CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Luahan hati seorang isteri askar TUDM-Kerajaan perlu kurangkan askar negara

sebab anya terkagum nengok skill abang burger tuh flipping burgers...
~anya~ Post at 13-3-2012 01:10

Penebar roti canai lagi best anya.....tak semua orang blh buat.....

sham, tembak aja Singapork dgn Astross 2......ratakan pulau singapork.
crossfire Post at 13-3-2012 12:44

bazir jerk....biar hujan lebat kasik banjir jimat

Pada pendapat saya yang dari kecik hidup dalam dunia tentera ni sbb ayah saya tentera dan berkawin pun dgn tentera masalah kewangan ni bergantung pada individu. Walaupun ayah saya dulu pangkat kecik pada zaman hujung 70an dan awal 80an mampu jugak beli kereta. Kalau diikutkan pada zaman tu pegawai pun naik basikal atau moto lg.
Tp nak senang bukan lah senang sbb mak saya pun bantu jugak utk tambah pendapatan keluarga supaya hidup lebih baik dari yg pangkat tinggi. Mak saya berniaga kecil2an jual naik lemak n kueh dlm kem. Musim buah jual buah2an.

Dari segi kena buli ngan orang atasan tu pergantung pada individu jugak. Pada pendapat saya zaman skrg ni mana diorg nk buli lebih2 bukan mcm zaman ayah saya dulu. Suami saya pun bukan berpangkat tinggi dan saya tak pernah pergi bakat sbb tak kuasa nak campur ngan urusan2 bakat ni.

Suami byk cerita masalah kewangan anggota2 tentera ni. Gaji kadang2 tinggal berapa sen sen bila dah kena potong mcm2. Kebanyakkan diorg ni tak tahu nak manage kewangan masing2. Beli barang potong pernama, pinjaman koperasi tak pernah habis, bertambah lg ader tu belum lg pinjaman express, potong kpat, duduk kuaters potongan api/air, biro lg (bank rakyat lah ni). Kalau habis diorg pulun gaji tinggal berapa sen. Tu belum pinjaman kereta yg tak tolak dari pay slip... macam mana loan/pinjaman boleh lepas... ada mcm2 cara diorg buat. Kadang-kadang gaji jadi -ve. Ini adalah kebenaran yg berlaku dlm pasukan tentera sbb suami saya dlm Kor gaji pening tgk gaji2 diorng ni.

Pasal belanja org atasan ni saya rasa suami penulis ni nk ambik hati/pancing org atasan utk senang naik pangkat kot. Biasalah keluar modal dulu... kerja sampai takde masa kat rumah tu tak mungkin... Kerja tentera zaman sekarang lah paling byk masa.. boleh curik masa ambik/hantar anak sekolah lg.

Apa2 pun semuanya terpulang pada individu...Walllahualammm...

zeck, betul tu, sekadar luahan isteri tentera bukan empunya diri, tu yg cross rasa luahan  ...
crossfire Post at 13-3-2012 12:32

Nanti kita dengor lak luahan hati isteri cikgu-cikgu....
Diorang pun tension gak sbb suami asyik tak de kat rumah ada ko-ko, mesyuarat, nak sediakan kertas ujian segala bagai....

aku percaya dengan cerita di atas
kerana orang kampong aku ada beberapa orang,
balik kampong, kena berhenti jadi tentera sebab masalah mental
bukan seorang, tapi lebih dari  3 orang
itu yg aku tahu, yang tak tahu?
belum kira lagi yang cerai berai
sepupu aku, navy. bersara awal jer bila dah cukup servis
sepupu aku army pun pencen awal

hmmmmmm

Reply 83# kerbau_balau

Pasal belanja org atasan ni saya rasa suami penulis ni nk ambik hati/pancing org atasan utk senang naik pangkat kot. Biasalah keluar modal dulu... kerja sampai takde masa kat rumah tu tak mungkin... Kerja tentera zaman sekarang lah paling byk masa.. boleh curik masa ambik/hantar anak sekolah lg.

pengakuan jujur dari kerbaubalau (ai suka MN U)..

