CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: IceCream_Soda

[Edisi Raya]Pernah Gaduh/Masam Muka Bila Turn Balik Raya?

Reply 50# MrsJohn

Sibuk nak LIKE nih..
Semoga diberkati MIL Mrs John nih... Alhamdulillahhh susah nak jumpa zaman skang nihh

mcmna x masam kalau tiap2 tahun asik raya umah dia saja..
manehnya Post at 25-8-2011 16:16

cer ceta.. cer ceta...   boleh kurangkan stress kalo luahkan...

Reply 119# ekmal_sorrow [/b

standard arr... sesetengah org xbleh tgk org bahagia.. mesti nak cucuk :@

aha.. tahu ni walaupun persetujuan bersama, i tetap mengomel. cakap ngan hubby tahun ni raya paling tak best. dia tanya kenapa, sebab raya rumah awak. dia senyum jer, malas layan i. dia tahu camana gomel pun, i tetap ikut keputusan dia. 5 tahun beraya rumah i, sekarang turn dia pulak. tapi i tahu yg dia seronok balik kampung sebab kawan sekampung jer. keluarga dia..mmmmmm...senyap sunyi....

apa yg penting before petang raya, aku dah chow balik kampung aku, itu perjanjian, takleh lewat hatta 1 jam pun.

Reply 122# IceCream_Soda

huh sedih... tahun lepas buat tudung tingkap tp malam raya kena balik umah mak dia... 4thn mnikah, 1kali jah raya pertama kat umah sendiri, lain2 smua raya umah mak dia dulu.. raya tahun ni pun malas nk tnya sbb malas nk sakit ati, alasannya mak dia dok sorang2 mlm raya (konon) padahal umah anak2 lain kiri kanan.. laki ai anak bongsu...

Reply 119# ekmal_sorrow

i like your style!

Follow Us
Reply  IceCream_Soda

huh sedih...  tahun lepas buat tudung tingkap tp malam raya kena b ...
manehnya Post at 26-8-2011 09:39

Laki i tak pernah merungut pun balik raya rumah i. dia yg buat keputusan balik rumah i dulu. kali ni kitaorang buat keputusan nak balik rumah dia dulu. dia gak yg cakap tengahari raya balik rumah awak pulak. dia faham camana keadaannyer. keluarga dia tak mengalukan sangat anak menantu. wat kisah tak kisah jer, so maaf cakaplah balik tak balik pun sama jer.

mak i, bukan nak pujilah, malam raya tido kul 2, kul 5 pagi bangun lak masak pelbagai juadah nak bagi anak menantu makan. siap tnya, orang ni nak makan apaer, orang ni nak makan aper. walaupun terengganu, tetap sediakan makanan belah utara for menantu aka laki aku.

mesti aku nangis pagi nih

masa awal2 kahwen, kitorng mm buat sistem bergilir..... melaka n perak. Tapi sian kat hubby, kalau raya perak, dia kata x syok sgt sbb malam raya n pagi raya kitorang jarang buat pape, persiapan ala kadar je. n memang gak, kat melaka agak syok sket. Sbb malam raya tu, masak2 la juadah raya (my hubby head chef kalo balik kg dia), then pagi raya kena bangun awal2, bersiap2 then pas subuh zoooommm pegi umah atuknye, sedara2 atok nye... kira raya touch n go sblm balik umah utk sembahyang raya.

Aku pun bila dah merasa beraya kat melaka, rase lagi syok raya sana dulu.... lagipun kalo raya belah aku dulu, sah2 raya kedua dah kena bertolak balik melaka, x best la...., x puas dok kg.

