CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeBlanket

Kesian kat mak...

Close [Copy link]
apa yg mak su tu buat sampai leh muflis tu.. ini biar papa asal bergaya ke punya worang.... ckp jer terusterang.. kata nak ambik keter antar servis and ckp harap makcik tu ikhtiar cara lain.. kata la skrg adik2 dah tak pi sekolah naik van.. kata la mak yg hantar pagi2 and mak byk urusan nak guna kereta...

kalo mak ko sehat betul.. nak jalan 1000 langkah sehari takpela..
ini mak cuma larat jalan dgn kedrat sebelah kaki je..

bagi aku maksu ko mmg kejam gak (walopun dia sebenornya tersepit).. ala2 "ibu mertuaku" je..

ko usahakanlah dpt keta tu balik.. mungkin ko leh citer keadaan mak ko yg tak brp kuat nak jalan ke pasar dan uruskan keperluan harian.. hrp ada rasa simpati maksu utk bagi balik keta tu.. yerla tu kan benda perlu..

sian mak ko nok..

cadangan carly, tiap kali maksu tu nk g kerja.... mak yu yg hantar... balik mak yu yg amik.. tp minta la duit minyak.... tp masalahnya... mak su yu kerja kt kg ker? kalu kt kl nie... public transport banyak....

Post Last Edit by IpohChocolate at 20-1-2012 11:12

Mintak ajer..cakap kata nak guna jugak...tak pun TT tolong cakapkan dekat maksu tu...buat selamba kita ajer...orang melayu ni memang terkenal dengan sopan santunnyer...orang pinjam barang kita tapi kita pulak yang rasa bersalah nak mintak balik..padahal kita yang punya...sudahnyer saper yang susah? TT dan mak TT juga..oleh itu kuatkan hati mintak ajer..hehehe

Reply 21# want2bhappy

Maksu ngan kawan dia ni umo dlm awal 40an gitu.mmg kwn rapat la
Dari zaman itm dulu.dorang tggl serumah la.mmg asyik berkepit jah dua org ni
dan dorang ni xberkawen n bopren pon xder.keje pon mmg dah stabil,dekat 20tahun
keja together kan kampeni yg sama.tup tup kan berhenti serentak
nak meniaga katanya.xmo dah keja makan gaji.mmg xpenah langsung niaga terus nk bukak
kedai mkn.bila dah xada pengalaman,masak pon ala2 jer buat air pon terkial2 korang mesti da bole
janka apa yg terjadi? Kedai xlaku,customer xramai,untung xada,duit nk rolling pon makin lama
makin susut,sewa kedai lak mahal,loan rumah dan keta tertunggak,ngan hutang cc lagi,pinjam kat sedara
mara lagi.kesudahnya terpaksa lah gadai semua brg2 yg ada,
nak keja balik kt kampeni lama dah rasa malu.sebab tu aku kata dorang mmg dah salah pilih jalan.
Aku tnya mak dorang dah pegi ke AKPK. Mak ckp dah,tp ntahla mcm mana.

Reply  want2bhappy

Maksu ngan kawan dia ni umo dlm awal 40an gitu.mmg kwn rapat la
Dari  ...
BabeBlanket Post at 20-1-2012 11:39

dari sini la silap nyer org yang nak berniaga gini lah.. takde pengalaman terus jump.. apa ntah lagi tak proven boleh masak ke sedap ke tak ke... naper tak buat kecil2an jer terus bukak kedai... sygnya.. dlm hidup mcm tu takde anak and suami.. arghhh kesian juga..

Follow Us
keta mak su ko tuh tak dak insurans ker, kalau rosak ker pergilaa hantar bengkel kalu keta jenis perodua hantarlaa bengkel perodua kalau proton hantarlaa bengkel proton kalau keta import takkan tak de bengkel dia, lepas tuh claime laa insurans, beb paling lama pun keta dibengkel 2 minggu jer dah ok dah, ada jugak penipu bengkel makan sebulan its depend laa
tapi kalau proton perodua tak de maknyanyer sebulan sekejapan jer nak nak kalu pandai

pasai mak ko nak keta, teponlaa mintak balik, nak balik kg ker, apa ker.. mak ko kena tegas laa, mak ko jer bole cakap sebab dia punye keta.. ala mak su dah pakai sebulan dah dah laa pergi pinjam keta org lain pulak..

kalau aku jadi ko mmg terus terang je mintak. cakap elok2 dulu. takmo jalan jugak mmg nak kene sound direct nih

Reply 26# want2bhappy

Mak aku ckp kita yg kawen ni ada byk ujian yg Tuhan bagi,alahan
teruk masa preggy,sakit masa nk beranak,xtdo mlm jaga anak kecik,tp dorang
xder laki xder anak,jadi tuhan bagi ujian mcm tu lah kot.tp byk pengajaran blh diambil
dari kisah ni.betapa hidup ini xselalunya akan gilang gemilang dan jgn sombong ngan org.
Peneman hidup mereka adalah 2 ekor kucing yg diberi nama Nur nemo natasya & benjamin asyraf

Reply 23# carly_lah

Akak,dorang kije kat kwsan perindustrian,keje kilang la
tp bhgian opis,mmg xder public transport.mak xberani gi sebelah sana pasal jalan
jam teruk setiap pagi dan petang.mak nak kasi moto dorang xnak,xberani
tp ader lesen,yg kawan dia tuh lagi laa,ader sume lesen tp takot nk bwk moto ngan keta.
Susah kan penakot2 ni.

