CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14354|Reply: 140

laki baik untuk perempuan baik???

well ak pun x pandai nak karang sgt cume saje aje nk share pandangan ak ni
kadang ak kesian tgk kaum ak.yelah mcm yg jenis sexy2 yg kaki clubbing, bagi ak itu die dengan Allah jadi sape kite nk judge diorang.kadang selalu gak dgr yg laki2 ni bile nk enjoy carik diorg pas2 konon2 bile dh sampai seru nk kawen terus carik yangpakai tudung.pelik..

ak wondering
1) laki aje ke tau bertaubat abis pempuan2 sexy tuh korang igt 1 hari nnti diorg x teringin ke nak ade life yg normal
2) x semua pempuan sexy jahat n xsemmua yang pakai tudung tuh baik, kuat semayang DARA lagi
3) bagi ak kalo seseorang lelaki tuh die betul2 nk peristerikan seorang wanita lets say pempuan tuh sexy ke minum ke club ke etc ke, ape salahnye same2 berubah, gets married then same2 belajar balik semayang, mengaji etc ni x ,main tggalkan aje pempuan tuh

pas2 after few years get married baru rase pempuan yg alim yg diorg kahwen tuh x de chemistry la etc .

ak nk tnyer la korang betul x ideologi ak yg xkire lah pempuan tuh mcm mane pun kalo ko rase HATi die baik leh ngan ko ko amek lah die jadi bini then same2 berubah sbb ak rase most typical malay skrg dh enjoy2 then nak kawen crik yg baik2 abis yg jahat2 ni mcm mcm mane?

sebab laki tu x konfiden pompuan tu boleh jadi isteri / ibu yang baik kot

kenapa nak jadi jahat pun, tau kan jahat itu urm jahat

Ape masalah peribadi nye ni?

Lumrah hidup... sume nak yg baik saje, tp tak tgk diri sendiri tu baik ke tidak

ada jugak apa yg 'jahat' kawin sama yg 'jahat' jugak

btw bagi aku argument "walaupun aku x bertudung tapi aku baik" atau "apa guna menutup aurat tapi sudah tidak ada dara" tu invalid. dosa dan pahala bukannya mcm gelas berisi air atau gelas kosong. dosa kalau dibuat tetap dosa, pahala kalau dibuat tetap dikira pahala.

pertama kali gua nak tnya, t.t nie lelaki k perempuan?

ada jugak apa yg 'jahat' kawin sama yg 'jahat' jugak

btw bagi aku argument "walaupun aku x bertud ...
awan_kelabu Post at 13-2-2012 17:15

u got d point men!!!! maslah peribadi lah ni sebb ak jadi pelik ngn pempuan or laki2 skrg judge org from they way their pakai.or mcm lets say kalo ak terbukak hati nk  pakai tudung or no more shorrt pants or skirt mesti org cakap eh r u getting married?? serius pathetic gile minded mcm tuh.ape igt sbb nk kawen jadi org sume kene bertaubat

p/s ini ak nyer personal opinion uolsss

Follow Us
ak nk sambung lagi masalah ak yg peribadi hahaha ( sebb ade org argue this is not personal prob )

xde lah ade mulot hanjing cakap mungkin ak x kawen lagi sebb ak sexy 9 indirectly sebb ak x pakai tudung) so ak rase kesian kat makhluk itu sbb ade mind set mcm tuh n kesian kat ak gak sebb ak xnk ak jadi keliru . ak xnk ak ade perasan or terdetik yg if i wearing hijab sebb nk fit d community bukan sebb islam yg wajib kan

u got d point men!!!! maslah peribadi lah ni sebb ak jadi pelik ngn pempuan or laki2 skrg j ...
messyjet Post at 13-2-2012 17:20

sbb ppl are easily influenced by what they're looking at. even kalau ko buat presentation pun, kalau slides ko cincai boncai, org pun pikir 2-3 kali nak baca, even though info dlm tu entah2 ada cure to cancer. hanya yg betul2 cari info tu je akan appreciate without judging.

tu sbb pompuan yg seksi laki akan anggap easy. dan pompuan yg tutup semua dianggap wanita melayu terakhir

... sebenarnya aku mcm x tangkap apa point ko . ko takut org kutuk ko kalau ko berubah ke

p/s aku akan terbayang gagak kalau baca ak ak nih

yg bertudung tak semestinya baik....
yg baik semestinya bertudung....

ayat ciplak..

ayat ciplak..

sbb ppl are easily influenced by what they're looking at. even kalau ko buat presentation pun, k ...
awan_kelabu Post at 13-2-2012 17:27

point ak is.actually this is my humble point of view about typical malay men kat malaysia ni.tapi lame2 jadi masalah peribadi sebb ak dh naik menyampah dgn diorg nye ideological yg sgt narrow minded n end up menginfluence niat murni aku (aku eja  aku dgn skema ejaan yg betul hahaha) untuk pakai tudung n lame2 ak dh jadi fed up nk bercinte sbb this bull shit idea of typicall people yg org tutup aurat org baik .so ak just nk tau samade ade ade x org pikir mcm ak or mmg ak sebnrnye gile berpikiran mcm tuh.atleast kalo ramai pikir mcm ak ilang la sikit masalah otak ak ni
p/s ak mmg xpandai mengarang

ayat ciplak..
kurmasafia Post at 13-2-2012 17:29

boleh i comment ?? no offence ye dear. kalo dulu2 mak2 nenek2 kite x oakai tudung but diorg leh sustain marriage sampi terlahir nye kite leh tlg i commnet tak??