Betul tu KB....ai pergi pejabat pos Mindef, ada je anggota tentera beruniform yang datang bayar bill tak kira pukol berapa.

Follow Us
Reply 1# JohnnyDepp

iye ke nih?
aku 2 taun kat labuan..
aku nampak ramai org semenanjung gembira.aman sentosa duk sana
ade yg takmo balik...

bkn ke kbykn mem2 tentera sana byk berbisnes sana kaa?
yg puak2 di ujana tuhh.. ade jgk org semenanjung yg bisnes.

lg plakk..kalo tanya org local.
aku duluu duk sekali serumah ngn org local, pndang kiri kanan dpn blkg
sume geng2 brunei kedayan, bajau haa..
dan dr exp aku, dorang sgt baik hati..maklum la masih kekampungan..
blom urban ala2 org KL.
dorang sgt benci ngn tentera.
deme kataaa...tentera byk kasik bunting ank dara org..
pastu tinggal macam tu jah..

hal2 pentadbiran n pengurusan tentera tuh aku kurang arif laa
tp setau aku jgk.byk golongan atasan org SEMENANJUNG
yg buat dajaaal pong katanya org semenanjung..

Gang2 Ber uniform ni kalau tgk baju diorang...Size terpacakk...bley luka ooo....Tapi p keja dok kena buli ngan org atasan...Balik jual GORPIS Laaa

dah nama kerja askar..harus laa latihan keras... kalau nak kerja lemah lembut, pegi cari laki fashion designer laa mangkuk..kalau berperang nanti.. pihak musuh tembak tanpa belas kasihan.. ko nak suruh laki ko pegi tunbuk musuh ala2 sutun ka..??. bodo...

aku dulo pn hampir kawen dgn askar

tapi x jd xda jodoh

9 tahun aku dok labuan..

bahagia jah sojar2 ngan keluarga2 mereka tuh..

dulu2 ada LA Rock, KINGS, POP IN, GOLDEN KEY.. dan beberapa lagi.. selang pintu ke pintu saja semua neh..

bila ada kes gadoh mesti sebab sojar2 mabuk gadoh2 ngan gurka brunei dok berebut GRO..

aku pernah eksiden ngan sojar neh kat labuan.. sojar tuh naik motor, dia yang hempet kereta aku.. lepas tuh jatuh.. patah jari.. rupanya mabuk.. ada hati called kawan2 dia ramai2 nak angakat aku ugut nak campak aku kat longkang.. thanks god abe sarjan kenal kereta aku lalu kat situ menyelamatkan keadaan.. boleh2 abe sojar lepas tuh merengek mintak aku belanja makan kat medan selera berhampiran.. betul lah kot sengkek nak makan pun tak ada duit.. tapi duit beli arak ada jah tho arak kan murah satu tin anchor tuh just rm1.60 sajork..

askar tak bley kawen 2 tu rules dia tapi tak tau la skang dah ada KAGAT dia galak kawen 4 orang. ...
shamsadis Post at 13-3-2012 12:40

apa jelah sham... KAGAT tak bagi derang consume alcohol masa mes nite and what not... takde lah beri galakan untuk askar kawin 4 sebab takde cukup syarat disitu   ke ada?

kawen dua nnt kene tatatertib....
    dpt lebih kurang 10%gaji suami masuk akaun bini...3 ...
purple_orchid Post at 13-3-2012 12:43

itulah yang anya dengar kawan anya cerita purple... pastuh the wife can also waver kalau husband nak beri parents dia and what not... betul kah ini?...

Nanti kita dengor lak luahan hati isteri cikgu-cikgu....
Diorang pun tension gak sbb suami a ...
jazaa Post at 13-3-2012 12:49

anya rasa lebih kepada luahan hati somi2 lah jazaa.... macam my friend ngadu hari tuh... dia leka nak siapkan headcount... husband dia nak keluar dok abang pegi ye sayang sampai 5/6 kali dia tak dengar dok leka dengan markah students...

