CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Komrade

Tentera anti rusuhan

bg aku takde demo yg aman klu jumlah dah sampai puluhan ribu , klu setakat puluh puluh takdenya polis nak hantar trak sembur air , pendekatan polis bg aku mudah , cegah sebelum parah , dan pastikan tak merebak , lgpun tujuan sebenar demo kotor tu mudah je , lindungi pemimpin yang kotor , supaya dia tak kena dakwa , klu nak ckp ttg undi pilihanraya bersih , dlm parti pkr pun lg lah bercelaru , siapa yg bising terus kena buang , bayangkan puak mcm ni jd gomen , makin sial la jadinya

Errr, itu salah tu. PDRM memihak kepada kerajaan yang memerintah. Kerajaan yang memerintah pada  ...
robotech Post at 16-7-2011 11:08 AM

kalu nak berdemontrasi buat lah kat tempat2 yg. kurang sesak atau tak mengganggu manusia2 lain menjalankan tugasan harian.... kenapa nak buat kat KL jugak kann...bila dah kena warning sampai agong pon dah warning jangan buat kacau, si ambiga tu tak reti2 bahasa jugak... bila polis dikerah menyuraikan beribu2 umat tu dah dikata berat sebelah ke kerajaan atau pemerintah? macam tu ke? abis nak berat sebelah ke pihak pembangkang pulak ke baru betul?

PDRM ada undang2 dan perlembagaan yang derang perlu tegakkan...tak kiralah sapa kalu dah buat salah akan dihukum lebih2 lagi bila dah berdemontrasi secara terang2 macam tu sampai ganggu idup orang lain kat KL termasuk idup aku..

provokasi? pada pandangan sesetengah manusia anggota polis berpakaian preman yg berada dicelah2 beribu2 manusia tu yg provoke polis supaya polis bertindak... tapi pada sesetengah pendapat lain pulak geng2 pembangkang atau pendemontrasi pon saja provoke supaya polis bertindak agar segala kejadian ditangkap & disepak terajang dapat diambil gambar dan disebarkan keseluruh dunia bagi menunjukkan seolah2 polis malaysia ni tak berhati perut dan berita2 sensasi beginilah yg paling dicari2 oleh geng cnn, bbc , aljazeera..dan dll. dgn harapan kelak pihak antarabangsa akan menekan kerajaan.

orang melayu ni masih tak sedar yg diri mereka sedang dipergunakan oleh banyak pihak untuk mencapai agenda masing2... aku sendiri setuju dgn segala permintaan BERSIH ..tapi aku tak setuju dok pi buat demontrasi sampai mengganggu idup manusia lain.

ni dah masuk bab politik ni dah lari pada tajuk asal?? bro.

Darurat dikuatkuasa oleh Tentera bukan polis...itu pasal depa stand by
tempur Post at 15-7-2011 15:01

sape isytihar darurat?agong ka PM ka, kabinet?

kalau sapa2 terer, bleh terangkan pasal pemedih mata, water cannon and etc.

dgr cerita, air yg disembur ada warna2...1st level gatal warna nie, 2nd level warna nie..3rd level warna nie.kalau nak sembur tuh,ada bunyi siren dulu ke? nie org gi BERSIH cakap.

aku tgk org kutip gas pemedih mata then baling semula kat polis. seingat aku, sekarang punya gas tuh jenis bergerak2/melenting2 utk elak protestor kutip.

Sekiranya PDRM gagal mengawal keadaan, unit2 infantri TD akan mengambil alih ... dan akan bergema ... "Sila berundur .... jangan mara kalau tak kami tembak!!!"...
robotech Post at 15-7-2011 18:46

kat internet arituh ada nampak gambau askar pegang sepanduk ke apa tulis mcm ko tulis nie...mmg kalau tka berundur..askar hentam dgn peluru hidup ke?

Follow Us
bg aku takde demo yg aman klu jumlah dah sampai puluhan ribu , klu setakat puluh puluh takdenya polis nak hantar trak sembur air , pendekatan polis bg aku mudah , cegah sebelum parah , dan pastikan tak merebak , lgpun tujuan sebenar demo kotor tu mudah je , lindungi pemimpin yang kotor , supaya dia tak kena dakwa , klu nak ckp ttg undi pilihanraya bersih , dlm parti pkr pun lg lah bercelaru , siapa yg bising terus kena buang , bayangkan puak mcm ni jd gomen , makin sial la jadinya

Tengok juga. Kalau tuntutan tu munasabah, why not? Di negara2 maju, ada perhimpunan melibatkan puluhan ribu manusia, anggota polis pencegah rusuhan elok je kawal keselamatan masa tu ..... ofcourse, as long crowd tak melampaui batas.

Alah, bukan FRU tak penah handle benda2 cenggini. Sebab belakang BERSIH ada geng2 pembangkang je, baru kena tiaw puas2 (cam demo HINDRAF).

Cuba kalau geng NGO non-partisan atau di backing parti pemerintah .... aman je FRU tolong kawal ...

Hehehe .... ini pengalaman juga.

kat internet arituh ada nampak gambau askar pegang sepanduk ke apa tulis mcm ko tulis nie...mmg kalau tka berundur..askar hentam dgn peluru hidup ke?

Depa ada formasi khas .... tapi aku tak ingat, cuma biasanya dia pakai tembak gas pemedih mata dulu. Kalau perusuh taknak bersurai, malah makin ganas, maka ketua perusuh akan kena tembak dulu .... kalau bertambah ganas, selective targets ....

