CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4751|Reply: 20

Hidup berkiblatkan politik

Aku sedih dengan perangai mak ayah aku. Dorang macam terlalu fanatik dengan politik. Masa tu, aku ada terlepas cakap yang aku tak suka Najib, UMNO dengan BN. Mak aku apa lagi, terus tengking cakap 'macam tu apa guna kau pergi sekolah kerajaan? pergilah kat sekolah swasta sana. kau tahu tak UMNO la yang memerdekakan negara kita, kalau tak sampai sekarang kau dijajah. kalau tak sokong UMNO, kau ni mesti sokong Mat Sabu tak pun Anwar Ibrahim kan?'

Oh yeaah, aku terus menyirap lantas aku cakap dekat mak aku 'dari dulu sampai sekarang memang kita dijajah. alaa, mama memang tak boleh terima kenyataan yang UMNO tu tak pernah buat khilaf langsung. tengok, sekarang ni pun pemikiran mama masih dijajah UMNO. mama pikir UMNO je la yang hebat dari segala sudut, orang lain semua salah.'

Pagi tadi, waktu aku dengan kawan-kawan aku rehat kat sekolah, kitorang kutuk-kutuk Rosmah Mansor aka Bik Mama. Hahaa, lepas tu ada salah sorang dari kawan aku tu terus sentap. Dia cakap Rosmah tu nenek sedara dia. Wakakakakakaa ada aku kisah dia tu nenek sedara kau? Kitorang semua macam diam je la mula-mula lepas tu ada sorang kawan aku jerit 'ala, dah memang kenyataan ramai orang tak suka dia, asal kau nak bekap rosmah? eww' Minah tu terus terdiam sebab takdek sape bekap dia dan Rosmah Mansor. Lololol, lawak gila ekspresi muka dia time tu. Rasa nak nangis pun ada aku tengok. Dah la kejar populariti semata-mata je si Rosmah tu. Menyampah aku tengok dia asyik menyendeng sebelah Najib.

p/s : Teruk betul mainan politaik zaman sekarang, ya?

adik ni dah salah parking dah ni.....
pasal politik kena pindah umah lain dik.....

dia nak citer kalau fanatik politik dlm keluarga ni

Reply 2# hasmania

Kalau pindah bod politik, rasa macam ada yang tak kena. Kalau boleh, tolonglah cari idea macam mana nak cakap dengan mak ayah supaya tak terlalu fanatik sangat dengan politik lagi-lagi UMNO. Setiap hari kalau boleh dorang cite pasal politik. Dekat meja makan pun itu yang diborakkan. Siapa tak menyampah? Belum lagi tunggu turn tengok berita TV3 yang kebanyakannya pun cite politik.

Reply 3# figurae

...yes

tapi memang ade tau kes laki-bini gaduh pasal politik ni..

Follow Us
Reply 6# figurae

Kes anak dengan mak gaduh pasal politik belum ada lagi, kan?

kat metro takde lagik..

mak ko ahli jawatankuasa umno mana mana ker
or orang kuat sangat sangat ker
aku rasa mak bapak ko ni setakat orang cawangan jer..
biasanya yang ekstrim politik ni banyak orang bawah
orang atasan kebanyakkannyer tak berapa fanatik
sorry if terasa

dari tread ni sy tengok TT ni pon suka cerita pasal politik. kalau x suka org cerita pasal politik, janganlah mulakan, atau jangan join langsung. Soalnya kat sini, TT ni x suka org yg cerita politik yg bertentangan dgn pendirian TT sendiri. Kalau cerita pasal politik tp kena dgn pendirian, mesti TT layan juga kan?

Cara nak elak bertelingkah sesama keluarga perihal politik> senang aje, jangan mulakan pon bercerita. Kalau ada yg start topik, kita cepat2 tukar topik lain. x pon buat2 muka bosan sambil menguap. hahaha~ buat dunnoo je bila org cerita. Jangan lah tambah kuah, cili, garam semua, confirmlah menjadi2 nanti.

peace.

oh ya, lagi satu, dari cerita TT ni, x nampak pulak yg mak TT ni berkiblatkan politik. Tp TT ni yg suka buka topik pasal politik merata-rata, termasuk sesama rakan2. Normal lah kalau lain org lain pendirian politik masing2. x perlu dibahaskan merata2. Kalau cukup umur, sampai waktu, gi je mengundi.

