CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cinta_ungu

Sukarkah kehidupan anda?

Hidup aku dulu bukan je susah sebab miskin, tapi juga sebab I was mentally and physically abused.  Kena tengking, herdik, sepak terajang. Makan, pakai setakat yg ada, kadang2 tak ada.

Cuma aku syukur, Allah bagi aku akal yg bijak, aku belajar pandai-pandai, masuk u, pernah menjawat jawatan bagus, gaji tinggi, tinggalkan segala kesusahan tu sebagai kenangan pahit je.  Sekarang, aku tak sanggup lagi susah mcm dulu especially part yg kena dera tu.  Bila tengok anak2 aku sekarang,aku tak sanggup anak2 aku lalui apa yg aku pernah lalui. Hidup aku tak ada zaman kanak2, dipaksa membesar dan matang sebelum waktunya.

Though the abuser still alive, and he's still stalking me, tapi dengan keadaan aku sekarang, aku rasa aku mampu menghadapinya.   

Bak kata kawan aku "redha je..kalau nangis guling2 pun, perkara tu telah pun berlaku.  Berusaha supaya menjadi yg terbaik, dan dapat yg lebih baik dan doa yg terbaik je...".  Lagipun, aku tengok, anak2 kat Palestine lagi susah dari aku..so, aku redha je.

sekarang ni, hari ni, minggu ni, bulan ni...
rasa sangat sukarnya hidup ni...
sesak rasa...

cik.panda posted on 13-10-2011 09:34 AM
Kalau kita rasa hidup kita susah, ramai lagi yang lebih susah.
Bila cakap hidup susah... sebenarnya kita merungut...

Jujurnya saya taklah kata hidup saya susah... cuma ada beberapa perkara yang mencabar sikit dalam hidup ni.... dan ada juga yang 'disusahkan' oleh pihak2 tertentu.
ye betul tu
ekceli, hidup kita ni takdelah sesukar mana
just go with d flow
yg susah tu ialah sbb kita merungut
dan, disusahkan oleh pihak lain
itu je
tapi, jika disusahkan oleh pihak lain, aku ada cara utk mengatasi, based on my way

Liliput replied at 13-12-2012 07:16 AM
Hidup aku dulu bukan je susah sebab miskin, tapi juga sebab I was mentally and physically abused.  K ...

He tu maksudnya? bapak tiri ke? Alahamdulillah your life's better now... unlike me... but i choose nor to think about it... nak bersyukur je...

For me, life sgt sukar.. celik mata kat dunia ni, tuhan dh bg x sempurna. Zaman kanak2 asyik sedih sbb malu dgn diri.. bila remaja, tuhan tambah lg ketidaksempurnaan sampai malu nk hadap public.. then, bertambah2 lg dugaan.. rasa mcm tuhan x adil tu selalu sgt dtg dlm fikiran.

Selalu fikir kenapa saya diciptakan tuhan? Penah berdoa, moga x dibangkitkan kat alam sana nanti. Biarlah mati nanti, sy lenyap terus mcm debu..sy x mahu syurga.. sy jg x nk ke neraka..  sy dah penat.. penat sgt.

Sedihnya jadi bujang tua kertu .....bila la dapat jodoh ANDARTU sendu

Follow Us
biasa2 ja, sebab bagi i semua org pernah facing big problem dalam hidup memasing kan.
i my self pernah facing jugak masalah2 diri, masalah rumah tangga. pernah stress. pernah pergi kerja mata bengkak.

bab kewangan, pernah jugak rasa susahnya. gaji cukup2 mkn, terlebih sikit belanja mkn nasi ngan telur la sementara nak gaji.

tapi, bila diri dah mula selesa, diri sendiri ok, marriage life ok. kewangan org. ada pulak unsur2 dari luar yg cuba nak jatuhkan. pantang salah sikit. mula jadi issue.
ntah apa yang dengki tah. i boleh berdepan ngan masalah, tapi bila berkait dgn dengki org i rasa semak. dah la nak ngadap muka hari2. jenis i pulak, kalau xsuka jelas xsuka. xley nak fake senyum2. skru muka rasa ketat ja.

alhamdulillah, setiap masalah i ada penyelesaian. bila i mula REDHA dgn ujian yg jadi, lepas tu mst ada rezeki ygn xdijangka jadi. setiap kali lepas i redha dan serahkan bulat2 pada Allah.lepas iusaha mcm2.

naseb i sangat baik, i ada support system yang kuat. parent, famly, kawan. kalau x maybe i dah gila inseng. hahaha

terpanjang pulak ni.

