CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3010|Reply: 7

Barang jualan asyik ghaib di kedai

Sapa2 ada pengalaman barang jualan ghaib? Buat stock check setiap hujung bulan senantiasa ada barang hilang. Hilang bukan sikit...tapi boleh sampai kena sakit jiwa kalau nak pikir kan. So sapa punya kerja? Sudah tentu kita tuju ke pekerja2 kesayangan, harapan kita kan? Tapi ada jugak hilang jenis kita dah heboh marah2 kat semua orang semalam nya..esok pun boleh hilang lagi nih benda yang sama?? Mana tak hangin.

Kalau letak CCTV yang cost dalam 2k...(atau ada sapa2 boleh dapat lagi murah tolong bagi tahu)...apa yang kita boleh buat? Kalau pencuri, kita cuma boleh tengok kat computer kita ..itu ajer. Report polis alamat lah sampai kiamat polis tu gentel buah dengar cerita kita. Paling best cuma boleh post kat youtube.. tu ajer. So ada CCTV pun masih boleh kena curi.

Jadi CCTV cuma pencegahan saja sama ada untuk pelanggan panjang tangan ni dan jugak CCTV bearing ke counter tengok pekerja ada tak jual barang tapi duit masuk kocek dia.

Aku pernah dengar ada kedai panggil ustaz untuk pasang ''pagar'' kat dalam kedai dia. Berkesan atau tidak benda macam ni aku tak tahu. Tapi aku macam berminat buat macam ni. Kalau sapa2 pernah buat cam ni bagi info lah sikit.

Pernah jugak aku dengar satu kedai cina kat Low Yat jual barang IT..dalam kedai berselerak senang kena curi. Tapi pencuri dia akan pulang kan barang dia pada keesokan hari nya. Ni lagi power...mana nak dapat power ni..sami siam kah?

meniaga apa?
kalau barang runcit..margin utg tu sikit sgt.. kalau tetiap hari ilang brg berkos 2k mau penin tu

pencuri ghaib ke?

Barang jualan asyik ghaib di kedai

Try jaga sendrik cmner jdik?  So far, apa dh terjadi?

(posted by mobile)

ko ni boss ke? cube la jaga kedai tu sendiri. tgk ade hilang ke tak? lau xde,mmg sah2 la pekerja punya angkara. aku igt lg time aku keje dulu,tiap hujung bulan ade je brg yg lesap. hujung tahun mula la boss aku nk pitam bile audit dtg tgk. ade je lubang2 kosong. CCTV mmg ade,tp diajar pulak cara-cara nk tutup. so staff lain bile nk panjang tgn,deme akan off CCTV. boss x leh nk kata apa la,dia time nk guna duit baru jengah ke kedai. lau tak,haram nk nmpk byg. sesuci mana pon staff tu,jgn letak sepenuhnya kuasa ditangan mereka. lama2 mereka pon jd kabur mata.

Bila aku jaga kedai, mata aku memang menggelinas. Pencuri pun mungkin pikir dua tiga kali tengok brudder ni semacam.

Semenjak aku panggil abang2 dari perubatan islam ni, nampak cam ok. Dorang pasang ''pagar''. Abang2 ni cakap benda ni kira2 kalau sapa2 curi barang dalam kedai dia macam tak boleh nampak jalan keluar. Dia akan menangis dalam kedai. Tapi so far takda pulak ada customer menangis dalam kedai. Dorang nasihat kalau jumpa orang menangis jangan di apa2 kan, bagi makan dan minum dah tu suruh balik. Dalam hati aku...kalau jumpa aku nak hempuk ajer. Atau pun abang2 ni cakap pencuri macam takda hati nak buat benda tak baik kat dalam kedai.
Aku wallahualam ajer.

Dah tu aku suruh ''scan'' pekerja satu2. Dorang cakap pekerja2 semua bersih. Takda apa2 salah. Aku nak cakap apa lagi. Terkedu jugak aku bila dorang cakap pekerja semua bersih pasal aku memang macam ada suspect2 sapa punya kerja.

Anyway aku nak pasang CCTV jugak. Masih tak puas hati. Tengah pikir nak gantung macam mana. Nak pakai 4 atau 8 camera.
At least aku dah ikhtiar. Kita tengok sapa kena.

Follow Us
ko bukak ayat ru'yah tu kuat2. kang ade la yg berguling2.

meniaga apa?
kalau barang runcit..margin utg tu sikit sgt.. kalau tetiap hari ilang brg berkos 2k m ...
izza_dude Post at 27-3-2012 23:29

kalau bayar zakat dan berniaga x tipu...insyaallah barang x kena curi.