CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 38749|Reply: 470

LELAKI..OH..LELAKI... SENYAP KERANA SEKEPING GAMBAR???

Post Last Edit by hest at 2-3-2012 01:12

macam biasa.. ayat common buka thread baru....

"kepada mod... sekiranya thread ni dah ada. tolong merged kan... tapi buat takat ni.. dah search dan selak selai2 sampai muka 5 (UPGRED sikit dari yang lepas
) hest tak jumpa tajuk ni... sekian"

oleh kerana ini ruangan tanya lelaki.... jadi hest berbesar hati nak tanya la.. pada kawan2 yang ada kat sini.. yang gurl pun boleh jawab kalau ada pengalaman sendiri atau  kawan2...

Kenapa ya.. pada satu situasi.. bila mula perkenalann melalui alam maya.. tak kira la... Ym ke.. Forum ke..atau apa saja plat form yang tidak mendedahkan identiti.  Ok.. bila dah borak baik punya.. (bukan feeling2 ea..) bersedialah keduanya nak bagi gambar....  bila si lelaki dapat saja MMS si kawan perempuan ni... maka pecahlah kebenaran yang perempuan ini tak indah di sangka... tak semanis bak suara manjanya.. tak secomel keletahnya... mula lah silelaki.. kurang berinteraksi.. lebih dahsyat.. terus diam! .. persoalannya disini....

Kenapa.. sekiranya siperempuan tidak secantik disangka.. perlu untuk menjauhkan diri? kenapa tak anggap je sebagai kawan?  kenapa terus tak kontek??? hest tahu... ada juga perempuan yang buat  lelaki macam tu...

sebab... bagi hest.. gambar itu tidak menggambarkan realiti.. kadang2 ya... gambar cantik.. dah jumpa muka kurng sikit cantiknya dari gambar... ada juga yang.. dalam gambar.. yaAllah azab... bil dah jumpa.. sejuuuuuk je mta memandang...

JADI... minta jasa baik kawan2 terutama lelaki umumnya untuk wanita... menjawab situasi dan persoalan di atas.. ada pengalaman sendiri.. lagi bagus..

segala reply dan respon... hest dahulukan dengan ucapan Jutaan terima kasih....

macam biasa.. ayat common buka thread baru....

"kepada mod... sekiranya thread ni dah ada. tolong ...
hest Post at 2-3-2012 01:06

mungkin para lelaki atau perempuan itu meletakkan paras rupa ditempat pertama

dalam hati katanya..kalau cun, aku ON..kalo tak, kem salam

macam tu gak dengan perempuan...halamakkk, errr ada jerawat batu la, berjambang la, boroi la

kalo kita nak interview pon kena ada gambo... amik maid pun kena tengok gambar dia dulu.... sebab mata akan menilai .... nak beli kete pon kita nak tengok juga...semuanya pasal mata.....

so...tu biasalah... sebab apabila kita berkenan di mata...lama-lama akan berkenan dihati... tu jeak pun.... tapi tak semestinya betul....

saya tak kesah semua tu..

Reply 3# fcoy

dlm bnyk2 posting ko, ni yg pertama aku nak LIKE  
sbb tu aku pon malas nak approve fb yg takde gambar tuan punya...letak gambar artis la, kartun la, kereta la, eeee tak suke

mungkin para lelaki atau perempuan itu meletakkan paras rupa ditempat pertama

dalam hat ...
ketotmerah Post at 2-3-2012 08:30

betul.. hakikat hest setuju yang tu tot.. tapikan tot... kenapa nak kena senyap lepas tu... tak boleh ke kawan macam biasa? ya.. mungkin dia dah miind setkan.. tapi the first thing masa bertegur sapa tukan.. as kawan.. lepas2 tu pun macam kawan je.. tak lah ayat tacing2 sangat heart feeling sangat ke.. cuma rancak dalam berbicara.. alih2 dh tengok orang dia... PAP..! terus ilang...

Follow Us
kalo kita nak interview pon kena ada gambo... amik maid pun kena tengok gambar dia dulu.... sebab ma ...
fcoy Post at 2-3-2012 08:37

tapi fcoy...

kalau sepanjang berkenalan tanpa wajah itu... semuanya dalah sangat mesra... kawan tu pun baik each other baik la... tengok je gambar.. terus.. tak nak kawan... kawan je kot... kawan pun tengok rupa ke?? huhuhuhuhu

saya tak kesah semua tu..
ahmad_fazill Post at 2-3-2012 08:55

yeke ahmad fazil

sila buktikan  

hihi...dulu mase zaman2 mase IT baru nak berkembang nih..giat dok berkawan kat chatting ape ke nama aku tak ingat.. aku pon pernah jugak buat gitu..bukan la menilai org tu..tapi aku terperanjat sbb nye sekali...aku takde la kasik2 gambo..jumpa terus jaa..nasib tak kena ape2 kan..haha ! tapi aku tgk dari jao mamat tu rock semacam ja..ngan rambut panjang suar koyak2 aku larikkk laa..sbb mase tu hingus pon tak kering dah gatai..jumpa org camtu cabuttt larrr...takutttt.. tapi cian die... pk balik mmg jahat sungguh..tapi mmg tak patut pon buat camtu.. ape salah kengkawan kan..