Reply 8# figurae

Hahhaa, nanti aku muncul muka depan Metro, kau jangan lupa beli eh. Tajuk muka depan 'anak lari dari rumah sebab tak tahan kena bebel dengan mak pasal politik'

Reply 9# aiva

Dulu aktiflah jugak ke mesyuarat, sekarang ni dah tak. Hahaha, aku tak terasa langsung pun. Memang betul pun apa kau cakap. Cer tengok penyokong tegar Anwar Ibrahim dengan Tok Guru Nik Aziz. Kau rasa mereka ni fanatik tak dengan pemimpin mereka sendiri?

Reply 10# togeh

Tak suka langsung pun cuma makin lama politik Malaysia makin karut. Halal haram semua sebat. Entahlah, masalahnya bila mak ayah tengok berita TV3 terutamanya, mestilah citer pasal politik kan? Start tu la dorang bebel je pasal parti pembangkang seolah-olah parti sendiri tu je yang hebat. Kadang-kadang, bila politik tu dah dikaitkan dengan kehidupan seharian, benda tu lagilah buat saya bengang.

kesian nya you..

cara paling berkesan utk elak gaduh jgn bangkang org2 taksub politik ni...

kalau dilayan makin menjadi2..

andai parents started talking about politics,just ignore saja..

i know hati you sakit but no point berhujah dgn org2 yg memang kita tahu susah nak dengar pendapat org lain..

i have few people around me like this..as long as kita buat tak tau lama2 penat jugak diaorg ni nak gebang sorang2,hehehe..

and yes,selalunya org2 bawahan je terlebih fanatik bab politics ni..terbawa2 sampai mengigau you!

hehehehe

Reply 1# evlinne

Kesian kat kawan yg nenek saudara dia Rosmah Mansor tuh. Why must you bully her? If you don't like a person and dah terkutuk, have the decency to apologize if what you've said is hurtful to another person, lebih2  lagik a relative.

I may not be a BN fanatic but I'm appreciative of the progress made thus far in this country. To be appreciative is not the same as being a fanatic. To be considerate of others, doesn't mean you can simply suka2 kutuk their sedara.

Aku sedih dengan perangai mak ayah aku. Dorang macam terlalu fanatik dengan politik. Masa tu, aku ad ...
evlinne Post at 20-9-2011 21:47

ko budak2 lai..ko tak tau sepak trajang donia kehidupan ler yang..

kalo semah suke selit nyendel tok najib ko jaki

kalo hasmah ali saluuuuuuuu nyibuk sebelah mahathir kemana aje...napa tadak sapa benci? napa malah tok maza puji lambung suke akhlak tun siti? napa? why why why?

kalo saya pi makan2 ngan bini..kendian bini sesaja amik lauk dan nasik suapkan saya depan2 oang ramai di restoren..ko benci ke suke?

kalo saya jalan2 ngan bini pas tu cam tetiba rasa rindu sangat walo dia sebelah saya..dok peluk dan kiss pp dia depan2 oang ramai..ko agak oang suke ke benci?

napa depa2 ni benci semah salu nyendel sebelah najib? antaranya sebab MEDIA gak..fitnah2 yang liar yang di baca tanpa diselidiki

once pembaca SET..semah ni cam ni la..semah ni cam tu ler..maka itu ler pembaca tu percaya dan dakwa bila sembang pasal semah walhal dia kenal btui2 ka dan tau cite sebenar dari semah sendiri tak? takkkk punye kan?

saya suka isteri yang aktif turut sama tabur bakti pada society, kalooo dia suke dan dia mampu buat..semah anak2 dah besorrrrrrrrr..dah timang cucu..dah tadak keje kat umah selain tenguk drama korea or cite industan, baik dia pi tejun berbakti lam masarakat..apa tak bagus ke?