Kalau sama2 pernah hanyut memang susah sikit rasanya.  Keberangkalian dia untuk rebound balik keasal bila sesesuatu terjadi adalah besar.  Mungkin ini antara penyebab kenapa walaupun dia tahu dirinya tak berapa baik tapi kalau nak berkawin mesti nak mencari yang baik.  Lainlah kalau dia ada semangat juang yang kuat untuk berubah dan diwantu yang sama boleh membimbing yang satu lagi itu untuk berubah kearah kebaikan bolehlah dicuba.  Apa pun cabaran sebegini sebenarnya amat besar.  Bukan senang seseorang tu nak berubah melainkan dia sendiri betul2 ikhlas nak berubah atas kemahuannya sendiri dah bukan disebabkan orang lain.

Rate

1

point ak is.actually this is my humble point of view about typical malay men kat malaysia n ...
messyjet Post at 13-2-2012 17:33

jadi ak dh jadi takut nak bercinte even i feel that mr X tu mmg nk commit seriously sebb dh terlampau byk ak dgr org laki2 ni kalo gf die sexy nnti kawen die kawen dgn org lain yg pakai tudung

salam,

setiap manusia ada sifat baik dan sifat jahat dalam diri. ada yang 50-50..ada yang memang baik, dan ada yang memang jahat..itu terletak kepada pilihan dan juga keadaan...

1) ada orang yang baik sangat..tapi sampai satu peringkat, dia boleh jadi jahat sampai tahap tak terbayangkan...kejam kepada orang yang konon dia sayang...

2) ada orang yang nampak nakal dan jahat..tapi sampai satu ketika, dia boleh jadi sangat baik dan sangat berguna pada orang yang dia sayang...

pokok pangkal pada diri sendiri...nak jadi baik atau jahat...
adalah lebih baik, kita memilih menjadi baik dan membuat kebaikan...
kalau kita menjadi baik, pintu rahmat pasti terbuka..
kalau dulu pernah nakal dan jahat...bertaubat, insyaallah mungkin dia akan menjadi lebih baik dari diri kita sendiri...

Rate

1

boleh i comment ?? no offence ye dear. kalo dulu2 mak2 nenek2 kite x oakai tudung but diorg ...
messyjet Post at 13-2-2012 17:34

dulu lain...boleh ko kompare remaja zaman dulu dgn sekarang? mak aku dulu zaman remaja pon tak bertudung..tok aku pon..so kenapa sekarang org berlumba2 ckp suh tutup aurat...aku bkn pandai sgt tp kita diberi akal utk berfikir..

org dulu even tak pakai tudung, pandai gk jaga maruah..takde nk pakai skirt segala..abis2 pon kebaya....zaman dulu dlm 10org, yg baik maybe 8org tp sekarang terbalik...

ayat yg aku bg tu datangnya kata2 seorg ustaz..ko nk komen lebih2 gi tnya ustaz azhar idrus tu...

aku tak suka nk gaduh2 bab2 jaga aurat ni....sekian

Reply 16# kurmasafia

hermm sory ak bukan nak gaduh. ak just nk tau pandangan ko> petang2 asah minda xpe kan .tapi kan ade jugak budak2 yg pakai sexy pandai jage diri mungkin diorg just suke berfashion

again mcm ak cakap no offence sbb ak just nk tau pandangan korang n xde salah or betul kalau bercakap about personal principal. maaf lah kalo u terase. i just nk tau yr opinion n i always  believe knowledge is for sharing not for storing

Yang aku tak faham, kenape topik ni yang ko meroyankan?

Adakah ko salah seorang perempuan yang ditinggalkan lelaki2 itu untuk perempuan yang lebih baik??

Dan bukan ke dah dijanjikan tuhan "perempuan yang baik hanya untuk lelaki yang baik?"

Andaikan si lelaki tu tak sebaik mane, end up dia jumpa jodoh yang sgt baik, sapa lah kite untuk argue jodoh dia......

perkara-perkara macam ni semua adalah berkenaan dengan persepsi.
different people different perception.
keadaan sekeliling, pengaruh culture, ras, family, rakan-rakan sedikit sebanyak mempengaruhi persepsi kita terhadap seseorang.
sejauh mana hati kita ini dapat menerima pendapat org and how u handle the situation - people's reaction.
tapi yang pasti, di sudut hati mana-mana individu pun ada kecenderungan untuk ke arah kebaikan. kalau kita tak suka org judge atau bg negative perception kat kita, then, cubalah berusaha untuk ke arah yg lebih baik.

apa pun, aku kurang paham kalu tulisan main short form sms ni. tapi komen aku, laki baik untuk perempuan baik sangat la subjektif.

who are we untuk menilai kebaikan atau kejahatan orang. setakat ni aku jumpa, hanya orang yang konon baik je mengaku diri baik tapi orang yang betul-betul baik hanya berdiam diri.

berbalik kepada isu laki baik untuk perempuan baik. mana kita tau orang tu betul-betul baik? mungkin kat luar dengan kawan-kawan cakap lemah lembut, suka tolong kawan susah etc. tapi bila dengan keluarga terutama ibu bapa, layanan kepada mereka macam syaithonnn.. cakap menengking, mak mintak 2 ringgit nak beli roti pun berkira. baik ke macam tu? layak ke dia untuk dapat seorang yang baik dan menghormati dia sedangkan dia tidak hormat pada ibu bapa dia sendiri?

lagi satu, tak perlu la nak bertekak perempuan yang tak menutup aurat, pergi kelab etc itu ada kala lebih baik dari yang bertudung. sekurang-kurangnya perempuan menutup aurat itu dah terlepas dari dosa siksaan perempuan yang tidak menjaga aurat. dan jika nak compare dengan zaman dulu-dulu, memang dulu jahiliah. orang berilmu tak ramai. tapi sekarang ilmu dihujung jari. cuma nak dengan tak nak je.

Rate

1