Post Last Edit by hest at 2-3-2012 09:12
Reply  fcoy

sbb tu aku pon malas nak ap ...
ruffleen Post at 2-3-2012 08:57

ruff... kalau kenal lain la kan? kalau tak kenal.. tak letak gambar muka.. memang la tak menaik kan nafsu nak approve.. betul tak? dah tu... tak plak nak inbox perkenal kan diri...

hest akui.. hest memang pakai gambar katun... avvy hest tu.. hest pakai kat semua acc nama hest@hestyrezyuda ... sampai pernah letak sekali gambar betul hest... kawan2 semua duk belasah kat wall.. " weyh makcik.. kau ke.. aku ingat siapa la.. malas nak belekk album.. selama ni aku buat dont know je semua status kau.."   .. tapi yang pelik dia add plak kita...

hest letak gambar katun tu.. sebab pegang kata ustaz.. ustaz azhar idrus pun ada gak cakap.. apa niat kita letak pic profile tu.. jujur la.. kalau hest letak.. niat hest.. nak lelaki pandang.. so.. niat hest dah salah.. jatuh hukum dosa letak gambar hest kat situ.. jadi hest pun letak la gambar pakwe kesayangan ku ini...  

Reply  fcoy

sbb tu aku pon malas nak ap ...
ruffleen Post at 2-3-2012 08:57

thanks la ruffff.... .....

betul.. hakikat hest setuju yang tu tot.. tapikan tot... kenapa nak kena senyap lepas tu.. ...
hest Post at 2-3-2012 09:04

mungkin si dia mempunyai high expectation..dalam alam maya ni sesetengah orang pandai berbicara tak pun pandai mengayat sampai yang sebelah lagi, akan terasa amat senang sekali

once dah tengok thru cam ker skype ke..errr mesti dia terkedu..disebabkan dia terlalu nak yang cung atau ensem atau yang dia agak2 padan2 dengan dia tapi yang diharapkan hanya suam2 kuku atau agak kurenggg..tu buat dia ilang semangat

pernah terjadi pada tot dan kawan tot sendiri...daku pernah di reject disebabkan tanpa alasan kukuh..pengalaman kawan tot lagi besh..dia berkawan melalui alam maya..then terus bergayut kat fon berjam2..setiap hari gitu lah keje nya..then dia nak jumpa that guy..janji lah..kawan tot ajak tot temankan dia..dah janji bagai..bila kami sampai kat tempat yang dijanjikan, kawan tot terus ajak tot balik..terpingga2 masa tu

dia rentap tangan tot..tergesa2 dia balik..sapatah pun tak bercakap..sampai umah, dia ckp "aku tak nak jumpa dia lagi, tak nak terima call dia lagi"..ketot tanya..tapi kita tak jumpa pun lagi kan..pas tu kawan tot cakap.."aku dah nampak dia..penuh jerawat batu kau, dah le gelap..tak koser lah aku"..siap dia buat memo tampal kan dinding..kalo si A call, cakap aku dah pindah"

tak baik kan buat gitu..kalau semua orang memandang rupa paras, yang tak cung dan tak ensem ni nak kawin dengan sape?adakah ensem dan cun ni baik budi pekerti dan yang kurang cung/ensem ni agak kureng budi pekerti??

hihi...dulu mase zaman2 mase IT baru nak berkembang nih..giat dok berkawan kat chatting ape ke nama  ...
sophyz Post at 2-3-2012 09:11

sophyz,, MIRC ka?

memang jahat sophyz sungguh tega hati mu membuat dia begitu .. mesti serik dah mamat tu

tapikan sophyz.. di buatnya hang salah orang.. dia berlakon macam cerita apa tu.. yang sarimah dengan p ramlee dalam ibu mertuaku tu macam ne? haaaaaaa.. kan dah rugi

ruff... kalau kenal lain la kan? kalau tak kenal.. tak letak gambar muka.. memang la tak menaik kan nafsu nak approve.. betul tak? dah tu... tak plak nak inbox perkenal kan diri...

hest Post at 2-3-2012 09:11

paling aku geram bila aku pm tanya sapekah gerangan, dia tak nak reply

hadoooo

ohh kena reject pasal laki tu da tgk wajah sebenar???

ermm..terok betul...bukan kalo da kwn kita tak kisah semua tu...kwn mcm biasa je laa... ke laki2 tu da tangkap cintan?? pas tu bila tgk wajah sebenar...dia sgt prust?? apa yg diharap tak seperti yg di sangka?? gitu??

ermm..gitu la dunia...

