CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keyboardmouse

Abang kakak dah...kamu bila lagi?

jawapan kaka una dulu, jodoh ada jual kat pasar lambak?? tolong bungkus 2, hndsme lebih,

dengar m ...
lalunagujiwa Post at 2-2-2012 12:20

terbaekkk punya jawapan

Reply  cmf_premierleag

kijam tawwww speku ko
ruffleen Post at 2-2-2012 16:50

dolu2 kat bod CI sana ada kisah psl sowang pakcik ni dah ninggal 3-4 hari, jiran sblh terbau bende busuk..kes kat kedah kalau x silapanak2 lak smpi 13 org..tp sume dok kat negeri lain2 sbb berhijrah sbb mencari rezeki
gi la belek2 arkib CI sana tuh
sian pakcik tu

bila dirang tanya.. senang jer aku jawab,, mula2 aku senyum jer.. pastu ku jawab ler tunggu jerla kad jemputan, kalau dah ada, nak kawin lah tu.. heheheh

hahah ni mmg soalan cepumas,smpai rase nak cepuk org yang tnye tu

utk kaum adam takyah terburu buru...
rilek2 sudah...kumpul harta & ilmu dulu...utk bekalan kemudian ...
zulka Post at 2-2-2012 15:52

kheeeennn...asalkan kita di landasan yg betul kheeenn

x lesbo, x gay

kheeeennn...asalkan kita di landasan yg betul kheeenn

x lesbo, x gay
cmf_premierleag Post at 2-2-2012 17:19

ya betul!

Follow Us
lagi satu aku sakit ati gile kalo kawan2 yg dah kawen dan dah ade anak tanye aku soklan mcm ni "ko n ...
melinda_gordon Post at 2-2-2012 13:44

yeaahh i like...
bangga la sgt dah kawen ada anak tu kan..ntah2 jodoh depa pun x panjang manataw..oopss..

Reply 16# kurmasafia

heheh..jadi adik ipar pun bole kak..ade adik laki?

kheeeeennnnnada sowang mangkuk ni, (kawan aku la), dia gigih tanya 'bila lagi? aku anak dah ...
cmf_premierleag Post at 2-2-2012 16:37

lain kali ko jwb mcm ni "aku tgu ko mampus dulu sebab aku nak sebat laki ko "
ko tgk die berani ke tak nak tanye lagi..sbb aku penah buat..terus budak tu tak kawan dgn aku dah..muahahahaha..rasain dong!

Reply 29# melinda_gordon

siyes mel?? giler berani + brutal......padan muka kawan mel tu!!!

dolu2 kat bod CI sana ada kisah psl sowang pakcik ni dah ninggal 3-4 hari, jiran sblh terbau bende busuk..kes kat kedah kalau x silapanak2 lak smpi 13 org..tp sume dok kat negeri lain2 sbb berhijrah sbb mencari rezeki
gi la belek2 arkib CI sana tuh
sian pakcik tu
cmf_premierleag Post at 2-2-2012 16:59

ha'ah sian.....tapi kan, tak yah kes camtu la, kalo tengok kat rumah org2 tua pun ramainya penghuni yg ada anak cucu tau....tapi 'tercampak' kat situ gak....so, dimana relevannya ayat "aku nak anak sbb nanti bila tua takde sapa nak jaga" tu?

2 taun lepas adik aku kawen.... ada sorg makcik tu masuk bilik aku. terkejut aku dah la pagi2 lagik. Ngan sopan aku ckp, makcik bilik pengantin kat sebelah. tau dia tgk aku & serius tanya ni ker kak long pengantin? bila lagik nak kawen, adik dah selamat.
Fuhhh berderau darah.... tp masih menjaga kesopanan, tersenyum manis lepas tu ajak dia keluar dari bilik aku..... (dlm hati sabaQ2)... sehari suntuk aku tersenyum jawab soalan2 org.....
Taun ni aku 33, tp single lagik & aku akan senyum manis kalau diorg duk tanya lagik soalan tu. Aku paham mak ayah semua nk anak diorg kawen, tp nk buat camna kalau lom jodoh. Janji aku ikut ckp diorg. Baru2 ni jd anak yg taat, ikut mak aku pi buat mandi bunga heheee... aku tak kisah janji mak ayah aku happy, aku pun happy. Bab len aku malas pikir, yealah apa aku kisah,  ada keje ok, tiap2 bulan bg mak ayah duit & bayar bil2 kat rumah & pandai jaga diri & tak menyusahkan org & aku bleh spend apa ja yg aku nak...........

