CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahhana

[BINCANG] Suami/ Isteri berat sebelah

Reply 51# Hana

kalau family in law aku, aku penat2 balik kerja, besarlah harapan aku agar lauk2 dh sedia dimasak, sementelah PIL pun 1st dtg rumah aku lepas kami kawin (anak aku umur 18 ye masa tok n wan dia dtg pertama kali visit rumah kami). tapi yg aku nampak adalah bekas2 masakan yg MIL masak utk dia makan berdua dgn FIL je. sedihnya aku. terpaksalah aku lembutkan lauk yg nak dimasak dlu. ada jugaklah aku sampai rumah dlm kul 530 ptg, lembutkan apa yg patut, masak2 sume (belum duduk langsung sejak balik dr kerja) & MIL pakat dok tgk tv je bersama suami beliau. (padan muka aku jugak, sbb kalau balik kg sana, aku dok tgk tv je, tak pun layan borak time MIL masak. aku x reti cara masakan dia, lain sgt dari masakan aku n mak aku. lagipun aku hormat itu rumah dia, itu dapur dia.)

Reply  Hana

ayat tu mmg biasa je. aku mmg jadi emo kalau berkaitan keselamatan budak2 ni.  ...
MommyRayyan Post at 28-6-2011 14:28

ape kaitan ayat SIL komen tu ? "wahh..xx ada kusi spesel laa" - lebih kurang kan?

kenapa ko nak emo?

kenapa ko tak jawab balik spt  - "uih..misti ler sepesel..itu kan anak emas gituk..nasib baik tak beli car seat emas"

aku rasa SIL tu saja nak cakap2 ajer. takder nak kutuk ke hapa ke.

aku rasa pikiran ko tu byk sgt negative pasal keluarga mertua ko lah. apa2 derang komen, semua ko nak ambik aura negative.

Post Last Edit by Hana at 28-6-2011 17:37
Reply  Hana

kalau family in law aku, aku penat2 balik kerja, besarlah harapan aku agar lau ...
MommyRayyan Post at 28-6-2011 16:06

kenapa ko harapkan mertua ko masak kan makanan utk ko? adakah ko puteri raja?

aku rasa, ko nie byk sgt berangan ler.

aku & laki aku PJJ.
so, kekadang, bila laki aku balik, takder makanan. (aku pun malas nak masak jugak)
aku pun cakap ler kat laki aku -"kesiann.. xx anak bukan kesayangan ek..mak tak masak apa2 pun? " aku ckp sambil gelak2.

sebab, kalau BIL aku balik, mertua aku misti masak punya..

tapi, tu la aku pikir mcm nie, mertua aku tak masak sebab aku ada kott. BIL tu sebab bini dia jauhh.. PJJ jugak.
tapi, kekadang BIL balik dgn bini dia jugak (balik kg la). mertua aku masakk tauuu.. lauk sedap2 lagi.

alah.. hal remeh temeh ajek. pedulik hapa aku mertua masak utk aku ke utk laki aku ke.
kalau tak masak sudah..kedai kan banyakk..janji aku takyah masak jugakk.itu penting sekali. no masak2. penatlah.

Reply  MommyRayyan

Tapi rasenyer ayat tu bese2 je kot..sy pun salu cakap mcam tu...klu die ...
qidrani87 Post at 28-6-2011 14:56

aku kan..selalu beli mainan XX utk anak aku.. uihh..tiap2 hari lagi ler aku dengar mcm2 komen..dari mertua..dari SIL..dari BIL
spt..
"uih.. ari2 dpt xxx baru ajer"
"ko nie asyik mainn ajer..cakap tak reti lagi" - refer kat anak aku la.
"udah la beli XX..mainan dia dah byk"

aku selalu jawab "hehehehe".  "ala..kesian kat dia..main sorang2..biarlah byk mainan"

tapi, besok aku beli lagi.

takder nak terasa apa2. bagaikan angin lalu ajer..

