CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15286|Reply: 127

Perangi perompak kejammm....

Hi semua,

Sekarg ni byk sgt kes pecah rumah, rompakan yg berlaku kt negara kita ni.. bukan setakat merompak, perompak2 ni punyalaa kejam siap main tikam2, parang2, bunuh n rogol lagi org kat rumah org.. kes semakin berleluasa lebih2 time nak raya ni.. huhuu.. diorg ni nk beraya hasil duit rompakan ker?? Bila dh byk kes2 rompak dan bunuh ni.. aku pun rsa fobia, nak tido pun risaukn safety kami sekeluarga..dh laa ada anak kecikk.. walaupun tak penah dipecah masuk lg stkt ni tp aku ttp risau n nk cb kurgkn risiko tu.. spy dpt tido lena sket..

Aku nak tya, apa yg korg buat utk kurgkan possibility perompak masuk umah korg? aku tanaklaa cdgn psg alarm, grill, baca ayat2 smua tu.. smua pun org dh buat.. tp aku rsa perlu buat sesuatu sebelum tawakal jerk... aku ada jgk pikir2 cdgn nk kurgkan possibility perompak cederakan isi rumah... n aku nak cdgn korg jugak...mana tau blh aku praktiskan nanti.. antara yg aku pikirkan..walaupun ada yg mcm x logik je menrut kwn2 aku...

1. Sediakan diri dgn alat2 yg blh digunakan utk pertahankan diri kt bilik korg... letak skali laa kayu besbol ke, parang panjang utk persediaan skiranya perompak berparang masuk.. huhuuu.. atlis drpd serah body utk ditetak ko dh ada senjata sndiri...

2. Tp kalau dlm keadaan tido mamai n tak sedar cmne nk sediakan diri ngn alatan td smua kan... aku pnh terpk nak letak grill je kat bilik kitorg... kwn aku kata tak logik.. huhuuu.. tp pd pndgn aku.. kalau perompak nk msk diorg kene keje keras gergaji grill tu dulu & kita akan tersedar jgklaa kan n blh bersedia.. takkan tido mati smpai tak sedar2 jgk...

3. Bwk alarm kereta.. pstu bunyikn alarm.. biasa je cdgn ni kann.. kalau perompak dh msk n tikam ko..nk bunyik alarm bt apa lg..

4. Bwk pepper spray...spray mata perompak ituuu..

5. Amik lesen senjata.. ada pistol  tembak je perompak yg msk umah korg...

Kalau ada cdgn nk perangi perompak yg bermaharajalela, sharelaa kat sini ye...

Rate

1

Napa takde reply pon.. korg tak buat apa2 ke.. huhuu... takkan buat kuih raya je..

akak bawak kayu golf n letak bawah katil next to me masih dok kl dulu.  skang my apartment pun memang ada tersimpan kayu golf n baseball bat.

since my apartment is highly securitised so akak tinggalkan kosong jer n so far belum ada kejadian yg tak diingini, nauzubillah.

i hates pasang grill kat umah so ada lah cctv n alarm i installed kat apartment di kl tu walaupun ada security  bagai.  

ada jugak ura2 myself nak ambek license so that i can buy n own firearm.  just incase lah!

Rate

1

Reply 3# minahsaudi

Thanks kak.. ada gak yg nk reply..
aii takut..  tido mlm pun tak lena..kejap2 terjaga.. pntg dengar bunyi..bunyi india sebelah bukak pintu pun ai dh terjaga...
byk sgt baca berita buruk lately..risau kalau anak dijdkan tebusan ke.. risau kalau kene rogol ke.. nauzubillah... terasa mcm nk beli je pistol yg dijual di sempadan sana.. tp kang tak psl2 kene tgkap msuk jail pulak..

simpan senjata selalu x membantu sangat
selalu senjata itu akan diguna pakai oleh perompak
benda ni kadang2 memudahkan perompak melakukan kerja je

cadangan aku-belajar la martial art...

dok kawasan kampung, mat pit (betul ke ejaan ni)
yg banyak...
stakat ni, martial arts je jadi peneman kak una...

hubby pun salalu ada kat rumah...

pling tidak pun, kak una ada je simpan
cota kat dlm bilik...

tpi letak bawah katil , sbb takut mngigau, p amik cota bantai encik somi kat sebelah pulaqks....

Rate

1

Follow Us
Reply 5# ironmind

betul laa kata ko.. aku stiap ari pstikan pisau2 di dapur tu disorok.. takut nt disalahguna oleh perompak..

dolu2..mmg belajar martial art... greenbelt je bljar tak abis..tp kalo gadoh mmg tangan kaki naik..:@ tp mampukah tgn kakiku ini melawan parang??

letak sambal cili dlm pistol air..pstu pancutkn kt mata perompak..huhuu

Reply 6# lalunagujiwa

kakuna msti terer martial art..;)

Reply  lalunagujiwa

kakuna msti terer martial art..
Potpouri Post at 9-8-2011 11:16

utk selamatkan diri blh lah pot....encik somi yg ajar...

dia yg pndai, kak una jerit je kuat...
tepis2 boleh lah...

kak una nasihatkan, p blajar martial arts k....

bukan guna utk kes rompak je, kes len pun boleh...
ilmu agama pun kne ada k sayam....

mak mentua pesan, bela ikan puyu, letak lam umah...
sebabnya : lupa plak.. hehehehheheh

t kak una tnya encik somi, then kak una hapdet kat sini k...