To me hidup ni tak senang. Since kanak2 I tak enjoy life. Anak sulong, anak yatim (kematian ayah), kat sekolah kena buli, sek asrama kena ragging, uni life quite ok. Then kerja, dpt officemate perangai jahat, kahwin, family mertua pulak tak best. Life is hard.

mmg susah sikit.. sb mak x kasi aku merawat org.. dia beri excuse.. adik aku x bg merawat..eh.. apa kena mengena aku ngn adik aku.. mmg aku pernah kena sakit terok akibat perbuatan besan mak.. tapi.. dh tugasan aku kena merawat.. setan laknatullah mmg suka jika aku berhenti..

so.. aku buat deq..dan teruskan jg..
pernah sedara aku kena sihir dan aku sindir mak..eh..kan mak x kasi org(aku le tu ) merawat..mak aku jawab, mana aku( mak aku) tahu, dia akan kena terok..
tu la..jgn pandai pandai tuggas(dlm bahasa kelantan ertinya cepat melatah).

nak cakap sukar sgt tu..takde la..tp i rasa i tak bahagia sgt..hidup selalu dirudung malang..luaran i nampak ok..i enjoy jer nmpk kt ig..nampak mcm happy tp sbnrnya hanya Allah yg tau apa yg i pendam dan harungi..nampak i jenis manja ngn parents tp sbnrnya tak semua bnda i share..i tetap manusia biasa yg nngis before tido

faraway1 replied at 13-10-2011 08:42 AM
Post Last Edit by faraway1 at 12-10-2011 18:46

me ada kehidupan masa kekecik yang sukar sebab aya ...

sedih baca kisah awak. nasib baik hidup awak berubah selepas kahwin, pandai cari suami

Mak ayah aku cerai masa umur aku 2 tahun.
Mak kawin baru.
Ayah kawin baru.
Masing2 lepas tangan. Nenek bela aku adik beradik. Dia ibu tunggal penoreh getah.
Ayah tiri pernah cuba buat gangguan seksual kat aku dan adik beradik. Mak aku tak percaya dan menangkan suami dia. Buat aku kecil hati.

Ayah kandung langsung tak peduli bab nafkah. Jumpa pun tak nak.
Habis sekolah aku cepat-cepat cari kerja. Dah tak sanggup susahkan nenek.

Masa kerja, kebanyakan lelaki yang aku jumpa semua jenis mengatal. Naik meluat tengok perangai masing2.

Aku kawin awal sebab nak jaga maruah aku. Tiap hari bos goda2 aku.. takut aku hilang kewarasan tergadai maruah.

Sampai sekarang masih kejar aku. Bila dia tak dapat apa yang dia nak.. Dia bagi aku mcm2. Termasuk share dlm company. Cash untuk aku set up bisnes sendiri.

Sekarang bisnes aku dah ok. Aku dah senang sikit. Dah mampu pakai kereta mahal. Dah mampu beli rumah banglo. Mak aku baru mengaku anak. Puas aku pujuk hati aku ni lupakan semuanya. maafkan diorang.

Mungkin orang lain lagi sukar.
Inilah kisah hidup aku..
Bila nenek aku meninggal. Hilang tempat bermanja. Orang yg sayang aku tanpa syarat.

sukar dan hidup penuh dengan ujian...

Wlupun kehidupan aku nmpk biasa, tp dlm hatibaku sedih

Perjalanan Iolls dri kecik smpai skrg dah 40++  agk sukar sebenarnya..bg yg tahu apa yg Iolls dah hadapi mmg kagum la dgn iolls..mcm2 dah tempuhi..zmn budak2 kna body shaming, zmn belajar x brpa pandai tp iolls usaha smpai dpt msuk U..skrg dah keja gomen gred 44...lps tu kawen..dlm 15 thun ni mmg bnyk dugaan tp iolls jnis relax n chill..xde merintih2..hsbnd pun ok je..Iolss jns x pikir masalah..kalau nk buat thread bab dugaan Iolss ni maunya ada 10 thread..kalau buat drama tu mmg lain dri yg lain..kalah smua drama kt tv

Some like their life & some don't.