CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: valkries

MANOWAR

aku tak kisah sangat cover diorang tu...nak tunjuk muka bush kat cover tu pun lantak diorang ler..tapi kita dengar muzik diorang jer..rasanya dalam lirik-lirik diorang tak de satu pun yang mengatakan diorang menyokong amerika...kalo diorang sokong england tu memang ada..sebab ada album HAIL TO ENGLAND..album ni dibuat pun sebab nak attract peminat dari UK..itu hak diorang...yang pentingnya muzik diorang best...:2cool:

Hail To Malaysia

Raise sails head for the open sea. With sails full of wind - our hearts Overflow with belief.

The guest for the grail to Malaysia We sail, with our steel. We Bring what was lost. If Lives are the cost,
let it be.

Strong she stands - reaching her Hand. Brave and Grand. On Malaysian Ground - we were born. Proudly
We return. - To Malaysian shore

Hail, hail to Malaysia - Hail, hail, hail.

We march from the hills Down to KL town. - Join Raise your hand - or hide When we ride for the
crown.

The sign of the hammer and The black winds blow through The night. Long was our wait Our meeting
with Fate is tonight.

Strong she stands - reaching her Hand. Brave and Grand. On Malysian Ground - we were born. Proudly
We return. - To Malaysian shore

Standing tall - one and all - Light the hall. -

Years have passed - I've dreamed of this day. As we raise our hands - we proudly say.

Sebab tu aku tak beli Warriors of the World. Aku cuma download lagu ni satu je dari Internet. Manowar, memang setiap anggota yang masih bersama atau yang dah takde, semua rakyat Amerika.
Manowar ni masa dulu Hail to England, ada bendera Union Jack aku kira ok pasal nak ucap timakaseh kat rockers England. Lepas tu kat cover Kings of Metal ada bendera2 negara Eropah puh kira ok pasal ambil sempena lagu Crown and the Ring yang cerita pasal rockers satu Erurope siap ngan sebut nama negeri masing2.
Tapi aku mula tak syok apabila lepas Sept 11, Manowar keluarkan satu video MTV style untuk lagu COURAGE. Videoclips ni boleh tengok free kat website diaorang tapi dia macam tunjukkan kekuatan Amerika. Aku memang tak berapa suka budak besar bully budak kecik, dah tu act tough. Lepas tu tgk  album baru terkibar bendera Amerika besar2, aku pun malas la. Buat sakit mata.
Tapi Manowar still best kalau diaorang tak selit ni unsur2 patriotik yang sangat berlebihan.

ok ok tambah sikit jangan marah.
Aku sangat suka pelukis cover Manowar. Nama dia Ken Kelly.
Korang semua mesti cam tanda tangan dia kan.
OK untuk semua braders si Ken ni jugak yang buat artwork Rainbow Rising, Rainbow LongLiveRoknRoll, Kiss Destroyer dan Kiss Love GUn.
Cuba cari artwork dia kat internet

deaf...

for your info bukan lagu COURAGE je ditujukan kepada yang terkorban pada 9-11 sebab ada satu lagu lagi...THE FIGHT FOR FREEDOM..dari album terbaru diorang...ko tak dengar lagi ke album nih...??..

Originally posted by deaf4ever at 11-7-2003 10:02 AM:
OK untuk semua braders si Ken ni jugak yang buat artwork  ...

hmmm....

KriebiliezalisX This user has been deleted
Originally posted by deaf4ever at 2003-7-11 10:02 AM:
OK untuk semua braders si Ken ni jugak yang buat artwork  ...

Aku paling suka artwork kat cover album louder than hell.. mengancam habis... menjadi sumber inspirasi aku melukis art work ganazzz..
selain artwork manowar, aku pon suka artwork kat cover kaset bang hammerfall..(korang kenal ke nih?)

Follow Us
To: deaf4ever
ko kate ko ade Cd Manowar.. boleh ko copy kan untuk aku tak? malas la aku nak convertkan kaset aku tu ke dalam notebook.

ade satu hari tu aku pegi Plaza Alam Sentral Shah Alam. kunun-kununye nak beli Cd battle Hymn.. ko tau rege dia berape? RM180!! fuyo.. aku bajet2 dalam RM 40 jer. dia kate susah nak dapat stok.. langsung tak jadi aku beli.. kedai ini ade cawangan ka plaza campbell KL.. rase2nye aku nak gi sana lak nak tengok berapa dia tarok rege..

