CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13792|Reply: 62

Aku Nak Buka Kedai Jahit...

Salam/ Selamat sejahtera kawan2....

Mintak pendapat atau apa2 saja pandangan...

Aku....

Berenti kerja 2008 sejak hubby menetap kat Malaysia..sebelum tu PJJ..2008 hingga sekarang ni 2012 aku dah pindah 3X..kira aku mengikut hubby..dalam masa tu juga aku belajar menjahit baju dengan langsir.. kira aku ambik bidang yg jauh dari bidang aku dulu kewangan...daripada aku dok melanggut kat rumah biarlah ada sesuatu untuk aku buat persedian sendiri...buat masa ni aku tiada masalah kewangan dan bukan terdesak pun...cumanya aku nak buat sesuatu yg aku baru minat ni..ingat nak buat kat rumah dulu untuk permulaan...lepas tu cadang nak buka kedai lah...takat modal dah ok dah..

Hubby...

Dia Project Manager...kerja dia bila habis kat satu tempat tu.. kena pi tempat lain...paling lama pun 2 tahun setengah menetap satu tempat..ada kala pi terbang juga tapi tak lama...tahun depan pi utara pulak..aku memang akan ikut dia..aku tau dan paham tempat isteri kat sisi suaminya...

Masalah aku...

Kerja yg aku nak buat ni perlukan tempat yg tetap..kiranya aku kena menetap kat satu tempat baru mudah nak buka kedai ker apa ke..mak aku mintak aku buat rumah kat sebelah rumah dia kat kampung..pas tu bukak kedai kat pekan kampung tu...hubby aku dah tolak..dia ada alasan  sendiri...ok aku dah tak cakap pasal buat rumah kat kampung dah...aku 37 hubby 40++...adakah aku lupakan saja niat aku dulu..tapi kan bila pikir bila sesuatu terjadi takkan baru aku nak mula dan baru nak merangkak...aku mintak dijauhkan benda2 buruk ni...ATAU adakah apa2 cadangan atau jalan yg membolehkan aku tetap disisinya dalam masa yg sama aku buat kerja aku sendiri yg aku nak tuu...kiranya aku tetap ngekor ke mana dia pergi dan aku tetap boleh bukak kedai jahit...kira dua2 aku dapatlahh...

Terima kasih la mana2 yg dah bagi cadangan..jika aku tak reply tak bermakna aku tak baca..ok yaa kawan2...nak siapkan tempahan ni...

alerrrr.....tak yah bukak kdai pun takper...letak je sign kat pagar umah "menerima tempahan jahit langsir/pakaian "

alerrrr.....tak yah bukak kdai pun takper...letak je sign kat pagar umah "menerima tempahan jahit langsir/pakaian "

Buat kat rumah je. Atau mobile business.. You pergi ambil ukuran clients kat office/rumah diorang. Buat online pun boleh.
Nak buka kedai tak practical lah kalau 2 thn sekali kena pindah.

Rate

1

Buat kat rumah je. Atau mobile business.. You pergi ambil ukuran clients kat office/rumah diorang. Buat online pun boleh.
Nak buka kedai tak practical lah kalau 2 thn sekali kena pindah.

buat secara online je lah. U jual baju siap. Pun leh bagi income. Buat design terkini, cam rekaan rizalman ke (berkenan aku).
Custom made pun boleh, sekarang ramai gak yang tempah secara online. Me pun pernah tempah untuk kebaya anak me yang umur 2 tahun (waktu tu) puas hati le jugak hasilnya).

Follow Us
online sudah. daftar kampeni kat SSM.
takde renting nak kena pikir, anak selamat, somi selamat. jadikkan satu bilik tu tempat menjahit.
bak kata tim gunn~ MAKE IT WORK!

aku pun plan nak belajar jahit.. utk keje dimasa pencen..tapi, tak pergi2 lagi kelas menjahit..bz kejadahnyaa tiap2 weekend.. mengalahkan bini perdana menteri..
pastu kelas start awal pagi..rasa mcm nanti miss mandikan baby..

Reply 8# Hana

alasan...hehe.
Me tahu menjahit.
Tapi....malaaaaaaaaaaaas yang hamat.
Husband dok bising bila baju ngan seluar dia nak alter.

