CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wallflower

Kenapa lelaki asyik pakai baju sama?

Close [Copy link]
aku ingat aku sorg je perangai jarang tukar baju...rupanya dikongsi oleh lelaki sedunia hheheheh...baju sikit senang nak basuh...kalo dah banyak sgt baju kena tunggu dah habis pakai semua baru basuh (tak buang masa)....lg pun org lelaki tak mcm org pompuan suka shoping baju (jimat)...selagi baju tu elok boleh pakai, pakai je...tapi aku pelik org pompuan bab bab baju ni cukup peka....boleh pulak perasan kita pakai baju baru ke, baru yg dah pakai minggu lepas ke...pelik2....

Rate

1

Kekadang diorang pakai kaler je yang sama....tapi baju yang berlainan....dah orang ingat baju yang s ...
jazaa Post at 30-3-2012 11:49

dari segi warna dan corak sememangnya terhad utk lelaki...namun masih boleh dibezakan melalui jenis fabrik/tekstur kain...juga cara-cara pakaian itu dipadankan...malah warna pon ada banyak tona-nya,biru laut tak sama dengan biru pucat dsb...

lagi satu,kpd si penegur pon agak-agaklah...kadang2 sakit hati dengan org yg takleh cam perbezaan baju yg dipakai,tapi ada hati mahu cakap "eh,kau pakai baju sama ekh"...macam ish

Rate

1

aku pon asik pakai baju sama...janji dah basuh bukannyer pakai baju busuk ulang2 pon...wakakakakakaa ...
merrissa Post at 30-3-2012 12:19

err...merrissa ni lelaki ke perempuan?...sebenarnya memang takde masalah nak pakai baju sama,janji bersih dan wangi...

Biasa la....lelaki ni bukan jenis suka tukar2 baju....selagi x lusuh baju tu....mmg asyik pkai2 baju ...
Y2JoE Post at 30-3-2012 11:41

hahahaha... sama cam aku... jeans aku kekadang berminggu2 x basuh.. baju lak.. kalo pakai malam,besok pagi pakai lg... hahahha

Post Last Edit by manganini at 31-3-2012 01:49

ada sorang kawan aku dulu.. almost everyday dia pakai singlet hijau pegi dewan makan.. ingatkan dia tak basuh baju tu, pakai ulang2.. rupenye dia ada banyak singlet yg sama, bebudak cakap boleh tengok masa dia sidai baju.. this could be the case..

he can afford to buy but then, he's simple and nice guy

and also a stingy with no sense of style...if i may add   

*matikkkkkk kutuk manager besar...iolss hanya bergurau*

Follow Us
lelaki yg memakai baju yg sama adalah lelaki yg menjadi perhatian si pemerhati... kes nak tegur, tapi buat2 malu dan kengkonon nyampah - dgn alasan.. bebalik pakai baju yg sama..

ada sorang kawan aku dulu.. almost everyday dia pakai singlet hijau pegi dewan makan.. ingatkan dia  ...
manganini Post at 31-3-2012 01:16

i find this as rather a cute statement ...boleh pula dia beli banyak2 baju dengan paten dan warna yg sama...but then,itupun jenis singlet kan..hmm,tak mustahil juga...

Reply 67# mziskandar
sebab.. lelaki dijadikan hensem dan menarik secara semulajadi.. x perlu extra accessories/pakaian utk mengcoverline ketakhenseman dia..

lelaki dilahirkan sbg superhero..
cuba kowang tengok superman, batman, ultraman, etc.. mana ada diorg tukar2 baju time nak gi keje. kalau ada pun, dah beberpa tahun time kuar series/pilem baru baru tukar fesyen sket..

lelaki yg memakai baju yg sama adalah lelaki yg menjadi perhatian si pemerhati... kes nak tegur, tapi buat2 malu dan kengkonon nyampah - dgn alasan.. bebalik pakai baju yg sama..

hahaha...seriously mziskandar,kau buat aku tergelak besar dengan semua komen kau itu...

Mula-mula u cakap lelaki sememangnya hensem dan tak perlukan lebihan tatarias,yang mana aku setuju...Then,lelaki sebagai superhero,in which i also agree...And now u upgrade pula sebagai lelaki idaman yg menjadi perhatian,kahkahkah...

thanks anyway,kerana melayan thread ini...

Reply 64# cmf_death
baju lak.. kalo pakai malam,besok pagi pakai lg... hahahha

tak berpeluh ekh?

Reply 68# wallflower

haah.. yg dia punya singlet lah.. aku ingat lagi, kaler hijau pudar2.. dia beli satu bundle kot, murah..

Reply  cmf_death

tak berpeluh ekh?
wallflower Post at 31-3-2012 01:50

malam2 x berpeluh.. siang ari je..

kawan aku dah pakai,...pakai lagik..hahaha...tak tahan aku...
tuah_r Post at 30-3-2012 15:38

mesti dia hanya anginkan saja baju tu bukan? kalau jaket atau the 3rd piece of cloth,tak pe rasanya...

bukan semua lelaki begitu' ana akan tukar baju setiap kali keluar rumah' kalau 1 hari 4 kali keluar' ...
Pak.Maun Post at 31-3-2012 00:47

motip pakmaun ganti noktah dengan apostrophe???...

malam2 x berpeluh.. siang ari je..
cmf_death Post at 31-3-2012 01:59

sy sendiri pon pernah buat macam tu...kalau tak berpeluh dan dipakai hanya sekejap...kalau banyak kali basuh nanti baju cepat lusuh...

Reply 10# fcoy

Hari Selasa ... baju warna kegemaran makwes n miniks... kuning, hijau, coklat, ungu, pink....
~

amboi bape banyak miniks dan makwe ada ye ,mungkin sebanyak baju yg ko ada

Reply  fcoy

~
amboi bape banyak miniks dan makwe ada ye ,mungkin sebanyak baju yg ko ada   ...
boyagombak Post at 31-3-2012 03:37

kuota 4 beb.... lagipon ... nak  kurangkan masaalah sosial sekarang...wanita ramai dari lelaki..so...terpaksalah berkorban...
kepimpinan melalui teladan... macam Mahathir cakap tuuuu....

lelaki hidup seadanya.... wanita berlandaskan nafsu semata....

baju laki aku lagi byk dari aku. huhu..

motip pakmaun ganti noktah dengan apostrophe???...
wallflower Post at 31-3-2012 02:13

my pleasure