CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: annadellia

Saka keturunan gusti.. need opinion

Reply 40# larikesurga

gue pun takut juga...takut orang tanya gue macam2....gue can cin cau dulu! kang x pasal2 kena tangkap ngan JAIS lak...

satu pesanan, nak buang terus buang! x yah nak buat kaji selidik, derang ni kalu kita amik ...
juragan_malam Post at 4-8-2011 15:26

ohh.. ye ke.. hmm.. takut lak.. sy penah kene marah dgn bende tu. masa tu sy baru pas bis mengaji.. die tengking2 marah.. soh stop. sy tahu yg tengking tu bukan mak sy, tp bende tu..

Saka ni ader yg suke dan adey yg tak suke...
Aku pun pernah lari dari umah nenek aku...
Sbbbnye... bende ni lah... Dia kuasai minda org tua tuh..
Buat pikiran kita serabut dan sakit mental@gila...
AWASSS... buang awai2.... hehehehe..
tapi kat aku ader lagi...

oooo... ni kira cam gusti gusti cam putri gunung ledang tu la kan....
gusti putri adjeng ntahhapantah

TT,
nasib baik ade inisitif adik badik nak buang benda nih

bulan2 puasa nie pun saka tetap ada ka?....takde kena gari ka?..... TT ada perasan kat apa2 perubahan??

ok.. kalau nak buang bende tu, kita kene buang juga bende yg dlm simpanan tuan punya badan kan? maks ...
annadellia Post at 4-8-2011 12:23

saya rasa perkara ini datang dari pemujaan ibu kamu juga.
jikalau kita tidak percaya perkara syirik sebegini insyaallah tiada gangguan daripada perkara2 mistik sebegini.

Follow Us
Saka ni ader yg suke dan adey yg tak suke...
Aku pun pernah lari dari umah nenek aku...
Sbbbnye... ...
CariKnow Post at 4-8-2011 16:06

hmm.. tul la cam awk ckp... kalau bende tu dtg, mcm2 dia buat, de penah dulu, mak sy hilang. jenuh kami 1 family cari.. rupanya mak sy de kat atas bukit dpn umah.. hmm.. sepanjang sy duk umah dulu, sy mkn hati je.. skg pun sy dh keje jauh dr kg..

bulan2 puasa nie pun saka tetap ada ka?....takde kena gari ka?..... TT ada perasan kat apa2 perubaha ...
darkharis Post at 4-8-2011 16:38

sy x blik kg lg bulan pose ni.. tp pe yg adik sy bg th.. buat masa skg, mak sy ok la.. tp pe yg sy dpt rasa, tiap kali balik kg.. mcm de something yg tgh perhatikan sy.. sbb tu kalau sy balik kg, hati sy x tenang..

saya rasa perkara ini datang dari pemujaan ibu kamu juga.
jikalau kita tidak percaya perka ...
Vokuro Post at 4-8-2011 16:51

sy dh penah nasihat mak sy, even ayah sy pun dh.. tp x de kesan.. mak sy ckp sy kurang ajar. melawan ckp die.. hmm.. so just skg, kami adik beradik nak buang tu senyap2 je.. x ckp kat mak..

Haku mula2 nenok tajuk neh hengatkan gusti yg lawan yg lam tibi tue.. Maaf yer TT sebab tergelak...

Mmm.. harap HK dpat membantu daripada kejauhan tue..   Napa la mak ko suker perasap2 tue.. Haih.... apapun.. harap ada yg sudi bagi pendapat yg bernas dan sekaligus membantu cik TT!

Haku mula2 nenok tajuk neh hengatkan gusti yg lawan yg lam tibi tue..  Maaf yer TT sebab tergel ...
BabeYSHa Post at 5-8-2011 08:48

xpe.. sy mula2 tau pun cam 2 gak.. arwah kakak sy yg cte sal saka keturunan mak saya tu.. hopefully HK dpt la tlg, tp dlm masa yg sama sy still usaha cara lain juga. minta pendapat cerdik pandai agama utk solved prob ni. moga Allah permudahkan...

sy dh penah nasihat mak sy, even ayah sy pun dh.. tp x de kesan.. mak sy ckp sy kurang aja ...
annadellia Post at 5-8-2011 07:17

saya simpati terhadap kamu.
semoga ibu kamu akan tersadar kelak/.

saya simpati terhadap kamu.
semoga ibu kamu akan tersadar kelak/.
Vokuro Post at 5-8-2011 10:19

hmm.. saya harap mcm tu la.

Reply 2# tarabas1976

aku ingat ada saka yg berasal dari penggusti2 mcm john cena, stone cold

Reply  tarabas1976

aku ingat ada saka yg berasal dari penggusti2 mcm john cena, stone cold ...
sekngucing Post at 5-8-2011 12:37

ish kome ni ... idokle.. huhu.. kan dah terkeluar loghat peghak teman.. huhu

TT, kalau kau berani lah kan...apa kata kau pakat adik beradik cuba curi baju yg mak kau dok kasi perasapkan tu...pastu monitor apa kesannya pada mak kau... kalau risau saka tu mengikut siapa2 yg simpan baju tu, cuba gi simpan kat surau2 atau masjid2...nak lagi best hantar gi memana maahad/ sekolah pondok... nak jugak tgk saka-eksyen-ada-kuda mak kau ni boleh survive ke tidak...

TT, kalau kau berani lah kan...apa kata kau pakat adik beradik cuba curi baju yg mak kau dok kasi pe ...
ekjoz_double Post at 5-8-2011 14:30

masalahnya sume x berani. sbb x nak kene kacau... and mak sy sorok baju tu. kami x tau letak mana. kami jrg tgk baju tu..

aduhai...payah jugak klu mcm tu... tak pun apa kata pesan kat adik yg ada kat kg tu suruh selalu mengaji...tak pun pasang MP3 yassin ke, ruqyah ke... biar saka tu terseksa perlahan2... mungkin skrg Sang Gusti Berkuda tu tgh kuat lagi sebab mak kau asapkan dia...

aduhai...payah jugak klu mcm tu... tak pun apa kata pesan kat adik yg ada kat kg tu suruh selalu men ...
ekjoz_double Post at 5-8-2011 14:45

tq.. tu pe yg kami adik beradik buat.. tp kami dah lama x nampak mak asapkan baju tu.... hmm.. tp x tahulah kan belakang kami.. sbb selalunya kami adik beradik ni balik kg sebulan sekali je.

Reply 59# annadellia

tak try call bro HK tu ka? ada no tepon dia tuh.... tanya2 ape2 ka...berbual mesra sambil2 blajar nak menguruskan saka itu......