Originally posted by KriebiliezalisX at 12-7-2003 02:28 AM:
ko kate ko ade Cd Manowar.. boleh ko copy kan untuk aku tak? malas la aku nak convertkan kaset aku tu ke dalam notebook.

ade satu hari tu aku pegi Plaza Alam Sentral Shah  ...

bleh. No problem. Email aku kat maidentrades@hotmail.com
Memang, kat mana2 sama. Mesti ada pekedai yang ambik kesempatan naikkan harga. Aku ada Battle Hymn original tapi yang baru punya edition dah tukar packaging jadi warna Silver semua, tapi sepatutnya harga sama.
Aku rasa tak patutla sapa2 ambik kesempatan.

Originally posted by deaf4ever at 12-7-2003 03:26 AM:
bleh. No problem. Email aku kat maidentrades@hotmail.com
Memang, kat mana2 sama. Mesti ada pekedai yang ambik kesempatan naikkan harga. Aku ada Battle Hymn original tapi yang baru p ...

deaf..aku rasa kalu ko boleh convertkan dalam bentuk mp3 aku rasa lagi elok sebab semua album boleh masuk dalam satu cd...kalo camtu aku pun nak sebab album lama tu memang aku tak de..ko refer balik posting aku yang sebelum ni...album yang latest aku dah ada....kalau ko nak pun boleh...

Originally posted by KriebiliezalisX at 12-7-2003 02:28 AM:

ade satu hari tu aku pegi Plaza Alam Sentral Shah  ...

RM 180!!!!...mak ai!..mahal betul tu..memang pekedai sekarang ni mengambil kesempatan..tambah-tambah kalo album yang susah nak cari..
kalo camtu aku pun tak sanggup nak beli....
...itu baru battle hym..belum lagi into glory ride...hail to england..fighting the world.. huh...

Ace-Frehley This user has been deleted
Rasanya CD yang mahal tu special edition ... or maybe imported ... that's why mahal ... sesetengah albums memang tak ada distributors kat Malaysia ni, so retailers import terus dari oversea.  Kat Pertama Kompleks pun ada kedai yang jual CD import ni ... harganya memang mahal ... tapi, minat punya pasal or kalau rasa ada sentimental value ... beli jer.

Originally posted by Ace-Frehley at 12-7-2003 12:02 PM:
Rasanya CD yang mahal tu special edition ... or maybe imported ... that's why mahal ... sesetengah albums memang tak ada distributors kat Malaysia ni, so retailers import terus dari oversea.  Kat P ...

sokong tak sokong...sokong tak sokong...
tapi ace kalo dah mahal camtu terbantut jugak keinginan tu...tapi yang pastinya kena tanya poket dulu..kalu poket kata ok...boleh belii..heheheh

Originally posted by valkries at 12-7-2003 12:20 PM:
sokong tak sokong...sokong tak sokong...
tapi ace kalo dah mahal camtu terbantut jugak keinginan tu...tapi yang pastinya kena tanya poket dulu..kalu poket kata ok...boleh belii..heheheh

Aku kasi komen sikit pasal harga2 cd ni. Jika sapa2 rasa harga cd tu agak melampau, cuba buat cara ni - pergi ke www.amazon.com atau cduniverse.com
Ni 2 websites, terutama cduniverse boleh dipercayai. Korang tinjau dulu harga cd2 yang korang berkenan dan ubah ke nilai matawang tempatan. Lepas tu boleh jadi korang tambah beberapa dollar/rm untuk bayaran pos. Aku rasa korang boleh dapat agaran sebenar. Korang mesti ingat 'retailer' ada 'supplier' yang telah pun memberi mereka harga yang mesti jauh kurangnya dari apa yang dijual di kedai. Retailer pun nak ambil untung dari setiap kaset/cd yang dijual.
Kadang2 aku order sendiri dari cduniverse.com untuk cd2 rare. Cuma tambah lagi lebih kurang 20-30% lebih dari harga cd biasa. Jika aku suruh pekedai orderkan, aku rasa mereka tentu akan kenakan aku harga tinggi pasal nak ambil untung jugak.
Kalau korang peminat band Jepun seperti Loudness, korang pergi layar ke lelaman cdjapan.co.jp  lelaman ni gunakan bahasa Inggeris jadi kita boleh paham.
Lagi satu cara, buat hubungan dengan peminat di negara lain. Suruh mereka belikan dan pos kepada anda. Aku rasa ramai dari mereka akan menolong.

Kadang2 memang frust habis bila aku tengok ada kedai yang jual barang dengan harga yang tak konsisten dan melampau. Kalau sapa2 yang memang berduit bAnyak ok, tapi kalau orang biasa, sesak habis dan tak mampu.

Originally posted by valkries at 12-7-2003 11:51 AM:
deaf..aku rasa kalu ko boleh convertkan dalam bentuk mp3 aku rasa lagi elok sebab semua album boleh masuk dalam satu cd...kalo camtu aku pun nak sebab album lama tu memang aku tak de..ko refer bali ...