Penebar roti canai lagi best anya.....tak semua orang blh buat.....
jazaa Post at 13-3-2012 12:46

kalau masa itu anya tengok skil abang tebar roti canai.. mesti cite cite paling murni anya nak jadi penebar roti canai...

sorry to say.....betul ke apa yg dikhabarkan ni....bagi aku...gaji anggota tentera la paling byk...dan tinggi klau pgkt kopral..leh cecah 1k-2k...tu pun yg baru berkhidmat..... x mcm kakitgn awam yg lain...kerja dekat 10 thn baru cecah 1K lainlah..klau jenis diaorg ni slalu sgt wat utang....pantang gaji naik...mula nk wat pinjaman itu ini...  aku bukan nak soalkan kat sini pasal gaji... masalahnya nak suruh kerajaan kurangkan anggota tentera....skrg ni negara ok boleh la...ckp itu ini cuba fikirkan andai negara kena serang....
klau bab kena buli....tu...apa hal nk bg satu malaysia tahu...nak cari publisiti or ada unsur2 politik...(sorry 2 say) klau dah tau kena buli antar la surat kat peg tertinggi ...dlm tudm supaya siasatan boleh dijalankan....lagipun setiap aktiviti ada rule yg perlu diikuti...bukan main redah...je..

harap2 menteri pertahanan look into this matter seriously...kalau kena buang askar, buang lah...jgn di sebabkan undi, biawak hidup di bela...

Sorry ya.. my late father was an army officer. Dia tak pernah tonggang or main betina masa attend mass function. Dia akan bawak my mother but then, as an army officer, he was required to dance all kinds of music from tango, cha cha, waltz, ballroom etc (zaman 50an - 70an). So both of them pegi belajar menari. My late father tak pernah bawak orang lain selain dari my mother okay.

And pasal tugas seorang askar. Dah memang displin kuat. Orang bawah kena ikut cakap orang atasan tak kira suka tau tidak. Perintah kena ikut without question. Itu memang dah termaktub sejak zaman tok kaduk lagi. So kalau wife jenis yang tak paham tugas seorang askar, dan husband jenis tak boleh handle nature of work macam ni, sila la berenti dan masuk jabatan kerajaan atau swasta.

I remember my late father was posted to a few places abroad sebab perang/jaga keselamatan.. ala ala MalBatt tu. Masa tu, duduk flat quarters.. adik beradik ramai.. my mom jaga we all semua ok. My late father paksa my mom belajar driving so that she can be independent when he was not around. Alhamdulillah, berbulan-bulan my late father takde kat rumah masa tu, my mom was able to cope with all the means that we had. And my mother masuk BAKAT, untuk mengisi masa lapang dan nak hilangkan rindu dan bosan tanpa suami.

Pasal nak pegi sekolah, kitorang pakai trak tentera macam bas sekolah. And pasal soal belanja sekolah, my mom make sure dia masak pagi2 bagi kitorang bawak bekal ke sekolah, so boleh jimat duit. And time tu la kitorang belajar pasal saving.

All in all, I am proud being in an army family. My late father garang memang garang, tapi lagi garang and strict my mother. With all the discipline, we turned out to be better. Bak kata pepatah "jadi orang"..

So, my advice to this bini askar ni, tell your husband to quit army and be a civilian, work either in government sector or private sector. Move on from army life. It doesn't suit you.

dalam masa panglima angkatan tentera merayu supaya cina dan india masuk ATM, keadaan mcm ni berlaku dlm ATM...do u think chinese and indian nak masuk tentera?

Post Last Edit by Komrade at 14-3-2012 16:09
sebenar nya kalau si isteri ini benar2 hendak suami dia pergi jauh dalam karier ini... dia yang perl ...
~anya~ Post at 13-3-2012 00:39

huhuhhuhuuhh