CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ann_rose

Secret affair

Reply  kun_tum

setuju......pernah jumpa couple, suami bukan main nampak muda. tp isteri mcm ...
cheezzy Post at 3-10-2011 10:29

kan...mmg byk akak jumpak mcm tu.yg si lelaki even bini dok sebelah,mata pandang ke lain
kalu dia sorang ja,pandang orang mcm x penah tgk pompuan (leh tau lelaki tu dah kawen @ belum)

akak ni dh approach 30, anak 2--->6 thn n 4 thn. bila akak sambung study,akak masih kena kejar tau
ya..hampun..jenuh akak bersilat menepis godaan.diaorg ingat lom kawen...sampaikan kwn2 pangkat adik2 yg masih muda belia hairan.diorang cakap "kena menuntut dgn akak ni how to tackle men".bukan nak cakap besar tapi mmg xde rahsia apa pun. sifat lelaki mmg mengejar keindahan...akak pun bukannya cantik pun tap amat mementingkan penjagaan n penampilan from head to toe walaupun di rumah

utk cantik kena kuarkan skit duit...jgn berkira...baru berbaloi dan yg lagi best suami pon sayang

mmg x bole dinafikan ramai lelaki cam nie.....
tpi x mustahil para bini pn banyak yg berkelakuan cam nie....
cnthnya opis mate aku....dia, dh kawen dh ade sorng anak....pas 2 main cinta gan exbf dia yg dh kawen juga dh ade 2org anak....
mngkn sbb dh bosan....
ada jgk aku tya kat kawan aku nape jdi cam 2...jawapan dia "saje suka2"

mmg x bole dinafikan ramai lelaki cam nie.....
tpi x mustahil para bini pn banyak yg berkelakuan ca ...
puteri_impian Post at 3-10-2011 10:59

put....zaman skrg ni mn ada perkara yg mustahil
kawan sy pun penah 'terinvolve' dgn kes mcmni
kwn sy perempuan dh kawen--->bf pon dh kawen

tap yg agak konpius bf dia dh beberapa kali lamar kawan sy ni
utk jad 2nd wife.suh kwn sy tinggalkan family dia:@
tap kawan sy ni cakap dia x nak shareonly her...not bermadu

skrg ni dia dh kembali ke pangkal jln slps puas di bambu oleh kitaorg
mcm2 ada zaman sekarang..kdg tu x tercapai dek akalku

Rate

1

Reply 43# kun_tum

betui 2 cik tum.... hargailah&sayangi la famly&anak2......jgn la menghancurkan rumah tangga org lain.....trima la hakikat yg jodoh kta bukan gan ex kita   
(sedih x ayat 2 )

utk sang lelaki

"lebih baik main pompuan drp main jantan"

pprrggtthhhhhhtt

moral of the story..pesanan kepada para isteri di luar sana n utk aku jugak
sila jaga penampilan anda..luar dan dalam
sila ready dr segi kewangan n kerjaya..takut ditinggalkan so ada backup utk support diri n anak2
kun_tum Post at 1-10-2011 11:15

Tau tkpe! Zaman skrg ni WANITA mmg harus ada kerjaya n kewangan yg stabil.So HB nk buat benda yg bukan2 ni dia akan trfikir... "Oh! Cannot be! Bini aku tu 'banker'." Hehehe...

Follow Us
kebanyakan yg jadi cm ni sbb kawin muda.ni dr penglihatan aku la..dr pendapt aku la..
sbb kawan2 aku rmai yg kawin muda..mmg bahagia..tp pas stahun kawin,mula la lepak mlm2..bini kt umah,dia plak ngn pompuan len
blagak mcm bujang..tp dh ada bini.
siap ada hp lain utk berskandal

kalau open affair, boleh ke?

