah kena warng plak...nak potong...

12Next
Return to list New