CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ann_rose

Secret affair

Reply 80# marumaru
-
aku selalu dia nak buatkan..tp aku xsuka..psl pegang tweezers pun kdg2 xbtol,pastu jenuh nak tunggu.hehe...

em..aku xpernah pikir sampai bila,tp kalo boleh sehingga aku termampu.aku mmg jaga kesihatan dgn bharap aku dapat manjakan suami aku hingga akhir hayat.psl ape yg aku nmpk,aku layan dia baik,dia busaha layan aku berganda baik.aku cuma selalu pikir..aku xtahu berapa lama hayat yang aku ada kat dunia ni,selagi aku hidup aku nak tinggalkan kenangan manis dlm hidup suami aku.aku selalu ckp dekat suami aku,aku xpernah mtk pape dr dia.tp satu je,gembirakan aku.kita xtahu bape lama kita hidup.kalo esok lusa andainya aku xda,mesti suami aku bangga dgn diri sdiri psl sepanjang hidup aku,dia gembirakan aku.sbb tu aku kalo gaduh xlebih 15 minit.aku akan pikir kalo dtakdirkan ktorg bgaduh pastu salah sorg tiba2 ajal dah sampai msti sedih.sbb tu selagi ada peluang gembirakan satu sama lain tu amat bmkna.

tp bagi aku kalo kita dah busaha buat tbaik tp kalo hati suami kita berubah nak buat camne.jgn berhenti usaha..mgkin tu ujian dr Allah.aku cuma selalu tempatkan diri aku pada kesusahan org,pastu aku suka pikir kalo benda tu tjadi ape aku harus buat.psl xtahu hari mendatang.kdg2 aku tempatkan diri aku sbagai isteri yg dimadukan..aku cuba pikir dr segi anak dan mcm2.sbb dr situ kalo ape2 kita akan lebih bersedia.mcm ape yg aku buat skrg sbgai isteri aku dah bayangkan sejak dr sekolah menengah,mcmne aku nak layan suami aku.psl pengalaman meletakkan diri dan menghadapi situasi mcmtu dlm family mgajar aku.

Rate

1

Reply 82# fire_place

yang penting, kita dah cuba sedaya upaya untuk bahagiakan pasangan masing2 kan...takde ape yang lagi membahagiakan melainkan dapat tengok orang yang kita sayang bahagia...
   soal hati kadang2 Tuhan dah tetapkan sama ada berubah atau tak...
   jadi takde gunanya bimbang pasal benda yang tak tahu kan..

dari tulisan fire place, buleh nampak how you love ur husband so much...
    I am sure that ur husband pun loves you with all his heart...

semoga kasih sayang anda berdua kekal hingga ke syurga...

kalau sape2 da terjebak ade affair memang dangerous zone..sebb affair ni meaning kalau kite da involve ngn sorg ..kita ade feeling ngn die...ade body contact..dok umah pon masih terigt2 .beza ngn scandal sebenarnye..scandal more to kat luar layan org..baek ngn die n rase comfortable ngn die..tapi nak kate ko tangkap cintan gile2 xde lar..balik umah layan wif ko cam bese layan anak2..kehidupan berjln cam bese..die ade ke xde ke x terjejas..sebb perasaan ko sekadar nak teman release tension..tu yang penah org bgtaw aku lar..its different things..tp selalunya kalau da scandal it will lead to affair..tu yg selalunya berlaku...ape2pun 2 2 bahaya kan kesimpulan nye..

Rate

1

aik... bukan ke sepatutnya lelaki yg kena reply...
aku perasaan ramai kaum hawa je yg reply...
macam dah jadi tempat bergosip je ni... hehehe..
takpelah biar aku sorang je reply...

aku nak reply sebab setakat ni aku takde secret affair lagi...
walaupun peluang utk berbuat demikian amat terbentang luas
memandangkan 80% ofis aku adalah pompuan...dan kebanyakan masih single and fresh...
org kata (org katala...) aku ni boleh tahan jugalah...ada rupa ... tapi aku tak nak lah cuba2 bermain api.... kang terjebak, berkecai rumahtangga...  
wife aku pula memang tak pernah syak apa2... so aku taknak merosakkan kepercayaan yg dia bagi...aku amat bersyukur dgn apa yg aku ada skang...ada isteri yg menyayangiku.. walaupun tak sesempurna 100%... tapi aku terima seadanya... sebab itulah pilihanku...

kesimpulannya... bagi akula... itu semua terpulang pada tuan punya badan...samada nak dgn tak nak je... bukan sebab bosan ke... tak sayang ke.....
iman kena kuat beb, dan kesedaran diri kena sentiasa ada.... maksud aku sedar diri kita ni dah jadi suami org.... wallahualam..

