CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dr_stein

[Cadangan] ★ALL ABOUT BANKRAPSI/MUFLIS★

saya persoalan nak di tanyakan:

Tolong saya, adik saya tengah susah hati ni, tinggal 3 hari jer lagi… kalaulah ini berlaku, tamat la hidup dia, kata adik saya la.  Dia masih berhutang CC dengan Affin Bank, kejap bayar … kejap tak bayar, jadi agen PRO CLASS hari2 menelefon  adik saya mengarahkan nya membuat bayaran, ada duit lebih adik saya buat bayaran, kalau tak de, tak de la… mmg bulan December ni dia bercadang nak buat bayaran lebih sedikit, tetapi agen ni dah tak boleh tunggu dah, inilah antara bunyi sms yg di hantar kepada adik saya pada Junaat lepas.

“Sila ambil perhatian mengenai Affin Bank Bhd XXXXXX bt XXXXX KP XXXXXXXXXXXXX Satu notis saman akan diendoskan di mahkamah majsitret Kuala Lumpur pada 11 Nov 2011.  Saman akan diendoskan di bawah  notis penahanan gaji dan saman ini akan di hantar melalui [Company] sebagai rujukan pihak atasan. sebarang perbincangan sila hubungii segera. tq. En. Fitri.”

Boleh kah perkara ini terjadi, dan bagaimana adik saya nak menghalang benda ini terjadi…maksudnye nak bagi jgn sampai gaji di adi tahan... tolong yer, beri kan pandangan....  tq

Post Last Edit by Z77 at 8-11-2011 17:22
saya persoalan nak di tanyakan:

Tolong saya, adik saya tengah susah hati ni, tinggal 3 hari jer l ...
kabintang Post at 8-11-2011 14:49

aku pun berhutang gak..tertunggak pun ya..tapi takde la sampai depa nak tahan gaji aku..depa mana ada hak..tak silap aku tak pernah dengar gaji kena sekat/tolak dgn company pasal hutang sama bank..lagipun cuba tanya kat lawyer atau orang kerja mahkamah yg ko kenal pasal kes camni..ada ke notis camni...company aku pun tak layan menda2 ni semua..kalau aku hutang tu hal aku bukan hal company... kalau takat agen kutipan yg kutip/mintak..memang la dia cakap macam2.pernah agen ni komplen pasal aku kat boss n hr mgr..last2 kena maki orang tu pasal kalau komplen melibatkan company baru depa take action kat aku..kalau pasal peribadi memang kena lahar la..hehehehe .aku pun pernah dapat surat gi court, tapi tu just saman jer pasal tak bayar hutang...elok adik ko cari  or ko cari orang yg senasib dgn adik ko then ko tanya pengalaman depa. mesti ramai sekarang.

Rate

1

Reply 262# Z77

tu la saya bengang tahap cipan ngan Agen ni... adik saya kata nak bincang nak restructure balik hutang tu... agen tu kata, dah terlambat, sbb bank dah serah pada agen.. skang dia soh bayar RM500... sian gak ngan adik aku tu... nak wat camner...

Reply  Z77

tu la saya bengang tahap cipan ngan Agen ni... adik saya kata nak bincang nak r ...
kabintang Post at 8-11-2011 06:47 PM

agen tu auta je sbb dia nak komisen.....kalau wat restructure dgn Bank....abih la komisen dia...melepas ...

Reply  Z77

tu la saya bengang tahap cipan ngan Agen ni... adik saya kata nak bincang nak r ...
kabintang Post at 8-11-2011 18:47

banyak2 bank aku hutang, HLB jer kasi offer..bayar sikit2 bulan2...ko bincang dgn bank, walaupun kes ko kat agen, ko bincang je dulu..biasanya kalau agen tak dapat collect hutang fail tu gi bank balik pasal bank akan kasi agen company lain. toksah bayar dulu pasal agen dapat 25% dari nilai ko bayar tu..sebab tu kalau mau full settle bank kasi diskaun banyak dari agen kasi diskaun...pasal 25% mesti ada...aku tau ni pasal ada agen terlepas cakap dulu..
kalau ada duit mau full settle, gi bank, negotiate nak full settle..mintak la diskaun sikit..kalau setuju..kalau boleh mintak surat offer then terus ko bayar..lepas bayar jgn lupa mintak release letter hutang dah abis....

semalam adik aku cite, agen tu call, boleh lak dia soh byr RM100, then topup lagi RM100 cukup bulan... agen tu siap kata nak tanggung segala fees ke... atau wat separuh bayaran... saya dah agak dah, dorang ni gertak je... dan makn komisen ...

