CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 42030|Reply: 269

SUAMI PANAS BARAN~MINTA FASAKH..

Close [Copy link]
Post Last Edit by ParinAmat at 27-2-2012 19:44

Salam semua..

Sebenarnya saya bru je join Malay Forums ni..tu pun sbb dok cari pasal kes fasakh..saya nak minta pandangan kalian tentang masalah rumahtangga yg saya hadapi.. emm saya dah berkahwin lebih kurang 2 tahun..kenal xlme lbih kurang bape bln jer..kmi dikurniakan 2 orang cahayamata..saya bru je lepas bersalin anak no.2...

sebenarnya lepas je kawen dah xbahagia..rupanya suami panas baran...baru bberapa hari kawen jer sy dah mintak cerai..tu mmg salah sy la kan..sket2 mintak cerai..tpi panas baran die tu saya xtahan..

tapi lepas bersalin anak pertama saya dah berjanji pd diri sndiri xkn sebut cerai lagi..saya bersabar sbb pd saya mungkin lepas ada anak suami akan berubah..saya xtahan sbb suami xboleh saya wat salah sket trus melenting,xboleh nk lambat sket..pastu kalo barang die cari xjmpa ngamuk...

buat pengetahuan semua saya tinggal bersama mak mertua..suami tinggal berjauhan kira seminggu skali die balik la umah..saya lebih snang dengan mak mertua berbanding dia..pnah awal2 kwen saya nk pegi umah sewa die tapi mak mertua mcm xbrape bgi..mak mertua kte risau die wt pape kat saya..

bukan tu je..suami pun kdekut..barang2 die suma xboleh nak usik...pnah dia kate saya pakai minyak wangi n shower gel die..hndset jgn arap la saya leh sntuh..

sbenarnya awl2 kawen saya ada msj ex bf saya..saya bgtau saya xbahagia..tpi die just bagi nasihat suh bersabar...lpas tu saya x contact dah..suami dpt tau pastu suami nyamar jd saya n msj xbf saya..die leh tye kat xbf saya smada msih syg atau x..exbf plak leh kte msih syg kat saya..ngamuk sakan la die..die asek syak wasangka je kat saya..

time ngndung anak 1st kami asek gaduh jer..ktika mngandung anak pertama lbih kurang 6 bln saya ditampar dan die mgugut nk mmijak prut saya..pastu die halau saya dr umah..saya balik umah mak..tpi saya tak cite lansung masalah saya kt sape2 trmasuk mak saya..2,3 ari pastu die anto msj kalo saya xbalik umah mak mertua jatuh talak 1..saya takut malam tu jgk naik moto saya balik sana..

die xpnah nk syg sy..xdpt la mcm org lain time ngndung suami nk teman g klinik..lagi nyusahkan de la..sume yg saya wat tak kene d mate dia..

lpas tu die pegi jmpa mak saya bgtau mcm2 keburukan saya..mak kate care die cite tu mcm saya pompuan jahat..esoknya mak saya dtg umah mak mertua tanya btol ke saya ni jahat or bnyak nyusahkan mak mertua..tpi mak mertua kate tak pun..die kate anaknye yg perangai tak elok..lpas bersalin anak pertama..saya igt die akan berubah tapi rupenye tak..saya mengandung pulak anak no.2..

akhirnya ktika 8 bln mngndung kmi brgaduh suami tmpar saya 2kali dan halau saya dari umah..
sekarang saya mohon fasakh sbb suami xnk lepaskan cre sy baik..die wat tbus talak kat saya..kalo nk bercerai byr kt die rm100k..

Nak tanya pendapat kalian wajarkah kputusan saya....alasan untuk minta fasakh..
1. suami xamau solat walaupun 1 waktu
2. nafkah bulanan rm 30
3. panas baran yg melampau..
4. derhaka pada ibu bapa..sering mengherdik ibu bapanya..
5. kedekut...setaun hanya sehelai baju je leh mintak..kalo kuar berjalan duit minyak n tol sy kuarkan..
6. berani menampar saya...terutama ketika mengndung...
7. xde tlak ansur...just tau mengarah jer...isteri ibarat kuli bg dia...