No problem. Tapi kasi aku masa untuk ubah format dan selepas tu burn cdr. Paham2 la, aku pakai komputer zaman jahilliah. Macam siput laju dia. Dah tu kejap2 hang.
Nanti email aku kat maidentrades@hotmail.com untuk kasi keterangan lanjut.

Hmmm...

Originally posted by Ace-Frehley at 12-7-2003 12:02:
Rasanya CD yang mahal tu special edition ... or maybe imported ... that's why mahal ... sesetengah albums memang tak ada distributors kat Malaysia ni, so retailers import terus dari oversea.  Kat P ...

Sokong ko... Dalam bebanayk collection aku ni... CD Manowarlah yang paling susah sekali aku nak dapat... Rerata tempat aku cari... KL... Kelantan... Ipoh semer aku jajah...! Mahal lak tu dari CD lain... Tapi takdelah sampai reratus tu... Paling mahal pun almost RM 50 jer... Tapi takpe... Susah nak dapat punya pasal... Angkut jer... Heh! Heh! Heh!

Ni jer aku list album yang dah aku beli... Yang lain masih mencari...

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Battle Hymns

Sign Of The Hammer

Fighting The World

Kings Of Metal

Louder Than Hell

kalu dgr lagu manowar ni..mesti terbayang citer gladiators (scene perang)
cam sessuwaii je..tak pong citer LOTR..

lagu yg paling menusuk kalbu... heart of steel
asal dgr je lagu nih..mesti semangat nak perang dtg..ekekekek
tapi perang yg cam dlm citer gladiators aah..perang zaman skang tak besh...hehehe

jom nyanyi..

HEART OF STEEL

Build A Fire A Thousand Miles Away
To Light My Long Way Home
I Ride A Comet
My Trail Is Long To Stay
Silence Is A Heavy Stone
I Fight The World And Take All They Can Give
There Are Times My Heart Hangs Low
Born To Walk Against The Wind
Born To Hear My Name
No Matter Where I Stand I’m Alone

Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel

Burn The Bridge Behind You Leave No Retreat
There’s Only One Way Home
Those Who Laugh And Crowd The Path
And Cut Each Other's Throats
Will Fall Like Melting Snow
They’ll Watch Us Rise With Fire In Our Eyes
They’ll Bow Their Heads
Their Hearts Will Hang Low
Then We’ll Laugh And They Will Kneel
And Know This Heart Of Steel
Was Too Hard To Break
Too Hard To Hold

Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel

Originally posted by AceHand at 13-7-2003 02:46 AM:

Sokong ko... Dalam bebanayk collection aku ni... CD Manowarlah yang paling susah sekali aku nak dapat... Rerata tempat aku cari... ...

ace...nak kira ko dah boleh completekan collection tu..cuma tinggal into glory ride ngan hail to england jer...yang lain-lain tu senang je nak cari..

Originally posted by deaf4ever at 2003-7-12 12:52 PM:
No problem. Tapi kasi aku masa untuk ubah format dan selepas tu burn cdr. Paham2 la, aku pakai komputer zaman jahilliah. Macam siput laju dia. Dah tu kejap2 hang.
Nanti email aku kat [email]maiden ...

ko memang bagus... macam tu lagi senang keje aku yang pemaleh nih.. har!har!har!.. sekarang ni lagu collection manowar aku sume aku convert dari kaset.. kualiti dia agak kureng walaupon aku dah edit secara digital. pepehal pon nanti aku email ko.

Ish!

Originally posted by valkries at 14-7-2003 09:15:
Ace...nak kira ko dah boleh completekan collection tu..cuma tinggal into glory ride ngan hail to england jer...yang lain-lain tu senang je nak cari..

Mana boleh! Aku bangkang! Heh! Heh! Heh! Kalau senang mana lagi aku boleh dapatkan CD original album ni...

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Hail To England

Into Glory Ride

The Triumph Of Steel

Warriors Of The World

Originally posted by AceHand at 15-7-2003 03:20 AM:

Mana boleh! Aku bangkang! Heh! Heh! Heh! Kalau senang mana lagi aku boleh dapatkan CD original album ni...

[AURA]  [EFEK]  [N ...

ace..aku beli warriors of the world kat SOGO(tingkat berapa aku lupa, tapi bahagian alat2 elektrik), baru je beberapa bulan yang lepas..aku rasa mesti ada lagi sekarang ni..cuba ko cari..triumph of steel tu aku tak sure ada sebab aku dah dengar(dulu ada dalam collection tapi dah hilang..)..tapi takpe..sekarang ni deaf4ever tengah burn kan ke cd dalam bentuk mp3..cuba contact dia..email dia dah bagi kat posting sebelum2 ni..

deaf..terima kasih banyak-banyak sebab menyusahkan ko je...