CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahhana

[BINCANG] Suami/ Isteri berat sebelah

Jadilah macam I, posa dan raya kat rumah kami sendiri, tak balik mana-mana rumah pasal laki aku kerj ...
cmf_blingblings Post at 23-6-2011 17:18

Husband u chef kat hotel ke?

Memang tiada giliran tugas masa raya? Tiap2 tahun asyik kena kerja?

me balik msia setiap dua tahun aje,
so far so good, tak da nak muncung ke apa
sebab me happy dengan our deal,
tahun ni bercuti balik asia + msia, tahun depan negara lain, lepas tu msia balik..

so me tak pernah balik raya lagi melainkan nanti bila
raya jatuh masa winter..

masa mendiang mil hidup, selalu pegi rumah dia ikut laki,
me bertolak ansur sbb dah dekatkan, so logiknya kenalah pegi,
sekarang dah meninggal, adik beradik laki me jenis
entah apa apa lepas maman dorang meninggal,
so me dan laki mendiamkan diri sahaja tanpa family buat masa ini....

aku x sedar/x perasan, rupanya masa aku ikut balik kg belah suami, muncung aku mmg ada pertambahan dalam ukuran ikut cm mahupun mm. x sedar tau, sungguh!

kdg2 suami tegur, asal balik kg dia je, aku muncung. asal kakak dia, adik dia, pak dia nak main dgn anak aku je, aku x bg. bukan pasal ape, budak tgh lasak, pak dia nak bawak naik moto keliling kg, sebelah tgn pegang anak aku, sebelah tgn pegang handle motor. buatnya budak tu melompat ke, melentik2kan badan ke sampai org tua tu x terpegang, apa jadi??!! kadang2 aku pelik bila katanya umur dh tua, patutnya dah tau baik buruk, tapi benda2 bahaya mcm tu, boleh pulak diorg tolerate????!!

aku x sedar/x perasan, rupanya masa aku ikut balik kg belah suami, muncung aku mmg ada pertambahan d ...
MommyRayyan Post at 27-6-2011 00:53

emmmm anak u kecik lagikan, tu yg excited nak memain,
kang budak tu dah besar, heran dorang tidak dgn anak u..
timbul pulak masalah lain kata family belah laki tak mesra dgn anak u,,

jangan muncung, bak ayat glamer kat FD ni,
kita tak tau masa depan, kalau apa apa berlaku,
orang orang tu yg mungkin menjaga anak anak korang,..

Rate

1

Reply 44# faraway1

i setuju ngan u fara, cuma dlm cerita mommy tu tadi, situasi yg digambarkan rasanya agak merbahaya. i sendiri pun kalo menengok, gayat juga rasanya kot. tak salah nak main2 dgn anak buah tapi....tu lah, kalo merbahaya camtu, lebih baiklah dielakkan. prevention is better than cure...kalo dah jatuh/eksiden cedera parah or even worse....nak marah pun tak guna dah.

Reply 45# ruffleen

i setuju ngan u fara, cuma dlm cerita mommy tu tadi, situasi yg digambarkan rasanya agak merbahaya

yes. i pun sama.tapi exception part safety tu la. i understand exactly maksud & concern mommy rayyan... and i dont tolerate safety.... mati anak, cacat anak, sapa nak menjawab? i tak sanggup. prevention is better than cure. so what i did was, i beli helmet budak kecik yang fits my son's head. pepaham jer la kat kampung orang mana pakai helmet sangat. Pakai pun tak buckle...serupa tak payah pakai.

and i made my husband inform his family members if nak bawak anak i naik motor boleh cuma make sure pakai helmet, and dia duk betul2 dalam raga. no raga no ride. sekarang ni anak i sendiri get the routine, if nak naik motor must pakai helmet, duk dalam raga senyap2. like how he understands he has to sit in the car seat bila dalam kereta. kids are fast learner. orang2 tua jer yang selalunya ketegak

Follow Us
Reply  ruffleen
i understand exactly maksud & concern mommy rayyan... and i dont tolerate safety.... mati anak, cacat anak, sapa nak menjawab? i tak sanggup. prevention is better than cure.
cn7 Post at 28-6-2011 09:09

exactly. anak orang, bukan anak patung. ha remember kes yg terjadi baru2 ni dimana little girl mati lemas dalam kereta masa bapak dia attend funeral saudara? last2 terpaksa funeral anak sendiri. sadissssssssssss

Reply  faraway1

i setuju ngan u fara, cuma dlm cerita mommy tu tadi, situasi yg digambarkan rasa ...
ruffleen Post at 27-6-2011 19:37

memang betul tu, tapi me lebih concernkan bab memuncung tu..
bab keselamatan memang me big fan pasal ni sbb keselamatan
bebudak adalah penting, cam stupid dad yg tinggalkan anak
dalam keta tu, memang stupid melangkau alam sungguh..
benda benda ni kan banyak keluar paper, tapi
cam tak ambil pengajaran aje