Rate

1

TQ melinda...

terima kasih MG.

Follow Us
...yang pentng iman kena kuat...true..true...

kawen bukan takat nak make love je..
melinda_gordon Post at 1-10-2011 09:43

kebanyakan budak2 muda skrg terburu2 nak kawen padahal loan ptptn pun tak abis bayor lagi - motif inilah agaknya

kebanyakan budak2 muda skrg terburu2 nak kawen padahal loan ptptn pun tak abis bayor lagi - motif  ...
ruffleen Post at 2-11-2011 10:33

haa..tau takpe..tu la pasalnye..heheh

...
zulka Post at 4-10-2011 15:02

Sebagai lelaki, saya setuju sgt dgn pendapat Sdr. Zulka.   

...
zulka Post at 4-10-2011 15:02

Aman dunia kalau ramai laki pk gini.  untung your wife

Post Last Edit by puankhairil at 18-11-2011 09:39

Reply 14# faraway1

dia nak cari scandal yang kaya..leh back-up langsaikan bil api bil air etc...

Reply 84# zulka

berdoa agar bakal husband pikir mcm ni jugak...cayalah en zulka..kipidap!!

Reply 83# jusmadu

sekadar nk teman release tension?..aii isteri kt umah dah tunggu n tgok muka anak2 x hilangkan tension ker...

Reply  jusmadu
   sekadar nk teman release tension?..aii isteri kt umah dah tunggu n tgok muka anak2 x hilangkan tension ker...
puankhairil Post at 18-11-2011 09:42

tambah tension kot!! biasa laaaa....

benda ni aku pernah tanyer sendiri dgn kawn2 aku yg ada affair2 ni.. aku nak tulis pun malu gak.. ak ...
loveocean Post at 3-10-2011 03:08 PM

kdg2 kita bukan leh caya pun lelaki ni..sajer nk tunjuk keburukan isteri sedngkan dia lagi teruk..ni ada sorang jantan mangkok hayon yg aku kenal ada gf keliling pinggang...alasan dia tension ngan bini..bila bersama x penah la dapat nk `masuk' sebab bini asik kata sakit...aku pun pelik gak apa benda ..pastu baru aku tau bini dia da kering...tapi bini dia bila org ty nape laki dia asik ada affair or ty ko nape ko x layan..bini dia jawab laki dia slalunya puas ngan dia dan dengan bangga kata dia tip top..

kadang2 aku kesian gak ngan bini dia ni..da la hsewife slalu bangga ada org jantan suka tgok dia pastu bagi tau laki dia ada jantan suka kat dia..sebenarnya jantan yg suka kat dia tu mat indon kat umah jer..suka tengok dia sebab g kedai tak pakai coli..  apa taknye mat indon tu suka tgok buah yg berbuai2..

bila laki bengang dia kata laki dia jeles...adoyai mentaliti pompuan ni

lantak korang le

Rata2 ramai lelaki yg dah kahwin sekarang ada kekasih gelap...betul ke?....dan ann nak tanya kenapa  ...
ann_rose Post at 1-10-2011 09:06

malu la nak jawab soalan ann ni..aku skang tgh ada affair dgn laki org...die bekerjaya...bini die cuma jeles bile ada perempuan komen jek..cuma aku mmg rasa serba salah gak bila waktu bini die xde kat umah...tapi..nak buat camne..bila sama denga dia, dia peluk mmg xnak lepas dah...laki orang ni gtau ...macam kawin number dua lak...aku senyum aje...aku cakap kt dia..die yang notti...i aint a bad boy

Reply 97# AppropriateNick

u laki2 ke prempuan nie??kompius..

Reply  AppropriateNick

u laki2 ke prempuan nie??kompius..
lalanoi Post at 21-11-2011 13:53

baca la betul2..saje jek kan

girl??..hehe