CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10569|Reply: 139

Abang kakak dah...kamu bila lagi?

salam semua teman dan kawan...terutama kaum Adam penghulu rumah tangga...

jom kita kongsi cerita dan pandangan. bagi lelaki dh habis bljar, keja pun dah ok. kete pun ada. mesti parent or org akan tanya. bila lagi? bila lagi? bila lagi? bila jumpa saudara time raya or cuti or di kenduri khwin, org tanya , bila lagi?.

apa kamu rasa ? tensen? wat dun know aja? or mcm mana?. tlg la kongsi. aku ni dah bosan n sakit telinga dengar org dok tanya soalan yg sama saja tiap kali balik kmpung .

bkn tak mau khwin tpi zaman skrg ni perkahwinan bukan hanya perkahwinan. bukan bermaksud lepas saja kenduri khwin. semua dh habis. byk lagi lepas tu. ..

tolong la kongsi wahai kaum adam dan hawa...

aku muda lg tp aku dah prepare jawapan utk soklan macamni " bila saya dapat kawen dgn org itali" (mampus kna lempang kalo mak aku tau aku nk kawen dgn laki yg tak sunat)

tunggu mak datin sudi melepaskan haku nie...penat dah melayan mak datin...rakus sangat

jawapan kaka una dulu, jodoh ada jual kat pasar lambak?? tolong bungkus 2, hndsme lebih,

dengar mcm kurang ajar, but lau x jawap pedas mcm 2 x diam lak...

kenapalah manusia ni suka bertanyakan soalan yg jawapannya hanya ada pada Allah?
bab mati tak nak tanya pulak. dah cukup ke amal ibadat?

kenapalah manusia ni suka bertanyakan soalan yg jawapannya hanya ada pada Allah?
bab mati tak nak  ...
ruffleen Post at 2-2-2012 12:52

kannn..ni la atr sbbnye akak malas nak join p kenduri or ape2 majlis kalau balik kampung..
bln dpn adik laki kawen....bersiap sedia ajela....

Follow Us
Ai dulu bila kengkawan yang tanyer ai laser kat dorang :

"nape? ko dah tak larat nak layan laki ko ker????"

Bila makcik2 jenjiran yang tanyer plak ai jawab :

"nape? pakcik carik mak mentua baru ke makcik??"

bila sedara mara tanya ai jawab :

"ai songsang!!!" ( terus kena tepuk dahi dgn bonda!!!)  

lama2 suma dah x koser nk layan ai.... nasib gak lar tak lama pasu ai kawen gak.... alhamdulillah.....

bila ckp typical melayu,marah..
ckp abis aku ni bukan org melayu ke?tapi ni lah die kdg2 sikap org melayu yg aku kdg2 tak paham..aku tak tau samada soalan die tu sama ade nak berbahasa atau sememangnye die kaki penyibuk atau die tak percaya dgn ketentuan Allah..serius aku xphm..naknye kalo ade makcik2 yg joyah muncung sedepa..dan skang ni pun pompuan muda pun ramai yg kaki joyah..diorang ingat org2 ni sume xnak kawen ke?sume org nk kawen..org gila pun rasenye nak kawen..bukan xcari..cari..tapi dah mmg belom jodohnye nak buat mcm mana??
mcm aku ni bf ade..tapi Allah tu belum tentukan lg jodoh aku..aku ade bf 10 org sekali kalo Allah xizinkan lagi maka xjadi jugak..siap dah btunang lg aku aritu..kkdg2 aku rasa mcm nak paku je mulut2 org yg btanya sampai 88kali benda yg sama bila nak kawen tu..ko banyak bunyik bak sini duit la kan bg aku kawen..bwk calon sorang..kawen la aku..tapi tak tkeluar plak ayat tu..kang ckp aku kurang ajar plak kan..tapi tu la dia..aku serius tak paham dan muak sampai nak muntah ijo dgn org2 yg mcm ni..mcm takde sensitiviti nak jaga ati org langsung..kalo sesekali bjumpe tanya tu takpela jugak..maybe sbb da lama tak jumpa..ni kalo tiap kali jumpa tiap kali benda sama gak soklan aku mmg rasa cam nak tembak je..serius hangin seyh