.Biasalah chef ni ramai yg Islam tp tak puasa, suami aku mengadulah, dia macam tak suka dengan geng2 muda yg tak nak puasa. Dugaan tukang masak atau chef ni besar sebenarnya tp laki aku ni kalau pasal puasa tak ada nak kompromi.. aku jadi insap kejap..
cmf_blingblings Post at 23-6-2011 17:18

chef kat hotel mana? de langkawi ekk..
tapi, bulan puasa mmg chef busy2 kan? sebab buffet ramadhan rata2 penuh siott...
kalau kat porem, rata2 misti ckp, masak sendiri utk save cost .. inflasi tinggi la.. beli sket kat pasar ramadhan..bla..bla..bla..
tapi, bila aku nak booked hotel utk ramadhan buffet, aku kena make sure, seminggu awal.. kalau last2 minute, misti tak dapat.
penuhhh..
aku tak tahu la..
ramaaiiiiiiiiinyaaaaaaaaa orang2 kaya kat luar sanaaa nun..{:1_126:}
aku sekali ajek makan buffet ramadhan dlm bulan puasa. saja belanja parents & adik2. itu pun, cost share dgn adik aku no2.
takder la tiap2 minggu. itu kalau aku taukey balak ke..menang tender gomen ke..boleh la..
aku ajak laki aku share cost belanja family dia utk buffet ramadhan, laki aku ckp, tak payah. lagipun, parents dia nak penuhkan terawih. yela. kalau makan kat luar, takat maghrib ajer la. terawih misti OUT.

lagipun, parents dia nak penuhkan terawih. yela. kalau makan kat luar, takat maghrib ajer la. terawih misti OUT.
Hana Post at 28-6-2011 09:57

aaa...bagus jugak idea ni utk mengelak dari diajak berbuka kat luar dgn kaum kerabat
sebab, kalo kaum kerabat dah ajak tu, mesti la kena contribute jugak, kan

aku tak der berat sebelah pasal balik kampung. keputusan ditangan aku.
maklum laa ..aku kan duduk serumah dgn MIL. kuasa aku besarrr taww..
cuma kena pilih tang bermlm ajer. tahun ini, umah parents aku pulak la. thn lps, umah in laws.
gilir2 jugak.

aku rasa, aku berat sebelah tang belanja makan kot..
kalau family aku, selalu makan luar.
aku dah ckp dah kat laki aku, jumla kita bawak family u gi makan luar.
abiss..laki ai ckp, takpayah. beli lauk mentah, suh mak dia masak ajek. takyah makan luar.
okler.

Reply 46# cn7

thanks dear dear semua... keselamatan comes first. aku ingat lagi masa awal2 ada anak, and kitorg balik kg tu, anak aku dok seat kt belakang, dlm car seat, aku dok sebelah anak aku. so laki aku je yg dok depan, diorg xde la kata aku mcm boss ke hape. tapi diorg mcm amazed giler bila tgk baby pun ada seat sendiri. kalau yang tua2 yg amazed tu aku x de la pelik sgt. tapi adik ipar aku, perempuan pulak tu, umur muda setahun je pun dari aku. siap ckp gini lagi, "waaa, rayyan pun ada tempat duduk spesial laaa...." dgn gaya mcm x pernah tgk baby car seat. pelik aku tgk diorg tu.... keselamatan mmg tolak tepi jauh2...

Reply  cn7
"waaa, rayyan pun ada tempat duduk spesial laaa...." dgn gaya mcm x pernah tgk baby car seat. pelik aku tgk diorg tu.... keselamatan mmg tolak tepi jauh2...
MommyRayyan Post at 28-6-2011 10:17

lerkkkk....erm tatau la nak cakap apa.....

Reply  cn7

thanks dear dear semua... keselamatan comes first. aku ingat lagi masa awal2 ad ...
MommyRayyan Post at 28-6-2011 10:17

kenapa dgn ayat tu? aku rasa, ayat tu biasa ajer..
aku rasa lah kan..ko nie mcm emo ajek..

Reply 54# Hana

ayat tu mmg biasa je. aku mmg jadi emo kalau berkaitan keselamatan budak2 ni. termasuklah kes tertinggal anak dlm keta smpai termati budak tu... aku gerammmmmm :@

Reply 53# ruffleen

aku masa dengar tu lagi la xtau nak ckp apa.... haruslah adik ipar tu muda setahun aje dari aku, dan seharusnya dia x la duk dlm hutan utk x tau kewujudan baby car seat...

Reply 56# MommyRayyan

Tapi rasenyer ayat tu bese2 je kot..sy pun salu cakap mcam tu...klu dier ade beli barang baru ker contoh baju saya salu cakap "wahhh, izaan ade baju baru.".. "fuyoooo...izaan beli mainan baru". suke tengok reaksi dier.... xde la bermaksd sy xpernah langsung tgk kewujudan bnde2 tu

Reply  ruffleen
aku masa dengar tu lagi la xtau nak ckp apa.... haruslah adik ipar tu muda setahun aje dari aku, dan seharusnya dia x la duk dlm hutan utk x tau kewujudan baby car seat...
MommyRayyan Post at 28-6-2011 14:29

aku rasa mesti dia tak tau jugak ttg kewujudan helmet saiz budak tu

Reply 57# qidrani87

xtau la... tapi mungkin dia mcm amazed sbb kan car seat tu 'mahal', & sbb anak2 buah dia yg lain sume xde yg dok dlm car seat. sume main lepas je, suka hati la dia nk dok ke, tunggang terbalik ke mcm mana pun dlm kereta. kurang pendedahan ttg keselamatan. (padahal xde mahal mana pun car seat tu kami laki bini beli)

Reply 58# ruffleen

kekekekek