Seperti yang kita semua sedia maklum, istilah kekasih gelap ini sebenarnya bermula sejak lagu "kekas ...
kegimaru Post at 1-10-2011 19:21

hahahaha tergelak beso baca camna 'kekasih gelap' boleh berubah definisinye..

anyway, sgt setuju.. platform utk curang, pelbagai.. guna je la mana satu kalau mau.. yg penting, kesedaran dlm jiwa yg kita hidup x lama.. bukanke lebih baik masa, kasih syg, cinta yg ada diberikan pd yg hak?

kalau open affair, boleh ke?
Hang Post at 3-10-2011 13:37

ni ada yg kena simbah asid bagai

benda ni aku pernah tanyer sendiri dgn kawn2 aku yg ada affair2 ni.. aku nak tulis pun malu gak.. aku ada tnyer dgn mamber lelaki la.. asal dia nak ada kekasih gelap nia aper semua.. bini dia bkn nyer tak cantik.. lawa bini dia.. cara berpakaian pun ok tak la old fesyen sgt.. tapi asal dia ada awek lain.. dia ckp bini dia tak pandai nak "layan" dia dgn baik.. dan dia blum ready nak ada anak.. tapi bini dia sibuk nak pregnant.. so dia pun cari la affair ni..
layanan pun perlu yg terbaik tuk kebahagian rumah tangga.. saya rasa sedih dgt bila dgr cerita mcm ni.. one of my office mamber sya pun ada gak suami sikit nyer handsome berduit gak tapi diam2 ada kekasih gelap.. hari2 ym hari2 call.. tapi bila laki yg call marah2 lak.. dia ckp rimas suami dia asik call tnyer jer..

Reply 51# loveocean

pokok pengkalnya hati..itu semua alasan je untuk menegakkan benang yg basah...kalo sibuk taknak anak apa kena mengena dengan ada affair..sungguh tak berkaitan..

Dah pompuan senang kene tipu....Sy sebagai nelayan hanya menanguk di air yang keruh

Org pompuan pun sama kalo boleh kan..tp sebabnyer adat/hukum hanya kaum lelaki SHJ BOLEH/HALAL kite terima jer lah...ada la hikmahnyer..kita manusia berusaha jer.

.. layanan pun perlu yg terbaik tuk kebahagian rumah tangga..
loveocean Post at 3-10-2011 15:08

Yg ni mmg sudah semestinya!  

Reply 52# winter

entah la.. kita pun garu kepala dgr jawapan dia mcm tu.. dia ckp dia nak enjoy dulu tak nak ada anak lagi,, tapi bini dia sibuk nak anak.. lps tu dia ckp dia tak rasa puas dan seronok dgn "layanan" bini dia.. kalo mintak nak di"layan" asik megelak jer.. sibuk dgn anak jata nyer.. kalo tak puas enjoy kenapa sibuk nak kawen.. pada aku benda yg "layanan" ni kalo tak puas hati ckp terus terang la dgn suami or isteri masing2.. bawak berbincang ker.. setiap masalah tu kan ada penyelesian nyer..

Reply 55# loveocean

sebenarnya mmg takde alasan nak affair...nafsu je semua tu..habis tu yg awek dia tu boleh "layan" erk? mengada2 sungguh

Reply 56# winter

agak nyer kut aku pun tak nak la tnyer lebih2 meyampak lak aku mcm bangga lak dia menjawab pasal kekasih gelap dia.. aku bkn aper alasn mcm bodoh jer.. kesian kat bini dgn anak dia.. mcm tak tau tanggung jawab lak.. agak nyer masa nikah tu tak rasa aper2 kut..

bg aku tjadi mcmni..psl masing2 kawin xda matlamat.org kawin sibuk nak kawin gak.tp xtahu tujuan.lpstu bila dah kawin cuma nak dapat yg manis je..sikit2 keburukkan yg ada pada pasangan xnak cuba terima,bila ni jadi..sikit keburukkan tu lebih besar dr kebaikkan.akhirnya dlm pikiran oh..aku xda psefahaman,jd cari psgn lainlah..padahal psefahaman tu kalo nak kena cari,bukan duduk je tunggu.

Rate

1

Reply 58# fire_place

setuju..kalo ada button like dah lama aku klik

Reply 57# loveocean

bangga buat perkara tak senonoh...eloklah jgn dilayan org cenggini...mmg emo tol petang2 ni..banyak tol citer camni skang..