CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: figurae

betulke lelaki tak suke pompuan pakai tudung lilit-lilit tu?

ada perempuan cantik bertudung, ada yg x cantik bila bertudung lgi3 jenis rmbut mengerbang...

aku bukan pe.. tengok pompuan pakai cantik gak.. skali dengar-dengar suara lelaki-lelaki kutuk kow-kow punye.. jd aku pon terpikir betul ke? cam memalukan kaum wanita je macam ni..

Reply 27# figurae

takde la, aku ni jenis pakai selipar, jeans biase2, t-shirt round-neck, rambut belah tepi, mmg sempoi la org kate, tak reti aku nak ikut orang ala2 korea, jepon, mat saleh, tu yg aku segan tu

rasa mcm nk setuju je jess....

aku bertudung, tp masa aku gi company trip, termasukla n ...
annehuda Post at 27-9-2011 17:53

time u free hair tu u nampak lagi santek kot... sebab biase kan u g opis pakai tudung simple sangat... xde lilit2 sane sini... maybe tu diorang tak pasan uols...

mengikut firasat aku

memang kebanyakkan lelaki memang suka pompuan free hair

tp kal ...
TanSriJess Post at 28-9-2011 08:31

ade my lecturer b4 kawen memang free hair
tapi pas da kawen memang bertudung... haa, sekarang kan ade style tudung syria n nurkasih tuuu
simple dan cantik jer takyah nak lilit-lilit bagai... hehe

mengikut firasat aku

tp kal ...

tak tau nk ckp apelah jess....

tp aku takdelah smpi nk bukak tudung terus...

tp tul la ckp kot.. ikut perbandingan yg ko ckp aku lebih mendpt perhatian bila aku free hair instead of bertudung....

even kalau aku pakai tudung lilit2 pun perhatian tu sama je mcm aku pakai tudung biasa. sape2 yg nak syok sendiri tu lehla bertudung lilit. pdhal guys bukan heran pun

betul la kot teori ko tu

Follow Us
i think betul jugak cakap jess tu
rambut tu kan mahkota, perhiasan wanita..
sebab tu Tuhan suh tutup.. nanti ramai tergoda

Biasala, rasenye lelaki memang slalu je complain pasal pompuan. X kira la fesyen tudung ke, mekap ke, mcm2 la. Bagi aku, pompuan biasanya pakai sume tu untuk self confident. Kadang2 rasa lebih confident pakai tudung belit2. Tp ape yg paling penting keselesaan. Kalo sendiri x selesa, x guna pakai gaya belit2 bagai. Dan kalo pakai takat nk ikut fesyen tp sendiri rse tercekik, lupakan jela. He3.. Ckp pd diri snediri gak...

Biasala, rasenye lelaki memang slalu je complain pasal pompuan. X kira la fesyen tudung ke, mekap ke ...
nawtylulu Post at 28-9-2011 11:41

mengikut firasat aku

tp kal ...

hipokrit namenye tu..tu kalo nak ikut bab hipokrit la..

tapi sebenarnye pakai tudung tu wajib..dan kalo dah kawen si suami yg akan tanggung dosa isteri tu kalo isterinye tak btudung..

depa2 takmo tanggung dosa la depa nak bini bertudung..jadi lelaki ni susah woo..dosa isteri,dosa anak pompuan dan adik pompuan kena tanggung kat die..

dan betullah rambut tu mahkota perempuan yg paling berharga..maybe lelaki yg nak stok bini btudung tu sbb die taknak hak die dikongsi2 tgk dgn lelaki lain..so..kat situ tak dpt nak dpertikaikan jugakla..kalo mel pun jadi lelaki mel tak suke kongsi2 mcm tu..

dan maybe u jenis yg open minded tak kisah org nak tgk kecantikan mahkota wife u tu..lain org kan lain pendiriannye..tak gitu tan sri??

mmbr laki aku kate style mcm hana tajima yg ramai budak2 pakai tu mcm darth vader

aku penah buat skali... pastu bf aku yg x penah2 komen langsung aku pakai ape pon... die pelik tgk aku n tny nape pakai tudung mcm x siap?   errrrr...

tegelak aku baca komen2 lucu kt sini...aku penah jumpe satu awek ni pakai tudung belit2 ni, pastu dihiasi plak ngan brooch terjuntai dan besar gedabak. pastu mekap tebal, sampai lebam  biji mata....lemas aku nengok, bile dia berjalan cam ape je rupa. kesian,jadi fashion victim

haa.. brooch juntai-juntai tu pon sekarang trend kan.. kalu yg besar tu.. macam chandeliar dah

aku yg pompuan ni pun rase rimas dgn tudung mcm tu... ade la sekali dua je aku pkai...

Reply 39# mziskandar

ni ape kes samakan pompuan dengan pc

rimas & serabut...(ikut pandangan aku le). bagi sesetengah org....up to death..uhuk..uhuk..up to date katanya...ikut suka hang la labu....

up to death?

up to death?
figurae Post at 28-9-2011 16:55

utk yg tak pro le...terlampau nak ngikut org sangat...tapi tak berapa pandai..terbelit2..terlilit2...sampai tercekik pulak...boleh jadik sebab gak tu....

hehe...no lah..kidding only petang2 ni. kalau ikut my eyes, mmg kurang berkenan sikit lah sebab rasa mcm serabut & tak kemas. my hubby pun ada tanya gak, apasal budak2 pompuan skang suka pakai tudung lilit2 belit2 ni, pesen baru ke? i iya kan aje lah...& dia pun lbh kurang sama pendapat dng i...agak kurang comel katanya...serabut..kot makan laksa ke..mee kari ke time2 open house..musti mudah nak lekat kat tudung...hihihi...apa2 lah..

Reply 35# annehuda

eh eh sama la ngan kita.. nk tumpang perasan gak vley?
   tapi itula kdg2 rasa mcm dua alam pulak daku..

back to the topic memakai tudung liit2 ni kena cara la kadang mmg bole nampak cam singa (aku la tu)..dia tengok jenis tudung ada yang nipis ada yg tebal.. klu nak serubung cam singa tu kalau adik2 kurus keding ok la nampak la comelnya kalau mcm akak yg da rebabo ni hmm...mmg semak haha

tahniah kpd wanita yg menjaga aurat.
segala perbuatan yg baik dgn niat yg baik akan memberikan manfaat yg baik.
since bod tanya lelaki.. lelaki lebih mementingkan/mengutamakan fungsi/objective/tujuan sesuatu object/perlakuan.

lelaki (bf/suami/bos/staff/cikgu2/murid2/org awam/etc) suka pompuan yg bersederhana, sopan, bersih, kemas, wangi.