Reply 52# MommyRayyan

so laki aku je yg dok depan, diorg xde la kata aku mcm boss ke hape. tapi diorg mcm amazed giler bila tgk baby pun ada seat sendiri. kalau yang tua2 yg amazed tu aku x de la pelik sgt. tapi adik ipar aku, perempuan pulak tu, umur muda setahun je pun dari aku. siap ckp gini lagi, "waaa, rayyan pun ada tempat duduk spesial laaa....

errmmm.... yang ni... i macam kurang setuju sikit la, sebab if your in laws are from kampung, then the exposure tu mungkin kurang. it might be their first time seeing babies in car seat. actually, trend babies duk dalam car seat ni pun baru start this few years back kan, like 5-7 years ago in Malaysia walaupun kat barat dah lama enforce. Siap kena saman if anak tak duk kat car seat & booster. when we were small during our time dulu, mana kita pakai car seat kan?

macam my in laws masa awal2 sampai KL berjalan bawak pergi naik LRT, diorang ada macam culture shock sikit, tak paham kekdah memasukkan tiket pastu tarik kena kuar, or bila bawak makan kat tempat jual air watermelon RM15 per glass, i honestly tak la pandang rendah kat diorang, because their exposure is different, baik yang baru umur 12 tahun sekali pun. It is something like...macam mana i pun culture shock bila tengok ada lagi umah sedara mara my husband yang toilet dia di luar & kena jirus air kuat2 sebab tak der flush. ha, cenggitu la... if nak buat perumpamaan.

you have issues with ypur in laws ker? Bleh you share stories kat thread in laws tu

Reply 64# Hana

mainan apa yang u selalu beli tu hana? confirm overdose anak u with toys

tapi tahan lama tak

Follow Us
payah la kalo berat sebelah ni
paling payah kalo suami isteri keras kepala
paling bagus kalo duduk jauh2. lagi jauh lagi besh... adil dan saksama
taun depan kami nak balik for gud rasanya
kedua2 family duduk daerah yg sama. jarak kedua2nya lebih kurang 10-15 minit jer
hubby ckp terpulang kt aku nak duduk setaman dgn mak sendiri or mak mertua or duduk memana yg aku suka

aku takde masalah nak duduk dkt ngn mertua sbb aku tak takut utk say 'NO'
tapi mertua aku baik sgt. ni sbg persediaan mental jelah

Reply 63# Hana

aku pun rasa aku ni byk berangan... puteri raja? oooh no no no...

kalau la aku boleh cakap begitu (kedai kan byk), tapi aku x mampu sbb tu la 1st time PIL dtg umah aku. aku kan tak masak bila blk kg, aku ckp kt MIL aku dlu, kalau mak nak rasa me masak, silakan dtg rumah, confirm me masak.. kiranya masa aku masak tu, tu la 1st time MIL aku rasa air tgn aku masak... sbb dia sendiri mmg x pernah tgk aku masak. mungkin dia akan fikir, "anak aku semakin kurus mesti sbb menantu aku ni x pandai masak langsung..." tapi hakikatnya anak dia yg jaga makan, pasal menantu dia sgt x suka suami berperut buncet..................

p/s: minggu ni aku balik kg, tapi no no no no, aku x kan masak..... dapur dia, dia yg masak... dapur aku, aku yg masak...

Reply 65# cn7

jirus kuat2 sbb xde flush tu kt rumah PIL mmg still toilet gitu... sbb tu kalau blk kg, mmg x terasa nak buang yg besar pun tau... tapi bila dh sampai rumah je, automatic akan rasa mcm perut mau buang sisa2 yg x dikehendaki lagi... hehehhe...

true, aku pun xde la nak pandang rendah ke hape... tapi kdg2 aku yg culture shock sbb diorg tu semacam sgt...

issues dgn PIL? hmmmm........... aku rasa aku yg mengcreate issues tu... aku rasa aku byk makan hati, berulam jantung, dgn my PIL... nanti aku story la sikit2 kt thread tu...

