CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fuyupoktek

sambung blaja - course yg bagus utk gaji yg bagus

ramai yg drop x sanggup bayar yuran.. guru2 mmg sesuai la kat OUM.
iyaa dong 1k+ aja.. ikut ko ...
kiwibenz Post at 13-1-2012 18:56

masa kuliah mcmana lak sebulan skali aja ka...atau gimana dong bu
maap ya udah di layari di ntenet x ketemu...kot2 bu kiwi tau...tq

Reply 21# cayunk

kuliah ada jadual. xdelah sebulan sekali. satu sub 5 kuliah.. ikut jadual la...
kuliah dekat pusat wilayah masing2.. xsempat g, boleh tengok live stream / donlod rakaman..senang bukan

nak apply https://pohon.usm.my/ppjj/

berbesar hati merungkaikan persoalan

Rate

1

Reply  cayunk

kuliah ada jadual. xdelah sebulan sekali. satu sub 5 kuliah.. ikut jadual la...
...
kiwibenz Post at 13-1-2012 21:24

tq nanti i blanja buah kiwi k.....

tq nanti i blanja buah kiwi k.....
cayunk Post at 13-1-2012 21:27

gembira!

senang2 ke dia nk dpt kerja yg slayaknya utk org ada degree, which is gred 41 tu ke?
fuyupoktek Post at 13-1-2012 13:10

jawapan dia x senang. ingt once dah ada degree leh lompat grade terus ke. x jgk. once dah ada degree asben ko kena isi borang spa8 balik dan prosedurnya sama mcm bdk2 fresh grad. kena dtg intvw dan sbgnya. maksud aku kat sini bukan x boleh naik, tp x semudah spt yg ko sangkakan dan yg pasti dia x akan naik automatik.

x tau la aku kalo SBPA ada bg mazhab lain plk

Reply  fuyupoktek

try amik course yg ada kaitan dengan PTD ... nanti boleh apply PTD ... aku pun ...
kudajantan77 Post at 13-1-2012 18:04

adeh course apa la yg ada kaitan dgn ptd tu? management?
aku rs kos management la antara kos yg susah nak dpt keje sbb saingan sgt ramai.

btw aku x phm mentaliti kebanyakan org yg bila further study jerk mesti fokus utk join gov.
sepatutnya kalo dah further study mesti ada passion utk mendalami disiplin ilmu tu supaya blh digunakan di tmpt kerja atau setidak2nya mendapat keje yg lebih baik. x kira la gov ke private.

Follow Us
Insyaallah isnin minggu depan ni aku last paper utk plk degree uitm.then insyaallah bln 5 ni konvo.da 4 thn aku bertungkus lumus utk mnghabiskan degree aku ni.strez selama 4 thn tu jgn ckpla.tuhan jer yg taw.strez bhg masa antara keje,family,travel jauh dr ofiz ke tempat blaja,balik da tgh mlm esoknya bgn pi keje.pernah thn kedua pengajian aku kena high blood.thn ni umur aku masuk 30.skang aku keje gov gred dip level.hujung thn ofiz aku ade buka post n41 peg tadbir.kebetulan dlm ofiz aku sorg jer yg ade degree utk post tue.insyaallah ade rezki dptla.so moral of da story dimana ade kemahuan di situ ade jln.gud lux.

Reply 15# NEMESIS

ye tak ye jugak eh.. terima kasih sbb sy dok pikir pameran tu utk budak2 lepas spm jerk.. huhu
penah pegi exhibition mcm ni tp ntahla suram semacam dan course yg ditawarkan mcm pertanian tu mcm terpikir laki aku ni nak ke jd ' petani ' kuang3...

Reply 27# tagas

wah tahniah kerana berusaha gigih! bukan ape, sbb laki i tu die mmg takde dip. sbb rata2 kalo tgk suratkabar nak sambung mcm ada yg nak ada dip. u buat part time kah? mcm ne nak cari eh sbb surat kabor idok la beli hari2.. hehe
skang ni yg dok terpikir nk amek WOU tu pasal online, dr segi kos nak pegi sana kemari tu dah cut. tapi keberkesanan blajar tu diragui la jugak. dlu penah gak try mtk utk hubby tp course nye account gitu la. tp kampus nye dekat jengka sana. kerja nya di penang nun.. gimana tu...
kerja gomen ni boley ke suka ati nk cuti tanpa gaji utk stadi ek?