Tapi last few years back, my father pun passed away n my MIL pulak kebetulan sakit, so kitorang arrangekan, tiap2 tahun balik melaka dulu, then, raya ke-2 betolak balik perak, raya ke-4/5, balik kl. 1st Weekend of raya, balik melaka balik. Lagi syok camni.... my hubby dapat spend time malam raya ngan family dia, then wknd pun balik melaka lagi; aku pun dapat at least 2 hari  kat kg aku... n both of us are v happy sgt2.. baru la rase raya tu besttttttt sgt

aku pun buat sistem gilir.. walupun aku dok sekali dgn mertua.. raya haji kami tak pernah balik, cuti pun sehari je.  ikutkan tahun ne giliran kg aku tp disebabkan mertua aku baru je meninggal.. suami aku nak ziarah kubur mak n pak dia aku terpaksa mengalah dan pagi raya kami baru bertolak ke kg aku. sebenarnya ayah aku pun baru jugak meninggal (20 ari  seleps mertua aku meninggal) tp tak pelah .. suami isteri kenalah bertolak ansur

kali ni raya ketiga kami sebagai suami isteri.

1st year, aku dalam pantang hari ke-12. so beraya KL aje la. lagipun masa tu suami kerja di penang, aku kerja di KL, mmg cinta jarak jauh pun... dia balik kg dia after seminggu kt KL.

2nd year (tahun lepas), beraya di kg dia dulu. di perak. aku sedih, sbb takde lemang rendang kuah lodeh kuah kacang semua pun takde. yg ada cuma mee kari (kt KL hari2 pun boleh makan mee kari okehhh). kt kg dia mmg meriah la, sbb ramai yg bertandang ke rumah PIL tu. tapi kita la yang penat sbb kena layan tamu tak sudah2 & tak beraya ke mana langsung. kalau balik ke KL lepas raya ke-3 alamatnya mmg xde ketupat rendang la untuk aku kt umah mak aku, sbb ketupat tu tahan 3 hari je maksimum. tapi aritu aku suh jugak mak aku simpankan ketupat & masakkan rendang & semua lauk pauk raya masa aku balik. kalau takde lauk2 tu semua, tak bermaknalah raya aku. mak aku ckp, ko masaklah untuk diri sendiri kt umh PIL, aku ckp, takkan la aku nak masak utk aku sorang je, yg lain terkulat2 tgk nanti, x best pulak. lagipun tu kan rumah org, takkan aku nak buat dapur dia mcm dapur aku kan? heheheh... dah la ramai yg balik rumah dia...tak kuasa aku nak jadi org gaji tak bergaji laa...

3rd year (this year), insyaAllah beraya di rumah parents aku, di KL. PIL pun mungkin beraya di KL sbb anak diorg yg perempuan tunggal tu baru bersalin td tengah hari, c-sect pulak tu. larat ke nak naik kereta balik kg bersama2 baby yg kecik (kurang berat badan waktu lahir) & perut baru lepas kena belah? harap sgt PIL beraya di KL, supaya 1st weekend raya tu aku dpt ikut famili aku gi singapore, lawat sedara mara di sana pulak, after 11 tahun tak balik sana....

aku xtahu nak luahkan camner..selama ni aku ngat xkan tjadi pada aku..tp tahun ni aku rasa raya paling buruk utk aku.hingga aku dh hilang terus mood raya.raya sebelum ni ok je.coz bnyk raya umah MIL.tahun ni raya umah aku dulu.suami aku rancang balik umah mak dia raya ke3.dah ok lah.

tiba2 mlm raya adik bradik dia call suruh raya ptama umah mak dia,pslnya cuma nak amik gambo ramai2.abis aku ni xda adik bradik ke??aku ni xnak amik gambo sekeluarga ke??suami aku ckp lah xboleh,ikut giliran lah.tahun lalu n sblum2 ni kan dah balik umah mak dia.esoknya call lg..suruh suami aku bincang dgn aku.pastu pagi raya tu raya umah aku..penat2 jalan g umah sdara mara hingga petang,sampai je umah..terus suami aku dapat call..suruh balik sana.dahlah dgn penat,hujan mcm ribut.aku hangin sgt2.aku ckp dgn mak aku,mtk maaf aku kena balik sana.aku walau xrapat dgn mak aku,tahu mak aku agak kecik hati.