aku selalu jawab "hehehehe".  "ala..kesian kat dia..main sorang2..biarlah byk mainan"
tapi, besok aku beli lagi.
takder nak terasa apa2. bagaikan angin lalu ajer..
Hana Post at 28-6-2011 17:32

Reply  Hana

cn7 Post at 28-6-2011 17:50

haha..nanti bila anak kaka Hana nak masuk skolah, boleh bukak kedai toys dah

aku kan..selalu beli mainan XX utk anak aku.. uihh..tiap2 hari lagi ler aku dengar mcm2 komen. ...
Hana Post at 28-6-2011 17:32

mainan xx tu ape...

Reply  cn7

jirus kuat2 sbb xde flush tu kt rumah PIL mmg still toilet gitu... sbb tu kalau ...
MommyRayyan Post at 29-6-2011 07:34

mommyrayyan, biasa la tu, i pun sama ada sikit2 masalah ngan pil, apa yg tak puas hati, i hempuk  dalam forum. sekarang i rasa hati i pun dah sejuk ngan dia. tak ada isu lagi cuma nak berbaik baik sangat comolot tu tak ada ler. biasa 2 ajer....

Reply 72# gticute

tu la pasal nye... x puas hati dgn PIL, bila ckp ngn hubby, dia mcm diam je... kdg2 ada jugak dia tny ade ape2 yg x puas hati ke, aku pulak x bleu ditanya gitu, nangis aje la jawabnya..   last2 aku diam... tu yg lepas geram kt forum aje. buatnya diorg yg berkenaan baca yg aku tulis ni, mampos aku.....

Reply 73# MommyRayyan

last2 aku diam... tu yg lepas geram kt forum aje. buatnya diorg yg berkenaan baca yg aku tulis ni, mampos aku

jangan bagi banyak info pasal depa sudehhh...

Reply 72# gticute

sekarang i rasa hati i pun dah sejuk ngan dia.

wahhh, good for you... itu la yang terbaik.... what they dont know wont hurt them... tak comolot tak per, tapi tak payah tarik2 rambut

Reply 70# ruffleen

kaka Hana nak masuk skolah, boleh bukak kedai toys dah

kaka hana nak beranak setiap 2 tahun...so mainan tu semua kira part of investment la sebab boleh bawak turun pada adik2....

kan hana kan kan kan....

Reply  ruffleen
so mainan tu semua kira part of investment la sebab boleh bawak turun pada adik2....
cn7 Post at 29-6-2011 09:06

haha..itulah bestnya jadi anak sulung. adik2 semua dapat harta 'pusaka' (sedap sikitlah daripada sebut barang second hand   )

Reply  Hana

...
cn7 Post at 28-6-2011 17:50

ala..mainan budak laki..takder la byk variety pun...

murah2 ajer.. paling mahal pun dlm rm30.
kecuali kete kena tolak dgn kaki dgn basikal la. basikal tu  jarang main sebab kaki dia tak sampai lagi.
yang dia selalu main, kete yang kena tolak dgn kaki. kaki tu kat kiri & kanan kete (ala..yang ada kat giant tu.. susah nak describe)

skrg kan ada kete yang berjalan guna elektricity kan?
aku tgh cari kete yang kena guna kaki utk mengayuh (tak guna remote control atau tekan kaki ajer pastu jalan)
zaman aku kecik2 dulu, ada la kete yang kena guna kaki tuk mengayuh bagi kete gerak. skrg susah nak jumpa la.

Reply  gticute

wahhh, good for you... itu la yang terbaik.... what they dont know wont ...
cn7 Post at 29-6-2011 09:04

yup...i wat biasa biasa jer last balik baru ni.

Reply 78# Hana

skrg kan ada kete yang berjalan guna elektricity kan

ader! my mum belikan for my son... kat Mydear warehouse sale ...

aiyoo, keta kayuh kaki tu sangat klasik la hana...wujud lagi ker?