kesilapan saya yg die bgtau kt mahkamah..
1. baru kwen dh minta cerai..tapi lepas anak sorg saya tak sebut dah..
2. kuar rumah xminta izin..pdahal sy pegi kje..cuma sabtu ahad kalo die xbalik sy akn balik kg..die xske sy balik umah mak ayah saya..
3. curang dalam fb(tduhan die je) kalo nk curang watpe sy tulis married n siap ltak gmbar kmi honeymoon lg..
4. malas masak(padahal sy ni kje..balik karang nk mlayan ank msih kcik, mgmdung plak tu..nk mlyan dia lgi) xpnah nk fham...tu pun pg2 bgun pkul 5 wlaupun prut dah memboyot sbb nk masak tuk die bwk bekal..tu pun xhargai lagi....)

dah failkan permohonan fasakh ke dik?

kalau panas baran camtue mmg x perlu nak hidup bersama, nnt dijadikan TT sebg punching bag pulak, masa kawan dulu x nampak ke sikap panas baran dia? masa kena tampar bagai tue ada wat report polis atau ada bukti medical ke?

senang2 aje dia nak mintak rm100K kan, mmglah laki TT nie nak duit sebenarnya

Dah tetap kat dlm ati ke nak tuntut fasakh??? Klu dah, move on jer..no turning back..laki cam tu buat abih boreh jerrr

aah saya dah failkan fasakh..sbb ble sy wat cerai biase die mintak tbus talak pulak..waktu berkawan xnmpak pnas barannye...wktu mlm 1st kwen kkk ipar de tnye npe nk kwen ngn adik die..sy mcm plik ngn soklan tu...skrg kkk ipar tnye balik ingat x soklan yg die pnah tnye dlu...so ni la jwpannya...die sndri pun kwen cpt2 sbb nk lari dri adiknye yg pnas baran tu..kkk ipar pun mintak maaf sbb xcte awl2 perangai die sblom kwen sbb dorang ingat ble adik dorang dh kwen boleh la brubah tpi makin worse plak..sume keluarga mertua sygkn saya..saya pun sayangkn dorg tpi suami pulak wat cmni...sy dah wat repot polis...lawyer suh buat untuk tindakan mahkamah nnti...

taik idung masin tol laki ko sampai shower gel pong tak bleh share. aku laki bini guna shower gel yg sama. laki langsung tak kisah walaupun kena guna bau flora

aku paling pantang laki naik tangan kaki tambah2 isteri tgh preggy. elok jugak ko mintak fasakh. bukan aku menggalakkan penceraian tapi aku tgk teruk bebeno laki ko. dahlah nafkah kasik RM30 hinggit jek sbln. kuat cemburu, panas baran. watpe nak tunggu lagi laki camtu. ada hati nak mintak tebus talak RM100K

aku ni masa preggy anak kedua sampai anak dah sethn mmg tak masak. aku start masak balik awal thn ni tu pong hari sabtu jek. hari keje mmg tak masak. laki tak pernah bising pong coz dia faham aku balik sibuk melayan 2 hero yg lasak tu

Mohon TT simpan sumer resit2 ttg bayaran bill hospital anak, makan minum yg ditanggung oleh TT...tu salah satu bukti tu...

Nafkah bg pun idak, nak sampai 100k...

Follow Us
bertuahnye MMISS yer..dpt suami yg mmahami..emm ni dugaan untuk saya...kuarga belah saya pnuh kasih syg..abah saya byk tolong mak kt umah..bsuh kain,masak,kmas umah sbb mak sy ligat cr wit..abah sy penoreh gtah jer tapi bahagia..tpi nsib sy ni len...suami dok arah sy jer wat tu wat ni..die xpnah ksiankn sy..time last kne halau tu..sy yg tgh boyot ni bsuh sebaldi bju ank(bsuh gne tgn) pas sidai..suami sy amik bju kje die yg sy dh iron baling kt sy suh basuh lain..die kte bju tu busuk..bsuh bju pun xtau ktenye...bodoh..xgne...sy waktu tu pnat sgt...sy jwb ler kalo nk bsuh...bsuh sndri..sy dh xlarat...tu yg kne penmpor tu huhu

Sebijik mcm drama yg selalu tgk kat tv...tak sangka in real life pun ade.