Mod boleh tutup dah kot thread ni,aku da kol mak n bincang da pasal.time kasih pada yg memberi pandangan

Alo TT... Gi je ar cakap terus terang dgn diorang... Kalau terpaksa putus sedara pun, biaq pi je ar... Sebab pada aku, aku lebih pentingkan mak aku drpd makcik2 aku... Kalau mak ko susah, makcik2 ko akan tolong ke? So, buat baik perpada-pada... Kang tak pasal2 org pijak2 kepala kita...

Reply 31# BabeBlanket

so ape kesudahannyer??

nyampahnya ade sedara mara gini naik je la bas kalo xde keta toksah nak bg alasan macam2..
maksu ko sakit kaki dak kalo dia sihat suh je naik bas..hagak2 la kot pinjam keta org berbulan lamanya..dasar jenis suka amik kesempatan

aku ni pun baru je kena paw ngn adik aku yg bongsu masih nganggur lum dpt kije(memilih kije kekdahnya)duk kt kg tp sempat lg dia menyoping baju mahal2 melalui on9.pastu call aku suh bayarkan dulu sbb dia ssh nak kuar bandar pi bank in duit,alasan aku kan ade maybank2u,cimb clicks bagai sbb tahu aku wat bisnes on9 kan..geram je nk bg alasan xde duit tp aku mmg xreti nak nipu sudahnya makan ati ni tak reti2 lg dia nk bayar ni tah ade duit tidak..
dok umah pun sibuk nak soping baju mahal2..aku yg kerah tenaga 24 jam ni pun berat sgt nak soping baju mahal2 tahu ssh nk cr duit tu.

aku mmg xsuka org asik nak amik kesempatan ngan org nak2 kalo org tu ade harta benda pastu tahu nak mudah je..kereta rosak pinjam kereta org,ade satu kes tu kereta rosak numpang umh kwn yg dh kawen,ade je alasan pastu org kita ni jenis kalo dia tolong org pehtu nak gak paksa org balas budi dia..nyampah xboleh ke takyah mengharapkan balasan buat je seikhlas hati bila org xmampu nk tlg dia blk mula la nk masam muka.

Reply 33# fadzyjemi

keta maksu tu dah dihantar ke bengkel,kos nk baiki dlm rm2500,maksu xder duit lagi sebanyak tu.jadi skrg dia terusla pakai keta mak,aku xtau nk wat cmna lagi.hmm..maksu pulak mmg adik beradik yg paling rapat ngan mak.

Reply 34# Suchi

aku pon xsuka org yang suka mengambil kesempatan,tp aku kesian kat maksu aku ni.susah weh,serba salah dibuatnya pasal kalo ada duit dia pon xberkira ngan kami semua.tu yang aku heran pasal kalo keje kilang ni mesti company ada provide transport kan,van ker hapa,mak aku xkasik masuk campur.tapi tu lah,mak asyik merungut.

Reply 32# budakgraphic

aku ada mintak kebenaran kt mak,aku nk ckp ngan maksu la tp mak xbagi

Reply 34# Suchi

ko xpayah la bagi muka kat adik ko tu sgt weh,kang melampau2 pulak,xkeje pakai baju murah sudahaku pon cadang nk bisnes baju secara on9 jugak neh,modal dah ader,tggu nk g memborong jah

Reply  budakgraphic

aku ada mintak kebenaran kt mak,aku nk ckp ngan maksu la tp mak xbagi
BabeBlanket Post at 16-2-2012 14:28

Ala, apa susah? Keta tu nama adik ko, kan? ko suruh je adik ko minta balik, ckp dia nak guna @ dia takde duit, so nak sewakan... Sorok keta tu selama seminggu, then baru bagi pada mak ko... then pesan kat mak ko mcm ni... "mak, org yg sewa keta ni minta tumpang kat umah ni, tapi bila2 dia nak guna keta ni, dia akan call... So, kalau mak nak guna stakat gi kedai n bank, guna je ar... Jgn lak mak bagi pinjam kat maksu tu, kang naya je kalau tetiba org yg sewa tu nak guna keta, tapi keta takde... Saya dah amik full payment nih..." So, dgn ini ko akan senang... no one hurt... goodluck... kalau nak aku menyamar jadi penyewa tu pun no problem...

seeloknya TT kena cakap elok2 ngn maksu tu.. bawa berbincang, tak pon TT je guna kereta tu..nanti bila ada kereta lain kat rumah tu, mesti dia segan nak pinjam... amacam?