Me cuma buat baju kurung sendiri je, baju fesen2 hantar tailor.
Tu pun me buat baju setahun sekali je. Biasanya me guna anak jadi alasan.
Bagus macam TT, ada kesedaran nak tambah pendapatan. Bila la me nak insap ni

tt... boleh jer...
buat la kt umah, promosi produk dgn cara letak bunting depan pagar umah & on9,blog ke fb ke..... kot ko rajin hntr la pamplet flyers kat jenjiran yg berjauhan skit....atleast diorg tau & ade jgk 2,3 kerat tepon & tya

::: selamat berniaga :::

Rate

1

Reply  Hana

alasan...hehe.
Me tahu menjahit.
Husban ...
secretmama Post at 3-5-2012 09:15

ahahhahah macam me gak......bukan apa kenkadang baru ukur...mama! nak ini...pastu baru nak potong pesak ..mama! nak itu..potong kekek...mama ! adik berak....hmmmm lastnya "yah(adik bongsu me) ko tolong siapkan" untung gak ader adik blajar jahit......me pun cam secretmama gak jahit bj kurung je sbb blajar ngan my mom main ukur baju contoh......baju pesen2 soh my sis je buat uhuhuhuuuuuhuu

Post Last Edit by secretmama at 3-5-2012 10:30

Reply 11# juita

sebenarnya, me lagi haru, sebab me sebenarnya ada diploma dalam jahitan.
Amik masa tgh menganggur dulu. hehehe.
Macam2 pesen me belajar termasuk jahit baju pengantin. Last2 buat baju kurung je. .

best nya reti menjahit... carly ni setakat jahit lurus boleh ler... mesin jahit pun x de... jelesnye.... tp uols bleh je buat bisnes mobile.... tp kena rajin iklankan dlm mudah, facebook, lelong etc ler.... x yah ler buka kedai, buat kt rumah sudah....

kemal tak pandai menjahit.. masa kelas kemahiran hidup, bab jahitan~~ hanto kedai

tapi boleh la jahit jelujur, jahit butang kalau tercabot

menjahit memang boleh mendatangkan pendapatan sampingan, masalahnya kalau banyak tempahan mahu tak tido malam,...... macam ris nih ha..... bulan nih memang byk tempahan......... semua jenis nak cepat....... mulalah ku tidak dapat tido malam........... macam malam tadi........ balik kerja jee, lauk dah siap beli, masak nasi je.... lepas maghrib tido jap sampai pukul 11.30 malam.......... daripada pukul 11.30 malam sampai pagi berjaga sebab menjahit......... boss ris pulak time hari pekerja hari tuh, gi borong sutera kat trg, habis RM10,000 ringgit...... tadi dia dah hantar kain2 tuh kat opis2 kenalan dia, dan dia kata stanby lah nanti kalau ada org nak jahit baju dia nak suruh ris yg jahitkan....... masakkkkkk...............ris tak suka jahit suteraaaaaaaaa

Reply 15# Risma

U...terus terang me kata, me kagum sangat ngan orang yang buat 2, 3 kerja dalam satu masa cam u.
Siang kerja tetap, malam part time menjahit.
Me teringin sangat, tapi penyakit M tu x sembuh2. Ntah bila la me nak mula.
Make up pun me minat gak, cuma skill masih kureng...hehe.

K, balik pada kisah TT, TT nye mana? nak gak tahu pendapat dia, sebab ramai yang suggest buat secara online.

tt..tak sesuai kot bukak kedai...bukak kedai onli paling sesuai...sbb ke mana ko pindah sekalipun...bisnes ko tetap jalan...

baguslaa, aku dulu sekolah vokasional amik jurusan jahit, bila kuar kerja politik, memang teringin sangat nak menjahit baju, skil aku pun dah tak de dah, dah tak dipraktikkan so lama lama lupa dah cara cara nak gunting baju, setakat jahit langsir tuh bole jek itu pun aku tak de masa sangat sangat, anak kecik kecik lagi (ceh alasan laa tuh..) tapi aku pun sama dengan TT niat nak tambah pendapatan melalui satu satu kemahiran yg ada ni selalu jer terpahat..

pada TT,
teruskan usaha, sekarang ni di mana mana pun bole jer bukak kedai jahit di rumah, pakai laa online atau telefon utk pelanggan tetap.. yg penting tahu drive, tapi kalu pelanggan ko di utara, ko di selatan atau sebaliknya, kena laa hantar by post...

Reply  Hana

alasan...hehe.
Me tahu menjahit.
Husban ...
secretmama Post at 3-5-2012 09:15

jumla kita bukak bisnes DOBI..
tugas ko mengosok..
tugas aku part basuh basuh..

oktak?

Reply 19# Hana

tugas saye pegi hantar baju