CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ann_rose

Secret affair

Reply 58# fire_place

aku pun setuju gak.. betul tu.. kawin sbb ikut trend.. tak nak ketingalan.. kawan2 lain dah kawen dia pun nak kawen gak.. kawan2 megandung dia pun nak megandung gak.. org lain ada ank ada anak gak.. benda2 mcm ni yg aku nampak skrg ni.. dan yg aku nmpk skrg ni org lain ada kekasih gelap dia pun nak ada gak.. ala sedih aku tgk mcm ni.. aku mendidih betul isu mcm ni.. mcm perkahwian tu di buat main2 lak.. masa aku nak kawin tu berminggu aku berfikir bersedia tak aku nak jadi bini org ni.. suami aku yg nampak cam relax jer muka pun termenung la fikir diri tu ready ker tak nak jadi suami org siap solat istiharoh mohon petunjuk la.. alhamdulillah dah jadi laki bini ni lagi tenang rasa nyer.. slow2 la belajar terima kekurang dan kelebihan.. perkahwinan bkn tuk sehari dua setahun dua..tapi tuk nak selama2 nyer.. dari kekurang to boleh timbul keserasian perbaiki kekurang masing2..

lelaki dan pompuan kadang2 nakkan layanan sebagai seorang kekasih...
bila dah kawin, kita terlalu busy jadi sorang suami, seorang isteri, seorang anak, ibubapa kepada permata2 hati semua, sampai kita terlupa nak jadi kekasih pada pasangan masing2...

saya rasa sebab tu semua ada skandal2 once in a while...
tapi susah nak jadi kekasih bila hubungan dah macam bestest best fren in the world...
dah buleh baca fikiran masing2 sampai nak gaduh pun takde sebab...

yup..kena pk masak2 sebelum nak buat keputusan yg betul2..
melinda_gordon Post at 3-10-2011 09:02

kiranya tu 1st time akak dgr pengakuan pasangan itu sendiri...depa suami isteri dok citer...rasa terharu sungguh....kwn akak yg lelaki tu lg ler akak rasa sgt2 bertanggungjawab....maklum la anak sulung lak tu....tak rugi akak ada kwn yg mcmtu dr kecik spai dah tua ni....

lelaki dan pompuan kadang2 nakkan layanan sebagai seorang kekasih...
bila dah kawin, kita terlalu b ...
marumaru Post at 3-10-2011 18:04

bila dah kahwin...kita kena terima pasangan kita seadanya...dan pasangan kita tu merupakan kawan karib, kekasih, kaunselor, kawan gaduh dan sebagainya...barulah blh tahan ke akhir hayat...
....tapi apa yg berlaku sekarang sebaliknya...
si suami hendakkan si isteri sentiasa cantik dan bergaya...walhal diri sendiri x lah segak sangat...sebab tulah dlm apa situasi pun si isteri mesti bersedia dalam mghadapi apa saja dugaan yg akan datang....bersedia dari segi mental n physical...kena ada saving dan juga asset atas nama sendiri...bila ada perkara yg tak diingini berlaku...at least we have something to fall back...
...happy macamana pun...bahagia macamana pun...kita mesti sentiasa bersedia untuk menerima segala kemungkinan...kaum lelaki ni very unpredictable...n ann setuju sgt ngan views of one of the forummers kat thread ni...don't trust the man 100%....
and one more thing...it takes a woman to destroy a woman...so just be cautious...secret affair is juz an excuse for a man to run from their responsibility and dare to accuse their wife to influence them to have an affair...my foot...Opppsss...heheh...sorryyy...juz my views...no pun intended...

..thanks mod Hang for the credit...really appreciated it.......

bersangka baik la TT, mane la tau assumption TT salah, x pasal2 memfitnah....

tapi x dapat kucing nafikan, memang ramai lelaki status laki orang yang ade kekasih gelap..smue ni berlaku sdiri dalam kalangan keluarga kucing,jiran2,kenalan keluarga kucing...sebabnye??daripada terhutang budi hinggalah ke test market serta pelbagai lagi... :cf:

Follow Us
bersangka baik la TT, mane la tau assumption TT salah, x pasal2 memfitnah....

tapi x dapat kuc ...
kucing_kucing Post at 4-10-2011 03:10

...it is proven that my assumption is right...mmg my office mate  ada affair...tetapi their relationship is based on what...i don't know...coz...dia sanggup ambil pompuan tu balik kerja n gi lunch wlaupun kerja dia berlambak n tempat kerja pompuan tu jauh dr office kita org...ann kenal his wife sbb dia sama u dulu...but i juz mind my own business je...tak pernah tanya dia pasal ni...juz dr pemerhatian ann aje...

bila dah kahwin...kita kena terima pasangan kita seadanya...dan pasangan kita tu merupakan kawan ...
ann_rose Post at 3-10-2011 21:27

ok...thanks for the advice...sekarang tengah usaha kumpul harta...

tapi saya rasa ramai isteri yang tak layan suami macam dulu lagi...
  depa lebih suka jadi macam mak pada suami masing2...
  kalu orang laki yang suka camtu, oklah...
  kalu tak memang depa akan cari orang lain yang buleh layan macam depa nak...
  walaupun rasa cam tak patut, tapi itulah realiti kehidupan...
  sedih kan...