Emm, cuba tengok atau reviu balik cemana Tentera Thai masuk campur tangani rusuhan team Baju Merah. Kalau aku tak silap, lebih kurang cenggitu le modus operandi derang.

apabila tukang masak bagi pandangan
pasal infantri,  habis merapu jadinya

sape cakap ATM tak boleh terlibat kalu ada perhimpunan haram .. ianya on request atau mendapat green light dari PDRM dlm keadaan semasa. ianya ada disebut dalam PUBLIC OREDER MANUAL (POMAN)...ORDER ini tak ada publish di public library or anywhere but stay keep in certain places. ianya digunapakai kerajaan sejak selepas merdeka.  
dan ayat "Bersurai atau kami suraikan dengan kekerasan" merupakan ayat standart dlm POMAN. bukanya rekaan polis atau askar itu sendri. dan ayat tersebut bukan sahaja perlu disebut dalam bahasa melayu sahaja tapi dlm bahasa cina dan india sebelum kekerasan minima diguna.
*Apa yang agensi kerajaan perlu buat jika berlaku demonstrasi atau darurat ada dalam POMAN.
just want to clear not to provoke anything ...so, jgn memandai nak asing2 scope tugasan PDRM/ATM  .... cukup la kelam kabut politik kat luar tu ..... tq

kerajaan is kerajaan ... baik parti pemerintah or parti pembangkang. yg mana baik kite sokong
tapi kenapa dllm masa yang sama dan terdekat ...
Kerajaan Philiphine bergolak ?
Kerajaan Iraq tumbang ?
Kerajaan Indonesia tumbang ?  
kerajaan Greece tumbang ?
Kerajaan Libya tumbang ?
Kerajaan Thai tumbang ?
kerajaan Malaysia masih dalam cubaan untuk ditumbangkan secara jalanan...
dlm kebanyakkan kesemua negara tumbang melalui JALANAN. is it democracy? .... actually semua nya adalah wayang Kulit dan tok dalang nya adalah ???  ... boleh jadi CIA kot ..huhuh ....
kalu kite tgk, teknik yg byk diguna dalam perang vietnam dan perang korea utara byk digunakan sekarang.... MONEY, EQUIPMENT dan TECHNIQUE support diterap dlm local society oleh 'funder' supaya tak nampak 'dijajah dengan M16' dalam mata kasar oleh orang luar.
just my 2 cent.

rasa macam baca bod politik pulak.. well, back to the discussion, inche Komrade ada link pasal eqpt personal tentera anti rusuhan..
tgk drpd eqpt tu mmg design durable and practical untuk personal protection..
tp macam mana dengan weaponry?
adakah korang rasa patut pakai personal rifle yang sedia ada skrg, dgn live bullet atau patut ke geng tentera yang terlibat dgn KA ni dibekalkan dgn senjata yang 'hanya menyebabkan kecederaan minima dan bukannya kehilangan nyawa.' cam ala2 taser gun tu..

apabila tukang masak bagi pandangan
pasal infantri,  habis merapu jadinya
d'zeck Post at 26/7/2011 11:24

apa ko merapu ni lembooo? ko ingat ni C.I kaaa? ko dah berkhidmat dalam Wataniah tak? dasar pondan...

kemahiran anti rusuhan awam yang ada pada tentera
perlu sentiasa ditambahbaik sebilang masa
kerana keperluan kepadanya tetap ada,
dan kadangkala tanpa dapat dijangka

rasa macam baca bod politik pulak.. well, back to the discussion, inche Komrade ada link pasal eqpt  ...
chr0nic Post at 31-7-2011 09:00

sy ada kawan dalam atm, katanya memang ada peralatan utk atm cegah rusuhan, seperti peluru getah serta ultrasound canon, rasanya stride ada terlibat dlm pembuatan baju perisai ini..

Masa jadi PKBM dulu, RAMD ada ajar aku buat pentomin menangani rusuhan. Satu pengalaman unik dan barulah aku tau askar juga boleh kawal rusuhan. Senior-senior berpakaian reman berlakon jadi perusuh membaling plastik berisi air.
Aku jadi anggota pelakon  platun pengawal rusuhan yang lengkapi bermacam-macam alatan. Paling teruk kalau yang kena pegang stretcher tu. 2 org kena pegang stretcher, bila masa nak pusing tu leceh sikit

Hmm ATM akan ambil alih kes rusuhan daripada PDRM kalau berlakunya pertumpahan darah besar dan undang2 daurat dikuatkuasakan. Dlm erti kata lain kalau askar dah masuk mmg mereka akan gunakan perluru hidup untuk tembak mereka yg mengancam.

dah gegadoh manje plak korang ni...pening aku...aku ni membaca jek wlu aku ni koje kt abg ashkar...wlu aku tau sdkit sbyk psal ni.....tp aku diam je la..belajar dr pengetahuan org katenye...

biduando replied at 24-2-2016 12:35 PM
dah gegadoh manje plak korang ni...pening aku...aku ni membaca jek wlu aku ni koje kt abg ashkar...w ...

Huhu saya sendiri ni pun ambek ilmu dari apa yg saya belajar dari apa yg jurulatih saya ajar  tentang POPO"Public Order Prevention Ordanance" dlm erti kata lain undang2 anti rusuhan askar.

12
Return to list New