mak kami tu bermaksud pertahan perpaduan keamanan dan kestabilan yang ada, UMNO tu cuma wadah or alat untuk menyatukan rakyat dan itu umno buat..dia ajak mca..dia ajak mic..kini BN ada 13 kut komponen parti..semua BERSATU dan umno malah kasik kosi dia kompem menang kat bukan dari parti dia gak..so mak kamu tu takmo perpecahan, takmo negara kucar kacir kalo umno dan bn osak dan kalah

kamu budak muda..baru cuma bayang dan dari bayangan dan cita cita je kamu dah boleh rasa kenikmatan perubahan tapi itu bukan HAKIKAT REALITI..untuk berubah nikmat bertambah baik perlu kesusahan yang tinggi dan tak ramai nak lalui susah ni..oang2 zaman dulu, bapak atok kita dah lalui, zaman jepun zaman kominis zaman negara baru nak membangun..so depa hargai keamanan yang ada, budak2 muda zaman ni hidup2 jek dah dengo ipod, duit seme dapat percuma je..bayaq balik pun tidak...semuaaaa nya MUDAH belaka..nak gepren boipren pun mudah..takmo anak buanggggggggggggg saje..so depa ingat berubah tu pun senanggggg ler cengitu..pasal depa TADAK PENGALAMAN lagi..idup di bayangi keseronokan aje macam fantasi

tu pasal buruk mende cam filem yang cite fantasi2 tu..filem2 ni duk program jiwa mental anak2 muda supaya berangan fantasi yang indah2, semua tu BOLEHHHHHHHHHHH, so jadi ikutan anak muda, bila hakikat tiba, reality bite..u have to workd hard in order to succeed, meke jatuh bergelimpangan kendian mula salahkan semua pihak kecuali diri sendiri haa..tu ler yang happening

ko budak2 lai..ko tak tau sepak trajang donia kehidupan ler yang..

kalo semah suke selit nyendel tok najib ko jaki

kalo hasmah ali saluuuuuuuu nyibuk sebelah mahathir kemana aje...napa tadak sapa benci? napa malah tok maza puji lambung suke akhlak tun siti? napa? why why why?

kalo saya pi makan2 ngan bini..kendian bini sesaja amik lauk dan nasik suapkan saya depan2 oang ramai di restoren..ko benci ke suke?

kalo saya jalan2 ngan bini pas tu cam tetiba rasa rindu sangat walo dia sebelah saya..dok peluk dan kiss pp dia depan2 oang ramai..ko agak oang suke ke benci? ...
ajinomotonosuga Post at 24-9-2011 17:57

Oh em geee aji.... Bini maner yg ko maksudkan nih???!

Abg aji dah pikor2 nak kawen dah ker? Ramai yg tgh tunggu kat fd nun...

Off-topic terus  haku...

Oh em geee aji.... Bini maner yg ko maksudkan nih???!

Abg aji dah pikor2 n ...
kikilalat Post at 24-9-2011 18:17

hiskkkkk kamu nih..ado ko

biaq pih depa beratoq berbarehhhh tunggu aku nak nikoh depa nun ekekeke.. nak  uji gak tau..ketahanan mentel hahahaha

alaaaaa..aku ni takdok sapo maukan laaa kiki oiiii...melahjanda pun skang dah ada pendamping doh haa..kan main lagi si melah

pendamping gitew ..eleh

Post Last Edit by mulberi at 25-9-2011 12:07

Kalo mak TT penyokong kuat UMNO, my sis & my BIL plak sebaliknya..

Sampai anak2 derang yg kecik2 pon dh pandai sebut si anu pakai duit rakyat, si anu tu bodoh..haihhhhhh..si anu makan rasuah

Rasenye kalo fanatik sgt dgn politik, toksahla asik sebut keburukan org lain dpn anak2.. Tk kire la parti politik mane yg kite sokong.
Akhlak sbg parents turut mencerminkan generasi yg bakal dijana utk mase depan.

12Next
Return to list New