lagi satu aku sakit ati gile kalo kawan2 yg dah kawen dan dah ade anak tanye aku soklan mcm ni "ko ni bila lagi nak kawen?umo ko da bape da ni..ko tgk aku,selamat da"
kalo bunuh org tu dibolehkan utk kes2 mcm ni,mmg aku dah lama dah bunuh minah tu..
ape ko ingat ko dah lepas da ade laki da ade anak,dugaan yg Allah turunkan akan stop kat situ ke??jgn ko ingat ko dah kawen,jodoh ko akan tentu lagi berpanjangan..jodoh,rezeki org jgn dipertikaikan..ko takde hak..sume Allah yg tentukan..ape dulu kat skolah ustaz tak ajar ke????vengong!!!:@

sekian..

sakit ati gile kalo kawan2 yg dah kawen dan dah ade anak tanye aku soklan mcm ni "ko ni bila lagi nak kawen?umo ko da bape da ni ...
melinda_gordon Post at 2-2-2012 13:44

emm...selalu sgt kene soalan gini dgn kawan2..sampai la terus senyap kan diri n x amik tau lgsg pasal dorg lg..macam la kite ni sengaja xnak kawen kan?? bnda2 ni la yg selalu jd punca aku pk 2-3 kali kalau nak join dorg pegi mane2..sbb nant balik hati aku jd sakit..sendiri kene pujuk plak tu..kalau kawan2 aku tu nk tlg carikan utk aku xpe la jugak...

emm...selalu sgt kene soalan gini dgn kawan2..sampai la terus senyap kan diri n x amik tau lgsg  ...
mash311 Post at 2-2-2012 13:53

lain kali kalo die tanye mcm tu,ko jwb gini "owh aku tgu masa nak jadi madu ko je..aku nk ngorat laki ko bole?"<---sambil buat muka kiut kat die..ko tgk die berani tanye lagi ke tak

ape ko ingat ko dah lepas da ade laki da ade anak,dugaan yg Allah turunkan akan stop kat situ ke??jgn ko ingat ko dah kawen,jodoh ko akan tentu lagi berpanjangan

ehehehhehe....LIKE sangat2 part ni mel!!!!

Reply 11# melinda_gordon

mel...jom ke pm...nak ngumpat jap

ramai pmpuan je yg jwb...nk tau gak jwpn kaum lelaki

sblm aku kawen dulu..bila org tnya bila..aku jawab je ari jumaat..thn bila tatau...

lagi satu aku sakit ati gile kalo kawan2 yg dah kawen dan dah ade anak tanye aku soklan mcm ni "ko n ...

marah benor adek mel..jd adek sepupu kaka korma nk tak?

"Saya tunggu makcik/pakcik mati, baru saya kawen."

utk kaum adam takyah terburu buru...
rilek2 sudah...kumpul harta & ilmu dulu...utk bekalan kemudian hari
aku kawen umor 35++ ...itupun sebab mak dah desak...siap ugut lagi suruh kawen cepat...
pedulikan pandangan org terhadap kita, asalkan kita dilandasan yg betul...
kawen awal sgtpun kalau belum redy takut nanti rumahtangga berantakan....

lagi satu aku sakit ati gile kalo kawan2 yg dah kawen dan dah ade anak tanye aku soklan mcm ni "ko n ...

kheeeeennnnnada sowang mangkuk ni, (kawan aku la), dia gigih tanya 'bila lagi? aku anak dah 3"
mcm la esok dia nazak tu, ketiga2 anak dia akan berada di sisi dia
ntah2 mati sowang2, lps 2 mggu baru jiran sebelah terbau mayat busuk
so, moral of d story, doesn't means kita kawen (ada spouse + anak2), esok ms kita nak mati pun diorang ada di sisi kita
silap haribulan, yg si bujang lak dikelilingi org2 tersayang ms nazak sok

Reply 19# cmf_premierleag

kijam tawwww speku ko