Reply 5# ruffleen

hehe... ye tak ye kan??? bg sesetengah 'org2'
    pertanyaan tu mcm nampak caring kot....

Reply 32# Innrukia

xkan ko senyum jee.... ko jawap la... makcik nak bermadu dgn saya kaa???

heheee tu la problemnya, aku ni lemah skit ngan org2 tua....tak reti nk menjawab balik. Paling2 aku ckp, ala makcik tolong rekomen sorg baru sy kawen
Kalau org ofis tanya pun aku jwb yg sama heheee.... jgn kata melayu, manager2 chinese kat ofis aku pun duk tanya aku bila nk kawen.... CNY baru ni diorg bg angpow sambil wish aku cepat kawen... Amin Insyaallah Allah bg jodoh kat aku tahun ni kot... ramai org doa{:4_189:}

Reply  ruffleen
hehe... ye tak ye kan??? bg sesetengah 'org2'
    pertanyaan tu mcm nampak caring kot....
cascutes Post at 3-2-2012 08:51

hahaha..tu la, tak reti2 nak bezakan antara CARING dan BUSY BODY
yealah apa aku kisah,  ada keje ok, tiap2 bulan bg mak ayah duit & bayar bil2 kat rumah & pandai jaga diri & tak menyusahkan org & aku bleh spend apa ja yg aku nak...........

Innrukia Post at 3-2-2012 08:44

kan?

nak beli, beli aje.
nak makan, makan aje.
nak enjoy, enjoy aje.
nak bersedekah, bersedekah aje.

tak payah bajet gila2 vaveng sampai jatuh sakit memikirkan macam mana nak berjimat.

macam akak Hana kata la, tak payah pikirmcm mana nak belah ikan bilis jadi 2 bahagian utk save cost.. mcm mana nak belah telur rebus jadi 4 bahagian utk save cost.. mcm mana nak belah kacang panjang jadi 10 bahagian utk save cost.. hari2 kena pikir utk save cost

Reply 36# ruffleen

biasa la hidup bermasyarakat... dulu kalu ade org tanya bila nak kawen,
aku jawab, nasha aziz yg 10 kali lagicantik dr aku nie pun xkawen2 lagi...

baru2 ni aku tukar... kalu org tanya, aku jawab la InsyaAllah ada jodoh
"..hujung tahun nie...." so dorang tak la tanya2....

jgn kata melayu, manager2 chinese kat ofis aku pun duk tanya aku bila nk kawen.... CNY baru ni diorg bg angpow sambil wish aku cepat kawen... Amin Insyaallah Allah bg jodoh kat aku tahun ni kot... ramai org doa{:4_189:}
Innrukia Post at 3-2-2012 08:59

kira better la diorang bagi angpow sambil wish ko cepat kawen

daripada yg bertanya kosng sambil tergedik2 dan niat menyakitkan hati ko semata2, kan?

kdg2 aku rasa bangsa lain lebih berakal dan peka bab2 macam ni.

rasa terpanggil utk post di thread ini.

mcm aku dah 30 this year. tapi aku kira, naseb baik sket sbb aku lelaki. cara pertanyaan/menjawab pun rasanya lain sket.

Kalo sebelum2 ni sape2 jer tanya bila nak kawen...aku akan senyum jer...kata InsyaAllah..takde ayat2 lain dah...kalo kene smash dgn ayat2 longkang pun aku senyum/diam sajer...

tapi mula tahun nih..aku dah pikir nak jawab mcm ni...

"buat masa ni tak sedia lagi nk kawen. kawen ni tangungjawab besar, belum ready lg nk pegang t/jawab. takkan org kawen kite pun kena kawen. hidup masing2"

ok x jawab mcm tuh? (even aku masih belum di landasan yg betul - bak kata zulka..;)

tapi kalo aku ni pompuan & kene tanya dgn sinis oleh rakan2 p/puan yg dah kawen, aku sarankan jawab mcm ni..

"nak tunggu ko cerai sbb aku dah lama syok dgn laki ko.." sambil tersenyum manja....

heee..gerenti ppuan ittew takkan tanya lagi silap2 putus kawan...hehe..pada aku dorang2 ni sebenarnya (selain parents/immediate family) bukan lah really CARE pasal kite nih, tapi lebih pd sekadar nk menunjukkan/ingin rasakan 'superior' dari yg ditanya ittew. sindrom 'superiority complex'.

chow.

Reply 39# cursebreaker

avvy tu wajah ko ke? apsal tak nampak mcm 30 tahun pon