Reply 26# otai_g

bukan nak masuk gomen sgt pon. cumanya skang mmg keja ng gomen, jd kalo bleh lompat gred tu dah dikira satu bonus la kan?

Reply 17# SPACENUT

encik / miss space nut ,sudikah kiranya bg link atau bila biasanya diorg rekrut student ye? kelayakan minima utk sambung ni ape ek? kalo takdak dip kene amik dip dlu la ek?

Reply 22# kiwibenz

we~~~ thank u for the link!

baik ambik kat USM
skang tengah buka lagi

OUM tuh mahal hazabedah.. USM really worth it
setah ...
kiwibenz Post at 13-1-2012 14:15

OUM dgn wawasan tu kan diff univ?

adeh course apa la yg ada kaitan dgn ptd tu? management?
aku rs kos management la antara kos yg ...
otai_g Post at 14-1-2012 00:32

thats y ler...kdg2 org main amik sbb nak senang..diorg x plan lps abes blaja tu course yg amik tu applicable utk keje terkini or keje akan dtg...so wasted saja
plan tu biar betul n berbaloi...kalau nak masuk swasta amik jer mana2 univ yg buat exec dip or exec deg utk org bekerja..setahun or 2 thn dah abes...then bleh tukar keje...
kalau nak masuk gomen better pilih yg diiktiraf la if not buang masa buang duit...
my advise jgn dok harap sgt la sambung blaja sbb nak masuk gomen..skang terlalu ramai yg nak senang keje dgn masuk gomen...kalau masuk lepas umo 30 dgrnya agak susah..sbb competition dgn fresh grads terlalu ramai...n kena mula dr bwh...sdgkan yg masuk gomen masa muda pd umo 30an dah naik pangkat , tukar gred gaji dan sebagainya
ape pun terpulang pd diri memasing...tepuk dada tanya selera..ape yg korang nak utk masa dpn

Saya sekarang amik course degree e-pjj kat Uitm. Kelas sebulan sekali. Yuran pun takla mahal sangat  ...
SPACENUT Post at 13-1-2012 19:47

ramai yg sambung tapi x minat...maybe terpaksa amik sbb nak naikkan gred gaji or sbb nak tukar keje...esaimen upah org..it happens everywhere...sbb tu nak belajar ni kena ade niat yg betul..kena tau minat n kecenderungan...n kena tau ape future planning...kalau setakat dlm otak ckp ok pas grad bleh masuk gomen tu mmg payahla unless dia mmg dlm gomen pun...yg penting usaha...kalau xnak usaha xkan merubah ape2 pun...terpulang pd individu

Reply 31# fuyupoktek

Ni website dia: http://www.ined.uitm.edu.my

Apa-apa pun bacala kat situ ye...

Reply 35# KIM.mafia
Yap, saya dari sektor swasta, amik degree sebab nak majukan diri...competition hebat jugak kat sini.

Reply 28# fuyupoktek

pertanian? haha. tak perasan pulak ada course pertanian tadi kat situ. yg banyaknya course medic, design, management. ikut u/kolej jugak la kot. tapi tadi banyak ipts je. ipta ada 2 ke 3 entah. nampak booth USM dengan UPM je.

cuba la pergi nanti. esok. sempat lagi kalau nak pergi esok. takde la budak2 habis SPM je kat situ. tahap makcik pakcik macam aku ni pun ada. haha.

Reply 38# NEMESIS

x nampak pun kaka nemesis td.. ..haah dah tgk kat dier nyer map mmg ipta ada 2 jerk..ker 3 tah..len sumer ipts..kaka nemesis menang cabutan bertuah ipad tak??

Reply 39# blazzard

tak nampak ke? syukur Alhamdulillah. haha.

ohhh. ya jugak. directory yg buku warna merah tu kan. mana entah, dalam kereta kot. haha. tak masuk cabutan bertuah. sbb biasanya tak cukup bertuah. jadi duduk je la kat situ diam2 dengar talk yg tak faham satu apa pun sambil main lipat2 kertas yg orang kolej2 tu bagi.

pergi jugak ke tadi? harap2 tak kena 'harass' dengan orang2 kolej yg pakai baju biru tu. buruk betul perangai.

nice siggy btw.