Reply 58# fire_place

tu yg cuba mel sampaikan sblum ni..nak kawen tapi tak tau tanggungjawab sebenar dlm pkahwinan..sbb tu senang nak ade skandal kat luar..

saya rase kn,

mungkin sbb ramai laki yg suke cari skandal nie mungkin ade faktor lain...

salah satunya mungkin la bini masak xsedap pn leh jd jgk...selain itu melayan pn punca jgk...

saya nk share skit psl kawan sy yg sudah berkawin, die sanggup "makan luar" smpi ke thailand alasannya isteri xpandai "layan die"....

tp sy dh nasihatkn die...slamat die xwat dh..alhamdullah

sy rase kali nie nk kene jg die perkara je...perutnya n bawah perutnya...kalu dua2 puas confrim xcari lain....

tapi part di ranjang ni pun perlu dititikberatkan jugak la wa rase..
sbb banyak gak kes yg laki makan luar ni mel dgr..

Reply 69# melinda_gordon

tp aku paling pantang dgr org yg ada secret affair dgn alasan..isteri dah xcantik.aku ada kwn laki aku yg gini..aku perli je depan2..kalo dah tau nak isteri badan cantik,baik ko xpyh suruh isteri ko beranak,duduk je jadi gundik layan ko 24 jam.kalo lps bsalin ada ke pmpuan yg mmg mtk badan jd beso..kalo nak kembali asal pun amik masa.ni sume sbb kawin atas landas nafsu.
aku awal2 sebelum mgandung aku dh ckp dgn suami aku..b tahukan knp kita mgandung,sbb nak anak.so dah bsdia belum??bila mgandung bentuk fizikal kdg2 berubah,jd nak kembali asal tu amik masa.kalo b nak cepat,b modalkan je,ayg xkisah..aku ukur lilitan sebelum dan selepas..mcm berat badan tu aku ckp b cuba turunkan berat badan b 2kg dlm masa cepat..susahkan..jd b pun kena paham mcmne org yg bsalin ni nak kuruskan dgn segera berat yg btambah bkilo2,sdgkan b yg 2kg pun susah nak turun.walaupun suami aku ckp xpe jgn risau b paham,kawin bukan untuk smentara,panjang lg masa kita,tp aku tetap terangkan.yg aku gembira..bila aku terangkan kat dia,dia akan terangkan kat kwn2 laki2 dia.bia masing2 paham

Reply 72# fire_place

bagusla mcm tu..mmg lepas bsalin ni figure tu ade lari sikit..tapi aku rasa,lelaki yg betul2 syg kita,die tak pndang kite dr segi luaran..tapi..yg perempuan pun tak bole anggap benda tu simple la...dgr je suami ckp tak kisah,langsung tak jaga penampilan diri..alasan "alaaa..laki aku tak kisah pun..die sygkan aku.." sbb takde suami yg tak nak isteri die kelihatan cantek kan??cuma lelaki takleh nak expect isteri die akan jadi mcm sebelum depa kawen la..sbb confirm akan ade yg lari2 punye..

Reply 68# marumaru

setuju..ramai yg dah kawin,layanan pada suami atau pada isteri xsama mcm masa bcinta.alasan tanggungjawab makin berat.atau amik ringan..mcm suami xkisah je,dia ngat ni mksudnya suaminya/isterinya xkisah..suami/isteri aku xkan cari lain.
bg aku cuba kita duduk n pikir mcmne kita nak buat pasangan kita sayang kita sorg shj.mcm keistemewaan tu ada pada kita sorg,xda pada perempuan lain.yg mana bila tgerak hati suami kita nak cari perempuan lain,dia akan pikir,dapat ke perempuan tu layan  aku mcm isteri aku??ni ape aku buatlah,aku ckp dgn suami aku,aku xsuka anggap yg aku ni dah bkawin,pastu aku isikan aktiviti kat umah ni,mcm buatkan facial,korekkan telinga suami aku,potongkan kuku,cabutkan bulu ketiak,trimkan janggut.bersihkan bulu hidung.pastu ada sekali aku balik kg smggu,dia ckp bosan sgt..xtahu kalo aku xda mcmne,kalo dia kwin dgn pmpuan lain xmsti pmpuan lain akan layan dia mcmtu.sbb tu kalo bonus ke,ape pun..suami aku xpernah lokek.kalo aku nak sesuatu dia sanggup adakan.pastu sbb aku layan dia baik,dia pun nk jadi tbaik.jgn kita ckp alah mls lah..suami aku layan buruk xkn aku nk layan dia baik,kita yg kena jd org yg mulakan dulu.sbb benda ni sume boleh dbentuk,masa bkwn suami aku xmcmni pun,awal pkhwinan pun.tp sume ni kena bentuk ats usaha sdiri.