Reply 9# lalunagujiwa

insyaallah kak yg len2 tu.. martial art ada laa asas sket.. tp dulu aii selalu sparring ngn adik lelaki ai yg takde ilmu martial art pun ai kalah..bt sakit badan jerk.. huhuu..lawan pompuan buleh laa menang..

*Perlu beli heller agaknya.. boleh jerit2 guna heller bila rsa mcm ada org masuk umah.. help helpppp!!!

Reply  lalunagujiwa

insyaallah kak yg len2 tu.. martial art ada laa asas sket.. tp dulu aii  ...
Potpouri Post at 9-8-2011 11:30

akak x perlukan heller ituewewww.....
sore akak dah cukup wat budak2 kem plkn lari ketakutan...(suatu ketika dululah, masa jdi pengajar kat kem)

encik somi, compom bngun lau akak jerit....

Post Last Edit by fa_mulan at 9-8-2011 11:45

eee..best lah topik ni..sebabnya mul pun tak boleh tido dua tiga hari ni plus mul tinggal berdua ngan my baby..asal dengar jiran bukak grill umah dia pun mul dah terjaga..pendek kata tido pun sekarang ni tido tido ayam jelah..rasanya ayam tido lagi lena dari mul..risau fikir apa apa jadi kat mul ngan my baby..tambah lagi kes baru baru ni yang kerat 15 tu dekat no ngan umah mul..huwaaaa.....tapi mul ada gak standby pedang samurai buat perlindungan diri..padahal bukan reti guna pun..jangan buatnya tertikam kaki sendiri sudah..tak ke naya...

Reply 11# lalunagujiwa

kompom mmg kuat gile suara akakk..hahaha..

Reply  lalunagujiwa

kompom mmg kuat gile suara akakk..hahaha..
Potpouri Post at 9-8-2011 11:51

ye!!! sila tarik nafas dalam2 sebelum jerit kuat2!!!
moral : jgn jerit kat somi, x cium bau syorgaaa~~

Reply 12# fa_mulan

mulan...

kita serupaaaa....
sejak akhir2 ni laa...mcm2 kes kuar .. menyebabkan aku fobia melampau ni haaa....pntang dengar bunyi mula laa nk pg cek sana sini.. Penah kitorg sekeluarga tido kt ruang tamu wktu ada kes cobaan masuk ke rumah jiran depan umah aku...nasb baik ada anak lelaki nye duk kt ruang tamu sergah org yg nak masuk tu.. nasib baikkklaaa...

pstu laki aku marah sbb risau melampau.. tido kt bilik balik.. tp semua hrta bende tinggal je kat ruang tamu tu.. lappy, ipad, phone2, purse wallet.. dgn harapan kalau ada org masuk..hambekkk jelaa semua tu..jgn naik atas... huhuu...

langkah2 disebut diatas mmg baik.tp once dah kene ceroboh and parang dah kat leher masing2, harap2 tuan2 dan puan2 tak panik dan mengikut arahan perompak tanpa melawan.

perompak2 inie BERSENJATA, SANGAT MAHIR DALAM BIDANGNYA (MEROMPAK), HATI KERING dan NOTHING TO LOSE. kalau dieorg nak tetak,dieorg tetak, takde teragak2 mcm tuan puan.

Reply  fa_mulan

mulan...

kita serupaaaa....
sejak akhir2 ni laa...mcm2 kes kuar .. meny ...
Potpouri Post at 9-8-2011 11:59

kan...ari tu mul pun tak tau lah kenapa dah pukul 12++ mlm..mul takleh lelap..astik terfikir je kes tu..kipas pasang sampai 4 tapi badan panas..mengigil gigil mul takot..hubby takde..tinggal ngan anak umo 2 tahun je pulak tu..telefon mak..cakap ngan mak takot kot kot nanti orang pecah umah kerat mul..mampus mak mul marah..banyak fikir katanya..hihi..mul ni memang jenis suka fikir bukan2..sebagai langkah berhati hati orang kata biar fikir buruk jgn fikir baik...buat nya kita fikir baik,yg buruk datang..tak ke naya kan..

Reply 16# tuah_r

Tq..betullaa kene relax jgn panik...tp takkan kita tak boleh buat apa2.. ada idea tak slain dr menurut je arahan perompak tu... klo tak pown mngelakkan mereka sempat meletakkan parang di leher kita...

Reply  tuah_r

Tq..betullaa kene relax jgn panik...tp takkan kita tak boleh buat apa2.. ada idea  ...
Potpouri Post at 9-8-2011 12:22

kalau duduk berdua jer dalam rumah, senang...tido jer kunci bilik, remote kete ada kat kite.senang kalau jadi apa2, bunyikan alamer kete.tp kat rumah kadang2 ada anak...kang tak bukak pintu bilik, anak jadi mangsa.

oh yerk..pom tuh kalau tido,jgn seksi sangat..huhuhuhu..tetiba perompak turn on kang..susah..mmg ada kes perompak rogol mangsa

aku rasa dh tiba masanya kita memerangi perompak2 sialan ni.. jgn biar diri kita menjadi mangsa....

nk harapkan polis, diorg akan amik tindakan selepas dh berlaku kejadian....  

so cmne camne camne kita ni dpt elakkan bende2 buruk ni berlaku pd diri kita dan keluarga kita... mari sama2 pk kan...