CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6168|Reply: 11

mengatasi masalah keguguran rambut...

hai... nak tau mcm mana nak atasi masalah keguguran rambut.. shampoo apa yg sesuai ek..

i pun mengalami masalah yg sama..sgt xseronok tgk rambut bersepah2 di lantai (even skarang dh kurang dr dulu) tp still ada lg

eh.. samo la.. iols guna syampoo n perapi Ba Wang. Dengar cite bleh lebatkan rambut. Skrg kat pasaran, ada 2 jenis. Satu utk rambut bermasalah dan satu lagi untuk kuatkan rambut. Iols amek untuk kuatkan rambut. Tapi rasanya ada la kot kurang ckit gugur. Kalo dulu, time syampoo, mesti rambut banyak gugur kat tangan. Tapi skrg da kurang ckit.

me guna shampoo biovalley virgin coconut oil shampoo + tonik jenama saloon kalo tak silap.. so far alhamdulilah.. takde la gugur melampau macam dlu..  thread utk biovalley virgin coconut oil dah ada..try baca review dkt sana..

Reply 1# stryder_cats

salam..cbe tgk kt thread ni..sy pon bru nk cube..http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=537262&extra=page%3D5

cuba makan tathion tab..insyaalllah bole kurang keguguran rambut..akak dah cuba..memang berkesan!!{:1_137:}

Follow Us
kalo gugur aku cadangkan beli ramuan penyubur rambut keluaran mustika ratu.xsampai rm12 pun..aku pun gugur rambut lps lahirkan anak..bila pakai ni..mmg rambut aku ok..dia meransang pertumbuhan rambut dan menghalang ketombe(kelemumur)lps aku cuba sume family aku pakai gak..coz ada yg buat rambut tu rambut jd gugur..mmg bagus bg aku..mmg nmpk hasil.

Ooo ramuan mustika ratu. Hmm mana nak cari ek, i kat melbourne byk menda2 western yg penuh dgn chemicals berbahaya.

saya pun dulu ada masalah rambut gugur yg banyak...saya cuba petua tradisional. Ambil santan kelapa yg pekat dan campur dengan asam jawa...pas tu tepek kat kepala dan bungkus kepala. Biar setengah jam, pas tu bilas. Bau memang la ada bau asam jawa...tapi ok...rambut kurang gugur dan rasa lebat pulak.....

saya pun penah guna gak santan + limau nipis tu di campurkan.pastu lumur kat kepala. bau dia memang kurang menyenangkan.. lumur kat kepala dlm sejam. aku buat pagi2... pastu korang basuh rambut korang cam biase, hasilnye.. rambut korang akan rase lembut bak sutera... boleh menghitamkan jugak n melebatkan... tapi biase ler.. kene la amalkan selalu mane ade bende yang buat terus nmpk hasilnyer... rajin ngan x jer yob...hehehehe...

sy mengalami keguguran rambut yang skali tarik tu rasanya bepuluh2.dari lebat smpai jadi nipis ni. nasib x botak. iskisk.

sy try CLEAR anti hair fall & dandruff.nampak gak ada kesan.

Kadang2 pencarian kita itu lambat sbb kita tidak betul2 usaha buat research kat internet.Serahkan pada badan2 besar yg bertanggungjawab dalam meluluskan produk yg terbukti berkesan oleh FDA dan MHRA.Cuba lihat video ini yg pastinye menjawab persoalan anda.
http://www.youtube.com/watch?v=hj3iWhqfajE.