Reply 13# hest

BETOL MIRC TUHHHH... hahah ! {:4_500:}

ala hest..mase tu sophyz baru 15 kot(tapi dah gatai) mesti banyak yang lahar aku pasni..kakakak !
tu la..ingat balik skang ni sophyz rase bersalah jugak laaa.. haha !

sophyz yakin tu die..sbb mase tu sophyz datang ngan kawan.. sebelum nak jumpa tu kita calling2 dulu..cam biasa la tanye die pakai baju ape color ape sume kan.. sbb tu sophyz yakin tu die..mase tgh calling tu sophyz nampak die pon tgh jawab call..kira jarak sophyz ngan die tak jao pon..tapi sophyz nyorok2 larrhhh.. hahah !

itu la kesian sangat rase..tapi kalau hest jumpa org camtu hest buat ape..mase tu larr...sbb mase tu kecik2 gatai mesti la rase takut kan..kot pulak tu mase kat umah sebelum pi jmpa tu dah bayang kan muka cam aron aziz..dah de ke aron mase tu..hahaha ! sekali mak aihhhh..

mungkin si dia mempunyai high expectation..dalam alam maya ni sesetengah orang pandai berb ...
ketotmerah Post at 2-3-2012 09:19

huhuhuh.. zalim sungguh la.. sahabat mu itu.. pegi la jumpa kejap... kesian dia...

tapi kawan hest pun ada sorang tau kena macam tu.. dia ni takdelah cantik mana pun.. kulit hitam manis.. hidung ttak mancung ..bulat tapi kecil comel... badan dia besar2 la sikit.. tapi hest akui.. suara dia kalau kat telifon.. memang lembut.. manja... kalau cakap dengan laki2 lagi la cover kan? so .. simamat ni.. dah lah tersalah kol rasanya... pastu.. hari2 terkol... sebab dah syok dengan kawan hest ni..suara dia manja..tak pernah lagi ni tengok rupa.. kalau balik hostel.. kawan lak yang kol dia.. kat PUBLIC PHONE ok.. sanggup tu... sampai ada satu hari tu .. member ada cakap dengan mamat tu.. " tapi nanti kalau awak tengok saya.. awk tak nak kawan plak.. saya tak cantik.." si mamat ni boleh plak balas.." rupamu bukan ukuran.. suaramu jadi igauan.." dah jadi trademark kawan hest plak.. asyik2 duk ulang tu.. dia lega la.. sebab mamat tu boleh terima... sekali masa diorang deal hantar gambar (by pos ok..sebab masa tu HP mms ni tak de) .. mamat tu memang la ok.. tak hensem..sangat.. tapi ok la.. kawan dah gila bayang.. tapi rupanya.. mamat tu... dah kurang kol.. kol pun tak macam dulu.. last2 LOST CONTACT! kawan hest pun redha jerk la.. sebab dia dah boleh agak menda ni akan jadi.. kesian.. memang kesian.. tapi apa hest boleh bantu? huhuhuhu

moral of the story.. gunalah gambar sebenar sebelum memulakan persahabatan..

moral of the story.. gunalah gambar sebenar sebelum memulakan persahabatan..
figurae Post at 2-3-2012 09:30

iya..itu yg sebagusnyer..

huhuhuh.. zalim sungguh la.. sahabat mu itu..  pegi la jumpa kejap... kesian dia.. ...
hest Post at 2-3-2012 09:29

orang yang suka buat macam ada kala macam self fish jugak..kalau kita dah ikhlas berkawan, kawan jer lah kan..tak perlu lah tengok cung ke ensem ker bagai..lain la kalo dia ader expectation nak buat bini ke buat laki..tapi seelok2nya tak elok buat perangai mcm tu

tak fikir ke apa yang sebelah sana rasa?mungkin dia akan rasa terhina, rendah diri hanya kerana dia tak cung atau tak ensem..bukan dia mintak untuk dijadikan macam tu..dan mungkin dia ada kelebihan yang lain, sape tau kan..kurang pada wajah tapi hati dia bersih, elok budi pekerti, ada budi bahasa..sape tau kan??