p/s:bg aku pempuan2 yg layan suami baik manapun mesti dlm otak kena sentiasa pikir..mcmne kalo suami aku ada pempuan lain nnti.jd dgn pikir mcmtu,kita xkn sambil lewa.malah akan tingkatkan kualiti,mutu n prestasi supaya nmpk lebih bagus dr pmpuan lain.benda ni mmg aku dh angan2kn nak buat dr dulu.psl family aku bnyk yg bcerai berai,aku jd takut..tu yg mnyebabkn aku nk jd lebih bagus.sekadar pandangan

Rate

1

tak sengaja

Reply 73# melinda_gordon

btol..sbb tu aku ckp,kita layan baik mcmne laki kita..mesti setkn dlm otak ''mcm ne kalo suami aku cari lain''bila benda ni dah set..kita akan jd sentiasa terbaik n tingkatkan kelemahan dan xamik sambil lewa.cthnya..rumah bsepah..suami ckp xpe..xkisah.tp kdg2 ckp je.nak tegur takut.jd kita sbgai wanita kena pikir cmne kalo suami aku jdkan alsan bsn dok umah psl bsepah utk cari hiburan atau ktnangan luar??bila pikir cmtu..terus kita ubah.mcm tu juga dgn pkara lain.

Reply 76# fire_place

fire_place,
cara2 awak tu boleh dijadikan panduan...tp ada kalanya lelaki ni sendiri tak suka bini2 belai dia..potong kuku dia..urut dia..so dalam kes macam ni...camno bini tu nak wat sebab laki tu sendiri yg takmo

Reply 78# winter

tiap laki2 xsama.jd kita kena tanya ape yg dia nak..kita kena ptingkatkan cara lain,mcm bg kselesaan kat rumah,layanan,dll.sumenya kena bincang dan tanya ape yg dharapkan,dinginkan dan ape yg kita harapkan dr dia.kpntgan sama2.suami aku xsuka dulu,tp skrg dh jd kbiasaan.

Reply 74# fire_place

setuju2...kita takleh take them for granted...
    sweet gak ape yang awak buat untuk suami...
   I like that...nak try buat la nanti...thanks for the tips...

kami terbalik sikit...dia suka cabutkan my bulu ketiak...potong kuku kadang2...buruk tak perangai biar laki buat menda2 tu...
from now on nak berubah jadi a better wife...

tapi sampai bila kena berusaha supaya dicintai selalu? kadang2 risau if I got sick, dan takleh buat ape yang saya selalu buat untuk dia, adakah perasaan dia akan berubah? risau gak...

si suami hendakkan si isteri sentiasa cantik dan bergaya...walhal diri sendiri x lah segak sangat...sebab tulah dlm apa situasi pun si isteri mesti bersedia dalam mghadapi apa saja dugaan yg akan datang....bersedia dari segi mental n physical...kena ada saving dan juga asset atas nama sendiri...
ann_rose Post at 3-10-2011 21:27

This is very true! Contoh diri Rose sndiri la! Ada suatu masa HB tegur, 'Syg, knp perut nmpk buncit?!' Klu kita buncit skit dia nmpk... yg dia buncit mcm org da 10 bulan pregnant tu tkpe plk?! Ada aritu plk dia tegur, 'Syg tknk buat rambut ke?!' Rose faham la... rambut da serabut la tu! So keesokan arinya juga Rose g trim rambut! Satu lg klu nk kuar umah, 'Syg knp nmpk pucat?! Pakai la lipstick!' Nk tanya la ada ke HB2 uols akan belikn uols lipstick at least  sebulan sebatang?! Tkde kn?! Kita beli sndiri kn?! So kita kna jaga penampilan kita... Yg dia tau dia nk kita sntiasa nmpk cantik!  

Rate

1