aku betul2 hangin dgn keluarga suami aku.ptgkan diri sgt2.mslahnya bukan dekat,jauh.pastu suami aku tgh drive,call..msg..desak2..cepat sikit,cepat sikit dah bsiap nak amik gambo ni.tgh tunggu korang.masalahnya xleh pikir n kira sdiri ke,bukan dekat. pjalanan 3 jam.ni baru stgah jam btolak je tanya kat mana.asik2 desak suruh cepat.bukan nak cakap bhati2 ke,ni suruh kita org cepat2 semata2 nak amik gambo satu family.

aku mmg xpernah rasa marah mcmtu sekali,sampai kampung je aku diam.aku mcm pendam perasaan.pastu dia org ckp lambatlah..apelah..aku yg hangin ni terus lepas ckp.."senang ckp kampung masing2 dekat sini je,desak org balik cepat2 semata nak mik gambo je.xtahu myabo ke,org tgh drive asik mdesak je,nak suruh bawak laju n cepat mcmne??hingga xcident baru puas hati ke??xpikir org lain ke??apa aku ni xda family ke?"masalahnya aku n suami bukan jarang2 balik kg.hari biasa mmg kerap,adik beradik dia org pun kerap jumpa.aku lg lah,ada akak yg dok ovrseas,lps ni xtahu bila lg boleh raya sama,ambik gambo sama??bukan xpernah..tiap tahun mik gambo sama.tp aku xleh lupakanlah raya kali ni..:@

Post Last Edit by ekmal_sorrow at 2-9-2011 20:12

adakah kami husband and wife ne

gila/bangang/bebal/takde otak/pelik/mr and mrs bean

kalo kami beraya berasingan,(kampung kami x jauh taiping -ipoh).

still everyone around us gelak dan bagi kami
      anugerah maharajalawak bila tau kmi newlyweds raya berasingan

yang cakap kami ne gila pun ramai...

1hari seblom raya - asing,
raya pertama asing,
raya kedua - kampung dia,
raya ketiga  - kampung aku,
raya ketiga siang/mlm - kampung aku/kampung dia,
raya keempat - separate,
raya kelima - balik KL,

reason kami wat gini sbb ini ajela peluang utk spent masa ngan parents masing2

bg aku mak bapak masing2 lebih penting dari rumah tangga.......

kami jarang balik kampung....so apa salahnya masing2 penuhi

komitment / beraya rumah parents masing2?

mintak pendapat korang,

yg tgh gila,
- ekmal and van mercy-

Jawapan : TAK PERNAH

nak komen gak walaupun tak kawin lagi.

abang aku yg dok sekali dengan mak mertua dia pun buat sistem gilir. tahun ni abang aku balik rumah mak aku tapi kak ipar aku asik buat muka ja. dtg pun 2 hari saja. mak aku kira baik le tak de suruh menantu buat itu ni. dtg mcm tuan je. menyampah aku. abang aku dahlah anak lelaki tunggal mmglah tanggungjawab dia tengok mak aku. dahlah abang aku jarang-jarang dah balik tengok mak.

adakah kami husband and wife negila/bangang/bebal/takde otak/pelik/mr and mrs beankalo kami beraya b ...
ekmal_sorrow Post at 2-9-2011 20:03

yes.. aku salah sorang yg gelak guling2 tgk schedule raya ko and bini

katanyer parents tu penting utk ko... so patut korang laki bini kena la bertolak ansur so parents bleh bersuai kenal ngan menantu
rilek laaa raya 2kali setahun... xkan sbb raya korang laki bini nak selfish camni. jgn la buat gitu bila dh ada anak... contoh tauladan yg sgt buruk okehhh

ipoh-tepeng bukan jauh mana... jalan kaki pun xsampai sehari sampai