Follow Us
semalam adik aku cite, agen tu call, boleh lak dia soh byr RM100, then topup lagi RM100 cukup bulan. ...
kabintang Post at 9-11-2011 11:30 AM

haaaaaaa...kennnnnnn....tp selurang2nya dia dapat gak komisen skit kabintang....{:4_185:}

tak nak bg chance la... boleh kite direct jumpe bank kan...

aku pun berhutang gak..tertunggak pun ya..tapi takde la sampai depa nak tahan gaji aku..depa mana  ...
Z77 Post at 8-11-2011 05:20 PM

z77..lps ko g court tu, ade x kene sita barang?....aku pun ada masalah yg sama...hutang cc tertunggak...agen suh byr 2k dl..kalo xdie nak filekan saman then sita barang...betul ker???....

z77..lps ko g court tu, ade x kene sita barang?....aku pun ada masalah yg sama...hutang cc ...
yogies Post at 5-12-2011 15:57

aku tak gi court pun... diaorang cakap jer...dah nama agen...zaman2 dulu aku dengar ada gak depa lelong barang, tapi zaman sekarang leceh procedure tu...lepas sebulan depa kasi fail hutang ko kat agen yg lain...then ada masa lama dia senyap..alih2 fail ko gi agen yg lain... lagi pun kalau ko takut ko jangan duduk rumah yg ada nama ko..mean rumah parent, rumah nama bini or rumah sewa.. agen memang suka ugut2 menda2 bodoh ni.. kalau ko bayar gak through agen..25% dari nilai ko bayar tu milik depa... lagi pun adakala pihak bank akan offer bayar hutang siap kasi diskaun..baru2 ni uob kasi aku diskaun banyak gak tapi kena bayar lupm sump..takde duit la plak nak bayar...apa2 hal ko layari web ni..banyak citer ko akan tau berdasarkan pengalaman .. http://www.lawyerment.com.my/

aku tak gi court pun... diaorang cakap jer...dah nama agen...zaman2 dulu aku dengar ada gak depa l ...
Z77 Post at 5-12-2011 05:06 PM

tq z77...sangat membantu aku....lege la sket aku dgr nasihat ko nih..kalo x mcm nak pecah pale otak aku nak cari duit lumpsum....tp agent tuh siap datang cari ke rumah tuh...maunyer xkecut perut...baybank mmg pakai agen mcm ni ke nak kutip utang?.....

nak tanyer la..klu dah declare bankrap...betoi ke kite xbleh keje mn2 company?akaun bank kena freeze?mcm mane nak byr hutang klu dah xkeje.....logik ke idak....

nak tanyer la..klu dah declare bankrap...betoi ke kite xbleh keje mn2 company?akaun bank kena freeze ...
doraemon_pekan Post at 11-1-2012 13:57

boleh je kijer as long as company x kisah pasal status u as bankrupt
akaun bank mmg akan difreeze serta merta selepas diisytiharkan bankrup
u kena gie insolvensi office (OA) yg terdekat utk isi borang dan declare apa harta yg u ada
then utk bank akaun yg mana gaji dimasukkan sila maklumkan pada OA dan wat surat rayuan supaya akaun yg gaji dimasukkan x difreeze, segala hutang pulak jgn bayar pada creditors except cam air, letrik atau tepon serta cukai pintu dan tanah
yg creditors cam umah, keta atau credit card baik bayar kat OA utk dimasukkan ke dalam akaun so bila nak discharge ada rekod payment

Byk jg masalah di sini

Sesape kawan2 yg nk cari lawyer pasal bnkrupsi ni email iejamse@gmail.com. Die bleh advise koang.

yg nk bli rmh A je..tp nk apply loan guna 2 nama..kira A dan B la..B ni just utk cukupkan had kelayakan je..kiranya backup gaji si A ni jla..soalannya..adekah B ni dikira sebagai penjamin ke pe..mksudnye B pun dikira 100% komitmen gak ker..

nak tanya kalau mereka yang muflis, mcm mana nak beli rumah atau kereta?
kesian tgk kakak saya, muflis akibat bekas suami,,,
tapi smpi skrg xsettle nak beli rumah x blh, beli kereta pun x blh,,,

Nak tanya ade satu kes pulak, hutang rumah dah tertunggak 15 bulan, 5-6 bulan lepas bank kata nak lelong rumah tu, rumah tu ade satu penama, anak tuan punye rumah nak tolong emak dia skarang, macam mane cara si anak nak tolong ... si anak nak beli umah tu atau tolong refinance, boleh ke si anak refinance rumah tu sedangkan nama dia tiada dlm geran rumah tersebut, apa cara nak selamatkan rumah dari di lelong dan tuan punya rumah dari jatuh muflis, tkasih...

Reply 278# kabintang

Dia kene beli instead refinance

Reply 279# jenglut

tp owner tak boleh nak jual, sebab dlm process nak lelong... camane ke gaya nye nak buat... kalo nak refinance pon, bank suruh bayar tunggakan dulu ...