Time to move on TT...tak guna nak bersayang ngan laki camtu....TT ade family yg sayang kat TT..

tu la mmg sy pk cmne la nk jd ibu tunggal psni..tpi sy kne kuatkn smangat demi anak2 yg msih kcil..saya dh xlarat nk bersabar...mak mertua pun rela lepaskan saya sbb xlalu ktenye tgk keadaan sy..die pn tmpang sdih..tpi ank saya ttp anto jmpa ayah dorg..ank sulung sy dah seminggu kt umah opahnya...biar dorg ttp rse ada mak ayah..xnk sbb mak ayah bercerai ank jd mangsa..sme2 la besarkan dorang...

tarik nafas panjang bila baca kisah TT ni. Adeeh.. spesis suami tt tu ada lagi rupanya kat muka bumi ni. suami jenis apa la yg sanggup naik tangan kat isteri ni. Antara salah satu tanggungjawab suami adalah melindungi keselamatan isteri dan anak2. Time kursus kawen dulu pon ada sentuh tentang ni. Solat pon takmau. Derhaka kat parents sendiri siap herdik2. Hmm.. Ni kalau meninggal, silap haribulan, bumi pon taknak terima jasad dia.

TT doa banyak2. Mintak pertolongan Allah. Mintak keampunan dari Allah. Sambil tu, doa juga utk suami berubah jadi lebih baik. Kalau masih dok camtu gak, doa semoga Allah permudahkan urusan perceraian TT.

Tak berani la nak dok serumah dengan orang camni. Takut Allah turunkan bala, semua orang kena.

Rate

1

kkk ipar pun kte mcm drama pulak kisah kami ni.....

suami ada menuntut ilu salah kot...x mau sembahyang, garang macam rimau....TT lari cepat2 sebelum masuk berita kat Metro....Isteri Terkulai DiTerajang Suami Panas Baran...

jgn bayar kat dia walau 1 sen pun, kalu mahkamah syariah lambat2kan kes nie... pergi mahkamah sivil.. kalu x bleh jugak... pg jer jumpa cina MCA apa ntah nama dia yg selalu masuk tv tue, nanti mesti kes ni masuk tv... pastu kes mesti selesai cepat.....

Salam semua..
Sebenarnya saya bru je join Malay Forums ni..tu pun sbb dok cari pasal kes fasakh..sa ...
patah_hati Post at 24-2-2012 13:38

simpati dik...tp tolong la jgn guna ejaan sms...berpinau nak baca..
anyway, tetapkan hati...usah ragu-ragu, ni clear cut laki kamu tu ngong sikit...
teruskan kehidupan demi anak-anak, tabahkan hati, sentiasa ngadu pada Allah SWT..
semoga berjaya dgn tuntutan....

soalan tt..wajarkah mntak fasakh..
fasha rasa mmg wajar..dan sangat wajar..
eiii geramnya pangai laki camni...

jgn bayar kat dia walau 1 sen pun, kalu mahkamah syariah lambat2kan kes nie... pergi mahkamah sivil. ...
carly_lah Post at 24-2-2012 16:43

ish...xkan smp masuk tv..malu lah..

Reply 16# fasha_dear

ish,... kalu dah terdesak & terpaksa... lgpun berapa ramai perempuan kt luar sana yg tuntut fasakh tp kes masih x settle2... ada yg nak masuk 10 tahun pun.... dulu kan dh pernah heboh pasal nie... kes ditunda sebb laki x dtg.. padahal isteri pun ada nafsu, nak kawin lain... dah la x balik jenguk, nafkah x bg, tau2 gantung x bertali... kan dosa....

Reply 10# aLieNzDaToR

Mmg setiap kali solat sy doakan suami boleh brubah...sbb die ttp bapa kpd ank2 saya..dgr citer die dh de kkash...syukur...moga pompuan tu dpat ubah prangai die..

Reply  fasha_dear

ish,... kalu dah terdesak & terpaksa... lgpun berapa ramai perempuan kt luar s ...
carly_lah Post at 24-2-2012 17:07

haah kan..kes fasakh yg betahun xselesai..ppuan pun ada nafsu gak..nak kawen xble sbb masih istri org.kalo ckp kt mhkamah yg dah xda nafsu kt somi...agak2 hakim bleh cptkan tak..

Reply 12# Y_me?

tu la kali ni dah tekad...kalo kami bersama semula nnt saya mengndung lagi..die ttp cmtu..isk ckupla stakat ni je..